صفحه لندینگ پیج چیست + فیلم

صفحه لندینگ پیج یعنی همان صفحه ای از وبسایت شما که بیشترین بازدید و کلیک را گرفته که باید بر روی آن به صورت تخصصی کار کرده و به طوری باشد که روز به روز بر میزان بازدید آن اضافه گردد.

صفحات گل وب سایت

همه مشتری های ما از طریق وب سایت با ما آشنا می‌ شوند و تنها مسیری که برای تبلیغات مان داریم از طریق سایت است حالا یک عده ای صرفا فقط سایت انگلیسی دارند و با طرح شتاب و تولید محتوا می‌ خواهند مشتری پیدا کنند و یک عده ای هم سایت فارسی، عربی و … دارند.

خلاصه همه ما یک محصولی داریم و می ‌خواهیم تجارت کنیم، اما سایت ها باید چه ابزارهایی داشته باشند؟ یک سری ابزارها را ما به صورت دیفالت برای همه مشتری هایمان انجام می ‌دهیم، یعنی می ‌گوییم این ها ابزارهای پایه هستند که همه باید داشته باشند اما اینجا کار حرفه ای تر و تخصصی تر می شود و شما هم اگر می خواهید درآمدهایتان بیشتر شود باید حرفه ‌ای‌ تر و تخصصی تر کارها را پیش ببرید.

ایجاد پادکست روی سایت

بعضی از سایت ها هستند که در انتهای بعضی از مقالاتشان یکسری اخباری تولید کردند که دارای پادکست هم می باشد یعنی مقالات به صورت صوتی خوانده می شوند، این یک کار فوق العاده جذابی است که ما تقریبا سه سال پیش این را برای آرادی ها تاکید می ‌کردیم و خیلی از آرادی ها هم این کار را انجام دادند.

یعنی یک فایل پادکست از همین مقاله ای که تولید کرده اند را کامل برای مشتری صحبت می کنند و این باعث می شود که آن صفحه و سایت شان اعتبار پیدا کند.

پس یکی از کارهایی که شما باید در کسب و کار خودتان انجام دهید تا به عنوان یک حرفه ای شناخته شوید استفاده از فایل های صوتی است و اگر در آپارات آراد برندینگ وارد شوید متوجه می شوید که ما آرادی ها یک جلسه یک یا یک و نیم ساعته در رابطه با ضبط کردن فایل روی سایت قرار دادیم.

این باعث می شود که سایت شما به نوعی برند شود، شناخته شود و اعتبار کسب کند، شما باید در مقالاتتان و در صفحات مختلف سایتتان حرف بزنید، یکسری از محتواها را که واحد فنی تولید می کند و هدف این است که در گوگل جایگاه بگیرید و مشتری پیدا کنید ولی یک سری از مقالات را باید شخص شما بر حسب دانشی که دارد تولید کند، که ما به این مقالات VIP یا مقالات سردبیر می ‌گوییم یعنی مقالاتی که شخص شما باید آن را تولید کند و حتی حرف بزنید.

اکثر سایت ها همینطور هستند که خود سردبیر به شخصه از خودش فیلمبرداری می کند و حتی صحبت ‌های خودش را هم در آن صفحاتش قرار می دهد و این همان کاری است که حتی خود ما قبلا در آراد برندینگ انجام می دادیم و به شما هم توصیه می کنیم که این کار را انجام دهید، جواب می ‌دهد و شما هم نتیجه می گیرید.

انگار این تکنیک ها به نوعی ساده هستند ولی برند می ‌شوید، شناخته می‌ شوید و اعتبار پیدا می کنید، این فایل ها را مشتری‌ های شما برای همدیگر می فرستند حتی برای مشتری های خودشان هم می فرستند و اینجاست که سایت شما اعتبار پیدا می‌ کند.

پس همین تکنیک های ریز را برای  خودتان بنویسید و بگویید یکی از کارهایی که باید انجام بدهم این است که روزانه نیم ساعت یا یک ساعت وقت بگذارم برای اینکه در رابطه با کسب و کار خودم دانشی را پیدا کنم و اطلاعاتم زیاد شود، بعد از اینکه دانش پیدا کردید و اطلاعاتتان زیاد شد روزی نیم ساعت یا یک ساعت کارتان این است که وقت بگذارید و صحبت کنید، جلوی یک دوربین صحبت کردن کار فوق ‌العاده سختی است اما اگر فعلاً فقط بخواهید صدایتان را ضبط کنید به نسبت دوربین راحت تر است.

پس اگر می‌ گویید من دوربین ندارم یا اصلا نمی ‌توانم جلوی دوربین بروم، اشکالی ندارد، شروع به ضبط کردن کنید، ضبط کردن بداهه یعنی اینکه نمی خواهید از روی نوشته ای بخوانید که با مشتری هایتان صحبت کنید و بداهه صحبت کردن به نسبت اینکه شما یک مقاله ای را جلوی خودتان داشته باشید و بخوانید سخت ‌تر است.

فایل های صوتی که ما روی سایت‌ ها می بینیم فایل های بداهه نیستند بلکه یک کاغذی جلویشان است و مقاله را دقیقاً از روی کاغذ به صورت خیلی روان می خوانند و شاید در این فایل بیش از چندین بار استپ زده می ‌شود، کات می‌ خورد، تدوین مختلف می‌ شود تا خروجی آن چیزی می شود که شما می شنوید و می گویید چقدر علمی و فنی صحبت کرد.

نیازی نیست که تمام مقالات ما اینطوری باشند، شما فقط یکی، دو یا پنج تا مقاله VIP یا در واقع مقاله سردبیر تولید می کنید و این مقالات هم باید در دسترس باشند یعنی خواننده راحت بتواند آن ها را پیدا کند حتی برای این مقالات شما می توانید یک بنر اختصاصی داشته باشید و داخل آن صحبت کنید که همه این ها در روند برند سازی شما تأثیرگذار هستند، این یک کاری است که همه شما باید انجام دهید در اصطلاح ما به این صفحات، صفحات لندینگ پیج می گوییم.

صفحات لندینگ پیج

صفحه لندینگ پیج همان صفحه فرود است یعنی صفحه ای که خیلی بازدید گرفته است، سوالی که مطرح است این است که ما باید از کجا بفهمیم کدام یک از صفحات وب سایت مان بیشترین بازدید را داشته است ما در رابطه با این موضوع در هفته قبل صحبت کردیم و گفتیم که در سرچ کنسول گوگل بخشی به اسم کوئری و زیر بخشی به اسم پیج داشتیم و سایت های مختلفی را هم بررسی کردیم.

در سرچ کوئری یک بخشی به اسم پرفورمنس داریم که اگر روی این بخش کلیک کنیم گزینه ‌های مختلفی مثل کوئری و پیج وجود دارد و پیج بر حسب کلیک است یعنی معیار ما بر حسب کلیک است و آن پیجی که بیشترین کلیک را در سایت گرفته باشد را به ما نشان می ‌دهد و این در واقع صفحه ای است که بیشترین مشتری را برای ما به ارمغان می ‌آورد.

صفحات پر بازدید

شاید شما 10000 مقاله روی سایتتان باشد اما سوال اینجاست که کدام یک از مقالات است که بیشترین مشتری ها را می آورد؟ متاسفانه گاهی اوقات وقتی ما روی صفحاتی که بیشترین بازدید را گرفته اند کلیک می کنیم می بینیم که اصلاً این صفحات وجود ندارند و پیغام ۴۰۴ می دهد که این خیلی بد است که صفحات تاپ و لندینگ پیج ما اصلا دیده نشوند و ارور بخورند، این باعث می شود که سایت شما دیده نشود و به شدت افت کند.

ما اگر سایت i grape را بررسی کنیم می بینیم که یکی از صفحات آن 896 تا کلیک داشته است یعنی این پر بازدید ترین صفحه سایتش است ما به این صفحه ای که بیشترین بازدید را داشته است لندینگ پیج می گوییم که وقتی روی آن کلیک می کنیم می ‌بینیم که این صفحه یک مقاله فوق العاده کوتاهی است در حالی که دارد بیشترین کلیک را برای سایتش می آورد و این اشتباه است که شما بهینه کار نکنید یعنی تعداد زیادی مشتری از این صفحه بازدید می کنند در صورتی که این صفحه اصلا ارزشمند نیست و یک صفحه خیلی خیلی ساده و کوتاه است و شما به همین طریق مشتری هایتان را از دست خواهید داد.

اینجا دیگر باید تخصصی کار کرد، شما هم باید یکسری از موارد را یاد بگیرید، آراد برندینگ کاری می ‌کند که این صفحه، صفحه لندینگ پیج شما شود، مطرح شود، در گوگل جایگاه بگیرد و همه این کارها را آراد برندینگ می تواند انجام دهد اما شما خودتان هم باید وارد بازی شوید یعنی باید همین تکنیک های ساده را یاد بگیرید که اگر این صفحه من پر بازدید ترین صفحه شد حالا بیایم روی آن یک فایل صوتی صحبت کنم، وقتی صحبت شما در این مقاله پر بازدید شنیده می شود شخص شما برند می ‌شوید، وقتی تصویر شما در این مقاله پر بازدید دیده می ‌شود، فیلمتان است، تیزر تبلیغاتی وجود دارد، عکس هایی زیبا از محصولاتتان است، این صفحه برند می‌ شود که ما در اصطلاح به این صفحه می گوییم صفحه لند پیج، صفحه ای است که اکثر مشتری های ما در آن فرود می آیند یعنی این صفحه را می بینند.

یک سایت چند صفحه لندینگ پیج دارد؟

می توانیم بگوییم که یک سایت می تواند بی نهایت صفحه لندینگ پیج داشته باشد، مثلاً در سایت I grape شما می بینید که این سایت ۶۳۱ صفحه لندینگ پیج دارد که به همین ترتیب ما باید این موضوع را شناسایی کنیم.

صفحات دسکتاپی و موبایلی

دو تا موضوع مهم است مورد اول در رابطه با صفحاتی است که مخاطب از طریق کامپیوتر می بیند یعنی در واقع صفحه دسکتاپی است اما گاهی اوقات مخاطب از طریق گوشی موبایل وارد این صفحه می‌ شود و کامپیوتر نیست، اینکه چه موبایلی دست مخاطب باشد مهم است، به فرض گوشی موبایل اگر آیفون ایکس باشد وقتی با گوشی آیفون ایکس وارد می‌ شود صفحه را به شکل دیگری می بیند و یک دکمه تماس با ما هم اضافه شده است، منوهای بالا به شکلی دیگر می شوند و فرم ما در نمایش موبایلی کوچکتر می شود، آیا در گوشی موبایل این همه مقاله را مطالعه می ‌کند یا همان ابتدا تماس می‌ گیرد؟

قیمت گذاری گوگل

در رابطه با مباحث تخصصی، اینکه صفحات سایت شما به خوبی جایگاه بگیرند همه این نکات ریزی که داریم خدمت شما عرض می کنیم اهمیت پیدا می‌ کنند، اگر صفحه باز شود و در کمتر از ۳ تا ۵ ثانیه آن صفحه بسته شود یا به صفحه دیگری ارجاع داده شود آن صفحه قبلی که شما باز کردید از نگاه گوگل از ارزش کمتری برخوردار است.

گوگل به ازای هر صفحه قیمت گذاری می کند یعنی گوگل تمامی صفحات سایت شما را بررسی می کند، در آنالیتیکس گوگل حتی قیمت را هم مشخص می کند که یک صفحه لندینگ پیج یا گل شما چند دلار می ارزد، و صفحات را دلاری قیمت گذاری می کند.

مثلاً یکی از صفحات سایت آراد برندینگ را اگر ما باز کنیم که تبلیغات هم روی آن انجام می ‌دهند ۱۲۳۷ دلار به نوعی ارزش دارد و بحث های تبلیغاتی این صفحه مهم هستند، که با دلار ۲۰ هزار تومان این صفحه حداقل ۲۰ میلیون تومان ارزش دارد، یعنی یک صفحه اینترنتی ۲۰ میلیون تومان قیمت دارد حالا اینجا داستان مهم می ‌شود و می ‌گوید از این صفحه که ۲۰ میلیون تومان قیمت دارد شما چقدر می توانید کسب درآمد کنید؟

یا یک صفحه دیگر که در واقع صفحه تاپ پیج ما است قیمت آن هر چقدر هم که باشد به نسبت همه خبر هایی که در سایت است از ارزش بیشتری برخوردار است چون بیشترین کلیک را می گیرد و تاپ پیج است فرض کنید قیمت این صفحه 2 دلار است آیا فرد فروشنده توان، عرضه و مهارت این را دارد که از این صفحه ۴۰ هزار تومان درآمد داشته باشد؟ یا دارد بیشتر در می آورد؟

لندینگ پیج یعنی صفحات فرود، یعنی شما باید بررسی کنید که کدام صفحه وب سایتتان است که بیشترین بازدید را دارد و حالا تحلیل لازم دارد.

شاید باورتان نشود ولی ما هر روز یک ساعت سایت آراد برندینگ را تحلیل می‌ کنیم، که امروز چند تا تماس داشتیم؟ کدام صفحات سایت ما بیشترین تماس را داشته است؟ چه تغییراتی نیاز است که این صفحات ما داشته باشند؟

شاید ما در مجموع 10 تا صفحه تاپ داشته باشیم، آراد برندینگ بالای ۱۷ تا ۱۸ هزار محتوا روی سایتش دارد اصلاً ما به این چیز‌ها کاری نداریم، ۱۰ تا صفحه تاپ پیج داریم که برای ما بیشترین مشتری را می ‌آورند و فقط روزی یک ساعت روی این صفحات کار می کنیم و به بقیه صفحات اصلا کاری نداریم مگر اینکه آن مابقی صفحات هم جز تاپ پیج ما باشند، حالا اینجا می شود تحلیل، روانشناسی و شناخت مشتری، و کاری می کنیم تا از صفحه تاپ پیجی که فهمیدیم روی سایتمان وجود دارد پول در بیاوریم.

صفحات ارزشمند سایت

پس فهمیدیم که به صفحه تاپ پیج صفحه فرود گفته می شود یعنی شما تعداد زیادی خبر، محتوا و صفحه رو سایتتان دارید که هر کدام از آنها به نوعی دارند برای شما تبلیغ می کنند تا برای شما مشتری بیاورند.

برای شما یا شخص صاحب سایت و وب مستر مهم نیست که بی نهایت صفحه دارید، برای شخص فروشنده، مدیر عامل یا مسئول سایت که در واقع هر کدام از شما مسئول سایت خودتان هستید این صفحات تاپ پیج هستند که ارزشمند می باشند وارد وب مستر می شوید و متوجه می شوید که کدام صفحات تاپ پیج هستند، آن تاپ پیج ها در واقع لندینگ پیج و صفحه فرود شما می شوند، حالا توان و مهارت شما در شناخت مشتری ها از اینجا شروع می شود، می آییم این صفحات را به یک صفحه دیگری که در اصطلاح صفحات گل می ‌گوییم هدایت می کنیم.

دیدگاه خود را ثبت نمایید.

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

11 پاسخ
 1. daniyaaaaal
  daniyaaaaal گفته:

  پس به پربازدیدترین و بیننده ترین سایت لندینگ پیج میگن؟
  یعنی کیفیت و بلند و کوتاه بودن مقاله های اون سایت چندان مهم نیست؟

  پاسخ
 2. قاسم محمدیان
  قاسم محمدیان گفته:

  چرا تعداد صفحات سایت در موبایل و دسکتاپ تفاوت داره؟
  برای جلوگیری ازاین امر و مشترک شدن تعداد صفحات باید چیکارکرد؟

  پاسخ
 3. محمدعلی قاسمی
  محمدعلی قاسمی گفته:

  سلام
  روزتون بخیر
  سپاس بابت مطالب آموزندتون
  آراد در همه زمینها مشاوران ارزنده زیاد داره
  خدا خیرتون بده

  پاسخ