🌟 پخش زنده آراد برندینگ شما را به ثروتمند شدن دعوت می نماید.

قوانین تجارت را می دانید + فیلم

دانستن قوانین تجارت سبب می شود که با تاجر از کشوری که معامله کرده ایم بهتر برخورد کنیم، زیرا ممکن است عملی در فرهنگ و کشور ما خلاف باشد اما جزو ضروریات روابط آنها به شمار رود.

🎁 در ARAD QA عضو شوید و درباره تجارت و اقتصاد بپرسید و پاسخ دهید.
اطلاع از قوانین محل کار

هر فردی که می خواهد برای شرکت یا مجموعه ای کار کند، باید از قوانین آن مجموعه مطلع باشد؛ باید بداند که در آن شرکت چه کارهایی انجام دهد، سبب تشویق و دریافت پاداش می شود و چه کارهایی انجام دهد، سبب تنبیه و اخراج او می شود.
اگر شخصی برای شرکتی کار کند و از قوانین آن شرکت آگاهی نداشته باشد، ممکن است بخاطر انجام خطایی اخراج شود؛ و عذرش بخاطر ندانستن قوانین آن شرکت پذیرفته نشود.
بنابراین زمانی که شما می خواهید برای شرکتی کار کنید؛ اولین قدم این است که از قوانین حاکم بر آن شرکت مطلع شوید، بدانید که در آن شرکت انجام چه اموری خلاف است و جرم محسوب می شود.
تجار هم باید قوانین تجارت را بدانند تا در تجارت شان دچار مشکل نباشند.
یک تاجر باید کالاهای ممنوعه را بشناسد، قوانین مالیاتی را یاد داشته باشد، مجوزهای لازم برای تجارت را اخذ کند.

تفاوت فرهنگ ها

گاهی انجام کاری در یک جامعه ای بدون اشکال است اما انجام همان کار در جامعه دیگر دارای اشکال است.
برای مثال در کشورهای عربی رسم است، زمانی که افراد به مهمانی می روند، پس از صرف غذا به نشانه تشکر از صاحب خانه آروغ می زنند و اگر فردی این کار را نکند از نگاه دیگران بی ادب است؛ اما در کشور ما آروغ زدن در مهمانی بی ادبی حساب می شود و همه آن را کار زشت می دانند.

نقش وجدان در اقتصاد

اکثر فعالان اقتصادی جهان فقط به فکر منافع خودشان هستند و زمانی که بین وجدان و منافع مردد می شوند، در جهت منافع شان حرکت می کنند.
برای مثال شخصی برای پرداخت هزینه درمان فرزندش مجبور می شود، منزلش را بفروشد؛ اگر خریدار بدانند که این فرد مجبور است بخاطر درمان فرزندش خانه اش را بفروشد، سعی می کند با بیشترین تخفیف آن ملک را بخرد و گاها به نصف قیمت می خرد.
اکثر ثروتمندان جهان فقط به دنبال این هستند که طبق قوانین کشورشان عمل کنند، دیگر با وجدان کاری ندارند.

آیا نباید انسان خط قرمزهای خداوند را بداند؟

شما به زندگی گذشته تان نگاه کنید، در مواقعی در زندگی پیشرفت کردید و در مواقعی هم شکست خوردید؛ فرض کنید شکستها از زندگی شما حذف شود، چه اتفاقی می افتد؟ زمانی که شکستها از زندگی شما حذف شود، شما خوشحال هستید و به خود افتخار می کنید هر چند میزان پیشرفت تان کم باشد.
بنابراین آنچه که موجب ناراحتی و افسردگی بعضی از شما شده، شکست ها و سقوط های شما در زندگی تان بوده است، اگر این شکست ها از زندگی تان حذف شود؛ میزان رضایتمندی شما از زندگی افزایش می یابد.

دیدگاه خود را ثبت نمایید.

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.3 پاسخ