🌟 پخش زنده آراد برندینگ شما را به ثروتمند شدن دعوت می نماید.
آرادبرندینگ

چه کسانی در تجارت شما سهم دارند?

باید به این باور برسید که بال‌های بزرگتری داشته باشید و از این فکر که فقط برای نفع خودتان تجارت کنید، بیرون بیایید؛ چون با این ذهنیت واقعا نمی‌شود کار کرد.
نباید این باور و ذهنیت را داشته باشید که معامله‌ای را انجام بدهید، برای اینکه سودش فقط به خودتان برسد و کس دیگری سهم نداشته باشد.
اگر می‌خواهید یک صادرکننده حرفه‌ای باشید، باید حرفه‌ای هم رفتار کنید؛ یعنی عده دیگری هم باید از تجارت شما سهم داشته باشند. چرا باید دیگران را هم در تجارت خودمان سهیم کنیم؟ برای اینکه هزینه‌های ما کاهش پیدا کند، کار را تخصصی‌تر پیش ببریم و حرفه‌ای‌تر جلو برویم.

🎁 در ARAD QA عضو شوید و درباره تجارت و اقتصاد بپرسید و پاسخ دهید.

فرض کنید مجموعه یا شرکت شما به این نیاز داشته باشد که روزانه یک برگ کپی بگیرد، بنابراین به یک دستگاه کپی نیاز دارید تا بتوانید مثلا از یک شناسنامه کپی بگیرید. اکثر ایرانی‌ها از بچگی یاد گرفتند که باید مالک باشند.
بنابراین با خودتان می‌گویید: من که هر روز باید یک برگه کپی بگیرم، پس دستگاه فتوکپی می‌خرم. سه، چهار یا پنج میلیون پول می‌دهید و دستگاه کپی می‌خرید تا بتوانید روزی یک کپی بگیرید.
اما اصلا به این فکر نمی‌کنید که این دستگاه به شارژ کارتریج نیاز دارد، ممکن است خراب شود و آیا از پس هزینه‌های آن برخواهید آمد؟ اکثر افرادی که در ایران پرینتر می‌خرند، یک سال از آن استفاده می‌کنند و بعد از یک سال، دورش می‌اندازند. اگر شما هم در خانه پرینتر داشته باشید، حرف من را تصدیق می‌کنید.
شما هم یک پرینتر خریدید و روز اول فکر می‌کردید که این دستگاه از فردا برای شما یک خط تولید خواهد بود و هر روز می‌توانید با آن پرینت بگیرید. اما مدتی از آن استفاده کردید و بعد کنارش گذاشتید.
سهیم بودن دیگران در تجارت شما

ضرورت برون‌سپاری و استفاده از توانایی‌های دیگران

باید از توانایی انسان‌های موفق استفاده کنید. شرکت‌هایی با امکانات بهتر وجود دارند و می‌توانند کارها را تخصصی‌تر برای شما انجام بدهند.
ممکن است در آینده، بعد از اینکه رشد کردید، بگویید: چرا باید به شرکت دیگری برای حمل‌ونقل پول بدهم؟ خودم چند کانتینر و تریلی می‌خرم و کار حمل‌ونقل را انجام می‌دهم. یک راننده هم استخدام می‌کنم و در نهایت ماهی سه میلیون تومان به او پول می‌دهم تا برای من رانندگی کند.
این تفکر و باور غلطی است که در ذهن بیشتر ایرانی‌‌ها شکل می‌گیرد. اما چینی‌ها این‌طور نیستند و متفاوت فکر می‌کنند. وقتی شما با چینی‌ها قرارداد می‌بندید، همین که قرارداد بسته شد، به شما می‌گویند: «ادامه کار شما با فلان شرکت است و دیگر به ما ربطی ندارد. برای ادامه کار باید با آن‌ها صحبت کنید».
یعنی فقط تا این مرحله با این گروه کار می‌کردید و از این مرحله به بعد، گروه‌های دیگری درگیر کار می‌شوند.
اما در ایران داستان متفاوت است. ما در ایران دوست داریم صفر تا صد هر کاری را خودمان انجام بدهیم. می‌خواهم پول بیمه را خودم بدهم، کارگر را هم خودم بگیرم، اگر توانایی و امکانش را داشتم، خودم رانندگی هم بکنم و بالای سر بار هم بروم. این تفکر غلط است.

مزایای برون‌سپاری

بال‌هایتان می‌تواند شما را به اوج برساند، اما از آن‌ها استفاده نمی‌کنید و در ارتفاع پایینی پرواز می‌کنید.
باید یاد بگیرید که کارهای خود را برون‌سپاری کنید و هر قسمت از کارتان را به گروهی بسپارید.
درحال حاضر ما در مجموعه آراد فقط در بخش تولید محتوا، چهار هزار نیرو داریم که برای مجموعه ما کار می‌کنند. این چهار هزار نفر در خانه‌‌های خودشان کار می‌کنند؛ یعنی آن‌ها را در دفتر مستقر نمی‌کنیم تا مجبور نباشیم برای دفتر هزینه بدهیم و هزینه‌های جانبی زیادی داشته باشیم، درگیری‌های فکری داشته باشیم که یکی مریض شد، دیگری مرخصی می‌خواهد یا پدر فلانی از دنیا رفته است.

مزایای برون سپاری

وقتی شما می‌خواهید همه این‌ها را کنار خودتان جمع کنید، با سختی‌هایی روبه‌رو می‌شوید و این شما را ناامید، خسته و دلسرد می‌کند.
اما در مجموعه آرادبرندینگ چنین اتفاقی نمی‌افتد؛ چون همه کارها را برون‌سپاری می‌کنیم و بخش‌های مختلفی به‌وجود می‌آوریم. قرار نیست خود ما صفر تا صد کارها را به‌تنهایی انجام بدهیم، کارها تفکیک و جداسازی می‌شود و بعد می‌بینیم چه مجموعه بزرگی شده‌ایم، چه ساختار بزرگی ایجاد کرده‌ایم و کار را هم تخصصی‌تر انجام می‌دهیم.

نتایج عملی برون‌سپاری برای صاحبان مشاغل مختلف

وقتی برون‌سپاری می‌کنیم، چه اتفاقی می‌افتد؟ SMEها یا Small and medium sized enterprises، بنگاه‌ها یا شرکت‌های کوچک و بزرگی در کشور ما هستند که بخش‌های مختلف کار را به دست می‌گیرند.
بنابراین من تبلیغات کار خودم را به یک تیم می‌سپارم، کار ترجمه را به یک تیم، کار مذاکره را به تیم دیگری و کارهای حمل‌ونقل و امور مالی را هم به تیم‌های دیگری می‌سپارم.
نتایج عملی برون‌سپاریوقتی صراف می‌تواند پول شما را از طرف مقابل دریافت کند، چرا باورتان این است که برای صادرات حتما باید در کشور دیگری حساب بانکی داشته باشید؟ خود صراف خارج از کشور حساب بانکی دارد، چه ایرادی دارد که یک درصد هم به او بدهید؟ وقتی چنین شرکت حمل‌ونقلی وجود دارد، چرا نباید کار را به آن‌ها بسپارید و یک درصد هم به آن‌ها بدهید؟

آیا برون‌سپاری سود ما را کم می‌کند؟

شاید این شائبه در ذهن‌تان به وجود بیاید که اگر تمام درآمدمان را به دیگران بدهیم، برای خودمان چه می‌ماند؟ تمام سودهایی که گفتم، با احتساب مقادیری بود که می‌بخشیم و برون‌سپاری می‌کنیم.
در اینجا ممکن است افرادی بگویند: «واقعا این صراف یک درصد از سود خالص ما را گرفت؟! پس برای اینکه این یک درصد را از چنگ او دربیاورم، بهتر است خودم یک حساب باز کنم»، یا مثلا: «یعنی این شرکت باربری از فروش و معامله من، به چنین سودی رسید؟ پس باید خودم کارهای باربری را هماهنگ کنم و انجام بدهم».
این اتفاق باعث می‌شود که بال‌های بزرگ شما کوچک شود و بعد از مدتی شکست بخورید. اما وقتی به فکر تیم‌های دیگر هم باشید، چه اتفاقی در کشور می‌افتد؟

ما دو مدل تاجر داریم؛ تاجری که فقط منافع خودش را می‌بیند و تاجری که فکرهای بزرگی دارد.با فکرهای بزرگ می‌توانید ایران را نجات بدهید. ولی اگر تاجری باشید که فقط منافع خودش را می‌بیند، داستان متفاوت می‌شود.

وقتی من کارم را برون‌سپاری می‌کنم، چهار هزار نفر به‌خاطر وجود آرادبرندینگ حقوق دریافت می‌کنند و چهار هزار نفری که بیکار بودند، حالا شاغل‌اند. هر یک از شما هم می‌توانید در بخش‌های مختلفِ مجموعه خودتان حداقل به ده یا بیست نفر سود برسانید.

تأثیر برون‌سپاری بر اشتغال‌زایی و توسعه منطقه‌ای

تاثیر برون سپاریاگر واقعا می‌خواهید ایران را نجات بدهید، باید خودتان کاری بکنید. باید کارهایتان را برون‌سپاری کنید، نباید بگویید: همه پول‌ها باید به من برسد؛ چون باز هم بیشترین سود به شما می‌رسد. پس باید تقسیم کار کنید و کارها را به تیم‌های مختلف بسپارید. اشتغال‌زایی و توسعه منطقه‌ای هم از همین‌جا به وجود می‌آید و بعد می‌فهمید که استان شما متفاوت شده و کار‌خانه‌هایی که در این استان بودند، قوی‌تر شده‌اند. آن‌ها تا دیروز سه شیفت‌شان را تعطیل کرده بودند و امروز به خاطر اینکه شما بازارهای آن‌ها را قوی‌تر کرده‌اید، چهار شیفت دیگر اضافه کردند. ما در آراد چنین مواردی را زیاد دیدیم. اگر بخواهید فقط منافع خودتان را ببینید و به کسی سودی نرسانید، دیگر برای کشورتان اتفاق مثبتی نمی‌افتد. اگرچه شما سود می‌کنید، اما کشورتان از وجود شما بهره‌ای نمی‌‌برد.

سرمایه‌گذاری اجتماعی با برندسازی

سرمایه اجتماعی یک اعتبار و جایگزینی برای پول است. در آینده، وقتی برای کارخانه‌دارها مشتری صادراتی می‌آورید و می‌خواهید با آن‌ها قرارداد ببندید، کارخانه‌دار جلو شما سر خم می‌کند و شما را استاد و مهندس و دکتر خطاب می‌کند، با اینکه دکتر نیستید و حتی دیپلم هم ندارید!

برندسازی همان سرمایه اجتماعی شماست؛ یعنی شما پولی ندارید و جیب‌تان خالی است، اما به‌خاطر اعتباری که در بازارهای جهانی پیدا می‌کنید، می‌بینید افراد بسیاری خواهان شما می‌شوند و داستان متفاوت می‌شود.

دیدگاه خود را ثبت نمایید.

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.5 پاسخ
  • Avatar
   بهار دزفولی گفته:

   بله با آرادبرندینگ میتونید. حتی اگر نشه که قطعا میشه با خودتون میگید تلاشم رو کردم و پیش خدا خیالم راحته که سرافکنده نشدم

   پاسخ
   • Avatar
    سابینا گفته:

    لایک داری واقعا لاییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییک.
    دختر چشمام پر از اشک شد

    پاسخ
 1. Avatar
  سمانه محمدی گفته:

  همیشه و همه جا گفتم و میگم که اساتید آراد خیییییییییییییییییییییییییییییییییییلی الهام بخش و مثبت نگرند و این خیلی انگیزه میده به آدم.
  از طرف یک آرادی کوچک

  پاسخ