🌟 پخش زنده آراد برندینگ شما را به ثروتمند شدن دعوت می نماید.

چرخه تولید کالا در جهان + فیلم

تمامی محصولاتی که در دنیا تولید می شوند از دل زمین می رویند. به عنوان مثال یک گوشی موبایل را در نظر بگیرید، تقریبا از ۵۰ عنصر در تولید آن استفاده می شود که همگی آن ها را دل خاک بیرون می آید. مانند شیشه ای که در آن استفاده می شود و حتی آلومینیومی که در ساخت موبایل به کار می رود. تمامی قطعات الکترونیکی از خاک به دست می آیند.

🎁 در ARAD QA عضو شوید و درباره تجارت و اقتصاد بپرسید و پاسخ دهید.

مواد اولیه ارزان

علت اینکه آمریکا و کشور های اروپایی برای به دست آوردن عراق و ایران و سوریه می جنگند و در تکاپو هستند همین خاک است. خاکی که منبع بسیار عالی و پر از منابع طبیعی است. کل دنیا بر سر خاک دعوا و جنگ می کنند و در تلاش اند تا خاک خوبی به دست آورند تا با استفاده از این منابع بتوانند حجم تولید و ظرفیت هایشان را ارتقا دهند.

نیروهای متخصص

نیروی متخصص و کار آمد در ایران هم زیاد است و هم ارزان! به عنوان مثال یک شخص که مدرک کارشناسی ارشد مکانیک دارد را در نظر بگیرید. این فرد در یک شرکت تولید کننده لوازم صوتی مشغول به کار می شود. میزان حقوقی که انتظار دریافت آن را دارد حدود ۳ میلیون تومان است.

یک شخص دیگر با همین میزان سابقه کار و درک و شعور و با همین مدرک تحصیلی در کشور دیگری مثل عراق یا ترکیه مشغول به کار شود حداقل حقوقی که به صورت ماهانه دریافت می کند حداقل ۳۰۰۰ دلار است.

پایه حقوق رفتگر ها در کشور های دیگر حداقل ۶۰۰ دلار در ماه است در حالی که در ایران اصلا این ارقام برای یک رفتگر مفهومی ندارد چون خیلی مبلغ بالایی است.

تفاوت ایران با سایر کشور ها در تولید

یک دستگاهی هم زمان در ایران و در یک کشور دیگری مثل چین یا عراق تولید می شود. هر دو کشور به مواد اولیه نیاز دارند که متوجه شدیم مواد اولیه در ایران بسیار زیاد و ارزان است. مورد دومی که نیاز هست بحث نیروی متخصص می باشد که با استفاده از این مواد اولیه بتوانند دستگاه مورد نظر را تولید کنند.

طبق مطالب و صحبت های فوق حقوقی که در ایران به این نیروی متخصص پرداخت می شود، ۳ میلیون تومان است و حقوقی که به همان نیروی متخصص در کشور دیگر پرداخت می شود ۳۰۰۰ دلار. بعد از تولید دستگاه در نهایت هر دو کشور این دو محصول را قیمت گذاری می کنند.

در ایران به ریال و در کشور های دیگر به دلار قیمت گذاری شده و به فروش می رسد. شخص خارجی که همین دستگاه را تولید کرده نمی تواند به همان قیمتی که در ایران به فروش رسید، قیمت گذاری کند! چرا که باید برای تامین هزینه هایی که صرف مواد اولیه و نیروی متخصص کرده است قیمت خیلی بالاتری را پیشنهاد دهد.

سوخت و انرژی

هزینه سوخت و انرژی در ایران واقعا مفت است. البته منظور از مفت بودن برای خود ایرانی ها نیست. چرا که مردم ایران در آمدشان ریالی است. مردم ایران اگر بخواهند خارج از ایران زندگی کنند باید هزینه های بسیار بالایی را پرداخت کنند.

اما اگر مردم کشور های دیگر بخواهند در ایران زندگی کنند هزینه چندانی پرداخت نمی کنند. به عنوان مثال یک شخصی از قشر ضعیف ترکیه بخواهد در ایران زندگی کند، جزو افراد ثروتمند در ایران محسوب می شود.

اهمیت سورتینگ

بحث سورتینگ بحثی است که مورد نیاز تمام کشور های جهان می باشد. هر محصولی را که بخواهید به کشوری صادر کنید باید در ابتدا این محصول سورتینگ شود یعنی تمامی مراحل جدا سازی و پاکسازی و واکس را طی کند تا آماده صادرات شود.

جدا سازی محصول

به عنوان مثال محصول سیب را در نظر بگیرید. بعد از اینکه این محصول از طریق تامین کننده یا تولید کننده به دست شما رسید، آن ها را وارد دستگاه سورتینگ می کنید. در مرحله اول محصول باید جدا سازی شود. یعنی بر چند اساس این مرحله صورت می گیرد. بر اساس رنگ، بر اساس اندازه و وزن و همچنین اگر قسمتی از میوه ساییدگی یا پوسیدگی داشته باشد جدا سازی می شود.

پاکسازی محصول

در این بخش بعد اینکه محصول بر اساس معیار های مد نظر جداسازی شد، آن ها را وارد دستگاه شستشو می کنند. در این مرحله نیز دست انسان هیچ دخالتی ندارد و میوه ها تماما توسط دستگاه ها شستشو داده می شوند.

پس از شستشوی محصول آن ها را در داخل محفظه ها و اتاق هایی که درون آن ها هوای گرم در جریان است قرار می دهند تا میوه ها خشک شوند.

مرحله واکس محصول

پس از آن که میوه ها خشک شدند وارد مرحله واکس می شوند. در این قسمت توسط پارافین ها و یک سری مواد مخصوصی که وجود دارد میوه ها واکس شده و برای بسته بندی آماده می شوند. این مراحل برای محصول امروزه در ایران حتی برای فروش در بازار های داخلی نیز انجام می شود.

تامین محصول

برای تامین محصول برای هر شخص تاجری دو استراتژی وجود دارد که اگر بخواهد محصولی را تولید کرده یا خریداری کند، دو ایده و فکر به ذهنش می رسد. اول اینکه خودش مواد اولیه را خریداری کرده و محصول را تولید کند و دوم اینکه محصول تمام شده و کامل شده را از یک کشور دیگر خریداری کرده در کشور خودش توزیع کرده و به فروش برساند.

اتفاقی که امروزه در ایران برای خیلی از ماشین ها می افتد. یک سری شرکت ها ماشین ها را وارد ایران می کنند و با یک تغییر ناچیز که آرم شرکت تولیده کننده را با آرم شرکت خودشان جابجا کرده و با برند و نام خودشان ماشین ها را به مردم می فروشند.

دیدگاه خود را ثبت نمایید.

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.0 پاسخ