محصولات سودآور برای شروع تجارت کدامند + فیلم

اگر شما مایل هستید تجارت را شروع کنید و انتخاب محصولی را داشته باشید، چه محصولی را باید انتخاب کنید که سودهای بیشتری از آن داشته باشید. این موضوع را در نظر بگیرید که برای اینکه تجارت کنید در حال حاضر دو گروه محصولات وجود دارد.

کالاهای سودآور صادراتی کدامند؟

دسته بندی محصولات برای تجارت

محصولاتی هستتند که در حال حاضر مصرفشان بسیار بالاست یعنی بر حسب تقاضای افراد این محصول مصرف زیادی دارد و مورد استفاده قرار میگیرد مانند موادغذایی، حبوبات، گوشت و هر محصولی که مصرف روزانه دارد و همهی افراد از این محصول استفاده میکنند.

محصولاتی نیز هستند که محصول روزمره نیست و مصرف روزانه ندارد  و بیشتر به صورت صنعتی مورد استفاده قرار میگیرد مانند محصولات پزشکی، دستگاههای صنعتی، دستگاهای اولیه، مواد پتروشیمی ها.

همهی اینها مواردی هستند که شما برای انتخاب محصول می توانید در نظر بگیرید.

انواع صنایع برای انتخاب محصول

و حالا باید بدانیم چند نوع صنایع داریم که برای انتخاب محصول بخواهیم از آن استفاده کنیم. یک نوع از این صنایع میتواند موادغذایی باشد مانند آبمیوه ها چای انواع دمنوش ها یا حتی حبوبات و کنسروجات.

افراد زیادی هستند که در شهرشان انواع خشکبار فراوانی وجود دارد مانند کشمش، انجیر، پسته و هر محصولی که بتواند در خشکبار و آجیل باشد و بتوان با آن کار کرد و  کسانی هستند که در شهر شیراز در صنایع  عرقیات فعالیت میکنند. در صنایع مواد غذایی حتی مکمل هایی بدنسازی نیز جزو صنایع غذایی میباشد و میوه ها،  شکلات،  قهوه. تمام این موارد میتواند سودهای خوبی داشته باشد بر حسب علاقه و طبق تأمین کننده ای که دارید محصول خود را انتخاب کنید.

صنایع صادارتی ایران

اشخاصی هستند که به گفتهی خودشان از چندین سال پیش بر روی مواد غذایی فعالیت می کنند و میخواهند مواد غذایی را به عنوان محصول خود انتخاب کنند. پس اینطور نیست که گفته شود فقط بعضی از محصولها هستند که سود دارند . نه! زیرا امکان دارد یه محصول به عنوان مثال کنسرو برای شخصی سودآور است و از آن طریق به سودهای زیادی میرسد و برای اشخاصی دیگر که در این محصول کار میکنند سودآور نیست و موفق نیستند. پس باید طبق استراتژی ها پیش بروید و تمام قواعد تجارت را رعایت کنید که بخواهید در تجارت به سود برسید.

نقش تأمین کننده ها در تجارت

افرادی  هستنند که تأمین کننده هایی را دارند.

به طور مثال اشخاصی هستند که در لوازم آرایشی  و بهداشتی مانند شوینده ها، حوله های خانگی و هتلی و خوش بو کنند ها که جزو لوازم آرایش و بهداشتی هستند ، تأمین کننده این محصول را دارند و یا اینکه علاقه دارند در حوزهی این محصولات فعالیت کنند  و دوست دارند که در این کار استارت بزنند، هیچ محدودیتی برای شما ندارد و خیلی هم قابل مصرف است و اشخاص زیادی هستند که در حال حاضر این لوازم را به صورت عمده خرید و فروش میکنند و چون در تجارت ما اینگونه است که بصورت عمده خرید و فروش می شود به راحتی شما میتوانید به سود برسید.

وسایل ورزشی، سرگرمی و هنری

در حال حاضر افراد زیادی هستند که در این حوزه هم فعالیت می کنند مانند لوازم استخر، لوازم تزئین، لوازم کمک آموزشی مانند نقاشی، مجسمه سازی که تمام اینها جزو وسایل سرگرمی و هنری میباشد و شما میتوانید درحوزه این محصولات فعالیت و تجارت کنید و به سودهای زیادی برسید.

چگونه میتوان تجارت پر سود داشت؟

افراد زیادی میپرسند که چگونه میتوانیم تجارت پر سود داشته باشیم. برای اینکه بخواهید تجارت پر سود داشته باشید باید محصول خوبی انتخاب کنید و محصول خوب زمانی انتخاب می شود که، کارشناسان واساتید تأیید کرده باشند که این محصول، محصول خوبی است و شما میتوانید روی آن کار کنید. و دیگر نیاز نیست که حساسیت زیادی داشته باشید و همین که شما با تأیید مشاران و اساتید استارت کار خود را بزنید همین تأیید است و میتواند برای شما تجارت پر سودی را داشته باشید.

و باز یادآوری میشود که، گروههای مختلف وجود دارد که شما بخواهید از میان آنها محصول خود را انتخاب کنید افرادی هستند که روی ظروف پلاستیک یکبار مصرف، گونی، لوازم خانگی، تجهیزات قالی شویی فعالیت میکنند. تمام این موارد، مواردی هستند که شما برای انتخاب محصول میتوانید داشته باشید.

چگونه میتوان تجارت پر سود داشت؟

این مهم می باشد محصولی که آن را انتخاب می کنید مورد علاقهی شما باشد و موقع تجارت تمرکزتان را روی آن محصول بگذارید و راجع به آن اطلاعات داشته باشید. شخصی که تصمیم دارد یک تجارت پر سود داشته باشد باید به قولی که به مشتریان خود میدهد وفادار باشد. این موضوع میتواند باعث شود دوباره مشتری به سراغ شما بیاید و از شما خرید داشت باشد و مجدد این شرایط را برای شما پیش بیاورد. پس زمانی که که شما تصمیم میگیرید که این کار را استارت بزنید باید این نکته را درنظر بگیرید.

انتخاب محصول غیر وارداتی برای سود بیشتر

در ایران اگر بخواهید تجارت پر سودی داشته باشید باید حتما محصولاتی را انتخاب کنید که وارداتی نباشند. چون محصولات وارداتی میتوانند سودهای کمی به شما بدهند و کسی که به دلار محصول خود را میخرد برایش جذاب نخواهد بود که به دلار بخرد و به دلار نیز بفروشد.

اینکه شما بیایید یک محصول را واردات کنید و آن را به کشورهای دیگر صادرات کنید. این میتواند سودهای زیادی به شما ندهد. ولی محصولی که در ایران تولید میشود و شما بخواهید روی آن محصول کار کنید و تبلیغات کنید و مشتریان را جذب خود کنید این امر میتواند برای شما سود آور باشد.

گروهی هستند که در حال حاضر تجارت میکنند و مشغول تجارت کردن هستند و محصول خود را انتخاب کرده اند و می خواهند به درآمدهای بیشتری دست پیدا کنند، در این کلاسها به این نکته خواهیم پرداخت که، کسانی که محصول را انتخاب کرده اند باید در تجارتشان صبور باشند . بسیاری از شما تجارت می کنید و این امکان پذیر نیست که پله های ترقی را یه شبه طی کنید.

باید تجربه کنید و در اوایل کار با مشتریان خود کنار بیایید. زیرا صد درصد با تبلیغاتی که شما انجام می دهید، مشتری جذب شما خواهد شد و با شما ارتباط خواهد گرفت و میخواهد محصول را از شما بخرد پس شما باید با آرامش کامل به تمامی سوالهای او پاسخ دهید. و اگر تصمیم گرفتند به صورت خرده از شما خرید کنند مشکلی نیست . این افراد معمولا ابتدا به صورت خرده از شما خرید میکنند، تا بینند جنسی که شما میگفتید بر حسب کیفیت و قیمت، ارزش آن را دارد که به صورت عمده از شما خرید کند یا خیر.

درجه بندی کیفیت محصول ها

خب کیفیتها متفاوت است. شخصی کیفیت بیشتری از شما میخواهد و شخصی دیگر محصولی با درجهی ۳ از شما میخواهد. این فرد برای اینکه بداند که میتواند با شما همکاری داشته باشد ابتدای کار به صورت خرده از شما خرید خواهد کرد پس شما باید صبور باشید و به همین خریدهای اندک که دراویل کار اتفاق می افتد هم پاسخ دهید و محصول را برای مشتری تأمین کنید، زیرا اکثر افرادی که بصورت خرده از شما خرید میکنند روزی خواهند آمد و از شما خرید عمده خواهند کرد.

چون تجربه ندارند و اولین بار است که از شما خرید میکنند و با خصوصیات شما هم آشنا نیستند به همین خاطر یکبار از شما خرید میکنند تا بفهمند خریدشان چند روزه به دستشان می رسد و به حرفهایی که زده اید وفا میکنید یا نه. پس تمام این نکات میتواند به شما کمک کند که شما در تجارتتان به سود برسید و این میتواند یک آیکن خوب باشد.

درجه بندی کیفیت محصولات

میزان سرمایه برای ورود به تجارت

حال خیلی از شما هستنید که هنوز وارد تجارت نشده اید و یک ابهام و سوال در ذهنتان است که: خیلی افراد هستند که سرمایه اندکی برای شروع کار دارند. به طور مثلا شخصی که حدود ۱۰ میلیون دارد و اینکه آیا با ۱۰ میلیون هم میتوان تجارت کرد یا نه. بله! با ۱۰ میلیون هم میشود تجارت کرد، ما برای اینکه بتوانیم تجارت کنیم و در آینده صادرات انجام دهیم باید از بازار داخل شروع کنیم.

فرض کنید کسی که دانشجو میباشد و هیچگاه تجربه تجارت را نداشته است از بازار داخل شروع میکند و طبق تجاربی که بدست میآورد برحسب آن استارت کارش را میزند. کسی که صادرات انجام میدهد باید در بازار داخل هم پایگاه داشته باشد.

نمیشود فردی وارد صادرات شود و در بازار داخل کار نکند. پس شما با ۱۰ میلیون هم میتوانید در بازار داخلی کار کنید و بازار داخلی هم می تواند برای شما سودهای خوبی داشته باشد و سود کمی ندارد.

دیدگاه خود را ثبت نمایید.

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

13 پاسخ
 1. الهام
  الهام گفته:

  از سایت های انگلیسی خیلی ایده های جذابی میشه گرفت. مثلا من در اینستاگردی به زبان انگلیسی زیورآلات بسیار زیبا و جذابی پیدا کردم که اصلا نمونه ش در ایران نیست و خیلی خوب میشه روش سرمایه گذاری کرد

  پاسخ
 2. سلمان
  سلمان گفته:

  مواد غذایی و گوشت ریسکش بالاتر از بقیه محصولاته چون امکان خراب شدنش خیلی زیاده و آدم ورشکسته میشه با تفاوت چند روز

  پاسخ
  • خاوری
   خاوری گفته:

   ولی صنایع دستی به نظرم خیلی بکر باشه. یعنی صنایع دستی هر کشوری ویژگی های خاص خودش رو داره و اگر کیفیت مطلوبی داشته باشه فروش خیلی خوبی هم میتونه داشته باشه

   پاسخ
 3. majid
  majid گفته:

  سلام سپاس فراوان از مطالب خوبتون
  من تازه وارد هستم و هنوز نوبت تجارت داخلی نشدم.به امید خداوند منم سهمی
  برای اقتصادکشورم رقم بزنم ممنونم ازشما وممنونم ازشما بچه های موفق آرادی
  بدرود majid

  پاسخ
 4. Mobin
  Mobin گفته:

  Mobin
  با عرض سلام مبین هستم تازه واردییم از جنوب چندتاسوال دارم ایا برای شروع کار با اراد پول پرادخت کردن الزامی هست واین پول رانمیشه بعد از اشنایی وهمکاری بیشتر با اراد بپردازیم واخر تضمین این مبلغ بدون قرار دادچطور میشه ومقدار پول که باید بپردازم چقدره؟؟؟؟؟

  دیدگاه شما در انتظار تایید است. پاسخ

  پاسخ
 5. پروین سرافراز
  پروین سرافراز گفته:

  من ی باغ انجیر دارم ک محصولاتش کاملا ارگانیک و دیم هست بدون ابیاری درختان ایا راهی برای صادر کردن این محصول وجود داره که به درآمد بیشتری برسم

  پاسخ