تجارت چسب صنعتی به چه صورت است + فیلم

در این مقاله قصد داریم در مورد تجارت چسب صنعتی با یکی از موفق ترین تاجران آن خانم سلیمیان صحبت کنیم .

 

پرسش پاسخ با خانم سلیمیان :
1) خانم سلیمیان لطفا خودتان را معرفی کنید ؟
من فرشته سلیمیان هستم و در حال حاضر چسب صنعتی را کار می کنم و از سال 90 کار تجارت را پیش گرفته ام و با مجموعه آراد در حال فعالیت همستم .2) خانم سلیمیان چطور شد که وارد تجارت شدید و قبلا چه شغلی داشتید؟
من قبلا کارمندم بودم و در شرکت های مختلف خصوصی کار می کردم ، در یک آگهی در سایتی با مجموعه آراد برندینگ آشنا شدم و با این مجموعه فعالیت خود را شروع کردم .در ابتدا حوزه های مختلفی را کار کردم و به یک حوزه محدود نبودم ، به عنوان مثال به یاد دارم که از محصول قارچ کفیر شروع کردم و در حال حاضر با محصول چسب فعالیت دارم .
حوزه هایی که تا به حال کار کردم قارچ کفیر، لبنیات و چرم ، پودر ژلاتین ، عسل و در حال حاضر چسب .3) قارچ کفیر به چه معناست ؟
قارچ کفیر قارچی است که از روسیه وارد ایران شده و استفاده آن به صورتی است که می توان از آن دوغ و ماست تهیه کرد .
4) چطور که وارد این عرصه شدید و علت تغییر حوزه های متعدد چه بوده است ؟
در ابتدا فکر می کردم که تجارت مانند فروشگاهی است که می توان مستقیما با مشتری در ارتباط بود و قارچ کفیر هم به همین صورت بود ،حجم خرید کم بود و مصرف کننده به صورت مستقیم از من خرید می کرد .

ولی وقتی با بزرگی کار تجارت آشنا شدم ، محصولات دیگری را امتحان کردم و لبنیات و چرم و … از این دسته بودند .5) چطور در محصول لبنیات کار می کردید ، آن طور که می دانم تمامی تولیدکننده ها پخش کننده های مویرگی دارند ، چطور مشتری شما را پیدا کرده و خرید می کرد ؟
به طبع تبلیغات گسترده ای که در فضای مجازی داشتیم ، باعث می شد که مشتری ها ما را پیدا کنند و حتی گاها فکر می کردند که ما نماینده خود آن شرکت تولید کننده هستیم ، سطح تبلیغات زیاد ما بود که سبب شد بتوانیم با مشتری ارتباط داشته و فروش داشته باشیم .6) این تغییر حوزه ها چه تجربیاتی را برای شما به ارمغان آورده است ؟
راه انتخابی من تجارت کردن بود ، فرقی نمی کند که در چه حوزه ای کار کنیم ، ممکن است یک محصول جواب دهد و محصول دیگری جواب ندهد و به اصطلاح سود زیادی نداشته باشد ولی به این معنا نیست که تاجر خوب کار نکرده است .زمانی که من روی محصول پودر ژلاتین کار می کردم ، این محصول وارداتی بود و ممکن است در شرایط کشور ما وضعیتی به وجود بیاید که واردات یک محصول منع شود و دیگر کاری از دست من برنیاید .همچنین در مورد محصول عسل هم به همین شکل بود و چون اغلب مردم دوست دارند محصولاتی مانند برنج و عسل و پسته را کار کنند ، چرا که تولید کننده های زیادی دارد و فروش هم زیاد است ولی به دلیل زیاد بودن تاجران در این حوزه ها می توان گفت سبب شکست من در آنها شد .

7) برخورد جامعه و اطرافیان در برابر شما چیست ؟
بیشتر تفکر جامعه چون روی کارمندی است و این موضوع من را اذیت می کرد و سبب می شد که از مسیر تجارت منصرف شوم ، ولی زمانی که با بزرگان تجارت آشنا شدم ، سعی کردم که باز به همان راه برگردم و امید خودم را از دست ندهم .8) چون تعدد محصولات شما زیاد است ، ممکن است دیگران فکر کنند که فروشی نداشته اید ، این موضوع درست است ؟
توانایی هر فردی در یک حوزه فرق می کند ، ولی من در جستجوی عددهای بالاتر و در سطح بالاتر بودم و به همین خاطر سعی داشتم که روی یک محصول نمانم و محصولات مختلفی را امتحان کنم به همین سبب بود که حوزه های زیادی را انتخاب کردم .9) در مسیر تجارت ، فروش داخلی یا صادراتی داشته اید ؟
بله صادرات هم داشته ایم و به کشورهای چین ، لبنان و عمان ، صادرات داشته ایم که به کشور چین بره موم صادر کردیم و به خاطر اینکه واردات بره موم به چین ، ممنوع است ، از طریق یک کشور واسطه این کار را انجام دادیم .این موضوع برای ما بسیار جالب بود و بعد از ارسال کالا به کشور هنگ کنگ ، بره موم به چین فرستاده شد و محصول ما به دست مشتری رسید .10) چطور جلب اعتماد می کنید ؟
با توجه به تبلیغاتی که برای مجموعه از طرف مجموعه آراد صورت می گیرد ، خود به خود این اعتمادسازی شکل می گیرد و مشتری با اطمینان کامل با ما وارد ارتباط می شود .11) اگر در برحه ای از زندگی تمام ثروت و پول خود را ازدست بدهید ، چه کاری انجام می دهید ؟
در مسیر تجارت چندین بار این اتفاق برای من افتاده و من دوباره تجارت را انتخاب کرده ام و هر کدام از این حوزه هایی که انتخاب کردم ، تجربه هایی به دست آوردم که سبب شد قوی تر شروع کنم و موفق باشم .12) تنوع محصولاتی که داشتید ، در حال حاضر آنها را رها کرده اید یا هنوز ادامه می دهید ؟
خیر رها نکرده ام با هر محصولی که انتخاب کردم سبب شد که تجربیات زیادی را کسب کنم و در حال حاضر حوزه محصولات خوراکی مشتری هایی دارد که درآمدی و سود خوبی دارد ولی دوست داشتم که محصولات زیادی را تجربه کنم و دایره تجربیات خود را گسترش بدهم .13) سخن پایانی شما چیست ؟
از تمام افرادی که در حوزه چسب صنعتی کار می کنند دعوت می کنم که با ما همکاری داشته باشند تا تجارت خوبی را تجربه کنیم و همچنین از جوانان می خواهم که تعلل نکنند و هر چه زودتر کار تجارت را آغاز کنند .

 

دیدگاه خود را ثبت نمایید.

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

0 پاسخ