📺 کلاس های مجازی - اساتید در انتهای هر کلاس، سوالی را از مباحث جلسه طرح می کنند که در بخش پرسش و پاسخ قرار داده می شود.
🌟 جایزه بهترین پاسخ ۶ محتوای فارسی رایگان
❓ در بخش پرسش و پاسخ عضو شوید و درباره تجارت و اقتصاد بپرسید و پاسخ دهید.
🎁 به بهترین سوال در هر روز ۱۰ محتوای فارسی رایگان و به بهترین پاسخ برای هر سوال ۳ محتوای فارسی رایگان جایزه داده می شود.
💎 در گروه تلگرام آرادی ها هر روز یک سوال پرسیده می شود و به بهترین پاسخ ۱۰ محتوای فارسی رایگان هدیه داده می شود.
💰 برندگان جوایز روز - با ما انس بگیرید.

راه ثروتمند شدن چیست + فیلم

راه ثروتمند شدن همان مسیری است که خداوند در قرآن و کلام اهل بیت و معصومین برای ما مشخص کرده نه نظریه هایی که انسان ها اعلام میکنند، همیشه توجه داشته باشید که خالق بهتر راه و مسیر پیشرفت مخلوقش را می داند نه سایر مخلوقات شبیه خود.

دلیل کثرت سخن درباره ثروت

درباره ثروت و ثروتمند شدن سخنرانان و نویسندگان زیاد سخن گفتند و نوشتند، دلیل کثرت سخن در این موضوع ” نیاز مردم ” است؛ اگر مردم به مسئله ای نیاز نداشته باشند کمتر کسی درباره آن صحبت می کند چون مخاطب صحبتش کم است.

از آنجایی که یکی از اصلی ترین دغدغه های مردم ” پول ” و ” ثروت ” است؛ سخن در این باره زیاد شده است و هر کس از یک مبنا و مجرا به این موضوع پرداخته است و مردم در این موضوع زیاد سخن شنیدند و خواندند که این زیاد شنیدن و زیاد خواندن سبب شد که افراد جدیدی مجدد درباره این موضوع صحبت کنند.

افزایش چشمگیر دوره های ثروت در دهه گذشته

شما شاهد هستید که در دهه اخیر تعداد دوره ها و کلاس های مربوط به ثروت و هوش مالی در ایران افزایش چشمگیری پیدا کرده است و افراد زیادی از همه سنین و همه اقشار در این دوره ها و کلاس ها شرکت می کنند.

  آیا ثروتمند شدن مقوله روشنفکری است؟

امروز در جوامع جهانی این گونه مطرح است که ثروتمند شدن یک مقوله روشنفکری است و نویسندگان و سخنران غربی باید درباره آن سخن بگویند و بنویسند.

اگر به عمده کسانی که درباره ثروت صحبت کردند، نگاه کنید دارای یک منش خاصی هستند که بر گرفته از افکار غربی هاست.

چرا با وجود گستردگی سخن درباره ثروت، افراد کمی ثروتمند هستند؟

جواب این است که غالب سخنرانان و نویسندگان و مدرسان دوره های ثروت، برای آموزش راه های ثروتمند شدن سراغ خداوند نرفتند و علم خود را از انسان های دیگر گرفتند و روش هایی که آن انسان ها توسط آن روش ها به موفقیت رسیدند را بیان کردند؛ در حالی که خداوند در قرآن می فرماید :” من پروردگار و صاحب هر چیزی هستم

مگر غیر از این است که هر آنچه در آسمان ها و زمین است، مالکش خداوند است؛ پس چرا انسان سراغ خدا نمی رود و می خواهد از طریق عمل به توصیه انسان های دیگر به موفقیت برسد؟

آن کسی که انسان را خلق کرده برای تعلیم دادن شایسته است یا انسانی که خودش مخلوق خداوند است؟ چه کسی سزاوارتر است که به عنوان معلم قرار بگیرد؟ آیا خالق سزاوارتر است که به مردم نظریه بدهد یا مخلوق؟

چرا زمانی که نظریه خداوند در اقتصاد گفته می شود، عده ای ناراحت می شوند و موضع می گیرند؛ در حالی که اگر نظریه آقای فلان شخص بیان شود، همه او را تحسین می کنند؟ چون در ذهن اکثر افراد این گونه جا انداخته اند که برای ثروتمند شدن به خداوند نیازی نیست؛ برای ثروتمند شدن باید نظریه فلان نظریه پرداز غربی را پیاده کرد تا موفق شد.

آیا خداوند تنها غنی در این عالم نیست؟!

آیا خداوند در قرآن نفرموده است که شما انسان ها همه فقیر هستید و من غنی هستم؟!

معنای این آیه این است که اگر شما ثروت می خواهید باید به غنی مطلق ( خداوند ) رجوع کنید نه سراغ کس دیگری بروید.

دیدگاه خود را ثبت نمایید.

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.6 پاسخ
  1. Avatar
    ناشناس گفته:

    واقعا عالی بود..من خیلی راهارو برای پولدارشدن گشتم دقیقا همین چیزی که ایشون گفت نتیجه راهم بود..

    پاسخ