📺 کلاس های مجازی - اساتید در انتهای هر کلاس، سوالی را از مباحث جلسه طرح می کنند که در بخش پرسش و پاسخ قرار داده می شود.
❓ در بخش پرسش و پاسخ عضو شوید و درباره تجارت و اقتصاد بپرسید و پاسخ دهید.

بانکداری بین المللی چیست + فیلم

بانک ها به دو دسته تقسیم میشوند:
۱.بانک های محلی یا لوکال بانک ها
۲٫بانک های بین المللی و بانک داری بین المللی
بانک های محلی مربوط به یک منطقه و یک کشور خاص هستند ٬ برای مثال بانک های موجود در ایران بانک های لوکال هستند و هیچ کدام هیچ تاثیری در اقتصاد جهانی نداشته و در هیچ کجا شعبه ندارند و ارز های مختلف در آن تاثیر نداشته و فقط با ریال کار می کنند و حساب های ارزی ایجاد شده خیلی مهم نیستند.

بانک های بین المللی بانک هایی که برای یک سری اهداف خاص ایجاد شدند اولین هدف برای بحث های بانک بین المللی مطرح بود بحث های مالیاتی است مثلا حساب های من در ایران چک می شود و من باید مالیات پرداخت کنم یا مثلا در سویٔیس بانک های آف شور می باشد و آنجا حساب باز می کنم بانک های آف شور نمونه ای از بانک های بین المللی هستند و طبق قوانین هیچ کشوری فعالیت نکرده و قوانین خودشان را دارند. مثلا فرض می کنیم کشور سویٔیس هم حساب های بانکی را چک کرده و مالیات دریافت می کنم در اینجا بانک های آف شور این اجازه را به بانک های سویٔیس نداده و اطلاعات مالی بانک خود را در اختیار آن ها قرار نمی دهد.
مزیت استفاده از بانک های آُف شور
اولین دلیلی که استفاده از بانک های آف شور زیاد شد دلایل مالیاتی بود و حساب های بزرگ و خیلی ثروتمند از این بانک ها استفاده می کنند تا مالیات ندهند.
بحث دومی که مطرح است بحث سقف های انتقال ٬‌برداشت٬ تبدیل عرض و این ها است برای مثال شرکت مایکروسافت در لندن در بانک بین المللی حساب باز می کند به دلیل اینکه بتواند از تمامی حساب ها ارز دریافت کند و اینکه بتواند هر مقداری که می خواهد بدون محدودیت نقل و انتقال داشته باشد همچنین می توانند ارز های متفاوتی را جا به جا کنند بانک های آف شور خدمات بسیار خوبی را به مشتریانشان می دهند.
مشتریان خوب از نظر بانک های آف شور مشتریانی هستند که با مقدار پول کمتری بیشترین تراکنش ها را دارند چرا که افرادی که پول بسیار زیادی را در این بانک ها قرار می دهند این حساب تراکنش و گردش مالی خوبی ندارد و همچنین بیمه این پول برای بانک سنگین است.
بانک ها ممکن است خصوصی باشند و توسط اشخاص اداره می شوند و بانک هایی که مربوط به دولت ها می شوند . معمولا بانک های مربوط به اشخاص و حقوقی های غیر دولتی برای مشتریان جذاب تر هستند زیرا تابع هیچ دولتی نبوده و مالیات نمی دهند.
بحث هایی مثل بیمه و بحث های تضمین بانک وجود دارد که این بانک ها هیچ وقت ورشکسته نمی شوند و اینکه در یک تاریخی دولت به بانک های سویٔیس اعلام کرد که باید ایرانی ها حساب های خودشان را ببندند و ایرانی ها مجبور شدند از بانک هایی که برای دولت بود خارج شوند اما برای بانک های شخصی این اتفاق نمی افتد.

دیدگاه خود را ثبت نمایید.

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.


0 پاسخ