📺 کلاس های مجازی - اساتید در انتهای هر کلاس، سوالی را از مباحث جلسه طرح می کنند که در بخش پرسش و پاسخ قرار داده می شود.
🌟 جایزه بهترین پاسخ ۶ محتوای فارسی رایگان
❓ در بخش پرسش و پاسخ عضو شوید و درباره تجارت و اقتصاد بپرسید و پاسخ دهید.
🎁 به بهترین سوال در هر روز ۱۰ محتوای فارسی رایگان و به بهترین پاسخ برای هر سوال ۳ محتوای فارسی رایگان جایزه داده می شود.
💎 در گروه تلگرام آرادی ها هر روز یک سوال پرسیده می شود و به بهترین پاسخ ۱۰ محتوای فارسی رایگان هدیه داده می شود.
💰 برندگان جوایز روز - با ما انس بگیرید.

چرا موفق نمی شوم + فیلم

سوالی که شاید در طول روز چند بار به آن فکر کنید که چرا موفق نمی شوم واقعا چه علتی باعث می شود تا شما به این بیندیشید که نمی توانید تاجر خوبی شوید.

در این مقاله قصد داریم در مورد موانع اصلی موفقیت در کسب و کار صحبت کنیم، چرا که بسیاری از دوستان سوال می پرسند که دلایل عدم موفقیت آنها چیست؟
تقریبا امروزه بیشتر از 70 الی 80 درصد از کسب و کارهای جدیدی در ایران یا جهان، با شکست مواجه می شوند.

سوال اصلی اینجاست که واقعا چه اتفاقی برای آنها می افتد؟

بسیاری از شرکت های نوپا به عنوان شرکت دانش بنیان وارد عرصه کار و تجارت شده و بعد از مدتی کار را رها می کنند و با شکست مواجه می شوند.

علت شکست کارهای شرکت های نوپا و دانش بنیان چیست؟

در این مقاله قصد داریم در مورد تمامی این مسائل صحبت کنیم، که در صورت وجود سوال های مشترک در ذهن دوستان آرادی، به جواب سوال های خویش برسند.
همچنین تاجران عزیز می توانند موانع کار تجارت را بشناسند و در کسب و کار خویش موفق باشند.

چرا موفق نمی شوم؟

اولین سوالی که فرد با خویش مطرح می کند که چرا در کسب و کار موفق نمی شوم؟

چهار علت اصلی شکست در کسب و کار

در ادامه بحث ها، با علت های بیشتری از موانع آشنا می شویم و در مورد آنها صحبت می کنیم که در ابتدا چهار علت اصلی شامل موارد زیرمی باشد.

1) فضای کسب و کار
اولین موضوع فضای کسب و کار است، کسی که واقعا قصد انجام کاری را دارد باید فضایی را به عنوان کسب و کار خویش در نظر بگیرد.
این فضا می تواند محیطی کاملا حقیقی باشد، بسیاری از دانشجویان امروزه علاقه مند هستند که کسب و کار خویش را راه اندازی کنند ولی پول و سرمایه زیادی ندارند.
یا بسیاری از بازنشستگان هم توان این را ندارند که محلی را برای شروع کسب و کاری اجاره کنند، ولی خواستار کسب درآمد هستند.

فضا و محیط چه تاثیری خواهد داشت؟

محیط شرکتی باعث می شود که کسب و کار شما به صورت منظم انجام شود، چرا که نظم و ثبات در کار، یکی از عوامل موفقیت است.
پس پیشنهاد می کنیم افرادی که توان مالی مناسبی دارند، حتما فضایی را برای کسب و کار خودشان اجاره یا خریداری کرده و در آن محیط کار کنند.
ط

ابتدا سعی داشته باشید در صورتی که سرمایه زیادی ندارید محلی را اجاره بگیرید، چرا که در سال های آینده به توان مالی بسیار بالاتری می رسید و قادر خواهید بود که مکان های بهتری را برای کسب و کار خویش خریداری کنید.

روی محل انتخابی خویش برای کارتان، سرمایه گذاری کنید، یعنی نیاز به وسایل، خط اینترنت، کامپیوتر، لپتاپ و … دارید و همگی اینها در کسب و کار تاثیر گذار است.
بسیاری از عزیزان را مشاهده می کنیم که کسب و کار خوبی دارند و تنها با یک لپتاپ یا موبایل این درآمد را کسب می کنند.
سعی کنید از هر محصولی که مربوط به کسب و کار شما می شود بهترین آن را خریداری کنید، چرا که ملزومات تجارت در روند کارتان از اهمیت بالایی برخوردار است.
به عنوان مثال اگر نیاز است که لپتاپی خریداری کنید دقت کنید پردازنده خوبی داشته باشد و در مورد کار با آن دچار مشکل نشوید.

اهمیت کیفیت اینترنت در کسب و کارهای مجازی

بسیاری از دوستان در مورد عدم اتصال به اینترنت شکایت می کنند، وقتی موبایل آنها را بررسی می کنیم متوجه می شویم، که از کیفیت پایین موبایل های خودشان است.
بهترین اینترنت را خریداری کنید، چرا که اینترنت از اهمیت بالایی برخودار است و نباید در مورد آن مشکل داشته باشید یا گاهی به علت عدم خدمات مناسب شرکت، دچار قطعی اینترنت شوید.
فضای کسب و کار تنها منظورمان این نیست که محیطی داشته باشید، بلکه نوع موبایل، لپتاپ و تجهیزات همگی در کسب و کار اهمیت دارد.
در تجربه های کاری متوجه شده ایم که بعد از کار کردن با لپتاپی قوی برای ادامه کسب و کار تجارت، فروش آنها بیشتر می شود چرا که به هیچ عنوان هنگ نمی کند و سریعتر فایل ها را آپلود و بارگذاری می کند و تمامی این موارد واقعا در کار تاثیرگذار است.
پس دقت داشته باشید که فضای کسب و کار خویش را فضایی بهینه بسازید.
گاهی اوقات ترس از شکست و عدم سود دهی سبب می شود که افراد از اجاره کردن محلی برای کسب و کارشان امتناع کنند.
به هیچ وجه نترسید و شجاع باشید، هیچ اتفاق ناگواری ایجاد نمی شود، اگر در حال حاضر هزینه ای برای محیط انجام ندهید مطمئن باشید که در آینده دچار مشکل می شوید، محیط کسب و کار به عنوان یک آپشن در جهت فروش بیشتر کمک خواهد کرد.
در صورتی که از این امکان نتوانید به خوبی بهره بگیرید، در زمان، هزینه ها، درآمدها و … دچار مشکل خواهید شد.
در صورتی که افرادی اصرار به عدم اجاره محلی برای کسب و کارشان دارند، پیشنهاد می کنیم که حداقل اتاقی را برای کار خود اختصاص داده و انجام امور کاری را به آنجا منتقل کنند.
همین لحظه که در حال ضبط این ویدئو هستیم در فضایی 40 الی 50 متری که اختصاصا برای این کار آماده سازی شده این کار را انجام می دهیم، برای هر کاری محلی مشخص قرار داده ایم تا در مکان مناسب کاری را انجام دهیم.
محیط صد در صد تاثیرگذار است و در هر محلی تجهیزات، ابزار و میکروفن و … استفاده می شود.

2) یادگیری درس های ضروری
وقتی امروزه به کسی پیشنهاد می کنیم که موضوعی را یاد بگیرد، این فرد حوصله یادگیری را ندارد.
چرا که تا به امروز اکثر افراد چیزهایی را یاد گرفته اند که نیاز نبوده و غیر ضروری بوده اند و مردم از یادگیری دلسرد شده اند.
درمجموعه آرادبرندینگ ما صرفا آموزش های کاربردی ارائه می کنیم، این آموزش ها صد در صد برایتان کاربرد خواهد داشت و کاملا با آموزش های بیهوده مخالف هستیم.

مدیریت زمان برای موفقیت در کارها

در صورتی که زمان و انرژی خویش را برای یادگیری امور بیهوده قرار می دهید، قطعا زمان و انرژی شما بیهوده تلف شده است.
یکی از موضوعاتی که اهمیت زیادی دارد و هدف صحبت ما هم روی آن است مدیریت زمان است، شما هر روز 24 ساعت زمان دارید که کارهایی را انجام دهید.
زمان برای همه انسان های جهان یکسان است تا بتوانند کارهایی را انجام دهند، اما چه اتفاقی می افتد که بسیاری از افراد به درستی از زمان خویش استفاده می کنند و در نهایت از زندگی خویش راضی اند و عده دیگری به درستی از زمان خود بهره نگرفته و از گذشت زمان ناخشنود هستند.
سعی کنید که زمان را برای خویش مدیریت کنید و کارهایی را که باید در 24 ساعت آینده انجام دهید برنامه ریزی کرده و همچنین از پرداختن به امور بیهوده بپرهیزید.

نمونه ای از کارهای بیهوده که زمان ما را ضایع می کند

نیازی نیست آموزش های زیادی را دریافت کنید، نیازی به دیدن فیلم و ویدئو های آموزشی پراکنده و متفاوت ندارید، همچنین نیازی به رصد کردن همه شبکه های اجتماعی و تلویزیون و ماهواره نیست.
اخبار دیدن برای کسانی که می خواهند تاجر شوند ممنوع است، خواهشا سراغ مسائلی از این دست نروید و با ممنوع کردن موارد نام برده شده طبیعتا زمان زیادی برایتان ایجاد می شود.

در زمان های اضافی ایجاد شده چه باید کنیم؟

با یادگیری سریع و درست و چیدن هر چیزی در جای مناسب خودش می توانیم به زودی به نتیجه برسیم، پس سرعت یادگیری اهمیت بالایی در موفقیت دارد.
افرادی که سریعا کار و تجارت را رها می کنند به دلیل این بوده است که سریعا نتیجه نگرفته اند، چرا که موارد مهم تجارت را به درستی آموزش ندیده اند.

مسائل تجارت باید به صورت طبقه بندی شده به شما آموزش داده شود، همچنین زمان کافی برای یادگیری مهم است.

چرا که بسیاری از دوستان اظهار می کنند که تمایل دارند در جلسات حضوری شرکت کرده و تمامی مسائل را یاد بگیرند اما زمان کافی برای این کار را ندارند.
برای مدیریت زمان سعی کنید تمامی امور روزانه از جمله غذا خوردن، نماز خواندن و … را یاد داشت کرده تا متوجه کارهای بیهوده و زمان بر در طول ساعات شبانه روز خویش شوید.
به هیچ وجه سعی نکنید چند کار را با هم به صورت موازی پیش ببرید، بلکه باید به صورت تخصصی تمام تمرکز خویش را روی یک موضوع قرار دهید.
با ارائه برنامه روزانه خویش به مشاوران آرادی، می توانید کمک آنها را برای حذف کارهای بیهوده و دریافت برنامه منظم برای جایگزین کردن در ساعات بیکاری دریافت کنید.
این برنامه ریزی سبب قدرتمند شدن شما در تجارت، فروش و کسب و کارتان می شود.

3) کمبود سرمایه

علت سوم شکست در کسب و کار، کمبود سرمایه است، گاهی دوستان چندین ماه برندسازی و تبلیغات می کنند و مشتری هایی هم پیدا کرده و در نهایت با کمبود سرمایه مواجه می شوند و دیگر پولی برای تبلیغ کردن ندارند.
بارها به دوستان توصیه کرده ایم که قبل از شروع کار، سرمایه خویش را رصد کرده و بررسی کنید که چه میزان سرمایه در هر ماه برای تبلیغ کردن دارند.
به عنوان مثال در صورتی که شخصی بیست میلیون تومان برای شروع دارد باید با مشاوران در میان بگذارند و مشاوران آرادبرندینگ کاملا شفاف راهنمایی خواهند کرد، که هر ماه چه میزان از این پول را نیاز دارد تا دچار مشکل نشود.
گاهی دوستانی را مشاهده می کنیم که به علت عدم مدیریت صحیح سرمایه دچار شکست می شوند.

پس اهمیت زیادی دارد که سرمایه خویش را مدیریت کنید و اینکه هر ماه چه میزان هزینه داشته باشید تا دچار مشکل نشوید و بتوانید به موفقیت برسید .

ما دوستان زیادی را در مجموعه آرادبرندینگ داریم که ماهیانه بیست تا صد میلیون تومان برای تبلیغات برند و شرکت خویش هزینه می کنند، پس طبیعتا افرادی که این میزان هزینه برای تبلیغات می دهند قطعا بیشتر کسب درآمد دارند و این میزان حداقل یک الی دو میلیارد در ماه است.
پس کسانی که فکر می کنند در مدیریت هزینه ها خویش مشکل دارند حتما تمامی آموزش ها را با دقت ببینند تا به خوبی یاد بگیرند که کارها را چطور پیش ببرند.

4) توجه به نشانه های تغییر
در صورتی که نشانه های تغییر را مشاهده می کنید خدا را شکرگذار باشید، اگر زمانی اصلا به این موضوع فکر نمی کردید که روزی تاجر شوید ولی در حال حاضر به چنین موقعیتی رسیده و نتیجه گرفته اید، به اندازه کافی موفقیت کسب کرده اید.
نتیجه گرفتن صرفا درآمد میلیاردی نیست، باید ببینید که قبلا سقف درآمد و رشد فکری شما به چه میزان بوده و در حال حاضر چه میزان رشد کرده اید.
به میزانی که رشد کرده اید خوشحال باشید، نه اینکه بگویید موفق نشده ایم، موفقیت از نظر شما چه معنایی دارد؟
بارها از ما سوال پرسیده اند که علم بهتر است یا ثروت؟
قطعا ما پاسخ می دهیم علم، اما نه آن علمی که همه مردم به آن فکر می کنند بلکه علمی که برای ما کاربرد داشته باشد.

هر چقدر سطح سواد ما بیشتر شود، ثروت بیشتری کسب می کنیم، پس علم بهتر است چرا که علم بیشتر، سبب جذب ثروت بیشتر، زندگی بهتر، انتخاب های بهتر و … می شود.

گاهی افرادی که علمی ندارد بلافاصله بعد از کسب ثروت، سعی می کنند ملکی خریداری کنند که پولشان به هدر نرود، در حالی که اگر اینها افراد عالمی باشند می دانند که پول خود را کجا سرمایه گذاری کنند که نه تنها پولشان از بین نرود بلکه چند برابر شود.
پس تمامی این موارد از فقدان علم است کا باعث می شود نتوانند به میزانی که می شود و امکان دارد کسب درآمد کنند.

دیدگاه خود را ثبت نمایید.

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.21 پاسخ
 1. Avatar
  اردشیر خدایی گفته:

  کسب‌وکارهای نوپای دانش‌بنیان معمولا توسط تکنولوژیست‌ها بنیان گذاشته و اداره می‌شن نه متخصصین مدیریت یا مدیران باتجربه

  پاسخ
 2. Avatar
  حسین علی محمودی گفته:

  سهم قابلیت‌های مدیریتی در مجموعه قابلیت‌های استراتژیک در این‌گونه شرکت‌ها به مراتب از شرکت‌های خصوصی کمتره

  پاسخ
 3. Avatar
  محمدفتوحی گفته:

  یک کسب‌وکار برای موفقیت به مجموعه‌ای متنوع از قابلیت‌ها شامل انواع قابلیت‌های تکنولوژیک و مدیریتی و آشنایی با مسائل قانونی و حقوقی نیاز داره

  پاسخ
 4. Avatar
  فرهادحیدری گفته:

  توانمندی تکنولوژیک پیش‌نیاز و بستر شکل‌گیری کسب‌وکار نوپاست و به احتمال زیاد از ابتدای شکل‌گیری هسته اصلی کسب‌وکار حول این قابلیت‌ تشکیل می‌شه اما توان مدیریتی بر خلاف توان فنی در ابتدای شکل‌گیری کسب‌وکار نقش پررنگی نداره
  مشتریان اولیه کسب‌وکار در بسیاری موارد در ابتدا مشخص هستن و ارزش محصول رو می‌دونن

  پاسخ
 5. Avatar
  علیرضا جهانی گفته:

  توانمندی مدیریتی در شروع کار و فازهای اول رشد به نسبت توانمندی تکنولوژیک نقش کمرنگ‌تری داره و به مرور و با تغییراتی که در شرکت، محصولات و مشتریا اتفاق می‌افته تاثیر استفاده از مباحث علمی مدیریتی جدی‌تر می‌شه

  پاسخ
 6. Avatar
  ارمغان مهردادی گفته:

  اگه دلایل شکست کسب‌وکارهای نوپای دانش بنیان بررسی شه اکثر دلایل شکستشون در مباحث مرتبط با مدیریته نه تکنولوژی

  پاسخ
 7. Avatar
  رامین گلستانی گفته:

  اول دستیابی به تکنولوژی یا توانمندی صنعتی در آزمایشگاه‌های علمی و دوم شناسایی فرصتی در بازار و مشتریانی برای این تکنولوژی که این دستاورد علمی ارزشی ملموس و قابل ادراک برای اونها داره و حاضر هستنبرای دریافت اون ارزش هزینه کنن

  پاسخ
 8. Avatar
  سیدمهدی کاشانی گفته:

  مشتریای اولیه کسب‌وکارها برای خرید این خدمات و محصولات اقدام می‌کنن و مدیران کسب‌وکار بعد از فروش و دریافت‌های مالی از اولین مشتریا در اثر خطاهای ناخودآگاه قضاوت به این نتیجه می‌رسن که توانمند هستن
  این حس با حضور سرمایه‌گذاران اولیه و پیشنهادهای جدید تقویت می‌شه

  پاسخ
 9. Avatar
  محمدفخرایی گفته:

  فرآیندهای مدیریتی کسب‌وکار مثل فرآیندهای فنی سریع نیستن و انجام محاسبات زمانی اونها با مدل ذهنی مهندسی به تخمین‌هایی بسیار خوش‌بینانه و غیردقیق منجر می‌شن
  بخش عمده‌ای از مسائل عمومی مدیریتی مطالب منطبق با عقل سلیم

  پاسخ
 10. Avatar
  ایمان قدمی گفته:

  اتخاذ این تصمیم‌گیری‌های علمی مدیریتی براساس ساختاردهی روشمند علمی به اطلاعات ورودی و تحلیل‌های روشمند روی اون اطلاعات انجام شده‌

  پاسخ
 11. Avatar
  محسن روحانی گفته:

  سلام
  استاد مثل همیشه جامع و کامل و با صبر و شکیبایی تمام هر آنچه که حاصل سال ها تجربه بود رو رایگان در اختیار ما قرار دادید.
  بابت زحمات بی دریغ و خستگی ناپذیر شما ممنونم

  پاسخ
 12. Avatar
  حمید قربانی گفته:

  با سلام
  ما چگونه میتوانیم از یک کشور خارجی که تاجر هستیم ‌کالای مورد نیاز خود را از آراد برندینگ خواستار شویم ممنون

  پاسخ
 13. Avatar
  محمدحسین ادیبی گفته:

  بسیار دیده ام حتی افرادی که درامد بالایی دارند قسمتی از درامدشان را صرف خرید زمین یا ملک میکنند.دلیل این امر بنظر من وجود نوعی سیستم قیمت گزاری در بطن جامعه است.سیستمی که ارزشمندترینها را در جامعه تعیین میکند. یکی از این ارزشمندترین ها برای همیشه زمین و ملکی است که‌بر روی ان قرار‌گرفته یا میتواند قرار بگیرد.وجود سیستم اینچنینی در جامعه نشانگر تمایل جمع و جامعه برای حفظ یکسری پارامترهای ارزش گزاری در جهت حفظ ان پارامترها و متعاقبا حفظ ارزش وجودی جامعه است.به بیان دیگر جامعه سعی میکند با حفظ دائمی ارزش انچه برای همه ارزشمند تلقی می‌شود ارزش خود را حفظ کند و بتواند اعضای خود را به تبعیت از خود وادار نماید.ضمنا این مسئله نشان دهنده تمایل اعضای جامعه برای قرارگیری در یک فرایند قیمت گزاری رو به رشد در برخی ارکان جامعه انسانی همچون ملک و زمین است یعنی نوعی تمایل به اینکه تفکر جمعی بطور دائمی بر ارزشمند دانستن این اجزای جامعه قرار بگیرد تا هم نیاز به تفکر جدید نباشد(که این امر نوعی تنبلی فکری و نوعی دیکتاتوری میاورد) و هم اینکه برخی افراد قدرت اثرگذاری دائمی بر جامعه را خواهند داشت.اینست که می بینیم مثلا ملکه انگلیس با وجود هزاران راه درامد بزرگترین ملاک دنیاست.

  پاسخ