معنی قیام اقتصادی چیست + فیلم

یکی از بعدهای معنای قیام این است که بتوانید انسان هایی را زنده کنید یعنی به زندگی آنها امید دوباره داده و تشویقشان کنید تا برای خود تلاش کنند و به درآمد و ثروت برسند.

حال امروز جامعه

امروزه اکثر مردم دل مرده هستند و حوصله هیچ تلاش و حرکتی ندارند؛ علت فوت خیلی از افراد مرگ فیزیکی نیست بلکه به دلیل فقر است که می میرند.

اهمیت زنده کردن یک انسان

خداوند در قرآن می فرماید :” اگر کسی یک نفر را زنده کند، انگار تمام مردم را زنده کرده است و اگر کسی یک نفر را بکشد انگار تمام مردم را کشته است “.
هیچ پزشکی نمی تواند مرده زنده کند، بلکه پزشک با طبابتش به حیات انسان زنده کمک می کند.
اگر قیام اقتصادی شما قوی باشد، افرادی به واسطه شما زنده می شوند و تلاش می کنند.

مجموعه آراد پر است از افرادی که توانسته اند با کمک آراد در تجارت موفق شوند و هم خودشان را زنده کنند و هم به دیگران زندگی ببخشند.
اگر شما یک قیام اقتصادی موفق داشته باشید، فکر نکنید قیام تان فقط به نفع خودتان خواهد بود؛ دیگران از شما یاد می گیرند و شما را الگوی خود قرار می دهند.
پیامبر اعظم به عباس عموی خود فرمود :” ای عمو! اگر تو یک نفر را از راه باطل به سمت راه حق و حقیقت هدایت کنی، نفع آن برای تو بهتر است از آنچه که خورشید از آغاز تا پایان خلقتش بر او می تابد “.

سیاست های دولت بهانه انسان های شکست خورده

خیلی از افرادی که نتوانسته اند در زندگی موفق شوند، برای فرار از شکست و مقصر دانستن خود، سیاست های دولت را عامل شکست خود معرفی می کنند.
نکته اینجاست که سیاست های دولت برای عموم مردم جامعه یکسان است، پس چرا عده ای در جامعه موفق هستند و عده ای ناموفق هستند؟ معلوم می شود جمله ” در این مملکت نمی شود کار کرد ” بهانه افراد تنبلی است که حاضر نیستند قیام اقتصادی کنند.
انسان تا کی باید منتظر باشد تا دیگران برای او کاری کنند؟! اگر دیگران برای انسان کاری نکردند او باید بمیرد؟!
به عمل کار برآید به سخندانی نیست!
اگر می خواهید کسی را به سمت موفقیت هدایت کنید، اول باید خودتان به موفقیت برسید.
سخن و توصیه انسان های ثروتمند و موفق خیلی بهتر به جان افراد می نشیند.
اکثر مردم گوش شان از شنیدن حرفهای انگیزشی زیبا پر است، تنها راه تشویق دیگران نشان دادن موفقیت افراد موفق است.
اگر شما آدم ثروتمند و موفقی نباشید و بخواهید کسی را برای قیام اقتصادی نصیحت کنید، آن فرد با خودش می گوید اگر این شخص راست می گوید، چرا خودش به حرفهایش عمل نمی کند تا ثروتمند شود؟

نمونه هایی از نگاه های منفی مردم به ثروتمندان جدید

اکثر مردم وقتی فردی را می بینند که چند سال قبل بی پول و فقیر بود و الان ثروتمند شده است؛ اولین برداشتی که از او می کنند، می گویند او دزدی کرده است؛ چرا مردم در مورد ثروتمندان جدید، نگاه منفی دارند؟
نگاه دیگر مردم این است که می گویند فلانی که ثروتمند شده است از طریق لابی با فرد یا نهادی یا ازدواج ثروتمند شده است؛ وگرنه خودش قدرت رسیدن به ثروت را ندارد.
چرا مردم فکر نمی کنند که او در مسیر صحیح موفقیت قرار گرفته و تلاش کرده و به موفقیت رسیده است؟ چون مردم به این مسئله باور ندارند و می گویند محال است فردی از راه صحیح و با تلاش به ثروت برسد.
بنابراین برای همه افراد قیام اقتصادی الزامی است.

دیدگاه خود را ثبت نمایید.

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

0 پاسخ