📺 کلاس های مجازی - اساتید در انتهای هر کلاس، سوالی را از مباحث جلسه طرح می کنند که در بخش پرسش و پاسخ قرار داده می شود.
❓ در بخش پرسش و پاسخ عضو شوید و درباره تجارت و اقتصاد بپرسید و پاسخ دهید.

تاجر واقعی کیست + فیلم

تاجر واقعی از دید آرادبرندینگ به فردی می گویند که هم مشتری داشته باشد و هم مهارت پول کردن مشتری را بلد بوده و بتواند معاملات را انجام دهد.

تاجر واقعی چه کسی است؟

در مدل غیر آراد تعریف تاجر فرق می کند تاجر و صادر کننده را اگر در گوگل جستجو کنید با تعریفی که ما از تاجر و صادر کننده داریم فرق می کند.

مثلا بر اساس اتاق بازرگانی تاجر یا صادر کننده یعنی کسی که عضویت در اتاق بازرگانی دارد ، شرکت ثبت کرده است ، کارت بازرگانی دارد ،مبلغی را به اتاق بازرگانی پرداخت کرده است.

تاجر را بر اساس مدل آراد تعریف می کنم ، تاجر هر شخصی می تواند باشد و حتما باید این دو مشخصه را داشته باشد تا، تاجر واقی باشد:

1-داشتن مشتری

2- داشتن تجربه و مهارت

اگر شخصی مهارت کافی را نداشته باشد در ارتباط با مشتری، مهارت و تجربه کافی را به دست می آورد ممکن است در ابتدا با شکست هایی مواجه شود اما در نهایت به مهارات و تجربه کافی دست پیدا می کند.

 ما هم در ابتدا تجربه کافی را نداشته ایم و ضرر هایی داده ایم و هزینه های زیادی را پرداخت کرده ایم تا بتوانیم مهارت کافی را به دست بیاوریم و کسی نبود که به ما کمک کند یا حداقل از تجربیات آن استفاده کنیم و الان که خیلی از دوستان کار هایی را انجام می دهند از تجربیات ما استفاده می کنند و نیاز ندارند که در یک دوره ضرر های بزرگی کنند و هزینه های زیادی را پرداخت کنند و مخاطره های سنگینی را داشته باشند تا به اینجا برسند.

پس تاجر باید دو مشخصه داشته باشد  مشتری و مهارت را داشته باشد.

هر کسی در هر جایی و هر آدمی که  باشید می توانید تجارت کنید و به سرمایه ، پول و زبان انگلیسی نیاز ندارید.

من تاجرهایی را می شناسم که در حد چند کلمه می توانند زبان انگلیسی صحبت کنند.

خود من که این همه سال کار کرده ام هنوز ممکن است لهجه یا تلفظ کلمات را اشتباه بگویم و اصلا مهم نیست، مهم رساندن منظورم به مشتری است و معامله ام را می کنم و هیچ اهمیتی ندارد که لهجه ام خوب نیست.

مذاکرات تجاری نیازی به کلمات بسیار زیادی ندارند. وقتی نیاز به تجارت بزرگ دارید باید سعی کنید مشتریان زیادی را جذب کنید و مهارت زیادی را به دست بیاورید، اگر این دو را داشته باشید تاجر هستید.

حتی اگر بزرگ ترین تولید کننده جهان باشید اما مشتری های خود را نداشته باشید و مهارت لازم را کسب نکرده باشید شما تاجر نخواهید بود.

دیدگاه خود را ثبت نمایید.

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.


13 پاسخ
  • Avatar
   ناشناس گفته:

   نه، مغازه دار به صورت خرده کالایی را می فروشد و برای این کار مهارت چندانی نیاز نیست. در معاملات عمده است که باید شناخت خوبی از مشتری داشته باشیم و با استفاده از عقل و بیانمان اعتماد مشتری را به دست بیاوریم و به منظور رسیدن به یک توافق و عقد قرارداد تلاش کنیم.

   پاسخ
 1. Avatar
  علی رضاامیری گفته:

  تجارت معقوله خیلی سخت و پیچیده ایه و باید تجربه کافی بدست بیاد و آموزش لازم جهت یادگیری و چگونگی اینکار انجام بشه
  یه فرد کم تجربه در این خصوص نمیتونه معامله سود دهی داشته باشه و قطعا موفق نخواهد شد

  پاسخ
 2. Avatar
  قاسم زاده گفته:

  تجارت کردن خیلی دشواره و تنها با تجربه و مهارت وداشتن مشتری امکان پذیره
  و اینکه باید دنبال جذب و حفظ مشتری هم بود؛

  پاسخ
 3. Avatar
  رضا خازنه گفته:

  تو تجارت حتما حرفه ای بودن لازمه چون جذب مشتری و مدیریت کردن و جلب اعتمادشون و در بدترین شرایط بهترین راه رو انتخاب کردن در درجه اول کار قرار داره

  پاسخ
 4. Avatar
  پوریا همزه ای گفته:

  کافیه تجارت کردن رو با مشاوره گرفتن از تیم حرفه ای شما شروع کرد
  قطعا موفقیت صددرصده و بهترین عملکرد نتیجه اون تجارته

  پاسخ
 5. Avatar
  بهار گفته:

  قبل از وارد شدن تو حوزه تجارت کردن باید مهارت و آگاهی های لازم رو بدست آورد و یا از افرادی که تو این زمینه تجربه دارن همچون تیم بزرگ آراد برندینگ استفاده کرد

  پاسخ
 6. Avatar
  عارف عزیزی گفته:

  مشتری نداشتن یعنی خرید و فروش و معامله انجام نشده و خرید و فروش هم انجام نشه یعنی تجارتی صورت نگرفته
  درسته؟

  پاسخ
 7. Avatar
  عباس رسکتی گفته:

  اگه تجارت و شروع کردیم و توان و مهارتی نداشتیم و اینکه راههای جذب مشتری و مدیریت کردنشونو ندونیم امکان شکستمون زیاده چون کسی که تو حرفه ای تجربه و فعالیت گسترده ای نداره راههای مقابله با شکستو هم نمیدونه

  پاسخ
 8. Avatar
  حسین علی مزروعی گفته:

  با سلام و عرض ادب دیدگاه من نسبت به آراد برندینگ و مشاوران عزیز و دلسوز بسیار خوب است/ با تشکر فراوان حسین مزروعی هستم از اصفهان اگر میتوانستید و حد اقل در هر ماه دو جلسه در اصفهان کلاس و سخنرانی میکردید خیلی عالی میشود

  پاسخ
 9. Avatar
  مهرداد خسروی گفته:

  مشورت درهرکاری امانه باهرکسی میتونه زمینه پیشرفت دراون حوزه کاری بشه ،مثلااگرمابخواهیم تاجرشویم بایدبامتخصص دراون زمینه مشورت کنیم

  پاسخ