پارامتر های شروع یک تجارت مدرن چیست

🔸 من علی اصلانی هستم سرپرست شعبه عظیمه در شهر کرج، امروز می خواستم در مورد پارامترهایی که برای شروع یک تجارت مدرن احتیاج است و همینطور طرح های آراد با شما صحبت کنم. برای شروع یک تجارت مدرن و یک صادرات و یک فروش به سه پارامتر و سه بخش نیاز است پارامتر اول آن برند سازی و تبلیغات و کارهایی که باید انجام بشود تا مشتری به سمت ما بیاید یعنی آن مجموعه رفتارها و زیرساخت های تجاری که مشتری ها ما را ببینند و با ما ارتباط بگیرند و ما از بازاریابی بی نیاز بشویم.

🔸 ما معتقدیم چون این بخش مستلزم هزینه است و همینطور مهمترین بخش یک تجارت است یعنی بخش مشتری ها هفتاد درصد تاثیر یک تجارت مدرن را به خودش اختصاص می دهد و کسی که دارد این بخش را انجام می دهد هفتاد درصد سود را برمی دارد پس پارامتر اول زیرساخت های تجاری است. پارامتر دوم آن گروهی است ایده ها را طراحی می کنند و ساختار را مدیریت و نظارت می کنند و تئوری ها را می گویند مثلا در صادرات چه کارهایی را انجام بدهد و هر چیزی که مربوط به بهبود ساختار می شوند و ده درصد تاثیر یک تجارت مدرن را به خودشان اختصاص می دهند و گروهی که این را مدیریت می کنند ده درصد سود تجارت را برمی دارند.
🔸 پارامتر سوم تیم و نیروی اجرا کننده است که یک تیم عملیاتی است که ممکن است یک نفر یا بیست نفر باشد این تیم بر اساس استراتژی مدیر انجام می شود این تیم بیست درصد تاثیر یک تجارت و بیست درصد سود را تیم اجرایی برمی دارد جمع این سه پارامتر صد درصد می شود هفتاد درصد زیر ساخت ها و ده درصد مدیریت استراتژیک و بیست درصد تیم اجرایی. پس برای شروع یک تجارت مدرن به این سه پارامتر احتیاج است. افراد وقتی با آراد آشنا می شوند بر اساس شرایط خودشان مدل همرایشان با آراد را مشخص کنند.
طرح های آراد چیست؟
🔸 مثلا شخصی روی یک محصول کار می کند می خواهد برند شود و فعالیتش وسیع بشود می گوید آراد من هزینه زیرساخت را پرداخت می کنم یک زیرساخت را برای من فراهم کن تا هر کسی در فضای اینترنت است بتواند با من ارتباط بگیرد ولی برای این که ضرر ندهم و بازده من بالا برود و برای این که خیالم راحت باشد که مجموعه ای بزرگ مثل آراد در کنار من هست شما به من راهکار و خط مشی بده و در کنار من باش و پارامتر دوم مدیریت استراتژیک، مدیریت استراتژیکش توسط آراد انجام می شود هر وقت مشکلی یا سوالی داشت یک مدیر استراتژیک دارد و در کنار او است و هر زمان می تواند با او ارتباط بگیرد و آن مدیر ساختار ارتباطیش را هندل می کند.
🔸 پس هر تعداد معامله ای که در یک سال انجام بدهد سود حاصل آن تقسیم می شود ده درصد تاثیر و ده درصد سود برای مدیر است نود درصد سود را خودش برمی دارد و ده درصد که آراد مشاوره می دهد به آراد پرداخت می کند. در طرح دو یک سری کف هایی هم تعیین شده است که باعث تفاوت با طرح یک می شود در بازار داخلی حداقل 40 میلیون و در بازار صادارتی باید 100 میلیون برای دریافت زیرساخت ها باید دریافت بشود برخلاف طرح یک که گفتیم از 2 میلیون تا 2 میلیارد می شود هزینه کرد.
⚫️ طرح شماره سه ما چیست؟
🔸 اول از همه بگویم که این طرح یک سال و سه ماه زمانش است و سه ماه برای اجرای زیرساخت ها و پیدا کردن تامین کننده های خوب و مشتری های خوب و بعد از سه ماه یک پرسه اجرایی دارد خب طرح سه فقط برای صادرات است و برای بازار داخلی نیست مشتری های ما و عزیزانی که می خواهند کار صادارت انجام بدهند بگویند که به هر علتی نمی توانیم کار صادراتی انجام بدهید. تولید کننده است می گوید من ساختار ندارم و می خواهم به تولید خودم بچسبم و یا وقتش را ندارم تولید کننده ای است که می گوید من بلد نیستم صادرات کنم یا تاجر است و می گوید آراد سال اول یا دوم شما برای من این کار را انجام بده سال سوم زمانی که مشتری های من به حدی رسیدن و من برند شدم و دیده شدم و مشتری ها ما را پیدا کردم و کار را در کنار شما خوب یاد گرفتم خودم انجام می دهم.
🔸 اگر تولید کننده باشد که محصولش مشخص است تجارت صفر تا صد آن محصول را آراد انجام می دهد اگر تولید کننده نباشد و کارمند یا شاغل باشد بر اساس ظرفیت و پتانسیل استانی یا شرایط اقتصادی او محصولی برای او آنالیز می شود و بررسی و انتخاب می شود و صادرات آن محصول از صفر تا صد دست آراد است. حالا در یک پرانتز عرض می کنم که ممکن است شخص به یک محصولی علاقه داشته باشد و بگوید آراد من می خواهم صادرات این محصول را در طرح سه شما انجام دهم ما می آییم این محصول را آنالیز می کنیم تا ببینیم این محصول در بازار چه حاشیه سودی دارد.
🔸 وقتی دیدیم که حاشیه سود خوبی ندارد در طرح سه و کلا در صادرات مهم سود و حاشیه سود بالا است ما محصول را بررسی می کنیم و می بینیم که حاشیه سود بالا ندارد این گزینه رد می شود یک محصول دیگری آنالیز می شود و محصولی که حاشیه سود خوبی داشته باشد انتخاب می شود و تمام کارهای اجرایی و مدیریت و بحث حمل کالا و گمرک  آن توسط آراد انجام می شود مذاکره و مکاتبه و هر کار دیگر آن توسط آراد انجام می شود و انتهای هر معامله سود تقسیم می شود.
🔸 اجراییات و مدیریت آن با آراد است پس سی درصد به آراد و هفتاد درصد به شخص پرداخت می شود و آن عزیزمان هم می تواند یا به تولیدش برسد و اگر هم بخواهد می تواند در کنار ما باشد و ببینید و کار را خوب یاد بگیرد بعد از یک سال و سه ماه کار را خودش پیش ببرد و اگر هم خواست با یک هزینه بسیار پایین تر تمدید کند پس طرح سه ما یک سال و سه ماه و فقط در بازار صادرات است. حداکثر محصولات 600 میلیون تومان است و یک سری محصولات که رقابت در آن زیاد است مثل پسته و زعفران و ایزوگام این 600 میلیون بیشتر می شود. طرح سه را هم خدمتتان عرض کنم و طرح چهار هم مخصوص کارخانه های نو پا است چون نمی خواهم این پادکست طولانی بشود در پادکست های بعدی خدمتتان عرض می کنم امیدوارم که همیشه حال دلتان خوب باشد.

دیدگاه خود را ثبت نمایید.

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

0 پاسخ