📺 کلاس های مجازی - اساتید در انتهای هر کلاس، سوالی را از مباحث جلسه طرح می کنند که در بخش پرسش و پاسخ قرار داده می شود.
❓ در بخش پرسش و پاسخ عضو شوید و درباره تجارت و اقتصاد بپرسید و پاسخ دهید.

علت نداشتن مشتری در سایت چیست + فایل صوتی

سایت شما حکم مغازه را برای شما دارد، یا به عنوان پایگاهی که باید برای شما تبلیغات انجام شود، به عنوان مثال فردی یک فروشگاه یا مغازه ای را تاسیس می کنند که صد میلیون تومان برای دکور آن هزینه می کند.

 

علت نداشتن مشتری در سایت چیست
سایت شما حکم مغازه را برای شما دارد، یا به عنوان پایگاهی که باید برای شما تبلیغات انجام شود، به عنوان مثال فردی یک فروشگاه یا مغازه ای را تاسیس می کنند که صد میلیون تومان برای دکور آن هزینه می کند.
همچنین هزینه های بسیار زیادی بابت اجاره مغازه می پردازند، دستمزد نیروها و کارکنان فروشگاه را باید بپردازند یا در صورتی که یک مغازه فست فودی می زنند باید هزینه های زیادی بابت وسیله ها و دستگاه ها بدهند.

پس دویست تا سی صد میلیون برای تاسیس و شروع یک کسب و کار هزینه می کنند که هنوز هیچ درآمدی برای آنها نداشته است.
سایت هم مانند همین است یعنی در صورتی که تنها یک سایت ایجاد کرده و کمی به دکور آن رسیدگی کنید، به شما مشتری نخواهد داد.تولید محتوا، تنها راه جذب مشتری داخلی
زمانی سایت باعث جذب مشتری می شود که سایت شما تبلیغ شود، شما برای یک تجارت داخلی نیاز به محتوا دارید، پس باید محتوا تولید کنید و در تجارت داخلی محتوا پادشاه جذب مشتری است.هزینه هایی که برای سایت خود صرف می کنید برای تولید محتوا خرج می شود یا برای ایجاد دکور؟
به عنوان مثال فردی که سی صد میلیون سرمایه دارد تمام هزینه های خود را روی ایجاد مغازه ای بسیار شکیل و زیبا می گذارد و روی دکوراسیون آن هزینه های زیادی می شود.
که پس از شروع کار بعد از گذشت شش ماه مجبور به جمع کردن مغازه می شود چرا که ورشکست شده و مشتری زیادی نداشته است.اگر این فرد متوجه این موضوع می شد که پادشاه هر کسب و کاری محتوا است، یعنی اگر شما بودجه ای در اختیار دارید باید بخش اعظمی از آن را روی تبلیغات خود خرج کنید و همان مغازه که در حد صد میلیون برای دکور و باقی مانده آن را روی تبلیغات می گذاشت قطعا می توانست موفق شود.
با جذب مشتری سود کسب می کنید و مجددا می توانید روی دکوراسیون و … هزینه کنید.
پس اگر بودجه ای دارید تمام آن را در یک بخش خاص خرج نکنید، قسمت اعظم بودجه را برای تبلیغات صرف کنید.طرح شتاب برای جذب مشتری خارجی
همانطور که قبلا گفته شد برای جذب مشتری خارجی باید از طرح شتاب استفاده کنید، چرا که طرح شتاب، به معنی این است که در شرکت های خارجی کار شما تبلیغ می شود و بسیار فوری پس از تبلیغات، مشتری های آن به شما مراجعه می کنند.دوستان زیادی از نبود مشتری جدی شکایت می کنند، مشتری جدی از نظر تاجران ما به معنی این است که هیچ کاری انجام ندهند و مشتری مراجعه کرده هزینه را بپردازد و کالا را دریافت کند.
این طرز فکر کردن اصلا درست نیست باید سعی کنید بعد از مراجعه یا اولین تماس یا ایمیل از طرف مشتری، ادامه روند کار را با هوش و ذکاوت خویش به دست بگیرید و با فن بیان بالا سبب ایجاد معامله شوید.اگر قرار باشد به این شکل هر کسی فروش داشته باشد همه مردم فروشنده بودند و نیازی به این مشاوره دادن ها و کارها نبود، پس مهارت فن بیان بسیار اهمیت دارد تا مشتری را جذب کنید.
در ابتدای کار مجموعه آرادبرندینگ ما برای کار خودمان ماهانه صد میلیون تومان برای تبلیغات هزینه می کردیم ولی در حال حاضر روزانه بین 50 تا 70 میلیون تومان خرج تبلیغات داریم.

پس متوجه باشید که فقط برای تبلیغات این هزینه را می دهیم، باقی موارد از جمله مکان، پرسنل و …. که جداگانه است، در انتها قرار است هر کسی که با آراد آشنا می شود به ما پول بدهد؟

خیر این طور نیست، این توان مشاور است که بتواند با مذاکره از مشتریان پول بگیرد، امروز توان شما 1% است که مرحله به مرحله با فراگرفتن مهارت هایی در جلسات حضوری و یا کلاس های آنلاین مهارت صحبت کردن و یا تجارت شما به 10% می رسد و به همین صورت کم کم پیشرفت می کنید.پس از اولین معامله، سودهایی کسب می کنید که متوجه می شوید برای کسب درآمد و حاشیه سودها کلانتر باید هزینه های بیشتری انجام دهید، به همین صورت مشتری های بیشتری به شما مراجعه می کنند.
که با توان بالایی که به دست آورده اید و مهارت های زیادی که در مجموعه کسب کرده اید کم کم می توانید به راحتی مشتریان را متقاعد کنید که به شما اعتماد کنند و معامله های کلانی با شما داشته باشند.نرخ تبدیل مشتری به پول، یعنی اینکه برای هر مشتری که جذب می کنید تا صادرات و فروش داشته و در نهایت از طریق آن مشتری به پول برسید، که هر مشتری برای شما چقدر هزینه خواهد داشت تا صادرات و روند مذاکره را شروع کنید، به این رویه نرخ مشتری می گوییم.
آیا می دانید نرخ کلیک های سایت یا بازدید از سایت چقدر برای شما هزینه دارد تا به مشتری خارجی برسید، آیا آسان است که فردی از یک بخشی از جهان با شما ارتباط برقرار کند و درخواست خرید کالا را داشته باشد؟تمامی این ها نیاز به کار، هوش، تکنولوژی و تلاش دارد و همه اینها بدون هزینه امکان ندارد، پس این موارد از اهمیت زیادی برخوردار است قرار نیست مشتری که یک پیام یا ایمیل برای شما ارسال می کند حتما بخواهد از شما خرید داشته باشد.نیاز به تکنولوژی و تکنیک است، هر مرحله که شما شکست بخورید یک گام بزرگتر می شوید و تجربه کسب می کنید، اینکه با مردم هر کشوری به چه صورت و لحنی باید صحبت کنید تا از شما خرید داشته باشد، فرهنگ ها و قلق های هر کشوری را دریافت می کنید، نرخ تبدیل مشتری شما به 20% می رسد.کم کم به قدری پیشرفت می کنید که متوجه می شوید به تنهایی قادر نیستید امور را پیش ببرید و نیاز است تا فردی را استخدام کنید تا به مشتریان و امور رسیدگی کنید، پس از استخدام نیرو باز باید از نقطه ابتدایی شروع کنید و مهارت ها را کم کم به آن فرد هم آموزش دهید، چرا که مهارت های لازم را بلد نیست.پس دقت کنید که برای کار کردن ساختار لازم است سریعا تسلیم نشوید، باید یاد بگیرید و آموزش ببینید، امروزه افرادی در مجموعه آراد هست که ده سال است با مجموعه کار می کند ولی همچنان در کلاس های آنلاین شرکت می کند چون هنوز بر این باور است که مهارت هایی هست که هنوز بلد نیست و باید آموزش ببیند.آرادی ها یا تجار ناموفق را اگر بررسی کنیم متوجه می شویم که این افراد هیچ وقت به دنبال یادگیری نیستند و فکر می کنند همه چیز را بلد هستند و در صورتی که مشتری به آنها مراجعه کند می توانند همه آنها را تبدیل به پول کنند.
که در این صورت مشتری با دریافت جواب نامناسب از طرف این تجار بی مهارت خرید خود را از فرد دیگری انجام می دهند، در حالی که تاجر ناموفق فکر می کند این مشتری فیک است و با همین رفتار و باور اشتباه مشتری که می توانست به خوبی تاجر را به پول و سود برساند را از دست می دهد.تصورات خود اصلاح و باورهای خود را درست کنید کافی است که فقط آموزش ببینید و فقط تمام سعی و تلاش خود را روی کار کردن بگذارید تا مهارت های لازم برای تاجر شدن را فرا بگیرید.

 

 

دیدگاه خود را ثبت نمایید.

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.


0 پاسخ