🌟 پخش زنده آراد برندینگ شما را به ثروتمند شدن دعوت می نماید.
🎁 در ARAD QA عضو شوید و درباره تجارت و اقتصاد بپرسید و پاسخ دهید.

کدام کشور بیشترین صادرات را دارد

به طور کلی و بر اساس اعلام سازمان تجارت جهانی در سال ۲۰۱۷، حجم تجارت بین کشورهای جهان از افزایشی ۷/۴ درصدی برخوردار شده است.

📞 برای اطلاع از شماره تماس مشاوران آراد و ارتباط با آنها کلیک نمایید.

این نرخ رشد یک رکورد قابل توجه به ویژه از سال ۲۰۱۱ به شمار می رود. بر این اساس، شاخص حجم تجارت کالایی در این سال به بیش از ۱۴۵ واحد رسیده است.

Image result for کدام کشور بیشترین صادرات را دارد

بر این اساس، کشور ما در این سال رقمی در حدود ۹۲ میلیارد دلار کالا را به دیگر کشورها صادر نموده است. لازم به ذکر است که این رقم در مقایسه با سال ۲۰۱۶ در حدود ۲۶ درصد افزایش را نشان می دهد.

از سوی دیگر و در مقوله کدام کشور بیشترین صادرات را دارد، باید به این نکته اشاره نمود که کشور ما در سال ۲۰۱۷، سهمی در حدود ۷/۰ درصد از کل ارزش صادرات جهان را به خود اختصاص داده است.

علاوه بر این، ایران از لحاظ ارزش صادرات کالایی، در رتبه ۲۴ جهان قرار گرفته است.

Image result for کدام کشور بیشترین صادرات را دارد

📞 برای اطلاع از شماره تماس مشاوران آراد و ارتباط با آنها کلیک نمایید.

در مقوله کدام کشور بیشترین صادرات را دارد، در سال ۲۰۱۷ از لحاظ میزان صادرات جهان، کشورهای چین، آمریکا، آلمان و ژاپن رتبه های برتر را به خود اختصاص داده اند. از سوی دیگر، در زمینه واردات نیز همین کشورها در رتبه های اول تا چهارم جهان جا خوش کرده اند.

عملا کدام کشور بیشترین صادرات را دارد؟

در زمینه کدام کشور بیشترین صادرات را دارد، باید خاطر نشان نمود که از لحاظ ارزش صادرات کالا، کشور چین با ۲۲۶۳ میلیارد دلار در صدر قرار گرفته است. در رتبه های بعدی به ترتیب کشورهای آمریکا، آلمان، ژاپن و هلند به چشم می خورند. از لحاظ صادرات خدمات در بعد جهانی و در سال ۲۰۱۷، کشور آمریکا با رقمی در حدود ۷۶۲ میلیارد دلار در رتبه اول ایستاده است. کشورهای انگلیس، آلمان و فرانسه در رتبه های بعدی جای گرفته اند.

Image result for کدام کشور بیشترین صادرات را دارد

در باب کدام کشور بیشترین صادرات را دارد، و از لحاظ صادرات خودرو رقمی در حدود ۷۷۵ بیلیون دلار در سال ۲۰۱۸ برآورد شده است. در این میان، بیشترین آمار صادرات در این بخش با رقمی برابر با ۴۳۲ میلیارد دلار به کشورهای اروپایی اختصاص یافته است. کشورهای آسیایی در رتبه دوم و آمریکای شمالی رتبه سوم را در این قسمت به خود اختصاص داده است. ناگفته نماند که ۵۴ درصد کل آمار جهانی به کشورهای اروپایی تعلق می گیرد.

در رابطه با اینکه کدام کشور بیشترین صادرات را دارد، باید عنوان نمود که در زمینه بالاترین آمار صادرات خودرو، کشور آلمان با ۱۵۴ بیلیون دلار در رتبه اول قرار دارد. کشور ژاپن با ۹۹ بیلیون دلار در رده دوم و آمریکا با ۵۱ بیلیون دلار در رتبه سوم ایستاده است.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

🌟 پخش زنده آراد برندینگ شما را به ثروتمند شدن دعوت می نماید.
📺 پخش زنده ما را از اینجا ببینید.

دیدگاه خود را ثبت نمایید.

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.2 پاسخ
 1. Avatar
  رسالتی گفته:

  کرنا اقتصاد کشور چین رو نابود کرده حالا هم رسیده به ایران
  ایران که اقتصادی دیگه براش نمونده کرنا هم رسید و اوضاع رو وخیم تر کرد

  پاسخ
 2. Avatar
  هاله م گفته:

  خیلی خوبه که میزان صادرات مون بیشتر بشه.
  هرچی صادرات بیشتر بشه ارزآوری بیشتری خواهیم داشت و ثروتمند تر میشیم

  پاسخ