قیف فروش یعنی چه

قیف فروش یعنی چه + فیلم

قیف فروش یعنی چه ،ما می توانیم وضعیت فروش را به صورت یک قیف در نظر بگیریم که هر چقدر ورودی قیف ما بزرگتر باشد بسیار ساده با فرآیندهایی که در میانه آن رخ می دهد میتوانیم خروجی بیشتری بگیریم.

 

تبلیغات بیشتر برابر با جامعه هدف بزرگتر

باید یک سری تاجر با ما در ارتباط باشند که این تاجرها هر کدام دارند روی یک محصولی کار می‌ کنند، اولین سوال این است که من باید چه محصولی را انتخاب و روی آن کار کنم؟ چقدر از مخاطب های من دارند روی آن محصول فعالیت می‌ کنند و من باید چگونه با مخاطب ‌های خودم ارتباط بگیرم؟ این سوال خیلی مهم است و هر چقدر میزان تبلیغات شما بیشتر باشد جامعه هدف شما بزرگتر می شود.

بزرگ کردن دهانه قیف

ما آرادی ها جامعه هدف را به صورت یک قیف فروش در نظر می گیریم که هر چقدر دهانه قیف بزرگتر باشد به نفع خودتان است، چون حجم مشتری‌ های شما افزایش پیدا می‌ کند و هر چقدر حجم مشتری ها افزایش پیدا کند یک سری فرآیندها در خود بدنه قیف اتفاق می ‌افتد که در واقع اعتماد مشتری جلب می ‌شود و در انتها، خروجی همان پولی است که مشتری را تبدیل به پول می کند که باید همه تکنیک ها را یاد بگیرید.

قیف فروش

پول دار شدن آسان نیست.

در یک مقاله یک جمله خیلی زیبایی نوشته شده بود که می گفت اگر پول دار شدن راحت بود حتما همه مردم ثروتمند می شدند، پس یقیناً کار سختی است و باید یک سختی را به جان بخرید و با یک اعتماد به نفس خیلی بالا حرکت کنید، منظور از سختی، سختی زور و بازو و فشار جسمی نیست بلکه فشار، فشار روحی است.

در تجارت جسم خسته نمی شود

شما یک بنا، جوشکار یا راننده اسنپ را که در نظر بگیرید می بینید به همه این ها فشار جسمی وارد می‌ شود و جسم است که خسته می ‌شود، ولی در دنیای تجارت جسم خسته نمی شود بلکه روح است که خسته می ‌شود و روح زمانی سر زنده می شود که انرژی بگیرد، لذت ببرد و تفریح خوبی داشته باشد.

پس در تجارت هیچ وقت جسم ما خسته نمی شود، فقط بحث صحبت کردن است و با حرف زدن پول به دست می آورید و فقط کار کردن با گوشی موبایل است و زور بازو نمی خواهد، شما می ‌توانید کور، کچل و حتی لال باشید و یک منشی بگیرید که به جای شما صحبت کند، پس در هر حالتی، با هر جسم سالم و ناقصی که داشته باشید.

در تجارت جسم خسته نمی شود.

می توانید از تجارت پول بدست بیاورید.

ولی در بسیاری از کسب و کارها این طور نیست و باید جسم کاملاً سالم باشد چون آن شغل فقط وابسته به جسم است یعنی اگر یک بنا، مغازه دار یا آرایشگر دارد پول به دست می آورد در واقع به واسطه جسمش است و اگر دستش بشکند می ‌بینید که آن روز به مشکل مالی بر می ‌خورد و پول به دست نمی ‌آورد.

در حالی که تجارت این گونه نیست، در تجارت می توانید بی نهایت پول به دست بیاورید و حتی می ‌توانید آدم ‌هایی را در کنار خودتان استخدام کنید که آنها برای شما کار کنند، پس باید این موضوع را کامل حس کنید، درک کنید و بفهمید که چه اتفاقی باید بیفتد.

افزایش حجم مشتری

اولین بحثی که اهمیت دارد دهانه قیف است، سعی کنید حجم مشتری هایتان را زیاد کنید، چیزی که باید تمام فکر و دغدغه تان باشد، حتی اگر فروش و تامین کننده ندارید و مذاکره کردن بلد نیستید و حتی بدترین حالت ممکن روی زمین باشید باید در ابتدا فقط و فقط به این موضوع فکر کنید که من بتوانم حجم مشتری هایم را بیشتر کنم، به هیچ چیز دیگری فکر نکنید.

ما خیلی ها را می بینیم که مثلاً یک یا دو نفر مشتری دارند بعد نمی‌ توانند آنها را به پول تبدیل کنند و بعد دیگر به فکر این نیستند که مشتری های جدید به دست بیاورند.

تجارت اینگونه نیست که اگر یک مشتری با شما تماس گرفت، قرار باشد که همان فرد به شما پول بدهد، شما توان دارید، مثلا می ‌گویید که من می ‌توانم ۱۰ یا ۲۰ درصد از مشتری هایم را تبدیل به پول کنم باید 100 تا مشتری بشوند که شما بتوانید 20 تای آن ها را تبدیل به پول کنید.

این طور نیست که مثلاً شما ۵ تا مشتری دارید و بعد بگویید که من می خواهم ۵۰ درصد آن ها را تبدیل به پول کنم، ۱۰ درصد ۵ نفر می شود نیم، مگر ما نیم تا آدم هم داریم؟

پس اول از همه باید ببینید توانتان چقدر است و بعد ببینید که آیا تعداد مشتری هایتان به آن حد از توان شما رسیده است یا نه، پس باید در ابتدا فقط و فقط حجم مشتری هایتان را زیاد کنید و به هیچ چیز دیگری جز این فکر نکنید، تا وارد گام دوم شوید.

افزایش تعداد مشتری
افزایش تبلیغات برای افزایش حجم مشتری

حالا که تعداد مشتری های ما زیاد شده است باید ساختاری برای قیف مان بچینیم تا مشتری هایمان را تبدیل به پول کنیم.

اول از همه فقط دهانه قیف مهم است که من حجم مشتری هایم را بیشتر کنم و برای افزایش حجم مشتری باید میزان تبلیغاتمان بیشتر شود.
که تبلیغات دو تا راهکار داشت یا برای سایت های فارسی تولید محتوای زیاد بگیرید و برای سایت های انگلیسی تان آن هایی که می‌ خواهند صادرات کنند فقط و فقط طرح شتاب به شما کمک می کند و دنبال راهکار دومی نباشید چون دیر بازده است و جواب نمی گیرید و خسته می شوید.

منظور از جواب نمی گیرید و خسته می شوید این است که انرژی پایین می آید و انرژی که پایین بیاید شما در کار نمی مانید، صبر ندارید و کار را رها می ‌کنید و مرگ کسب و کار اتفاق می افتد و یک پولی داشتید که پول تان را هم از دست دادید و نتیجه نگرفتید پس لطفاً فقط و فقط روی تبلیغات تمرکز کنید تا حجم مشتری هایتان را زیاد کنید.

 

محتوا پادشاه است به چه معنی است

محتوا پادشاه است، خیلی ها درگیر این موضوع هستند که می‌ گویند محتوا پادشاه است، به چه معنا می باشد؟ در واقع محتوا پادشاه است یعنی باید زیاد دیده شوید، باید زیاد تبلیغات کنید، تعداد محتوایتان باید بالا بیاید و زیاد شود.
مثل تراکت می ‌ماند، در تهران به این بزرگی شما می ‌خواهید تراکت پخش کنید تا دیده شوید، یکی می‌ گوید من 10 تا محتوا گرفتم و دیگری می گوید من ۵۰ تا محتوا گرفتم، با ۱۰ و ۵۰ تا محتوا در تهران برای شما هیچ اتفاقی نمی افتد.
بلکه باید ۱۰، ۲۰و یا ۳۰ هزار تا تراکت پخش کنید، تا از ۳۰ هزار تا، بتوانید حداقل 10، 20 یا 100 تا مشتری پیدا کنید، پس هر چقدر میزان تبلیغات شما بیشتر باشد، بیشتر مشتری می گیرید.

محتوا پادشاه است
حالا در فضای ایران اگر بخواهید تراکت پخش کنید می بینید که حجمش خیلی بالاست و وقتی وارد فضای اینترنت می شوید می ‌بینید که فضای اینترنت بزرگتر از یک استان و یک شهر است و حجم تبلیغات باید خیلی بالا باشد.

افزایش تولید محتوا برای جذب مشتری

برای اینکه بخواهید با تولید محتوا نتیجه بگیرید حداقل باید ۳۰۰ یا ۴۰۰ تا محتوا داشته باشید، که البته باز بستگی به محصول دارد.
اگر می خواهید در حوزه گوشی موبایل کار کنید ما آرادی ها می ‌گوییم بالای ۵۰۰۰ تا باید محتوا تولید کنید، اگر می ‌خواهید در حوزه حبوبات کار کنید حداقل باید ۴۰۰ یا ۵۰۰ تا محتوا بگیرید.
اگر می‌ خواهید در حوزه مثلاً بیسکویت کار کنید باید حداقل ۳۰۰ تا محتوا داشته باشید.
در حوزه شکلات باید حداقل ۴۰۰ الی ۵۰۰ تا محتوا بگیرید.
اگر می خواهید صندلی اداری کار کنید باید حداقل ۲۰۰ یا ۳۰۰ تا محتوا بگیرید.

پس بستگی به محصول دارد هر چقدر میزان رقابت در محصول بیشتر باشد یعنی فروشنده های بیشتری از آن وجود داشته باشند بایستی شما بیشتر محتوا بگیرید.

حوزه های کم رقیب

خیلی از شما روی یک سری از گیاهان دارویی دارید کار می کنید، که گیاهانش خیلی کمیاب هستند و رقیب برای آن وجود ندارد، بعد می‌ گویید من با ۲۰ تا محتوا زنگ خورم شروع شده است، چرا زنگ خور من شروع شده است و من مشتری دارم در حالی که شما می گفتید باید حداقل ۳۰۰ تا محتوا می ‌گرفتید؟

به این دلیل با مثلاً ۲۰ تا محتوا زنگ خور شما شروع شده است که رقیب برای آن محصول شما وجود ندارد و آن گیاهی که شما دارید کار می‌ کنید رقابتی برایش در اینترنت وجود ندارد و با ۲۰ تا محتوا شما جایگاه می ‌گیرید.

ارتباط تعداد محتوا و زنگ خور گوشی

اینکه تعداد محتوا چه ربطی به زنگ خور دارد در واقع ربطش این است که هر چقدر رقیب بیشتر باشد شما باید محتوای بیشتری داشته باشید تا دیده شوید اگر رقیب نباشد و هیچ کسی با شما رقابت نکند با یک محتوا هم شما در گوگل جایگاه می گیرید و صفحه اول قرار می ‌گیرید، مشتری هم سرچ می‌ کند و شما را پیدا می ‌کند پس راحت با شما ارتباط می ‌گیرد.

هانی مون یا ماه عسل گوگل

پس رقیب ها مانع شما می شوند، شبیه یک پیست می ماند که خیلی بزرگ است در این پیست در گذر زمان همه دارند حرکت می کنند، این پست چندین سال است که راه اندازی شده است و خیلی از رقبای شما هم از سال ‌های قبل شروع کردند.
مثلا فردی که در حوزه پوشاک فعالیت می‌ کند می ‌گوید از امروز می خواهم شروع کنم بعد که از او می پرسیم قبل از امروز که دیروز و سال ‌های قبل بوده است چند نفر در صنعت پوشاک، سایت گرفتند و کار کردند، می گوید حداقل مثلا ۵۰ هزار نفر دارند کار می ‌کنند.

ماه عسل گوگل
۵۰ هزار نفر در سال های گذشته دارند کار می ‌کنند و امروز رتبه‌ هایی را دارند، یکی 2 هزار تا محتوا یکی 100 هزار تا محتوا دارد و یک سری رقابت ها و جایگاه هایی را گرفتند.
چه دلیلی دارد که گوگل باید بعد از اینکه شما امروز شروع به کار کردید، آن قدیمی که مثلاً 5 یا۱۰ سال است دارد کار می ‌کند را کنار بگذارد و شما را جای او در صفحه اول گوگل قرار دهد؟

گوگل یک الگوریتمی به اسم هانی مون یا ماه عسل دارد و به هر کسی که سایت جدیدی راه اندازی می کند به مدت سه ماه، هانی مون و ماه عسل می ‌دهد و می‌ گوید به شرطی که شما محتوا تولید کنید، به مدت سه ماه من کاری می کنم که در بین رقبایی که چند سال قبل دارند با شما رقابت می ‌کنند شما را صفحه اول بیاورم تا دیده شوید.

ظرفیت سه ماهه را درست استفاده کنید.

شما فرصت دارید تا از این ظرفیت ۳ ماهه استفاده کنید، اگر استفاده کردید سایتتان صفحه اول می آید و مشتری خواهید داشت و اگر استفاده نکردید سه ماهه شما می سوزد و هانی مون شما از بین می ‌رود، در این سه ماه اگر خوب پول به دست آوردید دوباره شارژ می کنید و باز هم محتوا می گیرید تا در رنج رقابت محتواها و رقیب های تان در صفحه اول بمانید و اگر پول به دست نیاوردید دیگر بودجه ای ندارید، پس این سه ماه اول کسب و کار خودتان را استفاده کنید تا نسوزد.

 

زمان هانی مون را از دست ندهید.

سه ماه زمانی است که سایت راه ‌اندازی می ‌شود و ما می ‌بینیم که خیلی از آرادی ها حواسشان به این هانی مون نیست و سایت را راه اندازی می‌ کنند و بعد می ‌گویند که از سال بعد شروع می کنیم، شما که می‌گویید سال بعد شروع می کنیم این سه ماه را از دست دادید و باز مجبور می ‌شوید که یک سایت جدید راه اندازی کنید تا دوباره هانی مون بگیرید.

تمام نکته و حرف همین جا است، خیلی ها این ماجرا را نمی ‌دانند و زمان را از دست می ‌دهند و زمان را از دست دادن یعنی بدبختی، یعنی پول ‌هایی که می ‌توانستید به دست بیاورید و به دست نیاوردید و ضرر کردید.
پس این موضوع را در نظر بگیرید که رقیب ها از سال‌ های قبل شروع کردند ولی در سه ماه، گوگل شما را در یک نقطه ای قرار می دهد و می گوید شما هم از الان با این نفرات رقابت کن، حالا اینجا فرصتی برای نفس کشیدن دارید، فرصتی دارید برای اینکه خودتان را نشان دهید و بگویید که ما هم هستیم.

ثبت اطلاعات مشتری در اکسل

پس تبلیغات خیلی مهم می باشد، تمام تمرکز و بودجه هایتان فقط و فقط روی تعداد مشتری باشد، مشتری هایتان را زیاد کنید، خیلی از شما مشتری هایتان را زیاد می کنید و گام بعدی که آن بدنه قیف است که رعایت نمی کنید، این بدنه قیف خیلی مهم است.
این تکنیک را یاد بگیرید، یک فایل اکسل درست کنید و بعد اسم و فامیل هر کسی که با شما تماس گرفت را مشخص کنید، شماره موبایلش را ثبت کنید، اسم شهرش را بنویسید، ببینید چه محصولی و به چه میزانی می‌ خواهد، برای کجا می ‌خواهد، برای چه کاری می ‌خواهد پس یک سری سوال ها باید از مشتری بپرسید و جواب هایش را در اکسل وارد کنید.

 

شرط خرید از شما، پیگیری مشتری است.

بین ۱۰ تا ۲۰ درصد از مشتری ها بعد از این که با شما ارتباط برقرار کردند، شماره کارت می گیرند تا به شما پول بدهند ولی ۸۰ درصدشان این کار را انجام نمی‌ دهند و این ۸۰ درصد می‌ روند تا با فرد دیگری غیر از شما ارتباط برقرار کنند.

یعنی سایت شما صفحه یک و رتبه یک می باشد، با شما تماس می گیرد و بعد مکالمه اش که تمام شد می ‌رود با رتبه های بعدی تماس می ‌گیرد و شما این ۸۰ درصد را از دست می دهید، این ۸۰ درصد را مجدد می ‌توانید برگردانید تا از شما خریداری کنند که البته یک شرطی دارد و شرطش فقط و فقط پیگیری مشتری است.
خیلی ها پیگیری مشتری را قوی و خیلی ها ضعیف انجام می دهند، آنهایی که قوی انجام می ‌دهند، از همین آرادی ها یاد گرفتند که چطور باید مشتری را پیگیری کرد، تکنیک های مذاکره کردن، فن بیان، مدل صحبت کردن با مشتری و آداب و اصول تجارت را یاد بگیرید.

تکنیک مذاکره کردن را یاد بگیرید

در کلاس های آنلاین و مجازی آرادبرندینگ شرکت کنید تا تمام تکنیک ها را یاد بگیرید، چون هر کسی که تکنیک مذاکره بلد نباشد، تلاش می کند تا به شیوه خودش مذاکره کند که ما مذاکره کردن به شیوه خودش را تایید نمی ‌کنیم.
چون اگر مذاکره کردن آسان بود همه ثروتمند می شدند، پس سخت است، شما یک چیزی را بلد نیستید که چگونه با مشتری هایتان ارتباط برقرار کنید و اعتمادشان را جلب کنید و از آن ها پول بگیرید، اگر بلد نباشید مشتری ‌های زیادتان را از دست می دهید، پس لطفاً این دوره را شرکت کنید تا یاد بگیرید.

بدنه قیف بزرگتر باشد خروجی بیشتر می شود

یکسری ساختارها در بدنه قیف اتفاق می ‌افتد که هر چقدر دهانه قیف بزرگتر باشد بدنه آن هم بزرگتر می ‌شود و خروجی ما هم بزرگتر می شود، در انتها خروجی قیف بر اساس ورودی آن اتفاق می ‌افتد، یعنی نمی شود که ورودی کم باشد ولی خروج خیلی زیاد باشد، همیشه میزان ورودی های شما بیشتر از خروجی است.

یعنی اگر شما 100 تا مشتری دارید نمی ‌توانید ۱۱۰ نفر از آنها را تبدیل به پول کنید، اصلا چنین چیزی ممکن نیست و نهایتاً بتوانید همان 100 نفر را تبدیل به پول کنید که البته این به بدنه و خروجی قیف شما بر می گردد.
که اکثر آرادی هایی که تازه کار هستند چیزی حدود ۱۰ درصد را تبدیل به پول می کنند و آنهایی که قوی می شوند ۶۰ یا ۷۰ درصد را تبدیل به پول می کنند، آنهایی که خیلی قوی هستند ۸۰ درصد را تبدیل به پول می کنند.

علم بهتر است یا ثروت
علمی که پول می آورد خوب است

تکنیک های مذاکره کردن را یاد بگیرید تا حجم درآمدتان بیشتر شود، پس وقت بگذارید، اگر از شما بپرسند که علم بهتر است یا ثروت؟

اولین سوال این است که از کدام علم دارید صحبت می ‌کنید اگر منظورتان ریاضی، مشتق، انتگرال و این چیزها است که اصلا مهم نیستند چون این همه سال یاد گرفتید و هیچ اتفاقی نیفتاد.
اما اگر علمی است که می‌ خواهد زندگی من را نجات دهد، به من آرامش، آسایش و پول بدهد که من مشکل زندگی ام را حل کنم و بهشت خودم را بسازم که وقتی بهشت ساخته می شود راحت می توان به زندگی فکر کرد و به دنبال معنویات خودمان برویم.
این علم خوب است چون یک فرد فقیر که نمی تواند اصلا به معنویات فکر کند، کسی که در فقر گیر کرده است الان دغدغه اش فقط پول است پس باید اول از همه پول را به دست بیاورید.

دیدگاه خود را ثبت نمایید.

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

23 پاسخ
 1. سیامک سعیدی
  سیامک سعیدی گفته:

  همیشه افزایش فروش برای هر کسب‌و‌کاری جذابه اما این امر یک شبه اتفاق نمی‌افته و نیاز به دانستن و رعایت اصولی خاص داره

  پاسخ
 2. مهدی منظمی
  مهدی منظمی گفته:

  در دنیایی که برای هر محصول یا خدمات هزارارن رقیب وجود داره یافتن مشتری و فروش محصولات بسیار دشوارتر از گذشته شده و دیگه کیفیت به تنهایی نمی‌تونه نظر مشتری‌ها رو جلب کنه

  پاسخ
 3. اشکان ایزدی
  اشکان ایزدی گفته:

  علم تجارت و بازاریابی روش‌های بسیاری برای فروش پیشنهاد می‌کنه
  قیف فروش مبحث این مقاله و یکی از صدها روش موثر در بازاریابیه که می‌تونه منجر به جذب مشتری بشه

  پاسخ
 4. محمدطالبی
  محمدطالبی گفته:

  تبلیغات گسترده، دیجیتال مارکتینگ و صدها روش دیگه همگی برای تنگتر کردن عرصه رقابت بین کسب و کارها طراحی شدن و تنها کسانی برنده این کارزار میشن که روش‌های اصولی رو پیش بگیرن

  پاسخ
 5. صادق جوادی
  صادق جوادی گفته:

  در فرایند فروش با سه نوع مشتری سر و کار داریم که از یک سرنخ شروع شده و تا خریدار شدن واقعی راهی دراز در پیشه
  همه چیز از یک لید یا سرنخ شروع می‌شه

  پاسخ
 6. محمد ساداتی
  محمد ساداتی گفته:

  همه افرادی که به تبلیغات، خدمات، محصول، کالا و یا کسب و کار واکنش نشان دادن و یا به نوعی در ارتباط هستن در دسته سرنخ‌ها قرار می‌گیرن که دهانه بزرگتر قیف تصور می‌شه

  پاسخ
 7. ماهان سلیمانی
  ماهان سلیمانی گفته:

  قیف فروش اصطلاحیه که در بازاریابی کاربرد داره و مدلی برای درک بهتر فرایند فروشه

  پاسخ
 8. الهه موسوی
  الهه موسوی گفته:

  قیف فروش تمام مراحل و پروسه شناسایی هدف تا تبدیل شدن به یک مشتری واقعی رو شامل می‌‌شه

  پاسخ
 9. مهندس فرامرز ارضی
  مهندس فرامرز ارضی گفته:

  در دنیای بازاریابی اصطلاحات مشابه دیگه ای وجود دارن که برگرفته از همین قیف فروش هستن

  پاسخ
 10. فرهاد شفاعی
  فرهاد شفاعی گفته:

  ایده آل‌ترین حالت برای یک قیف فروش اینه که استوانه فروش باشه نه قیف!
  یعنی همه افرادی که سرنخ هستن به مشتری واقعی بدل میشن
  البته می شه گفت چنین چیزی غیر ممکنه

  پاسخ
 11. عباس شوقی
  عباس شوقی گفته:

  قیف فروش از آشنایی یک مشتری شروع شده و تا تبدیل شدن به یک خریدار ادامه پیدا میکنه و حتی بعد از خرید نیز تمام نشده و تا زمانی که فرد با اون کسب و کار در ارتباطه ادامه داره

  پاسخ
 12. آرش آقابیگ
  آرش آقابیگ گفته:

  به کمک این شیوه بازاریابی می‌توان مشتری‌های واقعی رو از بین افرادی که تنها از روی کنجکاوری یا نیاز آگهی رو خوانده یا وارد وب سایت شدن و … جدا کرد

  پاسخ
 13. amiri
  amiri گفته:

  قیف فروش این امکان رو می‌ده تا در هر مرحله بتوان مشتری های بلقوه و مشتری‌های واقعی رو اندازه گیری کرد و همواره بر میزان فروش نظارت داشت و از همه مهمتر بتوان پیش بینی از بازار آینده داشت
  می‌توان میزان فروش در هر دوره رو اندازه گرفت و تخمینی از آینده داشت

  پاسخ
 14. محمدعلی نقدی
  محمدعلی نقدی گفته:

  با نگاهی به میزان سرنخ‌ها، مشتری‌های بلقوه و مشتری‌های واقعی در هر دوره می‌توان موانع موجود در مسیر بازاریابی و فروش رو شناسایی کرد و با برداشتن موانع فروش رو بیشتر کرد

  پاسخ
 15. رسول کهنسال
  رسول کهنسال گفته:

  با استفاده از قیف فروش می‌توان فهمید که مشتری‌ها از کدام محله، شهر یا کشور هستن و از کدام مناطق مشتری نداریم
  بنابراین می توان استراتژی بهتری برای تبلیغات و آگاه سازی مشتری به کار برد و تعداد مشتری‌های واقعی رو به بیشترین میزان رسوند

  پاسخ
 16. حمیدقلی پور
  حمیدقلی پور گفته:

  بیشتر مردم تقریبا مثل هم فکر و رفتار می‌کنن
  برای همینه که هر بار یک چیز مد می‌شه
  قیف فروش کمک می‌کنه تا با بررسی رفتار مشتری‌هایی که به کسب و کار جذب شدن و فهمیدن اینکه از چه چیزی خوششون آومده متوجه سلیقه جامعه هدف شد و بر اساس اون آگهی‌های بعدی رو تنظیم ‌کرد تا افراد بیشتری جذب شن

  پاسخ
 17. بهزاد رجبی
  بهزاد رجبی گفته:

  هیچ کسی نمی‌تونه محصولی رو به کسی بفروشه که خریدار هیچ آگاهی از اون نداره
  باید در مشتری‌ها آگاهی ایجاد کرد
  به این معنا که اونها رو از حضور خود آگاه کرد و کسب و کار رو معرفی کرد

  پاسخ
 18. مسعودمومنی
  مسعودمومنی گفته:

  پس از آنکه مشتری‌ها از حضورمون آگاه شدن می بایست با آموزش‌هایی که در قالب تبلیغات، بنر، یا هر محتوایی که ارائه می‌دیم به اونها مزایای خدمات و محصولاتمون رو بفهمونیم لازمه مشتری بدونه که قراره چه گرهی از مشکلات باز کرد تا به خدمات علاقمند بشن

  پاسخ
 19. علیرام تقی پور
  علیرام تقی پور گفته:

  مشتری‌هایی که به خدمات احساس نیاز می کنن شروع به ارزیابی می کنن
  بنابراین باید زمینه برای ارزیابی فراهم باشه که این کار رو هم به کمک تبلیغات موثر می‌توان انجام داد
  باید سعی کرد برتری‌های رو نسبت به رقبا برای سنجش به مشتری عرضه داشت و هیچ وقت رقبا رو تخریب نکرد

  پاسخ
 20. علیرضارنجبر
  علیرضارنجبر گفته:

  مهمترین مرحله در قیف فروش مرحله اقدام به خریده
  مشتری‌هایی که به این مرحله رسیدن تصمیمشونو برای خرید گرفتن اما هنوز تردید دارن
  برای اینکه اونها رو مصمم به خرید کرد باید ضربه نهایی رو زد و با یک پیشنهاد هوشمندانه مثل تخفیف یا هر چیز دیگه ای مشتری رو مصمم به خرید کرد

  پاسخ
 21. رامین شورابی
  رامین شورابی گفته:

  تداوم یک کسب و کار به داشتن مشتری‌های وفادارش وابستست و برای اینکه یک مشتری وفادار بمونه لازمه تا خدمات پس از فروش مثل گارانتی و پشتیبانی یا پاسخ به سوالات رو به بهترین شکل انجام داد

  پاسخ
 22. علیرضافتحی
  علیرضافتحی گفته:

  مهم ترین عامل در تجارت کیفیت و قیمت نهایی محصولات یا خدماته اما به روش‌های مختلف بازاریابی می توان در سطح بالاتری به رقابت پرداخت و با استفاده از شیوه‌های مختلف فروش محصولات رو به بیشترین حد رساند
  قیف فروش روشی برای تبدیل یک مشتری احتمالی به مشتری واقعی و وفاداره

  پاسخ