🌟 پخش زنده آراد برندینگ شما را به ثروتمند شدن دعوت می نماید.

صفر تا صد تجارت پرسود لوازم آرایشی

سپیده طاهری هستم متولد ۱۳۷۲ از شاهرود. بنده فارغ التحصیل رشته مهندسی نرم افزار هستم و اکنون در حوزه لوازم آرایشی بهداشتی مشغول به فعالیت هستم.

🎁 در ARAD QA عضو شوید و درباره تجارت و اقتصاد بپرسید و پاسخ دهید.

شروع فعالیت تجاری

من اسفند ما سال ۱۳۹۲ بود که یکی از آگهی های شرکت آراد رو دیدم و جهت اطلاع از نحوه شروع به کار پیام دادم اما خاطرم هست که روز های آخر سال بود و به تعطیلات عید نوروز برخورد.

این موضوع هیچ وقت از دهنم پاک نمیشه که خب قطعا هرکسی در روز های و ساعات اولیه تحویل سال، آروزو وو درخواست هایی با خدای خودش داره و برای سال پیش رو، اهدافی رو برای خودش تعیین میکنه. فروردین ۹۳ خب بنده دانشجو بودم و قطعا یکی از اهدافم، پیشرفت و شروع یک فعالیت تجاری بود.

۳-۴ روز از ایام نوروز سپری شده بود که از طرف شرکت آراد با من تماس گرفتن و طی توضیحاتی که دادند با توکل به خدا تصمیم گرفتم شروع کنم.

یکی از جذابیت های این مجموعه هم همین پویایی این شرکت، در روز هایی که همه مردم کشور در تعطیلات هستند اما اراد فعال بود و پیگیر کار ها، بود.

ابتدای کار بنده فعالیتم رو در حوزه رباتیک شروع کردم و خب فکر می کنم که طبیعی باشه که ابتدای کار خیلی از کار مطمئن نبودم که آیا انتخاب درستی کردم یا نه؟ آیا شغل و حرفه مناسب هست؟؟ آیا جواب میده؟؟ و هزار سوال دیگه….

اما تصمیم گرفتم…. اون هم این که یا کاری رو شروع نکنم، یا با تمام توان شروع کنم..

حداقل بعد ۶ ماه بتونم نتیجه گیری کنم که من توانم رو گذاشتم آیا جواب داد این مسیر یا نه؟ که خب خدارو شاکرم که انتخاب درستی کردم و توی این مسیر قرار گرفتم.

دستیابی به پیشرفت های بیشتر

خوب یادمه همون دوران دوستان زیادی بودن که با من شروع کردن و زمان زیادی رو داشتن صرف آشنایی و اون دودلی ها میکردن و زمان رو از دست میدادن، اما من هر روز با چالش های مختلفی روبرو بودم و هر روز چیز های جدیدی یاد می گرفتم و پبشرفت می کردم.

حوزه رباتیک، حوزه ای در زمینه آموزش علم رباتیک به کودکان بود که همین حوزه هم باعث قوی شدن من در مذاکره، ریسک هایی در چالش مسابقات کشوری و مسولیت پذیری و ده ها مزیت دیگر شد.

آغاز برندینگ

در همین زمان از طرف شرکت آراد طرح آراد برندینگ بهمون پیشنهاد شد که خب برای ما هم جای سوال زیادی داشت. هرچه اساتید آراد با دلسوزی بهمون از مزایای این راه و دنیای تجارت می گفتند، متاسفانه برای ما جای سوال داشت که آخه کی از اینترنت جنس میخره؟ نهایتش افراد میان توی اینترنت و یه کالای کوچیک سفارش میدن.

مگر ممکنه افراد از طریق اینترنت با ما اشنا بشن و حاضر بشن معاملات کلان داشته باشن و از این طریق تجارت کرد؟؟

ختی خاطرم هست خانوادم هم علاوه بر اینکه باور نمیکردند، زمانیکه باهاشون این طرح رو مطرح کردم مخالف بودند و هرسال با برگزاری آرمون های استخدامی، من رو به شرکت توی اون آزمون ها و استخدام شدن توی یکی سازمان یا شرکت تشویق می کردند.

اما من تصمیم گرفتم شروع کنم و حوزه محصولات آرایشی و بهداشتی رو انتخاب کردم. در ابتدای کار هنوز خیلی مطمئن نبودیم و با اینکه اساتید آراد با دلسوزی تمام دوره هایی رو برگزار می کردند و این موضوع رو تاکید داشتند ، ما کم کم شروع به فعالیت کردیم.

دقیق یادم هست تماس هام از زمانیکه فعالیتم رو جدی تر شروع کردم ، آغاز شد و اولین فروشم به یک مشتری از اصفهان بود و زمانیکه برام مبلغ رو جا به جا کرد باورم نمیشد که ندیده خرید کرد.

اوایل خب این موضوع برام کمی با استرس همراه بود  اما همراهی مشاوران آراد و اساتید در حین مسیر، دلگرم کننده بود اینکه به مسیر مسلط بودند و همه ترس ها و دغدغه های ما برای اون ها خاطره بود…

ما هم به مسیر و روشی که شرکت آراد بهمون یاد داده بود ایمان آورده بودیم ، سعی کردیم به توصیه ها عمل کنیم و همین موضوع باعث رشدمون شد.

جذب مشتری های بیشتر

روز به روز حجم تماس ها و مشتری ها بیشتر میشد و خاطرم هست که زمانی بود که روزی ۳۰ تا تماس ا مشتری های جدید داشتم که این موضوع مثل یک رویا برای یک مجموعه هست. روزی ۳۰ مشتری جدید!!!

خب زمان آن رسیده بود که مجموعه خودم رو گسترده تر کنم که بتونم ضمن پاسخگویی به تمام مشتری ها، کیفیت کار و ساختار رو نیز بهبود بدم.

خیلی برام جالب بود که یک دانشجو بدون سرمایه اولیه و در یک شهرستان کوچیک بتونه یک تجارت رو شروع کنه و محدود به شهر خودش نباشه.

بتونه به سراسر کشور جنس بفروشه و با بزرگان حوزه آرایشی بهداشتی در ارتباط باشه، به جلسات و نمایشگاه ها دعوت بشه و توی صنف آرایش به این بزرگی شناخته بشه.

ارتباط با مشتری های خارج از کشور

روز ها گذشت و مشتریان خارجی نیز با ما ارتباط گرفتند از کشور هایی مثل عراق، افغانستان و ارمنستان. اولین مشتری که از عراق برای مذاکره با من به تهران آمد و باز ما ازش خواستم که امکان برگزاری جلسه در تهران رو نداریم و به مشهد بیا.

خیلی جالب بود که اون فرد اینقدر ما رو کننده کار و مسلط دیده بود که باز به مشهد اومد و با حضور همکار مشهدی مون که مسلط به زبان عربی بود، قرار داد بستیم.

یا مشتری افغانی ما که تنها راه ارتباطی مون واتس اپ بود و کاملا غیر حضوری خرید کرد و جالبه الان نزدیک به ۲ سال هست که مبلغی از ایشون دست ماست و با وجود تماس های مکرر هنوز اعتماد به ما داره و خواستار باقی موندن پولشان در حساب ما هست.

مسیری که شرکت آراد و بزرگان و اساتید آراد به ما یاد دادن، باعث تغییر تفکر تجاری ما و حتی زندگی شخصی ما شد، هنوز معتقدم که آشنایی من با مجموعه آراد یک موهبت الهی بوده و اگر به چند سال گذشته برگردم و یا اگر بخوام دوباره از صفر شروع کنم، همین کار را خواهم کرد. چرا که خواست خداوند هم در تجارت است.

همین جا دوست دارم از ریاست مجموعه آرا جناب آقای براری بزرگوار و اساتید گرامی جناب مهندس قربانی، مهندس زیارکلایی، مهندس شعبانی و مهندس نظام پرور بابت تمام آموزش ها، دلسوزی ها؛ همراهی ها و دلگرمی هایی که به ما دادند و ما رو با این مسیر آشنا کردند، تشکر کنم و همیشه گفتم که همیشه خدا رو بابت آشنایی من با این مجموعه شاکرم و همیشه دعا گو و سپاسگذار اساتید عزیز هستم.

توصیه برای شروع تجارت

توصیه بنده به دوستانی که به تازگی با مجموعه آراد آشنا شدند این هست که دو دلی ها رو کنار بگذارید، به حرف اطرافیان گوش ندهید و هرجه زودتر شروع کنید به نفع شما خواهد بود.

مردم عامه اگر راهی پول ساز تر از این روش میشناختند که الان وضعیت به این صورت نبود، پس هچه زودتر تصمیم بگیرید و حوزه خود را انتخاب کنید و شروع به فعالیت کنید و سعی کنید بیشتر عملگرا باشید تا نتیجه گرا. انشاالله با تلاش، صبر و توکل به خدا موفق خواهید شد.

برنامه من هم برای آینده ورود به عرصه صادرات و در ادامه نیز تجارت بین الملل هست که با توکل بر خدا و راهنمایی اساتید عزیزدر این عرصه نیز گام بر میداریم .

دیدگاه خود را ثبت نمایید.

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.7 پاسخ
  • Avatar
   نازنین راسخ گفته:

   تا وقتی ایران پر از مردایی مثل شماست اوضاع بهتر از این نمیشه که!! دخترای بیچاره برای جلب توجه امثال تو انقدر آرایش میکنن دیگه

   پاسخ
 1. Avatar
  ن ه گفته:

  امیدوارم تو کسب و کارتون موفقباشید ولی دیگه شورش در اومده انقدر که ملت لوام آرایش فیک استفاده میکنن

  پاسخ
 2. Avatar
  ت ه گفته:

  ایشالا شما از اون لوازم آرایشایی میارید که ملت سرطان نگیرن… این رژ لبایی که خانوما میزنن اکثرا سرطان زاست

  پاسخ
 3. Avatar
  نادره گفته:

  به نظرم خوبه که برید از لوازم آریشایی که طب سنتی درست میکنن بیارید بفروشید ضررش خیلی کمتره به خدا

  پاسخ