📺 کلاس های مجازی - اساتید در انتهای هر کلاس، سوالی را از مباحث جلسه طرح می کنند که در بخش پرسش و پاسخ قرار داده می شود.
❓ در بخش پرسش و پاسخ عضو شوید و درباره تجارت و اقتصاد بپرسید و پاسخ دهید.

تجارت ظروف یکبار مصرف چگونه است + فیلم

در این مقاله با مصاحبه با خانم شعاعی فعال در زمینه تجارت ظروف یکبار مصرف با شما همراه هستیم.

 

1) لطفا خودتان را معرفی کنید و اینکه در زمینه چه محصولی فعالیت دارید ؟
بله حوزه فعالیت بنده ظروف یکبار مصرف و محصولات بسته بندی است که تحت برند مرسالا پلاس تحت فعالیت هستیم .2) در مورد روف پلاستیکی بیشتر توضیخ دهید و اینکه شامل چه مواردی است ؟
ظروف پلاستیکی حوضه بسیار گسترده است که محصولات زیادی را شامل می شود که یکی از این محصولات ظروف یکبار مصرف است که حالا حالت همپوشانی با ظروف بسته بندی یکبار مصرف است که شامل می شود و زمینه کاری ما از میان محصولات پلاستیکی ظورف یکبار مصرف و ظروف بسته بندی می باشد .3) قبلا سابقه تجارت داشته اید ؟
در اصل از 94 با مجموعه آراد برندینگ با مجموعه آراد آشنا شدم و تصمیم گرفتم که وارد عرصع تجارت شوم که ابتدا محصول دیگری را انتخاب کرده بودم و بعد از مدتی تصمیم گرفتم محصول انتخابی را تغییر دهم و محصول ظروف یکبار مصرف را انتخاب کردم .4) چطور شد که تجارت را انتخاب کردید ؟
داستانی دارد که وارد تجارت شدم و در ابتدا اصلا قصد نداشتم که وارد کار تجارت شوم ، با توجه به رشته تحصیلی که تدریس ترجمه انگلیسی بود اما بعد از مدتی مشاهده کردم که این شغل برای من مناسب نیست و بعد از مدتی تصمیم گرفتم که در زمینه مدیریت فعالیت کنم که در این زمینه هم شروع به تحصیل کردم

و در کار خود احساس خلا بزرگی داشتم و مانند بسیاری از جوانان دیگر در سایت های استخدامی در جستجوی کاری برای استخدام بودم .
که در این زمان با مجموعه آراد برندینگ آشنا شدم و از این بابت بسیار خوشحال هستم .5) چطور شد که تحصیل را رها کرده و به صورت عملی تصمیم گرفتید وارد بازار کار شوید ؟
متاسفانه تحصیل را رها نکردم و تا انتها ادامه دادم و بعد از وارد حوضه تجارت شدم و بعد از کار کردن در تجارت متوجه شدم که راهی که انتخاب کرده بودم متاسفانه اشتباه بود و چیزی که من برای یک شغل برای خودم در نظر گرفته بودم سازگار است و بنابراین ادامه دادم و شغل های قبلی خود را کنار گذاشتم .6) امکان دارد که در مورد معیارهای کاری خود صحبت کنید و اینکه چیزی را که برای کار برای شما مهم بود چیست ؟
شاید در ابتدا که شروع به تحصیل کردم جایگاه اجتماعی برای بنده بسیار مهم بود و همچنین زمینه درآمد و مالی برای بنده مهم بود تا در این زمینه کار کنم که تجارت کردن علاوه بر جایگاه اجتماعی که دارد می تواند نیازهای مالی شما را نیز برطرف کند .7) تجارت و فروش ظروف پلاستیکی را چطور می بینید ؟
سبک زندگی افراد در جامعه امروزی به صورتی شده که ترجیح می دهند وقت و زمان کمتری صرف کنند و به سمت هستیم که مردم ترجیح می دهند که از ظروف پلاستیکی استفاده کنند ، همچنین کشور ما شرایط تولید محصولات پلاستیکی زیادی را دارد .8) در سطح بین الملل هم فعالیت داشته اید ؟
بله علاوه بر بازار داخلی در زمینه تجارت خارجی نیز فعالیت داشته ایم ، که مشتری های ما از مراکز شهرستان ها بزرگ تا کوچکترین و دورترین مناطق کشور بوده است ، مشتری ها همچنین از کشورهای عراق ، پاکستان و افغانستان داشته ایم و حتی از کشورهای اروپایی و ترکیه داشته ایم که درحال حاضر هم با بعضی از این افراد در تماس و همکاری هستیم .9) نحوه ارتباط شما برای جذب مشتری بهچه صورتی است ؟
برای جذب مشتری طبیعتا باید یا ما به سمت مشتری برویم یا مشتری به ما مراجعه کند که در مجموعه ای که ما در آن در حال فعالیت هستیم تمام تلاش ما بر این است که مشتری برای خرید به ما مراجعه می کند .
در بازار داخلی و چه در بازار خارجی مشتری ها از طریق فضای مجازی با ما آشنا شده و تماس می گیرد .10 ) نسبت به کشورهای همسایه تجارت و صادرات با کشورهای اروپایی سخت تر است چطور این کار را انجام می دهید؟
بله همینطور است مخصوصا برای محصول تجاری ما که مربوط به تغذیه و غذا می شود و باید معیارهای بهداشتی زیادی را به صورت آخرین بروز رسانی ها باید داشته باشد و تلاش ما هم بر این است که علاوه بر اینکه ما به کشورهای همسایه به راحتی صادرات داریم به کشورهای اروپایی هم صادرات داشته باشیم .
و این موضوع می طلبد که سرمایه گذاران و تولید کنندگان این مسئله را در نظر بگیرند و روی آن سرمایه گذاری کنند .11) پیشنهاد و صحبت شما با سرمایه داران و تولید کنندگان چیست ؟
این حوزه کاری می تواند جای فعالیت و کار زیادی داشته باشد تا جایی که با شرایط زندگی امروزی گستردگی زیادی پیدا کند و سرمایه داران ما برای بهبود و بالا بردن سطح کیفیت ظروف پلاستیکی می توانند سرمایه گذاری کنند تا معیارهای کشورهای اروپایی را تامین کنیم و آنالیز محصول چیزی باشدکه آنها می خواهند و ظروف بسته بندی هم چیزی که در دنیا و کشورهای توسعه یافته انجام می شود با محصولات ایرانی تفاوت زیادی دارد و از معیار های بهداشتی کمتری برخوردار است که می تواند قالب های جدیدی تهیه و وارد کرد که به سطح یک رساندن محصولات کمک کند .12) برنامه شما برای آینده چی هست ؟
برنامه ما این است که تجارت خود را به کشورهای خارجی بیشتر کنیم و در شهر های مختلف ایران نمایندگی بدهیم ، البته اگر مسئولین در این زمینه معیارهای مهم را در نظر بگیرند و در این زمینه کار کنند تا در دنیا حرفی برای گفتن داشته باشیم .با توجه به موقعیت جغرافیایی کشور می توان گفت که فرصت بسیار خوبی برای تجارت کردن داریم که جوانان ما از این فرصت بسیار مناسب استفاده کنند تا برای خود و کشور سود آوری خوبی به ارمغان بیاورند .

 

 

 

دیدگاه خود را ثبت نمایید.

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.


2 پاسخ