🌟 پخش زنده آراد برندینگ شما را به ثروتمند شدن دعوت می نماید.

رمز رسیدن به اهداف تجاری چیست؟

تجارت را از کجا باید شروع کرد و برای موفقیت در مسیر تجارت به چه ابزارهایی نیاز است؟

🎁 در ARAD QA عضو شوید و درباره تجارت و اقتصاد بپرسید و پاسخ دهید.

آراد برندینگ مسیر درست تجارت را به شما نشان می‌دهد و ابزارهایی که برای حرکت در این مسیر نیاز دارید، در اختیار شما می‌گذارد.
علاوه بر این، آموزش‌های آراد برندینگ به شما کمک می‌کند که با موانع و مشکلات کسب و کار و تجارت روبه‌رو شوید و با موفقیت از آن‌ها عبور کنید.

تجارت را از کجا شروع کنیم؟

فرض کنید می‌خواهید در مسیری شروع به حرکت کنید و هدف شما در این مسیر، رسیدن به یک قله، شهر یا محل مشخصی است. برخی افراد حتی به درستی نمی‌دانند که قرار است به کدام سمت بروند.
مثل شخصی که می‌خواهد قله‌ای را فتح کند، اما نمی‌داند این قله کجاست و برای رسیدن به آن باید تا چه ارتفاعی صعود کرد.
آیا توانمندی‌های جسمی، روحی و فکری این فرد در سطحی هست که بتواند قله دماوند را فتح کند؟
ما از ابتدای مسیر با شما همراه هستیم و به شما می‌گوییم باید در کدام مسیر پیش بروید و کدام قله را فتح کنید، به سمت کدام هدف گام بردارید و چه نوع تجارتی را انتخاب کنید.
در ادامه نیز هر آنچه برای حرکت در این مسیر و رسیدن به هدف نیاز داشته باشید، برای شما فراهم می‌کنیم.

انتخاب محصول مناسب برای تجارت

ما ابتدا شما را برای انتخاب مسیر درست راهنمایی می‌کنیم تا بتوانید محصول مناسبی را انتخاب کنید.
برخی از تاجران، تولیدکننده نیز هستند و نیازی ندارند هدف و مسیری برای شروع تجارت انتخاب کنند، برخی افراد هم هیچ هدفی برای کسب و کارهای تجاری خود ندارند.
ما از هر دو دسته حمایت می‌کنیم و همراه آن‌ها هستیم. ما به تولیدکنندگان مناسب‌ترین بازار را برای محصول آن‌ها پیشنهاد می‌کنیم و به کسانی که نمی‌دانند باید به کدام سمت بروند، با توجه به شخصیت و روحیه خودشان، مناسب‌ترین کالا و مسیر تجاری را پیشنهاد می‌دهیم تا بتوانند در آن مسیر حرکت کنند و به موفقیت برسند.

عامل اصلی موفقیت در کسب و کار

افراد شخصیت‌های متفاوتی دارند؛ ممکن است شخصی بسیار قوی و دیگری بسیار ضعیف باشد.
شخصی که قوی است باید در مسیر مناسب خودش حرکت کند تا بتواند از تمام استعداد و توانمندی‌های خود بهره ببرد.
شخصی که ضعیف است، باید در مسیری گام بگذارد که امکان رشد داشته باشد و بتواند به افراد قوی‌تر برسد، اما نباید یک‌باره او را وارد مسیری دشوار و طولانی کرد.
انتخاب مسیر تجاری بر اساس شخصیت و توانایی‌های افراد، از اصولی است که در آراد برندینگ به آن بهای زیادی داده می‌شود.

بهترین راهنمای تجارت در ایران

بعد از اینکه هدف‌تان را مشخص کردید و تصمیم گرفتید به سوی قله دماوند گام بردارید، برای حرکت در این مسیر نیازمند راه‌بلد هستید.
اگر خودتان در پی اکتشاف مسیر باشید، با حوادث، ناامنی‌ها و مشکلات بسیار زیادی مواجه می‌شوید که مانع از رسیدن شما به هدف می‌شود و حتی ممکن است به شما آسیب برساند.
حرکت به سوی قله بدون همراهی راه‌بلد، ممکن است موجب سقوط، آسیب و یا حتی مرگ شما شود.
راه‌بلد دقیقا می‌داند که در این ساعت، روز و لحظه باید در کدام مسیر حرکت کرد. آراد برندینگ راه‌بلد مسیر تجارت است و ما می‌دانیم برای حرکت در این مسیر به چه ابزارهایی نیاز دارید.
بخشی از خدماتی که ارائه می‌دهیم و برای آن هزینه دریافت می‌کنیم، همین ابزارها هستند.

ابزارهای تجارت الکترونیک چیست؟

ما می‌خواهیم شما را در تجارت حرفه‌ای کنیم، بنابراین در ازای دریافت هزینه، ابزارهای لازم را در اختیارتان قرار می‌دهیم. اما این ابزارها دقیقا چه هستند و چه کاربردی دارند؟
در مجموع باید بدانید این ابزارها منجر می‌شود به اینکه مخاطب به سمت‌تان کشیده شود و شما را حرفه‌ای و مسلط به موضوع ببیند.
برای تهیه این ابزارها کارهای هزینه‌بری انجام می‌شود که قطعا خود شما توانایی انجام‌شان را ندارید یا به سختی از عهده آن‌ها برخواهید آمد؛ چون گاهی پانزده یا بیست نفر و در مواقعی پنجاه نفر از پرسنل آراد برندینگ درگیرند تا بتوانند این ابزارها را تهیه کنند و در دسترس شما قرار بدهند.

چگونه حرفه ای تجارت کنیم؟

اگر ابزارهای مناسبی برای تجارت نداشته باشید، نمی‌توانید اعتماد مشتری را جلب کنید. بنابراین باید برای معرفی خودتان فیلم، کلیپ و تیزری حرفه‌ای داشته باشید و عکس‌های مناسبی از محصولتان ارائه دهید.
اگر رفتار شرکتی و اصول و استانداردهای مناسبی نداشته باشید و زمانی که مشتری از شما قیمت می‌پرسد، نتوانید به او مناسب‌ترین Pro forma، FCO یا Full Corporate Offer را ارائه بدهید، نمی‌توانید نظر او را جلب کنید، بنابراین مشتری متوجه نمی‌شود که شما چقدر حرفه‌ای هستید، بلکه شما را یک تاجر درجه دو یا سه می‌بیند.

بهترین روش معرفی شرکت

بعد از اینکه تجارت را شروع کردید و مشتری خارجی توانست شما را پیدا کند، مشتری می‌خواهد بداند شما چه نوع شرکتی هستید.
چگونه شرکت خودتان را برای مشتری تعریف می‌کنید؟ آیا برای تعریف خودتان فایلی به اسم کمپانی پروفایل دارید؟
کمپانی پروفایل اهمیت زیادی در ساختار تجاری دارد؛ چون مشتری از طریق ابزارهایی مثل کمپانی پروفایل می‌تواند هویت شرکت شما را بررسی کند.
در تجارت و مکالمات تجاری بسیار معمول است که مشتری از شما کمپانی پروفایل بخواهد تا درباره مجموعه شما و اهداف آن، سازمان و ساختاری که دارید اطلاعات کسب کند.
اکثر مجموعه‌ها و شرکت‌های کشور و حتی فعالان تجاری باسابقه، تفاوت بین کمپانی پروفایل و کاتالوگ را درک نمی‌کنند و هر دو را یکی می‌دانند.

اهمیت برون سپاری در تجارت

اگر بخواهید برای تصویربرداری از کالای خود عکاس استخدام کنید، نمی‌دانید کالای شما به چه نوع عکاسی نیاز دارد و اطلاعاتی هم درباره عکاسی صنعتی ندارید یا مثلا نمی‌دانید چه نوع تیزری برای کار شما مناسب است.
اگر بخواهید برای مجموعه خودتان کمپانی پروفایل صادر کنید، نمی‌دانید باید چه اصولی را رعایت کنید و کمپانی پروفایل مناسب باید چه ویژگی‌هایی داشته باشد.
یادگیری این مسائل بسیار سخت است و اگر بخواهید تمام این کارها را خودتان انجام بدهید، باید بیش از هزینه‌ای که قرار است به ما بپردازید، برای یادگیری آن‌ها هزینه کنید.
ما ساختار تجاری مناسبی را برای شما ایجاد می‌کنیم و مجموعه‌ کاملی را در اختیار شما قرار می‌دهیم.
شاید هزینه این خدمات در ابتدا زیاد به نظر برسد، اما اگر حساب کنید، از انجام جداگانه هر کدام از این کارها هزینه کمتری خواهد داشت؛ به خصوص که قرار است مجموعه بزرگی از پرسنل حرفه‌ای این کار را برای شما انجام بدهند.
بعد از دریافت ابزارهای لازم، باید آماده شوید تا تجارت را شروع کنید.

چگونه تجارت را یاد بگیریم؟

من ابزارها و کوله کوهنوردی‌ام را گرفتم، چنگک‌ها و طنابم را برداشتم و تمام آن چیزهایی که برای حرکت به سمت قله نیاز است، با خودم همراه دارم. حالا باید چه کار کنم؟
چگونه باید جواب مکاتبات مشتری را بدهم؟ کار من چند مرحله دارد؟ زمانی که مشتری با من ارتباط برقرار کرد، چگونه باید جواب مناسبی به او بدهم؟
بدون تسلط به انگلیسی چطور کار را پیش ببرم؟ آیا واقعا لازم است کاملا به انگلیسی تسلط داشته باشم؟
ادبیات صحبت من با مشتری باید چه سبکی داشته باشد؟ در مواقعی که در تجارت با مشکل مواجه می‌شوم، باید چه کار کنم؟
داشتن ابزار خوب و همراه داشتن راه‌بلد به تنهایی شما را حرفه‌ای نمی‌کند، ولی ما فقط راه‌بلد نیستیم، بلکه در دوره آموزشی پیش از تجارت به شما یاد می‌دهیم از ابزارهای تجاری به‌درستی استفاده کنید. اما برای این آموزش‌ها از شما هزینه‌ای دریافت نمی‌کنیم، بلکه فقط هزینه ابزار را می‌گیریم.

موانع تجارت در ایران

در جریان اقتصاد، هر روز تغییراتی رخ می‌دهد؛ مثلا یک روز سامانه سنا راه‌اندازی می‌شود و روز بعد سامانه نیما، مدام خدمات جدیدی را اضافه می‌کنند و خدمات دیگری را حذف می‌کنند، قانونی را به اجرا می‌گذارند و قانون دیگری را لغو می‌کنند.
در اقتصاد کشور هر روز محدودیت‌های جدیدی ایجاد می‌شود و محدودیت‌های قبلی برداشته می‌شود.
برای همگام شدن با این تغییرات، لازم است که خوراک مغز تجاری شما تامین شود. بنابراین ما در دوره‌های آموزشی حین تجارت، به شما یاد می‌دهیم که چگونه پا به پای این تغییرات پیش بروید و در تجارت به موفقیت برسید.
البته این دوره‌ها مختص کسانی است که با ما کار می‌کنند و جدا از برنامه همایش‌ها، سمینارها و دوره‌های رایگانی است که برای عموم برگزار می‌شود.

شرط موفقیت در تجارت

هر کار و تجارتی مشکلات و موانع خاص خودش را دارد، بنابراین نباید ناامید شوید و با اولین لغزش، تصمیم به بازگشت بگیرید.
ما در تمام طول مسیر در کنار شما هستیم و هر جایی که دچار لغزش شوید، به شما کمک می‌کنیم؛ اما با این شرط که شما هم در کنار ما بمانید، طناب‌تان را از طناب ما جدا نکنید و هر گاه لازم شد، دست ما را بگیرید و نگویید: خودم یاد گرفتم و به تنهایی می‌توانم!
هدف ما این است که شما را به تاجران واقعی تبدیل کنیم و جریان جدیدی را در تجارت و کسب و کار ایجاد کنیم.
امیدوارم از امروز هدف و برنامه خود را مشخص کنید و اگر تصمیم گرفتید کار را با ما شروع کنید، پیمان ببندید که پای کار بایستید، از موانع نترسید و اگر به مشکلی برخوردید، به عقب برنگردید؛ چون سابقه آراد برندینگ نشان داده که هیچ‌گاه کسی را تنها نمی‌گذارد.

کسب و کار موفق با آراد برندینگ

آراد برندینگ سیزده سال است که در حوزه تجارت و کسب و کار فعالیت ‌می‌کند و بسیاری از دوستان به خاطر همین ویژگی، در کنار ما مانده‌اند. بنابراین با هر مشکلی که در تجارت روبه‌رو شوید، آراد برندینگ در کنار شماست تا دست‌تان را بگیرد.
اساتید و مشاوران آراد برندینگ نیز تاجر هستند و در حوزه‌های تجاری مختلفی فعالیت می‌کنند.
مجموعه ما سابقه بسیار درخشانی دارد و تعداد بالای افرادی که با ما کار می‌کنند، نشان‌دهنده قدرت و توان ما در حمایت از آن‌هاست.
ما باید در مسیر تجارت پیشتاز باشیم تا در مراحل بالاتر، توان پاسخگویی به نیازها و مشکلات شما را داشته باشیم. بنابراین مطمئن باشید که اگر بخواهید همپای ما حرکت کنید، به سرعت رشد ما نمی‌رسید؛ چون ما همیشه جلوتر از شما در حرکت هستیم و پیش از آنکه شما در مسیری قدم بگذارید، ما آن را تجربه کرده‌ایم و به شما می‌گوییم این مسیر خوب است یا نه.

دیدگاه خود را ثبت نمایید.

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.3 پاسخ
  1. Avatar
    اکرم گفته:

    ممنونم ازشما، آقای مهندس از مطلب مفیدتون. آیا امکانش هست بامنی که تازه شروع کردم همراه شوید وبر کارو نحو برخوردمن با مشتری نظارت کنید تا خطا نروم.

    پاسخ