🌟 پخش زنده آراد برندینگ شما را به ثروتمند شدن دعوت می نماید.
🎁 در ARAD QA عضو شوید و درباره تجارت و اقتصاد بپرسید و پاسخ دهید.

حوزه دستگاه سورتینگ چیست + فیلم

امروز قصد داریم درباره ماشین آلات سورتینگ صحبت کنیم. سورتینگ ها مدل های مختلفی دارند. ما این جا دستگاه سورتینگ سیب را دیدیم که سیب ها را بر اساس سایز، وزن و حتی رنگ شان طبقه بندی می کرد.

📞 برای اطلاع از شماره تماس مشاوران آراد و ارتباط با آنها کلیک نمایید.

هم چنین سورتینگ هایی داریم که محصول لک دار را از محصول سالم و مد نظر ما جدا سازی و طبقه بندی می کند.

شباهت دستگاه سورتینگ و ظرف الک

اگر بخواهیم سورتینگ ها را ساده تر توضیح دهیم، می توانیم بگوییم که مانند این ظرف های اَلَکی هستند که بیش تر در قنادی ها دیده ایم.

آن جا برای جدا سازی آرد بر اساس نوع استفاده آن، مثلا برای آرد شیرینی پزی، از ظرف الک استفاده می کنند. الک در سیستم های نجاری و جا های مختلف دیگر هم در حال استفاده است.

تنوع و کاربرد دستگاه سورتینگ

تنوع سورتینگ ها در ایران و در دنیا خیلی زیاد است. در معادن ها برای سورت کردن سنگ ها کاربرد دارد. در حبوبات برای بسته بندی های مختلف از دستگاه سورتینگ استفاده می کنند. در میوه ها و سبزیجات و صیفی جات هم، به کار گرفته می شود.

حالا امروز بررسی می کنیم که آیا دنیا خواهان این دستگاه هست؟ چه قدر از کشور های دنیا سورتینگ را می خواهند؟ چه کشور هایی دستگاه سورتینگ، مد نظرشان است؟

📞 برای اطلاع از شماره تماس مشاوران آراد و ارتباط با آنها کلیک نمایید.

شباهت صنعت سورتینگ و صنعت خودرو سازی

سورتینگ شبیه صنعت خودرو سازی است. برای مثال خودرویی از چین وارد ایران می شود. سال بعد متوجه می شوید که این خودرو یا دیگر تولید نمی شود و یا با یک اتاق و شکلی دیگری در حال تولید است. در صنعت سورتینگ هم به همین صورت است و تکنولوژی نسبت به قبل رشد می کند.

به دلیل این که هزینه ساخت آن دستگاه برای تولید کننده ها زیاد نیست، در لحظه ایرادات را می فهمند و با خود می گویند که اگر این مدلی بسازم، هم برای من منافع بهتری دارد و هم می توانم بهتر روی آن کار کنم.

پس این جا می توان گفت صنعتی قدیمی است زیرا بعضی دستگاه های بزرگ هستند که ۵ سال پیش یا ۲۰ سال پیش ساخته شدند و هنوز هم در حال استفاده اند.

اما دستگاه های خانگی و دستگاه های کوچک تر، در لحظه و حتی شاید در هر ماه هم تغییراتی در آن ها شاهد هستیم و با مدل های خاصی دوباره روانه بازار می شوند.

قیمت دستگاه های مختلف سورتینگ

قیمت دستگاه های سورتینگ بر اساس مدل هایشان، متفاوت است. دستگاه های سورتینگ خانگی حدود ۱۵ میلیون، ۱۸ میلیون و۳۰ میلیون تومان قیمت گذاری می شود.

دستگاه های کمی بزرگ تر در حد ۵۰ میلیون و ۷۵ میلیون تومان ارزش گذاری شده است. برای مثال دستگاه سورتینگ پسته بین ۲۵۰ میلیون تا ۶۶۰ میلیون تومان هزینه می برد.

ورود به صنعت دستگاه سورتینگ

فردی می گوید که من می خواهم وارد حوزه دستگاه سورتینگ بشوم و این محصول را انتخاب کنم، ولی فقط قصد دارم دستگاه سورتینگ خرما را داشته باشم. قیمت این دستگاه ۲۸ میلیون تومان ثبت شده است. پس میخواهد یک سورتینگ خرما خریده و روی آن کار کند.

ما در آراد برندینگ می گوییم که همیشه یک صنف و یک صنعت را انتخاب کنید و اگر قصد وارد شدن به حوزه دستگاه سورتینگ را دارید، چندین مدل سورتینگ را برگزینید.

پس نگویید من فقط می خواهم سورتینگ خرما کار کنم. شما می توانید در کنار آن، سورتینگ مرکبات و صیفی جات هم کار کنید.

فقط شما باید بفهمید که کدام یک از این مدل ها، تنوع و مشتری بیش تری دارد و حاشیه سود بهتر و فروش راحت تری را نصیب شما می کند. اگر این مسائل را تشخیص دهید، می توانید راحت تر محصولات خود تان را انتخاب کنید.

کد گذاری محصولات

یک سری تعاریفی مثل واژه سورتینگ داریم. سورتینگ یک واژه فارسی نیست. معادل فارسی این واژه، کلمه هایی مانند مرتب کردن، درجه بندی کردن و هرس کردن است.

باید تشخیص بدیم که در کشور های مختلف این واژه به چه نامی شناخته می شود. یقینا خیلی از افراد حتی چینی ها به زبان انگلیسی تسلط کامل ندارند و واژه هایشان متفاوت است.

برای این که این اتفاق نیفتد، کد گذاری می کنند. یعنی به هر محصول یا به هر صنفی یک عدد اختصاص می دهند. در این شرایط وقتی یک عددی را بگوییم، هر کس در هر کجای دنیا، متوجه می شود که در رابطه با چه محصولی صحبت می کنیم.

کد اچ اس

به اعداد کد گذاری شده در بازرگانی و بحث های گمرکی، اچ اس کد می گویند. یعنی اگر خواستید که بفهمید یک محصولتان در دنیای صادرات با چه نامی شناخته می شود، کافی است که اچ اس کد آن محصول را بدست آورید.

اچ اس کد دستگاه سورتینگ برابر با ۸۴۳۳۶۰ است. اچ اس کد، یک عدد شش رقمی است که اگر بخواهیم دقیق تر به زیر شاخه هایش اشاره کنیم، دو رقم دیگر هم به آن اضافه می شود.

هرچه قدر آن رقم بیش تر باشد یعنی هشت رقم شود، دقیق تر به جایگاه محصول اشاره می کند که مثلا کدام مدل سورتینگ را مد نظر دارید. اما اگر شش رقم باشد، یک صنعت مشخص را نشان می دهد.

اگر دو رقم دیگر هم کم کنید، یعنی یک عدد ۴ رقمی بشود، زیر شاخه ها کوتاه تر شده و طبقه بندی ضعیف تری انجام می دهد مثلا، آن عدد نشان می دهد که شما قصد دارید دستگاه ها را کار کنید.

پس این عدد را (۸۴۳۳۶۰) که در اچ اس کد برای ما کاربرد دارد، به خاطر بسپارید. این عدد به معنی ماشین آلات جهت تمیز کردن، مرتب سازی، درجه بندی تخم مرغ، میوه و یا سایر محصولات کشاورزی است.

دستگاه سورتینگ مناسب برای صادرات

حوزه دستگاه سورتینگ برای صادرات مناسب است و این یک موضوع بسیار مهمی است که ایرانی ها به آن علاقه داردند. خیلی از افراد می گویند که من دلم می خواهد در دنیای تجارت، وارد حوزه ای بشوم که محصول آن با کلاس باشد.

حوزه صنعت برای افرادی که بیش تر تیپ مهندسی و فنی دارند، یک محصول و صنف کاملا با کلاس است. افرادی که به تکنولوژی علاقمند هستند و اشخاصی که رشته آن ها مکانیک، برق و یا کامپیوتر است، گزینه های خیلی خوبی دارند که بتوانند این محصول را انتخاب کنند.

بعضی افراد تخصص برایشان مهم نبوده و فقط پول برای آن ها مهم است. به این گروه از عزیزان هم پیشنهاد میکنم که به این محصول توجه کنند.

🌟 پخش زنده آراد برندینگ شما را به ثروتمند شدن دعوت می نماید.
📺 پخش زنده ما را از اینجا ببینید.

دیدگاه خود را ثبت نمایید.

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.0 پاسخ