ابزار مورد نیاز تجارت الکترونیک چیست + فیلم

تاجران که معامله می کنند و خرید و فروش انجام می دهند صرفا تولید کننده یا تامین کننده محصول نیستند.

تولید کننده هایی هستند که می خواهند خودشان محصولات تولیدی خود را صادر کنند. دسته دیگری هستند که تولیدی ندارند فقط می خواهند واسطه باشند و خرید و فروش را انجام دهند.

یعنی مشتری پیدا و با او مذاکره کنند و از طرف دیگر با تولید کننده های داخلی مذاکره کنند و بتوانند محصول را از تولید کننده ها بخرند و صادر کنند.

تاجران که در این دسته هستند با سرمایه کمتر، ریسک های کمتر و سودهای راحت تر و بهتر بهره می برند.

 فردی که تولیدی دارد مواد اولیه را باید تامین کند و هزینه های شرکت، نیروها، مالیات و … را باید پرداخت کند و یقینا سودهای بیشتری می برد اما ریسک های بیشتری نیز دارد. این گونه نیست که سود بیشتری ببرد و ریسک های کمتری داشته باشد.

در گام نخست برای این که یک مجموعه یا شرکت بتواند موفق عمل کند به یک ساختار بازاریابی نیاز دارد. به دفعات تکرار شده است فردی که در کار خرید و فروش است اگر مشتری داشته باشد می فروشد و این شرط موفقیت است.

لازمه فروش در تجارت

مهم نیست فن بیان خوبی داشته باشید پیر باشید یا جوان اگر مشتری داشته باشید می فروشید. اگر مشتری نداشته باشید بهترین فن بیان، روابط عمومی، محصول، قیمت را داشته باشید هرگز نمی فروشید.

شما قرار است کالایی را ارائه کنید مالک فعلی کالا شما هستید و مالک جدید آن مشتری خواهد بود پس پول کالایی که میخواهید بفروشید در جیب مشتری است. اگر تبلیغ نکنید و دیده نشوید مشتری نخواهید داشت.

باور غلط تولید کننده ها

باورهای غلط خیلی از افراد مبنی بر این که می گویند یک محصول با کیفیت ارائه کنید دهان به دهان می چرخد به این صورت معروف می شوید و می فروشید.

شرط و معیار فروش

شرط و معیار فروش تبلیغات است. امکان ندارد یک محصولی را تولید و برباور غلط در انبار نگه دارید و بفروشید.

صفر تا صد کار

بیشتر تولید کنندگانی که امروز رشد نمی کنند یک باور غلط دارند که می گویند چرا برای یک محصول ویزیتور بگیرند تا بفروشد خود تولید کننده ویزیتور محصولش باشد.

درست است که اگر خود تولید کننده ویزیتوری کند صد در صد سود برای او است و در غیر این صورت 80 درصد سود را به افراد و نیروها باید بدهد اما به اندازه نامتناهی از این 20 درصدها می تواند داشته باشد.

پس این باور که صفر تا صد کار را خود تولید کننده انجام دهد یک تفکر اشتباه است. در چرخه اقتصاد باید به افراد پول بدهید تا بتوانید رشد کنید و این تفکر را که با ظرفیت محدود کار کنید تا تمام سود را داشته باشید کنار بگذارید.

در تجارت کارها را باید برون سپاری کرد آراد برندینگ از زمانی که برون سپاری کرد موفقیت بیشتری کسب کرد.

اساتید آراد تا سه سال گذشته با تک تک افراد مشاوره های خصوصی و عمومی می رفتند کلاس های آنلاین برگزار می کردند در پنج سال گذشته آراد رشد کمی داشت اما در دو سال اخیر با برون سپاری کارها اتفاقات جالبی افتاد.

ذهن کارشناسان با این کار آزادتر شد و توانستند تلاش کنند تا آراد به موقعیت های بهتری برسد. اگر می خواهید رشد کنید کارها را برون سپاری کنید چرا که ظرفیت انسان ها محدود است و توان و انرژی محدودی برای کار کردن دارند در حالی که در تجارت باید انرژی های بیشتری صرف شود.

برای تجارت چه ابزارهایی نیاز است؟

گام نخست تبلیغات است و در گام بعدی با تبلیغات مشتری پیدا می کنید بعد از پروسه تبلیغات مشتری پیدا می شود باید وقت گذاشته و با مشتری صحبت کنید اگر می خواهید تاجر موفقی شوید گام دوم را خودتان انجام دهید.

در غیر این صورت باید یک شرکت قدرتمند و نیروی خوبی داشته باشید تا گام دوم را برای شما انجام دهند. پول در این گام است. خیلی از شرکت ها گام اصلی را به افراد واگذار می کنند تا پول کشی را انجام دهند.

یقینا نیروها دلسوزی و تلاشی که کار فرما دارد را ندارند و اگر خود کارفرما انجام دهد با کمبود زمان مواجه می شود. پس باید این دو مشکل را حل کند تا در کسب و کار موفق باشد.

در بحث ارتباطات فن بیان، طرز لباس پوشیدن، ماشین مورد استفاده، زبان بدن و … تجار مهم است. آراد برندینگ در تمامی مسائل دقت می کند. به عنوان مثال برای فرد چرا با این که مشتری دارد نمی فروشد یا مشتری ندارد دقت می کند.

گام سوم ساختار تجاری و فروش است. مثال: مشتری با شما تماس می گیرد و قیمت محصول را از شما می پرسد شما قیمتی برای فروش در ایران می دهید اما او برای فروش در خارج از کشور از شما می خواهد. شما از هزینه های جانبی اطلاعی ندارید پس نمی توانید قیمت نهایی به او بدهید. مشتری را از دست می دهید.

پس شرکتی می خواهید که برای شما محصول را به خارج از کشور بفرستد. شما به عنوان یک تاجر باید یک ساختار تجاری و فروش داشته باشید که بتوانید به کمک این ساختار راحت کار کنید.

آخرین گام مدیریت ارتباط با مشتری است. افراد برای رشد و ترقی در کسب و کار خود باید کاری انجام دهد تا درآمدشان افزایش یابد.

درصد ابزارهای مورد نیاز تجارت

99% ابزارهای تبلیغاتی و بازاریابی

85% ابزارهای ارتباطی

67% ساختار تجاری و فروش

99% مدیریت ارتباط با مشتری

دیدگاه خود را ثبت نمایید.

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

15 پاسخ
 1. دانیال جعفری
  دانیال جعفری گفته:

  سئو سایت ، بک لینک های مناسب ، استفاده از بنرهای تبلیغاتی اینترنتی ، طراحی لوگوی مناسب برای حرفه ای تر شدن تجارت و استفاده از کاتالوگ ها و کارت ویزیت های الکترونیکیه

  پاسخ
 2. ساراحسینی
  ساراحسینی گفته:

  تجارت الکترونیک باید احساس اعتماد رو به مشتری انتقال بده تا با خیالی آسوده به خرید اینترنتی بپردازه و از امنیت کافی برخوردار باشه

  پاسخ
 3. یاسرپهلوان
  یاسرپهلوان گفته:

  برای ایجاد یک تجارت الکترونیک موفق نیازمند طراحی یک وب سایت معتبر و هراونچه که کمک می کنه تا سایت بهتر بشه هستیم

  پاسخ
 4. مجتبی جمشیدی
  مجتبی جمشیدی گفته:

  بازاریابی در شبکه های اجتماعی رو به گسترشه و این شبکه‌ها به بستری برای فروش آنلاین تبدیل شدن

  پاسخ
 5. رحیم مهراندیش
  رحیم مهراندیش گفته:

  برای بالا بردن موقعیتمون و به دست آوردن یک ترفیع باید به طور فعال حرفه خومونو مدیریت کنیم و به همون میزان برای ساخت روابطمون تلاش کنیم و روی قدم های بعدیمون طوری تمرکز کنیم که گویی کارهای روزمرمونو انجام می دیم

  پاسخ