کاربرد yellow pages چیست؟ + صوتی

ها(کتاب راهنمای کسب و کارها) نوعی بانک اطلاعاتی تماس مشاغل می باشند به صورت طبقه بندی شده ساماندهی شده اند، اکثر کشورها و حتی برخی از شهر های بزرگ دارای yellow page اختصاصی خودشان می باشند.
در کشور ما هم نمونه های آن مثل «کتاب اول» و Yellow page Iranian تدوین و شده و در دسترس می باشد و می توانید استفاده کنید.
جهت دسترسی به «راهنمای کسب و کارهای» کشور خاصی فقط کافی است که عبارت Yellow page را به همراه نام لاتین آن کشور در یک موتور جستجو نظیر Google یا امثال آن جستجو کنید بعد از آن به آن صفحه خواهید رفت و دنیایی از مشاغل را با اطلاعات تماس می توانید در آنجا پیدا کنید.

کاپیتان حاتمی
کاربرد صفحه های زرد چیست؟
remove add
repeat favorite volume_up
0:00:0 play_arrow

اگر شما بدنبال یک «تبلیغ اساسی» برای کسب و کار خودتان هستید و می خواهید Business خودتان را در جهان معرفی کنید و در دسترس همگان حتی تاجران خارج از کشور باشید قرار بدهید عضویت در «راهنمای مشاغل» می تواند کمک بسیار شایانی به شما بکند.
Yellow page ها یا همان صفحات زرد اکثراً لیستی از اطلاعات کامل کارخانجات صنایع و شرکت های بازرگانی را می دهد که سالیانه منتشر می شود و به صورت رایگان پخش می شود.
صاحبان و مالکان کسب و کار و تجارت با استفاده از تبلیغات در راهنمای مشاغل برای معرفی خودشان و تجارت و کسب و کار خودشان می توانند در این صفحات عضو باشند و مردم عادی هم از آنها برای بدست آوردن اطلاعات کسب و کار آن چیزی را که دنبال آن هستند براحتی می توانند در صفحات زرد بروند و آنجا اطلاعاتی را که لازم دارن درا به دست بیاورند.

بیشتر کسانی که از صفحات زرد استفاده می کنند از پیش قصد خرید دارند و دنبال یک انتخاب درست و نتیجه مشخصی می باشند.


بنابراین اگر شما کسب و کارتان را دارید یا بازرگان و صنعت گر و مدیر بازاریابی یا فروش هستید، واردکننده یا صادرکننده هستید با عضویت در این صفحات به کاربرانی که نیاز به خدمات یا محصولات شما احتیاج دارند معرفی خواهید شد و آنها می توانند از شما کمک بگیرند و شما می توانید به عنوان تامین کننده در کنار آنها باشید.
در بازار تجارت بین الملل وارد می شوید آنجا همه شما را می بینند با شما آشنا می شوند یک تبلیغ بسیار مهم و اساسی می باشد.
دقت داشته باشید که راهنمای مشاغل به زبان انگلیسی می باشد پس شما برای عضویت باید اطلاعات کسب و کار خودتان را دقیق و واضح و کوتاه به زبان انگلیسی در آنجا درج کنید.
شاید متوجه سکانس هایی در فیلم های خارجی شده باشید که در آن بازیگر وارد باجه تلفن در شهری بیگانه میشود و برای پیدا کردن شماره تلفن مکان یا شخص خاصی به کتاب زرد رنگ قطوری که معمولا بالای تلفن قرار دارد، مراجعه میکند.
این کتاب قطور و بزرگ همان یلوپیج یا کتاب راهنمای مشاغل میباشد.
معمولا این کتاب ها علاوه بر راهنمای مشاغل، شماره تلفن‌های اشخاص و اماکن شهری و البته انبوهی از تبلیغات را هم شامل می‌شوند.
تفاوت بزرگ یلوپیج ها با ابزارهای جست وجوی مدرن، جست وجوی محله ای آن است.
یعنی هر محله و منطقه یک کتاب جداگانه دارد.
بیشتر این کتاب ها را تبلیغات در بر میگیرند.
این تبلیغات راه اصلی درآمدزایی ناشران یلوپیج ها میباشد.
به همین دلیل است که این کتاب‌ها با این قطر و‌صفحات رنگی به صورت رایگان در اختیار عموم قرار میگیرد.
ماهم در ایران یلوپیجی به نام کتاب اول داریم ولی به دقت و قدرت نمونه های خارجی آن نیست.
کتاب‌اول‌ایران طبق قانون کشور ما، محدود به هر شهر و استان نیست و قیمت آن حدود بیست هزار تومان میباشد.
همانطور که گفتم اکثر کشورهای جهان و حتی شهر های بزرگ جهان و حتی بعضی از محلات بزرگ این کتاب مخصوص را برای خودشان دارند همانگونه که اعلام کردم شما برای دسترسی به «اطلاعات مشاغل» یک کشور خاصی کافی است که عبارت yellow page به همراه نام لاتین آن کشور در Google جستجو کنید.
یکسری وب سایت های جامعی هم وجود دارند مثلاً
🔹 Www.yellowpages.com 

🔹 www.worldyellowpages.com

🔸 مثلاً برای کشور افغانستان
🔹 Afghanyellowpages.com
🔸 یا مثلاً برای کشور ترکیه
🔹 turkeyyellowpages.com
🔹 turkeyyellowpages.com.tr
🔸 یا مثلاً برای کره جنوبی
🔹 Koreayellowpages.net
🔹 Southkoreapages.com
🔸 کشورهای اروپایی مثلاً
🔹 Europages.com
🔸 مثلاً برای چین
🔹 Yellowpages-china.com
🔸 برای عراق
🔹 Yellowpages.com.iq
🔹 Iraqdirectory.com
برخی از کشور ها آدرس های مخصوص به خودشان را دارند.
🔹 برای امارات
🔸 Yellowpages.ae
🔸 Yellowpages-uae.com
🔹 برای هند
🔸 Indianyellowpages.com
اینها چندتا مثال بود بروید بگردید پیدا خواهید کرد فقط کافی است که جستجو کنید به شما اطلاعات خوبی خواهد داد و انشاء الله برای شما مفید خواهد بود.

دیدگاه خود را ثبت نمایید.

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

0 پاسخ