از کجا مشتری صادراتی پیدا کنیم + صوتی

🔻 مسئله اول این نکات این است زمانی که طرح شما شروع می شود افرادی از طریق رؤیت سایت شما در گوگل جایگاه های سایت گوگل می گیرد و در کلید واژگان مرتبط و سایت شما رؤیت می شود.براساس این رؤیتی که اتفاق می افتد مخاطبین سایت شما را رؤیت خواهند کرد. یعنی مخاطبین شما فرم پر می کنند یا مستقیماً به شما در واتسپ پیام خواهند داد.

🔻 چهار گروه از مشتریان با شما تماس خواهند گرفت:
🔸 گروه اول افرادی هستند که خودشان تولید کننده و تامین کننده می باشند.
🔸 گروه دوم کسانی هستند که صرفاً به دنبال تحقیق در مورد کالای شما می باشند.
🔸 گروه سوم کسانی هستند که متقلب هستند و یا مشخصات خود را ناقص وارد خواهند کرد. یعنی هدفشان کلاهبرداری است.
🔸 و گروه چهارم کسانی هستند که قصد خرید واقعی دارند. پس شما با این چهار گروه در ارتباط خواهید بود.
🔻 در قبال این چهارگروه وظیفه شما چیست؟
قبلاً گفتیم درصد کمی از افرادی که با ما ارتباط می گیرند. حقیقتاً می توانید آنها را به مشتریان جدی تبدیل کنید. اما چه عواملی باعث خواهند شد که این درصد بیشتر یا کمتر بشود.
اول از همه با این مخاطبین تماس تلفنی برقرار نمی کنیم. یعنی چه؟ یعنی تماس صوتی هرکسی بر روی سایت ما فرم پر کرد سریعاً باید از طریق یا تماس صوتی واتسپ یا از طریق تماس تلفنی مستقیم با مخاطب تماس بگیریم.
🔴 دوستان می گویند من به ایشان ایمیل زدم. دوست عزیز همین الان در ایمیل باکس اکثر افراد تعداد زیادی ایمیل نخوانده است به چه دلیلی باید به ایمیل شما توجه کند؟ و اکثر افرادی که درون سایت ها فرم پر می کنند ایمیل اصلی شرکت خود را وارد نمی کنند. یک ایمیل معمولی می نویسند که اگر تبلیغاتی برای آنها آمد خیلی مهم نباشد. خود من هم اگر بخواهم ایمیلم را جایی وارد کنم ایمیل اصل کاری خودم را وارد نخواهم کرد یک ایمیلی می دهم که ایمیل معمولی کارم است و اگر اسپمی هر چیزی آمد چون نمی دانم سایته چی هست که دارم فرم پر می کنم.
🔴 ولی احتمال می دهم از این اطلاعات من برای تبلیغات خودش هم زیاد استفاده کنند. ایمیلی نمی دهم که خیلی دقیق بشوند روش. یک ایمیلی خواهم داد مثلاً می گویند ایمیل public من است.
ایمیل را من دادم ولی اگر شما به من ایمیل بدهید یعنی به ایمیل من پاسخ دهید من نگاه نمی کنم. شاید شش ماه یکبار بازهم نکنم ایمیل خود را. پس مخاطب را تماس بگیرید تا متوجه شود شما هستید و قصد دارید ارتباط خود را حفظ کنید و یک فروشند جدی در کار خود هستید. اگر با مخاطب خود این ارتباط را نگیرید. بدانید تعداد زیادی از درخواست های شما ریزش خواهد کرد.
مسئله ای که در این نکته وجود دارد شما تماس می گیرید و چون زبان شما خوب نیست نمی توانید با مخاطب شما صحبت کنید. یا مخاطب شما نمی تواند با شما ارتباط برقرار کند. پیشنهاد من این است کسانی که این کار را انجام می دهند حداقل حداقل به جای اینکه فقط روی این وقت بگذارند که من انگلیسی یاد بگیرم این هزینه را بکنم یک نفر ساعتی این کار را برای آنها انجام دهد.
یعنی مترجم را به صورت ساعتی یا دورکار استخدام کنند که این کار را برای آنها انجام دهد. می تواند از واتسپ برقرار کند می تواند از خط هزینه های ایشان را پرداخت خواهیم کرد. برفرض شما ما الی ده الی ۱۵ یا ۲۰ تماس را بخواهد برای شما برقرار کند. دونه ای ده هزار تومان که بیشتر نخواهد شد.
عدد وحشتناکی نیست. ساعتی بخواهد برای شما تماس بگیرد. نهایتاً بخواهد ۵۰ هزار تومان تماس بگیرد. یک عددی به ایشان خواهید داد حالا چندصد هزار تومان هم بخواهید در ماه برفرض کنید برای اینکه بتوانید که کار خود را با کیفیت تر انجام دهید. عدد بزرگی نیست. من بعضی اوقات دوستان می گویند من نتوانستم مترجم بگیرم. من گفتم خوب شما دارید هزینه خیلی زیادی برای صادرات انجام می دهید. و می دانید در یک معامله صادراتی می توانید سود های بسیار زیادی کنید.
اما از کارهای اساسی که در ابتدای کار هست دریغ کرده اید. پس این نکته امروز ما است. با مخاطب خود تماس بگیریم. در انتها اگر مخاطب ما فقط آدرس ایمیل وارد کرده بود می توانیم از طریق نرم افزار skype را نصب کنیم و آدرس ایمیل ایشان را در این نرم افزار وارد کنیم. و اطلاعات مخاطب را پیدا کنیم. پس یک راه این است. یک راه این است که مستقیماً از طریق واتسپ ارتباط بگیریم و راه دیگر این است که تلفنی تماس بگیریم.
در همه این مراحل با مخاطب یک صحبت اولیه خواهیم داشت. و قطعیت می دهیم که ما پیگیر کار شما خواهیم بود. از اینجا به بعد نکته های بعدی را در فایل های صوتی بعدی خواهم گفت.

دیدگاه خود را ثبت نمایید.

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

0 پاسخ