برای موفق شدن در آراد باید چکاری انجام داد + فیلم

در این مقاله قصد داریم با موضوع آرادی های موفق در خدمت شما عزیزان باشیم ، در این مقاله با خانم مشکات صحبت می کنیم ، فردی که دوستار و همکار قدیمی مجموعه آراد است و به موفقیت های زیادی دست یافته است .

 

1) خانم مشکات از هم صحبتی با شما خوش حال هستیم ، اگر ممکن است خودتان را معرفی کنید ؟
بنده خانم سوگل مشکات هستم ، متولد سال 67 از شهر ارومیه که روی تجارت دام و طیور فعالیت دارم که از سال 94 همکاری خود را با مجموعه آراد شروع کرده ام .فارغ التحصیل رشته اقتصاد هستم که طریق آشنایی من با مجموعه آراد از طریق یک پیام تلگرامی بود که در یکی از کانال ها به صورت اتفاقی دیدم و من دوست داشتم که کاری پاره وقت داشته باشم و تمام وقت مانند کارهای کارمندی وقت من را نگیرد .
وقتی من این تبلیغات را دیدم یک پیام به شرکت ارسال کردم که بعد از چند روز از طرف شرکت آراد با من تماس گرفته شد و گفتند که اگر می خواهید می توانید نماینده ما باشید .من چون هیچ آشنایی در مورد مجموعه آراد نداشتم ، بعد از یک واریزی جزء نماینده های آراد شدم و از طریق کلاس های مجازی که در شرکت آراد برگزار می شد ، روز به روز بیشتر با مجموعه آراد و تجارت آشنایی پیدا می کردم ، که به این ترتیب کم کم تجارت من هم شروع شد .2) خانم مشکات از آنجایی که اطلاع داریم یک پسر 9 ساله دارید ، آیا با وجود فرزند می توان کار تجارت را انجام داد ؟
از سال 94 که با مجموعه آشنا شدم پسر من در آن زمان 4 سال داشت و بسیار کوچک بود و من هرگز فکر نمی کردم که با وجود بچه کوچک بتوانم تجارت را شروع و ادامه دهم .ولی روز به روز که اطلاعات من بیشتر می شد و کمکی که اساتید به بنده داشتند ، هر روز شرایط برای من بهتر می شد و من متوجه شدم که حتی با وجود مادر بودن و داشتن یک زندگی مشترک ، می توان تاجر شد و تجارت را پیش برد .تجارت کردن تنها کار و پیشه آقایان نیست که آنها در این زمینه کار کنند، خانم ها هم می توانند با وجود اینکه متاهل هستند و وظیفه های خانه داری را بر دوش دارند ، تجارت را پیش ببرند و معامله های کلانی داشته باشند .3) در شروع کار چه تصوری راجع به مجموعه آراد برندینگ داشتید و آیا فکر می کردید که در این زمینه موفق شوید ؟
در زمانی که در مجموعه آراد برندینگ فعال شدم ، هیچ فکر نمی کردم که در این زمینه تجارت بتوانم موفق شوم ولی خوب علاقه زیادی به تجارت داشتم و با توجه به اینکه در خانواده ای بزرگ شده بودم که همگی شغل و پیشه کارمندی داشتند و فقط تنها همسر من بود که شغل آزاد داشت و به شغل کارمندی علاقه ای نداشت و من تنها ایشان را در کنار خود داشتم .با توجه به اینکه ما در کنار خود اساتید موفقی داشتیم و تیمی داشتیم که از صفر تا صد آموزش های تجارت را به ما می دادند ، ولی روز به روز اطلاعات بیشتر در مورد تجارت کسب می کردم .
در تمامی سخنرانی ها و همایش ها و کلاس ها شرکت داشتم و به مرور زمان این مسئله به من ثابت شد که می توانم کار تجارت را آغاز کنم و گام های بزرگی در این عرصه بردارم .4) می خواهم در مورد محصول تجاری شما بپرسم و اینکه چرا این محصول را برای تجارت انتخاب کردید ؟
با توجه به اینکه من در آستارا زندگی می کردم ، محصول خاصی در آن شهر نبود که من بتوانم روی آن کار کنم ، تنها صذف دریایی بود که مربوط به یکی از آشناها بود و می توانستم از این طریق فروش هایی داشته باشم .
بسیار اتفاقی و بدون اینکه هیچ اطلاعاتی در مورد محصول خود داشته باشم آن محصول را انتخاب کردم.در حال حاضر حدود8 نوع خوراک دام و طیور را تجارت کرده و فروش آن را در دست داریم .
محصولات من در خصوص دام و طیور و کنسانتره ها ، مکمل ها و صدف های معدنی و پودرهای خوراکی و ویتامین ها هستند که برای دام ها و طیور استفاده می شود .
هیچ اطلاعاتی در ابتدا در مورد محصولات خود نداشتم و روز به روز کم کم با این محصولات آشنا شدم.5) عمده مشتریان شما ، کشاورزها و گاوداران و دامداری های می باشد ؟
کشاوزان خیر ، ولی بیشتر کارخانجات و دامداری ها و گاوداری ها مشتریان من هستند ، منظور من از کارخانجاتی است که خوراک دام و طیور تولید می کنند .6) این سوال برای شما ایجاد نشد که این گروه از افراد آیا امکان خرید از اینترنت را دارند یا خیر ، چرا این افراد برای تامین محصولات مورد نیاز خود از اینترنت خرید کنند؟
صادقانه بخواهم بگویم ، خیر اصلا این تصور را نداشتم بتوان از طریق اینترنت محصولی را فروخت یا اصلا مشتری برای کالای تجاری من وجود داشته باشد ، ولی واقعا اساتید تمامی راه ها و مراحل را آموزش داده بودند و از طریق پنل هایی که در سایت ها قرار داده شده بود ، این تردید برای ما به واقعیت تبدیل شد و با اولین معامله ای که انجام دادم به این باور رسیدم و آن صحبت ها ایمان آوردم.7) در مورد معامله هایی که انجام داده اید ، اگر خاطره ای دارید می توانید با ما در میان بگذارید ؟
در مورد فروش های داخلی ، باید بگویم که به تمامی شهرها فروش داشته ام و حتی به شهرهای کوچک که اصلا نمی دانستم که چنین شهرهایی هم وجود دارد ، بار فروختم بیشتر اوقات اصلا از منزل خارج نمی شدم و با یک تلفن کارها را رو به راه می کردم و بار را برای مشتری ارسال می کردم .در مورد بازار صادراتی ، که اولین معامله ها را با کشور عراق داشتیم و سپس با ترکیه و لیبی و آفریقا و الجزایر صادرات کردیم .
در این اواخر از طریق کشور گرجستان ، قرار است باری را به کشور چین ارسال کنیم .

 

8) بسیار جالب است بسیاری از افراد وقتی برنامه های صادراتی محصولات را به کشورهای مختلف می بینند ، می گویند تنها به افغانستان و عراق صادرات داریم و آیا اصلا مگر ممکن است که به کشورهای دور دست تر و کشورهای آفریقایی و اروپایی صادرات داشته باشیم ، نظر شما در این مورد چیست ؟من در این خصوص اطلاعات زیادی ندارم و نمی دانم که هر محصولی آیا شرایط این را دارد که به کشورهای مختلف فرستاده شود یا خیر ؟
ولی من به وضوح مشاهده کردم که محصولات من مانند زمانی که به یک شهر از ایران فرستاده می شود به راحتی به کشورهای مختلف صادر می شود و این امکان وجود دارد و اصلا مشکلی برای صادرات وجود ندارد .9) خانم مشکات بفرمائید چقدر نقش افراد را در پیشرفت خود موثر می دانید ؟
باید بگویم هر کدام از افراد و اساتید آراد در موفقیت من نقش داشتند ، مهندس زیارکلایی و مهندس نظام پرور بسیار به بنده و دیگر تاجران کمک می کنند که هر کدام از ما به موفقیت برسیم و در جهت پیشرفت گام برداریم .
من از صفر شروع کردم و اگر امروز به عنوان یک تاجر در مورد موفقیت هایم صحبت می کنم ، این را مدیون آراد و اساتید آن هستم .10) خانم مشکات اگر زمان به عقب برگردد و شما به سن 20 سالگی خود برگردید ، چه برنامه ای دارید و دوست دارید برای آینده خود چه کاری انجام دهید ؟
صادقانه بخوام بگم من صد در صد دوباره آراد را انتخاب می کردم و این را لطف خدا می دانم که مجموعه آراد را سر راه من قرار داد، من اصلا سر موضوع محصول حساسیتی نشان نمی دادم و مطمئن بودم که اگر هر محصول دیگری را هم انتخاب می کردم صد در صد می توانستم بفروشم ، فقط مهم است که علاقه داشته باشید و با پشتکار به جلو حرکت کنید .
11) توصیه شما به آرادی های قدیم و کسانی که به تازگی به ما ملحق شده اند و در این زمینه کار می خواهند کار کنند چیست ؟
برای آرادی های قدیم من نمی توانم توصیه ای داشته باشم چون هر کدام از آنها در کار خویش استاد هستند و من کوچک تر از آن هستم که برای آنها صحبتی داشته باشم .اما پیشنهاد و توصیه من به آرادی های جدید این است که روز اول خود را فراموش نکنید که چی بودید و چی شدید و به جایگاهی رسیده اند و قطعا خدا را شکر گذار باشند که آراد را سر راه آنها قرار داده و با این مجموعه آشنا شده اند .

نه تنها ما در مجموعه آراد به صورت مالی و شخصیتی رشد کرده ایم بلکه از لحاظ معنوی هم رشد کرده ایم ، در جلسات و گفتگوها و کلاس ها صحبت هایی زده می شود که به رشد معنویت در انسان کمک می کند و حتما به دوستان پیشنهاد می کنم که در این کلاس ها شرکت کنند .12) آیا شما کلاس ها و همایش های شهر مشهد را هم شرکت می کردید ؟
بله من در این کلاس ها هم شرکت می کردم من همیشه از طریق فایل های صوتی سخنان بزرگان را شنیده بودم ولی زمانی که در این جلسه ها شرکت کردم و از نزدیک این اساتید را ملاقات کردم خیلی خرسند بودم و از تجربیات بی نظیر آنها که برای هر مشکلی بهترین راه حل را ارائه می دادند .یکی از سوال هایی که در سامانه پیامکی ارسال شده و می خواهیم از خانم مشکات بپرسیم : خانم مشکات دوستی سوال پرسیده که در مورد درآمدهای تاجران و آرادی های موفق سوال کنید و بیان کردن که این موضوع در انگیزه ما تاثیر دارد ؟در مورد درآمد باید بگوییم که نه تنها من هیچ کدام از تاجران نمی توانند بگویند که چه درآمدی دارند ولی خوب باید بگوییم که درآمد تاجران در ابتدا ممکن است صفر و در ادامه با پیشرفت و تلاش و کوشش به چند میلیون و درادامه به چند میلیارد برسد و هیچ محدودیتی ندارد .

دیدگاه خود را ثبت نمایید.

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

0 پاسخ