🌟 پخش زنده آراد برندینگ شما را به ثروتمند شدن دعوت می نماید.

رفتار تجاری چیست

به مجموعه ای از فعالیت ها و استراتژی های کاربردی که عموما تجار و بازرگانان برای ارتقاء تجارت خود و افزایش سوددهی ها انجام می دهند، اصطلاحا رفتار تجاری گفته می شود.

🎁 در ARAD QA عضو شوید و درباره تجارت و اقتصاد بپرسید و پاسخ دهید.

شروع و اداره ی یک تجارت موفق می تواند کاری دشوار و بسیار طاقت فرسا باشد؛ اما باید بدانید که هیچ موفقیتی بدون هزینه و تحمل سختی های فراوان به دست نمی آید. بنابراین برای آنکه در تجارت خود به موفقیت برسید لازم است که فنون و استراتژی های کاربردی در این زمینه را بشناسید که عموما تجار و بازرگانان به این فنون و استراتژی ها رفتار تجاری می گویند.

فعالیت تجار و بازرگانان

اگر بخواهیم یک تعریف کلی از رفتار تجاری ارائه دهیم، باید بگوییم کلیه ی فعالیت ها و استراتژی های علمی و تجربی که تجار و بازرگانان برای ارتقاء سوددهی تجارت خود استفاده می کنند، رفتار تجاری نامیده می شوند. به عنوان نمونه فعالیت هایی مثل چگونگی برقراری ارتباط با مشتری، روش های تبلیغاتی، انتخاب کالاهایی با پتاسیل فروش بالا، بررسی سود و زیان تجارت های مختلف و … مجموعه ای از انواع رفتار تجاری است که تجار و بازرگانان با به کار بردن آن ها می توانند سوددهی خود را افزایش داده و تجارتشان را توسعه ببخشند.

همچنین هر تجارتی رفتار تجاری متانسب خود را می طلبد و لازم است تجار و بازرگانان تمام این رفتارهای تجاری را بشناسند تا بتوانند با انتخاب رفتار تجاری مناسب سوددهی تجارت خود را افزایش و زیان های تجاری را کاهش دهند.

شناخت رفتار تجاری متناسب با بخش های مختلف تجارت ها

همانطور که گفته شد رفتار تجاری مجموعه ای از فعالیت ها و استراتژی های کاربردی است که تاجرین و بازرگانان برای ارتقاء تجارت خود و افزایش سوددهی ها از آن استفاده می کنند. رفتار تجاری می تواند بخش های مختلف هر تجارت و بیزنسی را در برگیرد و از نظر کاربرد بسیار موثر و تاثیرگذار عمل کند.

سرمایه گذاری و بازار فروش از جمله مهم ترین بخش های هر تجارت محسوب می شوند و لذا لازم است که تجار و بازرگانان توجه ویژه ای به این دو بخش داشته باشند. به همین منظور در علم اقتصاد تاکتیک ها و تئوری هایی در این زمینه معرفی شده اند که تجار و بازرگانان از آن ها در قالب رفتار تجاری استفاده می کنند. برای بخش های مختلف هر تجارتی لازم است که از یک رفتار تجاری مناسب استفاده کرد؛ لذا می توان این رفتارها را با بررسی تئوری ها و تکنیک های علم اقتصاد مطالعه و شناسایی کرد.

تجار قدیمی و بازرگانان با تجربه عموما این رفتارها را بهتر از هر کسی می شناسند و همواره در تجارت های خود از یک رفتار تجاری مناسب استفاده می کنند؛ زیرا آن ها سال ها است در این زمینه فعالیت دارند و اغلب این رفتارها را در طی سال ها تجارت به صورت اکتسابی شناخته اند.

در نتیجه باید گفت هر تجارتی رفتار تجاری متناسب خود را نیاز دارد تا شما را به موفقیت های بزرگ اقتصادی برساند و برای شناخت این رفتارها می توان از تئوری های علم اقتصاد، راهنمایی مشاورین و متخصصین در علم اقتصاد و تجارب تجار و بازرگانان استفاده کرد.

دیدگاه خود را ثبت نمایید.

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.0 پاسخ