🌟 پخش زنده آراد برندینگ شما را به ثروتمند شدن دعوت می نماید.

تاجر حرفه ای کیست + فیلم

صادرکننده ها و تاجران، همه در یک سطح نیستند. برخی موارد هستند که با رعایت آن ها می توان به یک تاجر حرفه ای و سطح بالا تبدیل شد. در ادامه به بررسی برخی از این موارد می پردازیم.
هیچ چیز ثابت نیست!
یک تاجر حرفه ای باید همواره پیش بینی شرایط سخت را بکند و همواره آماده هرگونه رخدادی باشد. مانند مسئله کرونا که به یکباره همه دنیا را تحت تأثیر خود قرار داد. تاجری که به این اصل آشنا است، همواره راهکارهای خروج از بحران مناسبی برای تجارتش پیش بینی می کند که به وسیله آن ها به راحتی می تواند از بحران ها، فرصت بسازد.
هیچ تاجری کامل نیست!
هیچ تاجر و انسانی بدون نقص نیست. هر تاجری در مسیر تجارتش نیازمند به روز شدن و دریافت اطلاعات جدید و شیوه های نوین تجارت است. تاجری که گمان کند در امر تجارت به کمال رسیده است و نیاز به اطلاعات و به روز شدن ندارد، به زودی دچار رکود و در نهایت ورشکستگی خواهد شد؛ چرا که دنیای امروز به سرعت در حال رشد و توسعه است و غفلت از کسب آگاهی های لازم، باعث عدم موفقیت خواهد شد.
هیچ چیز مطلق نیست!
در امر تجارت و راهکارهای جذب مشتری، هرگز راهکار ثابت و دائمی وجود ندارد که در همه زمان ها بازدهی داشته باشد. تعصب داشتن نسبت به برخی شیوه های کاری و عدم انعطاف در برابر تغییرات جهان، یک تاجر را با شکست روبرو می کند. در تجارت، هیچگاه نمی توان یک شرایط ثابت و مطلق را برای متد و شیوه کاری خود در نظر بگیریم؛ بلکه همواره باید تلاش کنیم در جایی حضور داشته باشیم که بیشترین تعداد افراد در آن حضور دارند.
به عنوان مثال امروز مجموعه آراد برندینگ از برندسازی اینترنتی استفاده می کند. اگر در ادامه شرایطی پیش بیاید که این فضا از بین برود، این مجموعه روش دیگری را پیش خواهد گرفت تا تاجران را در پر تجمع ترین محیط ها به دیگران معرفی کند.
اطلاعات و معلومات کافی در کنار اخلاق مداری
یکی از ویژگی هایی که یک صادرکننده حرفه ای را از مبتدی متمایز می کند، داشتن اطلاعات علمی، معلومات ارتباطی و کاری، شیوه های تبلیغ و برندسازی مناسب در حیطه کاری خود است. یک تاجر حرفه ای باید توانایی آنالیز کردن و ارائه محصول خود را برای مشتری داشته باشد. رعایت اخلاق در تجارت نیز بسیار مهم است. اگر یک تاجر در بازار داخلی یا خارجی به عنوان یک فرد اخلاق مدار شناخته شود، اعتبار بیشتری خواهد داشت و مشتریانی که از چنین تاجری خرید می کنند، تبلیغ و تعریف او را برای دیگران می کنند.
متعهد بودن به کشور

یک صادرکننده حرفه ای، نسبت به کشورش و آبروی آن در دنیا، متعهد است و محصولی را به دست مشتری می رساند که درخواست او بوده است. چنین تاجری در رعایت کیفیت محصولات، نهایت دقت را به خرج می دهد.

🎁 در ARAD QA عضو شوید و درباره تجارت و اقتصاد بپرسید و پاسخ دهید.
تداوم در صادرات
یکی دیگر از مؤلفه هایی که یک صادرکننده را حرفه ای می کند، تداوم در امر صادرات است. یک تاجر حرفه ای بعد از فروش محصولش به یک مشتری خارجی(چنانچه محصول قابلیت چندبار فروختن را داشته باشد)، با پیگیری ها و رفتارهای صحیح و حرفه ای، تداوم در فروش خواهد داشت. عمده سود و درآمد یک تاجر، مربوط به مشتریان قدیمی است.
برخی موارد دیگر هستند که سبب تمایز صادرکننده ها می شوند. مانند ارائه نوین محصولات، بسته بندی های جذاب، حمل و نقل کم خطر کالا و … که رعایت هر یک از این موارد می تواند یک صادرکننده را حرفه ای جلوه دهد.
اگر تاجری بتواند مؤلفه های نام برده شده در صادرات را کسب کند و آن ها را رعایت کند، تجارت در بازار داخلی به صورت یک زنگ تفریح برای او خواهد بود.
سیاست آراد در سال جدید
سیاست مجموعه آراد برندینگ در سال جدید، رو آوردن به بازار صادراتی و جذب درآمدهای دلاری و یورویی برای آرادی ها است و تمرکز بر روی تبلیغات و برندسازی های صادراتی خواهد بود.
واردات
واردات در مقابل صادرات قرار دارد و به معنای وارد کردن یک کالا یا خدمات از یک کشور به کشور دیگر است. توصیه آراد برندینگ به کسانی که هنوز وارد عرصه تجارت نشده اند این است که از کالاهای وارداتی برای بازار داخلی استفاده نکنند.
وارد کردن محصول به یک جامعه هدف ۸۰ میلیونی که البته با توجه به نوع محصول، این جامعه کوچکتر خواهد شد، سودآوری زیادی نخواهد داشت. به خصوص در مورد محصولاتی که در داخل کشور تولید می شوند.
با توجه به شعار دو سال اخیر که بر روی تولید تأکید شده است، توصیه مجموعه آراد برندینگ نیز این است که محصولات داخلی در بازار داخلی به فروش برسند؛ چرا که محصولات داخلی، ارزش افزوده بیشتر و قیمت تمام شده کمتری دارند.
صادرات مجدد
صادرات مجدد، جدای از بحث واردات است و جذابیت بسیار زیادی دارد. امروزه بیش از ۴۰ کشور در دنیا از این شیوه برای کسب درآمد بهره می گیرند. موفقترین کشورها در این زمینه، سنگاپور، هنگ کنگ و امارات متحده عربی هستند.
در زمینه صادرات مجدد، به سبب وجود بنادر بسیار خوب در ایران، می توانیم به خوبی از این فرصت ناب استفاده کنیم. موقعیت جغرافیایی خاص و استثنایی ایران در دنیا و وجود بندری مانند چابهار که شامل هیچ یک از تحریم ها نیست و شرایط پهلو گرفتن تمامی کشتی ها را دارد، شرایط بسیار خوبی را برای گسترش و بهره مندی از صادرات مجدد برای ما فراهم کرده است.
تفاوت تجارت با دلالی
یک تاجر در طول مدت تجارتش، بر روی یک محصول یا محصولات همپوشان یکدیگر کار می کند و در مورد محصول مورد نظر، اطلاعات بسیار زیاد و کافی دارد و به یک حرفه ای در مورد محصول تجاری اش تبدیل می شود.
یک تاجر، شهرت و موقعیت خاصی در بازار دارد و همه بازاری ها او را می شناسند.
اما یک دلال هیچ یک از این شرایط را ندارد. یک دلال، در مورد تمامی محصولات فعالیت می کند و بر روی هیچ یک از محصولات، تخصص کافی و لازم را ندارد. به همین علت در بسیاری از موارد دچار ضررهای هنگفت و سنگینی می شوند. البته دلال ها سودهای خوبی هم می کنند اما چون ذات دلالی با طمع همراه است، در خوش شانس ترین حالت، اعتماد مشتری را نمی تواند جلب کند. در بدبینانه ترین حالت نیز، این دلالان هستند که به سبب عدم آگاهی و تجربه کافی در تجارت، طعمه افراد کلاهبردار و سودجو می شوند.

دیدگاه خود را ثبت نمایید.

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.1 پاسخ