زندگی با انرژی مثبت چگونه امکانپذیر است + فیلم

زندگی با انرژی مثبت روز به روز بر پیشرفت ها و ثروت شما اضافه می کند اما از چه چیزی یا شخصی انرژی میگیرید؟ به چه شکل مسیر زندگی تان را طی می کنید تا بتوانید به سمت بهبودی بروید؟

پول چه زمانی به دست می آید؟

پول زمانی به دست می آید که شما عالم باشید و بدانید که نقش پول چیست و چطوری به دست می ‌آید و آن را درک کنید تا بتوانید درست استراتژی و نقشه بچینید و مسیر را هندل کنید و همه این ها به آن علم و دانش بر می گردد.

علم بهتر است یا ثروت؟

ما آرادی ها در هفته ‌های گذشته در رابطه با یک موضوع کلیشه ای صحبت کردیم که از بچگی به ما یاد دادند اینکه آیا پول بهتر است یا ثروت؟
همیشه موضوع انشا همه دوره‌ ها بوده است و ما هر روز مقالات مختلف را می نوشتیم و از تحقیقاتی که به دست می ‌آوردیم به این نتیجه می ‌رسیدیم که بعضی ها می گفتند علم بهتر است.

علم بهتر است یا ثروت
ولی همه مردم الان فهمیدند که علم بهتر نبوده است بلکه پول بهتر است و ثروت بهتر از علم است.

چون علمی که همه مردم به دست آوردند به کارشان نیامده است، پس نتیجه این طور شد که ثروت بهتر از پول است.
در حالی که ما آرادی ها با این جمله مخالف هستیم و اعتقاد داریم که علم بهتر از ثروت است چون هر زمانی دانش من بیشتر شد پولم هم بیشتر شد.
اما سوال اینجا است که چرا وقتی دانشجوها علمشان بیشتر می شود پولشان کمتر می ‌شود؟

چون سراغ علمی رفتند که به دردشان نمی خورد.

تفاوت علم و دانش

وقتی صحبت از علم می ‌شود خیلی ها علم را با دانش و آگاهی اشتباه می ‌گیرند.
اینکه یک به اضافه دو مساوی با سه می شود بعضی ها می‌گویند که این علم است ولی ما می‌ گوییم که این یک دانش و آگاهی است و ما به این موضوع علم نمی گوییم و علم فراتر از این حرف ها است.
علم باید به کار بیاید، وقتی شما موضوعی را یاد می گیرید که به کارتان نمی ‌آید می ‌خواهید چه کار؟

مثلاً اگر ما آرادی ها بیاییم سه ساعت در مورد بحث هندسه و ریاضی و فیزیک صحبت کنیم به چه کار شما می آید؟ کجا می خواهید از آن استفاده کنید؟

درست به هدف بزنید

پس متوجه شدیم که پول دست یک سری از تاجرها است و این تاجرها باید شناسایی شوند.
باید بررسی شود و تحقیق کنید که این تاجر ها تحت چه شرایطی حاضر هستند که به شما پول بدهند.
چون ما فهمیدیم که بیشتر از ۹۰ درصد پول دست تنها ۸ تا ۱۰ درصد از تاجرها است و این پول خیلی زیادی است و هر کسی که درست به هدف بزند موفق می ‌شود.

به هدف بزنید

گام اول باور کردن است

مثلاً فردی بود که می گفت در یک معامله فرش یک میلیارد و ۸۰۰ میلیون تومان سود کرده است.
اینکه یک فردی این مبلغی را در یک معامله تجاری سود می کند خیلی ارزشمند است.
و الان اگر یک کارمندی این موضوع را بشنود اول اینکه باور نمی‌ کند که چنین پولی به دست بیاید دوما می ‌گوید حالا اگر من باور کنم چه طوری باید آن را به دست بیاورم؟

درآمد بالا

اصلاً خودش را در حد آن موضوع نمی‌ بیند و هیچ وقت هم وارد آن نمی ‌شود، هیچ وقت جرات و جسارت این موضوع را پیدا نمی ‌کند که بخواهد در عرصه تجارت و صادرات وارد شود.
و باید همیشه به خاطر باورهای غلط، به خاطر همان جهل و نادانی که نسبت به یک موضوعی دارد، شکست بخورد.
اینکه کسی نبوده که بحث را برای او باز کند و با او صحبت کند، به همین دلیل به مشکل می ‌خورد.

گام دوم اقدام به عمل است

پس گام اول باور کردن است و گام دوم بعد از باور کردن، اقدام به عمل است.
یعنی شما باور کردید وقتی در مسیر شغلی تجارت وارد شدید باید حالا دست به کار شوید.
نه این که بنشینید و تماشا کنید تا اتفاقی برای شما بیفتد، پس دست به کار شوید، در این صورت یقینا شما هم می‌ توانید به درآمدهای بالایی برسید.
و زندگی خودتان را نجات دهید و یک بهشت واقعی برای خودتان بسازید.

امید به آن روزی که شما هم زندگی های خوبی داشته باشید و آن جایی که از شما بپرسند که آیا می خواهید این نقطه بهشت شما شود؟ بگویید بله.
این بهشت من است و می ‌خواهم در همین حالتی که امروز هستم ذخیره اش کنم و همیشه به صورت ابدی در آن بمانم.

بهشت

دریافت انرژی برای موفقیت

همه شما باید یک تصمیم مهمی بگیرید، در فضا و محیطی که خیلی از شما دارید در آن زندگی می‌ کنید محیط، محیطی نیست که سبب موفقیت شما شود.
همه شما برای موفقیت به انرژی نیاز دارید، این که من به عنوان یک استاد الان می ‌توانم با انرژی با شما صحبت کنم به این دلیل است که حالم خوب است و وضع مالی، معنوی و زندگی ‌ام عالی است و با یک انرژی خوب می‌ توانم با شما صحبت کنم.
و اگر شما نمی توانید تنها به همین دلیل است که امروز انرژی ندارید و این انرژی را باید از اطرافیانتان بگیرید، آیا آنها پایه شما هستند؟ با شما همراه هستند یا خیر؟این تمام راز ما است.

پس شما برای کسب و کارتان نیاز به انرژی دارید.

انرژی را از چه کسی می گیرید؟

اطرافیان شما چه کسانی هستند؟ شما انرژیتان را از چه کسانی دریافت می کنید؟
یک سری افرادی هستند که می‌ گویند ما فقط از خدا انرژی می گیریم این یک حرف اشتباهی است، یک باور غلطی است که بعضی ها می گویند فقط خدا.
خدایی که دیده نمی ‌شود و شما او را نمی ‌بینید، چطوری از او انرژی می گیرید؟ شما از کجا می ‌فهمید که خدا است؟
آیا آن توهمی که دارید به شما وحی شده است که می گویید خدا است یا از سمت ناحیه شیطان است؟

چون جنود شیطان قسم خورده است که همه را گمراه کند، شما چطور می گویید این خدا است که با من است.
این باور غلطی است و خیلی ‌ها توهمی زندگی می ‌کنند، خیلی‌ ها خدایی را می پرستند که دیده نمی ‌شود، شما چطوری کسی که دیده نمی شود را می پرستید؟

پرستش خدا

خدا باید دیده شود

خدا باید دیده شود، باید حس شود، خدایی که شما از او حرف می زنید نباید بگویید که زندگی من دوزخ است و بهشت نیست.
چه خدایی دارید که زندگی بهشتی برای شما نمی سازد چون خدای پیامبر، پیامبر را و خدای امام، امام را عزیز کرده است.
اگر شما هم می گویید که فقط خدا، این چه خدایی است که شما را عزیز نمی کند؟

پس این یک باور غلطی است، هر کدام از ما خدایی داریم، خدای من یک خصوصیاتی دارد، اگر به شما بگویم که شاخصه ها و صفت ‌های خدایتان را روی کاغذ بنویسید.
صفت هایتان را می نویسید، بعد می ‌بینید که خدای نفر اول با خدای نفر دوم در تضاد است، انگار دو تا خدا داریم، در حالی که این طور نبود، پس این اصلا خدا نبود بلکه یک بتی بود که دیده نمی شد.

خدا در زمان جاهلیت

در زمان جاهلیت بت هایی را از سنگ و چوب می ‌پرستیدند که دیده می ‌شد، نه به این معنا که این ها خالق هستند، نه.
بلکه این ها فقط یک نشانه ای از خدا بودند، آنها نمی گفتند که این خدا و این خالق است، می ‌دانستند که آن یک چوب است و کاری را انجام نمی ‌دهد و توانی ندارد، اما به عنوان یک چیزی که برتر است آن را می ‌پرستیدند.

بت پرستی

خدا باید شما را عزیز کند

دوران جاهلیت تمام شد و دوران بدتر از جاهلیت اتفاق می ‌افتد، یعنی بت ها شکسته می‌ شود و انسان ها می فهمند که خورشید، ماه، ستاره، چوب ها و سنگ ها خدا نیستند و خدایی را می‌ پرستند که دیده نمی‌ شود و این خدای هر فرد در وجودش است.

مثلا وقتی فردی می میرد می ‌گویند که خدایش بیامرزد، در واقع با این حرف انگار دارند آن فرد را مسخره می‌ کنند،.
انگار یک خدایی دارد که خدایش با خدای من فرق دارد و می ‌بینید که خدای پیامبر خدایی است که پیامبر را عزیز کرده است ولی خدای اکثر مردم، مردم را عزیز نمی ‌کند.

پس یقینا خدای اشتباهی را انتخاب کردند.
یقینا دارند خدایی را می پرستند که خدای واقعی نیست وگرنه این چه خدایی است که شما را عزیز نمی کند؟ پس آن هایی که می ‌گویند فقط خدا، از کدام خدا حرف می ‌زنند؟
آیا خدای شما همان خدای پیامبر است یا نه خدایی متفاوت از پیامبر برای خودتان انتخاب کردید و همان وهم و توهم های هر مرد و یا زنی است که برای خودش دارد انتخاب می ‌کند؟

خدا

وگرنه ما اعتقاد داریم که اگر خدا، خدای واقعی باشد اصلا اجازه نمی ‌دهد که کسی فقیر بماند و نمی‌ گذارد کسی در بدبختی زندگی کند.
چون خدا مهربان تر و بخشنده تر از این حرف ها است، چه بخشنده ای است که خیلی از مردم همیشه باید در تگنا و بدبختی زندگی کنند؟
پس یقینا این خدا آن خدا نیست و مردم خدای اشتباهی را انتخاب کردند و دارند چوب می خورند.

باور اشتباه و غلط

پس آن هایی که می ‌گویند فقط خد،ا بدانید که همه اش اشتباه و غلط است.
چون وقتی ابلیس به خداوند می‌ گوید که فقط خدا، خداوند او را به جهنم می فرستد، و می گوید که من قبول ندارم که تو بگویی فقط خدا.
چون این دروغ است و باید این مخلوقی که آفریدم را بپرستید ولی شیطان قبول نمی ‌کند و می ‌گوید من فقط خدا را می پرستم.

تکبر

در واقع شیطان به خاطر تکبری که در وجودش است سجده به انسان را قبول نمی‌ کند.
پس اگر شما می‌ گویید فقط خدا بدون پیامبر و امام، این یک تکبر و غرور است که در وجود انسان است، چون نمی‌ خواهد از فرد دیگری اطاعت کند و می‌ خواهد توهم های خودش را بپرستد.
و فقط می خواهد آن وهم هایی که فکر می ‌کند به خودش می شود را بپرستد و بعد می ‌بینیم که این فرد حتی در زندگی اش هم به موفقیتی نمی ‌رسد.

فریب جملات لایک دار را نخورید

پس لطفاً این جملات لایک دار که به یک وجود تک بعدی اشاره می کنند را استفاده نکنید، چون خود خدا نمی ‌گوید فقط خدا، خود خدا می ‌گوید خدا و رسولش، خدا و امامش، در حالی که مردم این را قبول نمی ‌کنند و می ‌گویند فقط خدا.
یعنی چیزی که خود خالق می‌ گوید را هم قبول نمی ‌کنند و این حرف اشتباه است و یک دروغ است و آنهایی که واقعاً می خواهند در مسیر قرار بگیرند فریب این جملات لایک داری را که به خصوص در شبکه های اجتماعی به شدت زیاد دارد دیده می ‌شود را نخورید تا زندگی بهتری برای خودتان بسازید.

انرژی از انسان منتقل می شود

پس خیلی از شما اطرافیانی دارید که باید به شما انرژی بدهند و خیلی از شما اعلام می ‌کنید که آرادی ها دارند به من انرژی می‌ دهند.
یک انرژی از انسان منتقل می شود، انرژی از یک نفس منتقل می ‌شود، یعنی اگر من به عنوان استاد دارم صحبت می‌ کنم و یک انرژی به شما می دهم یقینا یک انسان یا یک فردی است.

انرژی از کتاب حاصل نمی ‌شود، اینکه می‌ گویید من کتاب می‌ خوانم و انرژی می گیرم، انرژی که از کتاب است بسیار بسیار ناچیز است و شما برای یک گام بلند و یک حرکت بزرگ، نیاز به یک انرژی بزرگی دارید.

انرژی گرفتن از دوست

فرض کنید شما هزار تا مورچه کنار دستتان داشته باشید، آن مورچه ها چقدر می توانند به شما انرژی بدهند و اصلاً یک مشکل را از شما حل کنند؟
هر مورچه می گوید من توان دارم مثلاً یک دانه برنج را بلند کنم.
که این هزار تا مورچه‌ نهایتاً هزار تا دانه برنج را بتوانند بلند کنند، آیا این توانی است که بتوانیم یک حرکت عظیم با آن انجام دهیم؟ نه، امکان‌پذیر نیست.
بلکه ما به توان‌ های بالاتر، انرژی ‌های بزرگتر و بال های بزرگتر نیاز داریم تا بتوانیم در اوج حرکت کنیم.

مشورت نکردن با انسان های ضعیف

اگر با انسان های ضعیف در زندگیتان رو به‌ رو هستید و دارید با آنها زندگی می کنید اصلاً به دنبال موفقیت نباشید چون دقیقا همانی می شوید که رفیق تان است.
ولی اگر دوست های بزرگ و ثروتمندی برای خودتان انتخاب کردید امید است که شما هم شبیه به آن ها شوید.

پس اطرافیان شما و افرادی که در زندگی شما هستند، این ها همه یک موضوع خیلی مهم می باشند تا بفهمید و بدانید که دارید راه را درست می روید یا غلط.

اطرافیان و محیط تأثیر گذار هستند.

نمی شود که شما در یک محیط ضعیف زندگی کنید و بخواهید خیلی قدرتمند شوید، اطرافیان و محیط تأثیر گذار هستند.
مثلا اگر شما در تهران زندگی کنید یک مدلی می ‌شوید و همان تهرانی را اگر در اصفهان بیاورند زندگی اش یک سبک دیگری می شود و اگر در یک شهر ضعیف ‌تر ببرند او هم ضعیف‌ تر می ‌شود.

قیاس هر فرد با خودش

کسانی هستند که می ‌گویند ما می ‌خواهیم رشد کنیم برای همین به خارج از کشور می روند، در واقع برای این به خارج از کشور می روند .
چون می ‌خواهند در محیط قوی تری دیده شوند و اینکه هر کسی که به خارج از کشور برود رشد می ‌کند، کاملا اشتباه است، بلکه اگر آن فرد در محیط ضعیف تر باشد، ضعیف تر هم خواهد شد.

پس هر فردی را با خودش قیاس می ‌کنیم، یعنی اگر شما بروید در تهران زندگی کنید یک زندگی دارید.
و اگر شخص شما در یک شهر ضعیف‌ تر زندگی کند یک زندگی ضعیف تری خواهید داشت پس به شخص بر می‌ گردد، نه اینکه دو تا آدم با تفکر های متفاوت را بخواهید با همدیگر قیاس کنید.

دیدگاه خود را ثبت نمایید.

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

43 پاسخ
  • حسین
   حسین گفته:

   نخیر !چون ما انرژی رو باید از یک همدم و همنوع بگیریم و از هیچ نوع جانداری نمیتوان این نوع از انرژی را دریافت کرد و فقت مختص انسان است وبا این انرژی میتوان به ثروت رسید پس ثروت وفقر هیچ ارتباطی به زات اقدس اللهی ندارد!

   پاسخ
   • رحیم ذوقی
    رحیم ذوقی گفته:

    با سلام ؛ انسان لزوما انرژی را فقط از یک انسان نمیگیرد بلکه میتواند انرژی را از یک جاندار دیگر مثل گلی در گلدان ! آری با آب دادن به گلدانها و نگاه به سرسبزی و تازگی و طراوت آنها می‌نماییم لذت میبریم و به گونه ای انرژی میگیریم حتی میتوان از مصادیق دیگر بگوئیم مثل اشیاء.. (منظور پرستیدن نیست )

    پاسخ
  • علی اصغر
   علی اصغر گفته:

   فقیر نبودن .سلمان فارسی تجارت رو انجام می داد. اما به انتخاب خودشون ساده زیست بودن و تمام ثروت را در راه خدا و فقرا و جهاد پرداخت می کردند

   پاسخ
 1. حسین صابری
  حسین صابری گفته:

  برخی معتقدن که در ظاهر گفتن اینکه امروز شاد باش امروز مثبت باش و … سادست
  این عده معتقدن که به این راحتی نمی‌توان در زندگی مثبت بود
  برعکس برخی معتقدن که می‌توان تحت هر شرایطی مثبت فکر کرد و مثبت زندگی کرد

  پاسخ
 2. محمودغلامی
  محمودغلامی گفته:

  احتمالاً باید دلایلی برای قرار گرفتنمون در شرایطی منفی وجود داشته باشه
  زمانی که تصمیم می‌گیریم از این وضعیت خارج شیم متوجه می‌شیم که بیشتر مشکلاتمون حل‌شدنی‌ هستن

  پاسخ
 3. محمدیاری
  محمدیاری گفته:

  گاهی اوقات وقتی در موقعیتی منفی قرار می‌گیریم اگه شیوه درست برخورد با اون رو ندونیم اوضاع رو بدتر می‌کنیم داشتن رویکرد مثبت می‌تونه در مبارزه با سخت‌ترین مشکلات زندگی به ما کمک کنه
  باید همواره غرق در انرژی مثبت شیم

  پاسخ
 4. ماهورخلیلی
  ماهورخلیلی گفته:

  باید ببینیم چجوری می‌تونیم انرژی مثبت جذب کنیم
  که انرژی مثبت از کجا وارد زندگی ما می‌شه
  آیا می‌تونیم با قانون جذب انرژی مثبت بیشتری به زندگی خودمون بیاریم
  که چجوری از شر انرژی‌های منفی خلاص شیم

  پاسخ
 5. محمودجعفری
  محمودجعفری گفته:

  باید از محیط اطرافمون آگاهی پیدا کنیم
  افکارمون رو کنترل کنیم و تمام پارازیت‌هایی رو که مانع فعالیت روزانه‌مون می‌شن از بین ببریم
  ما گرفتار منفی‌گرایی هستیم که نشأت گرفته از ذهنمونه

  پاسخ
  • حسین
   حسین گفته:

   دقیقا درسته حتا میشه افراد نزدیکمونو تربیت کرد وآگاه کرد به به همدیگر انرژی مثبت بدید ودرک متقابل کرد البطه از خودمون باید شروع کنیم ما به انها این انژی رو بدیم

   پاسخ
  • حسین
   حسین گفته:

   با عرض پوزش من با این نظر شما مخالفم چون هیچ کدام از پیامبران هم موجود نیستند وبه رحمت خدا رفته اند وفقر وثروت ما هیچ ارتباطی به خدا ندارد ما برای ثروت مند شدن نیاز به تلاش وامید داریم واین قدرت را از طریق انرژی مثبت به دست می آوریم واین انژی از طریق یک همدم وهمنوع بدست می آید پس نتیجه میگیریم پشت هر مرد موفق یک زن موفق است و بلعکس

   پاسخ
 6. معین رجبی
  معین رجبی گفته:

  منفی‌گرایی به مروز زمان تقویت شده و مزاحم فعالیت‌های روزانه‎‌مون‌ می‌شه
  از طریق مدیتیشن می‌توان یاد گرفت که جلوی تمام افکار منفی رو گرفت و با تمرکز کنترل امور رو در دست خود گرفت

  پاسخ
 7. محمداسیوند
  محمداسیوند گفته:

  هر روز صبح در محیطی آرام با تمرین نفس کشیدن افکارمون رو مدیریت کنیم و اینگونه به آرامش درونی می‌رسیم

  پاسخ
 8. علیرضافیاضی
  علیرضافیاضی گفته:

  باید فعالیتی انجام داد که باعث تقویت روحیه مون شه
  این کار می‌تونه هرچیزی باشه
  هر فعالیتی که به ما احساس مثبت بودن رو بده
  مثل رفتن به کلاس زومبا در اول صبح یا گوش کردن به یک موسیقی عالی در حالی که برای رفتن به سرکار آماده می‌شیم

  پاسخ
 9. ایمان صبوری
  ایمان صبوری گفته:

  لیستی از موسیقی‌های شاد فراهم کنیم که لبخند رو بر لبانمون میاره و به ما انرژی می‌ده
  برای بسیاری از افراد اینها آهنگ‌هایی هستن که با آنها بزرگ شد‌ن
  نوستالژی راهی برای ایجاد احساس شادی بیشتره
  بنابراین ایده خوبیه که لیست موسیقی‌های خودمونو از آهنگ‌های قدیمی و خاطره‌انگیز پر کنیم

  پاسخ
 10. میرصلاح حسینی
  میرصلاح حسینی گفته:

  برای اینکه از بدرفتاری مردم با خودمون خودداری کنیم بهترین راه اینه که با اون ها خوب رفتار کنیم

  پاسخ
 11. علیرضاشیخی
  علیرضاشیخی گفته:

  بدخُلقی کردن ضرورتی نداره
  اگه شیوه‌ی مسالمت‌آمیزی برای حل و فصل تناقضات وجود داره چرا این کار رو انجام ندیم

  پاسخ
 12. رضاغفوری
  رضاغفوری گفته:

  ناراحت شدن بیش از اندازه برای مسائل کوچک عصبانیت و غم رو برای ما باقی می‌زاره
  اکثر این مبارزه کردن‌ها ارزشی نداره

  پاسخ
 13. حسام دشتی
  حسام دشتی گفته:

  یک بحث و گفتگو زمانی ارزش داره که به نتیجه مثبتی ختم بشه
  اگه با دوست یا همکارتون وارد درگیری می‌شید اجازه ندید این درگیری بر سایر بخش های زندگی ما تاثیر بزاره

  پاسخ
 14. روحی شمس
  روحی شمس گفته:

  اضطراب بیش از حد ناشی از شرایطیه که ما کنترل اون ها رو نداریم
  در زندگی ما همیشه با موقعیت‌هایی مواجه خواهیم شد که در اون ما احساس ناراحتی می‌کنیم

  پاسخ
 15. جمشیدخندان
  جمشیدخندان گفته:

  اگه می‌دونیم نمی‌تونیم وضعیت رو بهبود ببخشیم وقت اینکه اون رو بپذیریم و برای پیشبرد کار تلاش کنیم

  پاسخ
 16. میثم فخرایی
  میثم فخرایی گفته:

  باید بدونیم برای چیزی که کنترلش در دست ما نیست نگرانی اهمیتی نداره
  اگه این کار رو نکنیم در زندگی در معرض خطر قرار می‌گیریم و اونقدر خودمونو ناراحت می‌کنیم که به افسردگی مبتلا می‌شیم

  پاسخ
 17. ناصرکاووسی
  ناصرکاووسی گفته:

  صرفاً با داشتن احساس خوب نسبت به خود اتفاق خاصی رخ نمی‌ده
  باید آگاهانه شخصیت و توانایی‌هامون رو به خود یادآوری کنیم

  پاسخ
 18. جلال زندی
  جلال زندی گفته:

  اگه فردی هستین که غرق در افکار مسموم و منفی هستین و مدام خودتونو سرزنش می‌کنین به هر جایی که برین افکار منفی رو پخش می‌کنین

  پاسخ
 19. کوروش نوشاد
  کوروش نوشاد گفته:

  اگه تصمیم بگیرین که احساس بهتری نسبت به خود داشته باشیم
  اینکه به طور منظم ورزش کنیم یا بازی خودمونو ارتقاء بدیم ما تغییری رو در نحوه درکمون از جهان و رویکردمون نسبت به زندگی تجربه خواهیم کرد
  ورزش منظم، هورمون اندورفین رو در بدن پخش می‌کنه که باعث بالا بردن روحیه‌مون می‌شه

  پاسخ
 20. غلام عباسی
  غلام عباسی گفته:

  به دنبال نتایج مثبت بودن در یک وضعیت منفی به عنوان مکانیسمی دفاعی عمل می‌کنه تا ما لحظات سخت زندگی‌مون رو کنترل کنیم

  پاسخ
 21. مهدی مددکار
  مهدی مددکار گفته:

  اغلب ما معمولآ دو واژه علم و دانش رو با هم یکسان می‌پنداریم و این دو واژه رو به اشتباه به جای یکدیگه به کار می‌بریم اما در واقع مفهوم دانش با علم متفاوته

  پاسخ
 22. کاوه ایمانی
  کاوه ایمانی گفته:

  دانش رو توانایی به کار بستن اطلاعات در عمل با تکیه بر هوش و تجربه انسانی تعریف می‌کنن
  در واقع دانش مجموعه‌ای از باورها، مهارت‌ها، قابلیت‌ها، دیدگاه‌ها و ارزش‌های فردی و سازمانیه و در نتیجه دانش هر فرد و یا هر سازمان منحصر به همان فرد و یا همان سازمانه

  پاسخ
 23. سعیدوحیدی
  سعیدوحیدی گفته:

  دانش یک فرد یا سازمان دیگه برای ما اطلاعات محسوب می‌شوه
  می‌توان از اون الگوبرداری کرد و با در نظر گرفتن شرایط خود و با استفاده از هوش و تجربه قبلی اون و به شیوه مخصوص خود به کار بست یاد گرفت و به این ترتیب دانش ویژه خودمونو پدید بیاریم
  به بیان دیگه تفاوت آشکار میان علم و دانش مثل زمینه و نتیجه هست
  ماحصل علم دانشه و علم رو می‌توان بستر فراگیری دانش دونست گرچه باید توجه داشت که اکتساب علم هم تنها منوط به روش‌های متداول و معمول نیست
  علم رو می‌توان با شیوه‌هایی متفاوت کسب کرد
  یکی از بارزترین نمونه‌های علم‌آموزی به صورت غیرآکادمیک اون بهره‌مندی از گوهر تجربه زیستیه

  پاسخ
 24. عباس رستگار
  عباس رستگار گفته:

  تمام اشیا ارتعاش دارند
  در دنیا هر چیزی که می بینیم می شنویم و حتی لمس می کنیم دارای ارتعاش هستن
  وقتی هم خواسته یا ناخواسته به اون نزدیک می شیم در حوالی ارتعاش قرار می گیریم
  این مورد در رابطه با حوزه ی فکر و انرژی مثبت هم درسته

  پاسخ
 25. مسیح حدپور
  مسیح حدپور گفته:

  هر فکری ارتعاش داره و حتی قابل اندازه گیریه
  وقتی این ارتعاش زیاد باشه می توان به هدف تبدیل بشن
  این مرحله مرحله ی بسیار جذابیه و می توان در اون انرژی مثبت و شادی رو به وضوح احساس کرد تا زندگی ایده آلی که در ذهن داریم تبدیل به واقعیت بشه

  پاسخ
 26. ونوس ایزدی
  ونوس ایزدی گفته:

  فکرها همیشه به بار می نشینن پس باید بهترین ها رو انتخاب کنیم
  هر فکری که به ذهنمون میاد در ما تاثیر زیادی میزاره
  اگه ما در طول روز مثبت فکر کنیم و انرژی مثبت از خودمون ساطع کنیم بر اساس قانون جذب همون فکر مثبت به ما بر می گرده

  پاسخ
 27. قاسم قاسمی
  قاسم قاسمی گفته:

  اگه زمان کوتاهی رو در اختیار داریم سکوت کنیم و به انرژی مثبت وصل شیم
  البته اوایل این کار برامون خیلی سخته
  این که سکوت کرده و ذهن خودمونو آرام کنیم خیلی سخته اما با تمرین می توان در این موقعیت ها از ذهن قدرتمند خود استفاده کرد
  مهم نیست از چه طریق و در چه مدتی این کار رو انجام می دیدم مهم اینه که حتما اون رو انجام بدیم

  پاسخ
 28. امیرقهرمانی
  امیرقهرمانی گفته:

  اضطراب زیاد نتیجه شرایط بده که ما روی اون کنترل نداریم
  همیشه موقعیت هایی وجود داره که ما از اون راضی نیستیم
  زمانی که نمی تونیم اونو درست کنیم وقت اونه که بپذیریم و تلاش کنیم بهتر بشه
  این رو بدونیم زمانی که کنترل چیزی در دست ما نیست نگرانی مسئله مهمی نیست
  اگه خود رو در معرض نگرانی قرار دهیم به مرور زمان به افسردگی مبتلا می شیم

  پاسخ
 29. محسن غلامی
  محسن غلامی گفته:

  شعرهایی که حاوی فحش، خشونت، ترس و هیجان هستن پیام ها رو به ناخودآگاه خود می فرستن
  اگه بخوایم عشق رو جذب کنیم باید ترانه های پرحرارت و شعرهایی که راجع به عشق های واقعی هستن رو گوش بدیم
  اگه به دنبال صلح و آرامش هستیم باشه موسیقی های صلح رو گوش کنیم

  پاسخ