صادرات چمدانی چیست + فیلم

معمولاً زمانی که اسم صادرات چمدانی می‌آید، ذهن اکثر افراد به سمت صادرات زعفران می رود به دلیل اینکه زعفران کالای ارزشمند و گرانبهایی است و زعفران ایران بخاطر عطر و رنگ منحصر به فردش در جهان شناخته شده می باشد.
آیا می توان با صادرات چمدانی به سودهای بالایی دست پیدا کرد و شرکت خود را ارتقا داد؟

مزایا صادرات چمدانی

مزایای صادرات چمدانی عبارتند از
۱- حجم محدود.
۲- اعتمادسازی با توجه به حضوری بودن فروش محصول.
۳- نقد بودن معامله.
۴- معاف از مالیات.
۵- امنیت بالا.

معایب صادرات چمدانی

وقتی شما کالایی را در کشور خودتان خریداری می کنید و می خواهید آن را به صورت چمدانی به کشور دیگری حمل کنید؛ با توجه به محدود بودن زمان سفر اگر مشتری از قبل برای آن پیدا نکرده باشید، ممکن است در فروش آن محصول دچار مشکل شوید و مجبور شوید محصول را به ایران بازگردانید.
چون شما از قوانین حاکم بر کشورهای دیگر آگاه نیستید، ممکن است جنس شما مصادره شود؛ در چنین مواقعی مجبور هستید جنس خود را زیر قیمت بفروشید تا ضرر زیادی نکنید.

برای جلوگیری از ضرر احتمالی بهتر است قبل از انجام هر کاری اول با افراد خبره در آن کار مشورت گرفته و از تجارب آنها استفاده کرد.
پیدا کردن تولید کننده و خریدار در دنیای امروزی

در گذشته تجار برای تجارت مخصوصا با کشورهای دیگر مجبور بودند به سفرهای طولانی بروند و برای یافتن مشتری کالای خود را حمل کنند؛ اما امروزه مشتری با یک جستجوی ساده در اینترنت می تواند به راحتی تولید کننده آن محصول را پیدا کرده و با آن ارتباط برقرار کند و محصول را تهیه کند.

یکی از معایبی که این نوع بازاریابی دارد، تعداد بالای عرضه کننده می باشد که این تعداد بالا منجر به شکستن قیمت خرید و حداقل سود برای تولید کننده می‌شود؛ این مسئله مخصوصا در کشور ایران برای محصولات صادراتی مثل زعفران بسیار دیده می شود و این کار باعث می‌شود که قیمت آن کالا نسبت به قیمت جهانی روز به روز پایین تر بیاید.

یکی دیگر از پیامدهای این کار این هست که تولیدکنندگان برای پایین آوردن هزینه تولیدشان مجبور به تخلف در تولید می شوند و زمانی که این اتفاق بیفتد باعث می‌شود آن کشوری که در تولید آن محصول در دنیا مشهور بود کم کم از بازار جهانی کنار برود و کشورهای دیگر جای آن را بگیرد.
نمونه این اتفاقات را می‌توان در زعفران ایران دید که الان در جهان اسپانیا با خرید فله ای و کلی زعفران ایران آن را در کشور خود فرآوری می کند و در بسته بندی های شیک قرار می دهد و به اسم و برند کشور خودش به دنیا عرضه می‌کند.

اخلاق مداری در کار

زمانی که شما جنس با کیفیت و با قیمت مناسب به بازار عرضه می کنید، به صورت اتوماتیک مشتری هایی از شما خرید می‌کنند که کم کم مشتری ثابت شما می شوند.
زمانی که یک تولیدکننده بخواهد برای سود بیشتر خود، محصولش را به مشتری ثابت و قدیمی اش گرانتر بفروشد در حالی که دیگران همان محصول را ارزان تر می فروشند، این باعث بی اعتمادی و از دست دادن مشتریان ثابت می‌شود.
این نکته یکی از موارد بی اخلاقی در تجارت می باشد.

هدیه دادن و تخفیف دادن به مشتری ها

یکی از ترفندهای فروش دادن هدیه و تخفیف به مشتریان است.
اگر میخواهید هدیه ای به مشتری خود بدهید، سعی کنید آن هدیه را به خود او ندهید و آن را به آدرس منزل مشتری ارسال کنید؛ این کار باعث می شود که برند شما در نزد خانواده مشتری به نیکی یاد شود و اگر خود مشتری دیگر تمایل به خرید از شما نداشته باشد با فشار خانواده دوباره از شما خرید کرده و به مشتری دائمی تان تبدیل شود.
به عنوان مثال به یک مشتری خود که خرید زیادی از شما انجام می دهد، یک سفر چند روزه به همراه خانواده هدیه بدهید.

بازاریابی ویروسی

بازاریابی ویروسی نام دیگر بازاریابی دهان به دهان است.

زمانی که شما مشتری را از لحاظ عاطفی تحت تاثیر خود قرار می دهید، باعث می شود آن مشتری برند شما را تبلیغ کند و مشتریان جدیدی برای شما جذب کند.
از توجه به ترفندهای فروش غافل نشوید.

فلسفه صادراتی چمدانی

علت صادرات چمدانی اعتمادسازی برای خریدار می باشد؛ که خریدار یکبار با صادرات چمدانی از شما جنسی را بخرد و اعتماد کند تا در دفعات بعد بدون نبود کالا به واسطه اعتمادی که از شما کسب کرده خریداری کند و حتی حاضر باشد مبلغی بالاتر هم بپردازد.
مهمتر از صادرات چمدانی ” برندسازی ” می باشد؛ زیرا صادرات چمدانی یک فروش با ذلت محسوب می‌شود.

زمانی که شما این نوع صادرات را بدون برندسازی انجام می‌دهید مشتری تا جایی که بتواند از شما تخفیف می‌گیرد و این باعث می شود سود شما کم ‌شود؛ اما اگر شما یک برندسازی قوی انجام دهید، آن وقت مشتری فقط به صرف برندتان به راحتی پول پرداخت می کند.

برند سازی

روش برندسازی شما چگونه است؟

آیا محصولات برند خود را در بسته بندی های شیک قرار می دهید تا به صورت ناخودآگاه ذهن مشتری را درگیر برند خود کنید؟
یکی از کارهایی که شرکت آراد برندینگ انجام می دهد، این هست که برند شما را بزرگ و در معرض دید قرار می دهد؛ مثلا زمانی که مشتری محصولی را در اینترنت جستجو می کند سایت شما در صفحه اول گوگل قرار می گیرد، و این خود باعث جذب مشتری و فروش بیشتر شما می شود.
نمونه ای از برندسازی موفق در دنیا برند اپل است.
نمونه موفق برندسازی در ایران برند قوی و معتبر کاله یا تک‌ماکارون می باشد.
زمانی که شما برند شوید، می توانید برای دادن نمایندگی برندتان به دیگران مبالغ خوبی دریافت کنید.

چگونه برندسازی کنید؟

برای برندسازی به مطالب نوشته شده در کتابها اعتماد نکنید؛ زیرا اکثر کتابها قدیمی هستند و نویسندگان آنها زمانی به موفقیت مالی رسیده اند که در آن زمان اکثر مردم به دنبال آن موضوع نبودند و این همه رقابت وجود نداشت.
آنها زمانی که مردم درگیر موضوعاتی دیگر بودند به تلاش خود ادامه دادند و به موفقیت رسیدند و شاید اگر از آنها بخواهید که دوباره از صفر به جایگاه کنونی برسند، نتوانند این کار را انجام دهند.
دنیای اقتصاد و تجارت در جهان و ایران روز به روز در حال تغییر است و هر روز آپدیت می شود؛ به همین خاطر شرکت آراد برندینگ آموزش های خود را هر روز آپدیت می کند، تا شما را با آخرین روش‌های بازاریابی و تجارت آشنا سازد.

مراحل برندسازی


سعی کنید بیشترین هزینه را برای برندسازیتان پرداخت کنید، هر قدر در برندسازی موفق شوید یقینا تاجر موفق تری می شوید.

هر برندی که بخواهد خود را قوی تر کند، اول باید بفروشد و با فروش بیشتر سرمایه زیادتری کسب کند.
برای فروش بیشتر راه های زیادی وجود دارد، اگر شما در کشور خود دچار مشکلات هستید می توانید شرکت بین المللی ثبت کنید و در کشورهای دیگر برندسازی کنید؛ نمونه این کار برند بستنی دایتی است که در ایران برایش مشکلاتی به وجود آمد و الان در کشور روسیه محصول خود را تولید می‌کند و به فروش میرساند.
برای موفقیت در کسب و کار خود راه های زیادی وجود دارد و شما باید قدم به قدم پیش بروید و در ذهن خود منفی‌بافی نکنید. قدم اول را بردارید و سپس به قدم های بعدی فکر کنید و اجرا کنید.
x

شرکت آراد برندینگ برای تمام دغدغه های شما راه حل دارد و این راه حل ها را در اختیار کسانی که با او ارتباط بگیرند، قرار می دهد، تا در کسب و کارشان به موفقیت برسند.

راهکاری بهتر برای جایگزینی صادرات چمدانی

ذهنیت خود را نسبت به اعتماد مشتری عوض کنید، به جای اینکه از خود بپرسید چرا مشتری باید به شما اعتماد کند؟ بپرسید چرا مشتری نباید به شما اعتماد کند؟ همیشه ذهن خود را قوی نگه دارید که مشتری باید به برند شما اعتماد کند باید از شما خرید کند باید به شما پول بپردازد زیرا شما جنسی با بهترین کیفیت و قیمت مناسب به فروش می رسانید.

به همین خاطر می بایست برای خود یک برندسازی قوی و معتبر انجام دهید و با نام برندتان مشتری را جذب کنید.

جایگزینی صادرات چمدانی غیر از یک برندسازی قوی و معتبر امکان پذیر نیست.
با روش برندسازی خود را در ذهن و چشم مشتری قوی و بزرگ نشان دهید تا مشتری چاره‌ای به جز اعتماد و خرید از شما نداشته باشد.
بنابراین با یک برندسازی مناسب تجارت خود را جایگزین صادرات چمدانی کنید.
با برندسازی معتبر تجارت خود را نامحدود و به تمام مناطق کشور و یا حتی جهان گسترش دهید.

علت نرسیدن به موفقیت بعضی از مردم

بعضی از مردم زمانی که در کسب و کار یا تجارت خود به مشکل بر می‌خورند، سعی می‌کنند به جای حل کردن مشکل و تلاش بیشتر، مشکلاتشان را فراموش کنند و این خود باعث شکست آنها می شود؛ در صورتی که وقتی به مشکلی برخوردید، باید تلاش خود را بیشتر کنید زیرا با تلاش بیشتر پول بیشتری به دست می آورید.
روایت است که روزی انسان بر اساس تلاش او مقدر می‌شود.

پردازش کار یا تجارت خود

به دنبال معایب و مزایای سیستم کاری خودتان باشید؛ یعنی ببینید چه کارهایی باعث می شود درآمد بیشتر و مشتری زیادتری داشته باشید و آنها را تقویت کنید و کارهایی که باعث از دست دادن درآمد و مشتری می‌شود را انجام ندهید.
وقتی مداوم کار یا تجارت خود را پردازش کنید، باعث می شود هم به رشد مالی و هم به رشد عقلانی برای بهتر شدن تجارت خود برسید.

دیدگاه خود را ثبت نمایید.

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

0 پاسخ