مراحل رشد گروه

مراحل رشد گروه به چه شکل است + فیلم

مراحل رشد گروه به چه معناست؟ همیشه رشد کردن در گروه و جمع هاست مگر نشنیده اید که قدیمی ها می گویند ید الله مع الجماعت. خداوند نیز با جماعت است و شرایط رشد آنها را بهتر فراهم کرده و مقدر می کند.
پس سعی کنید وارد جمع های مثبت و رو به رشد شوید که از خود شما قوی تر باشند و باعث پیشرفت شما گردند.

انفرادی رشد نمی کنید                         

پس شما نیاز دارید برای ثروتمند شدن انرژی بگیرید و انرژی باید بالا باشد، باید دوستان پول دار و مطمئن داشته باشید، حالا سوال اینجا است که چنین دوستانی کجا پیدا می شوند؟
اگر این دوستان را نداشته باشید تکی نمی توانید رشد کنید، همیشه در هر مجموعه ای، تیم رشد می‌ کند، انفرادی دنبال رشد کردن نباشید چون رشدش محدود است.

یعنی اگر شما توان مالی تان این طور باشد که یک نفره مثلاً ماهیانه ۵۰ میلیون تومان درآمد داشته باشید می ‌بینید که بعد از یک مدتی درآمدتان روی همین ۵۰ میلیون تومان باقی می ماند و بیشتر نمی ‌شود، پس همیشه باید توانتان بالاتر باشد.

بال های شما چه کسانی هستند؟

مثلاً چرا یک مگس نمی تواند در ارتفاعات خیلی بالا پرواز کند، در حالی که کبوتر، عقاب و شاهین می توانند پرواز کنند؟
و هر چقدر که بال هایتان بزرگتر باشد می توانید در ارتفاع بالاتری پرواز کنید و اوج بگیرید، بال های شما چه کسانی هستند؟ خودتان هستید؟ خود شما به تنهایی چقدر توان دارید؟

بال های شما چه کسانی هستند

می ‌بینید که توان تان کم است و کسی که در ماه ۵۰ میلیون تومان درآمد دارد درجا می ‌زند چون دارد انفرادی کار می ‌کند و با کوچک ‌ترین اتفاق همیشه شکست می ‌خورد.
و شبیه به یک نهال می ‌ماند که با هر بادی تکان می‌ خورد، باید تنومند شوید، باید شبیه به یک درخت شوید، باید از اطرافیان کمک بگیرید.
یعنی اگر یک درختی تنومند است، تنهایی نمی ‌ماند بلکه باید درخت ‌های دیگری هم اطرافش باشند تا او را نجات دهند.

داشتن همراهانی هم جهت و هم فکر با خودتان

پس برای دریافت انرژی، برای زنده ماندن و زندگی بهتری داشتن، شما نیاز دارید اطرافیانی برای خودتان بسازید که آنها هم مثل شما، هم جهت و هم فکر شما باشند و اگر افرادی را که در کنار خودتان دارید مانع کار شما باشند، نبودن این افراد بهتر از بودنشان است.

مثلا افرادی هستند که می ‌گویند همسرم با من مخالف است و نه تنها حامی و هوادار من نیست بلکه دقیقا دارد با من مخالفت می ‌کند یعنی دارد یک سدی برای من ایجاد می‌ کند که من نتوانم حرکت کنم.
و این خیلی کار را سخت می ‌کند، باید دوستان شما هم جهت و هم فکر با شما باشند و اگر چنین افرادی را ندارید نباید با مخالفین خودتان مشورت کنید بلکه باید دوستانی برای خودتان پیدا کنید که آنها دقیقا هم جهت با شما باشند.

دوستان هم جهت

پیدا کردن افراد هم فکر

از کجا می شود این دوستان هم فکر را پیدا کرد؟ مثلا در کلاس های مجازی و غیر مجازی آراد تقریباً همه هم جهت با هم دیگر فکر می‌ کنند.
همه آن ها می‌ خواهند تجارت کنند و پول به دست بیاورند، و اگر این تعداد آرادی با همدیگر متحد شوند یه گروه خیلی قوی می تواند از آن ها شکل بگیرد.

اما اگر بروید این تعداد آدم را از کنار خیابان پیدا کنید و توان های همه را هم وسط بگذارید می‌ بینید که هیچی از آن ها در نمی آید.
و نه تنها پولی در جیب شان نیست بلکه اگر به آن ها بگویید که فکرهایتان را وسط بگذارید می ‌بینید که همه فکرها کارمندی و کارگری است و اگر بخواهد خیلی خوب باشد نهایتا به این نتیجه برسید که یک مغازه فست فودی بخواهید بزنید.

فکر های ناب

در حالی که اگر فکرهای خوب و ناب داشته باشیم، می‌ بینیم که از ظرفیت ‌های وجودی هر کس می‌ شود خیلی خوب بهره گرفت، استفاده کرد و زندگی راحت تری را برای همه ایجاد کرد.

انرژی گرفتن از آرادی ها

پس همه شما نیاز به انرژی دارید، در هر شهری که دارید زندگی می کنید سعی کنید که آدم ‌هایی متناسب با فکر خودتان برای خودتان پیدا کنید.
اگر نمی توانید این کار را انجام دهید، خیلی از شما در قم زندگی می کنید و اینکه اینجا انرژی بیشتری می گیرید و آرادی های بیشتری را می بینید که این خیلی خوب است.

ما آرادی ها وقتی به صورت حضوری در دفتر آراد برندینگ در قم جلسه برگزار می کنیم می ‌بینیم که بیشتر از ۵۰ خانواده، از شهرهای مختلف به قم آمدند.
فقط برای اینکه از بقیه انرژی بگیرند و چون همه می خواهند ساکن قم شوند می ببینیم که قیمت خانه های قم دارد بالا می رود و اجاره هایش هم دارد گران می شود.

جلسات حضوری قم

در صورتی که در سال ‌های قبل اصلا این طوری نبود و چون خیلی ‌ها دارند ساکن قم می شوند می بینیم آراد برندینگ شبیه به یک قبیله ای شده است.
و ما خیلی موقع با آرادی ها تفریح و مراسم های مختلف می رویم، گردش و خوش گذرانی های خاص خودمان را داریم و این ها سراسر انرژی است.

شما برای اینکه بتوانید کار کنید نیاز به انرژی دارید همیشه که انسان نمی تواند کار کند بلکه گاهی اوقات باید از یک جایی انرژی بگیرد تا بتواند ادامه بدهد وگرنه اگر انرژی نداشته باشد نابود می شود.

انفرادی نباشید خیلی از شما دارید انفرادی کار می کنید که ما آرادی ها پیشنهاد می کنیم سعی کنید همه شما ساکن قم شوید.
چون کسانی که الان به قم آمدند در شهرهای مختلف زندگی می‌ کردند ولی الان به خاطر همین موضوع به قم آمدند و دارند اینجا زندگی می ‌کنند.

خودتان را تغییر دهید

درست است که شرایط سخت است، غربت سخت است ولی باید سختی را به جان خرید تا بتوانید یک زندگی بهتری را برای خودتان بسازید.
تا زمانی که خودتان را تغییر ندهید اتفاقی برایتان نمی ‌افتد و همیشه در همین حالت می ‌مانید پس نیاز به تغییر دارید.

کلاس مجازی

شرکت در کلاس های مجازی آراد برندینگ

آنهایی که به هر دلیلی فعلا شرایطش را ندارند و بهانه می ‌آورند که نمی‌ توانند به قم بیایند ما آرادی ها داریم یک سری جلسات را برگزار می ‌کنیم تا بتوانیم آرادی هایی که نمی توانند به قم بیایند تا حضوری با همدیگر در ارتباط باشند را وصل کنیم.

داریم تلاش می ‌کنیم که یک سری کلاس ‌ها را در آینده برگزار کنیم که البته فعلاً به صورت مقدمه برنامه ‌هایمان را در سایت، بخش پخش زنده آراد برندینگ گذاشتیم تا یک کلاس آرادی موفق برگزار کنیم.
و در این جلسه 3 یا 4 نفر از آرادی ها را بیاوریم تا بگویند که از کجا شروع کردند؟ چه کارهایی انجام دادند؟ در حال حاضر چقدر موفق شدند؟ دارند چه کار می کنند؟
آیا توانستند موفق شوند که برای خودشان شرکت تاسیس کنند؟ به کجا صادرات داشته اند؟ از کجا مشتری پیدا کردند؟ و … .

شرکت در برنامه صندلی داغ آراد برندینگ

یک برنامه دیگر به اسم صندلی داغ داریم که بیشتر یک برنامه دورهمی و سرگرمی جذاب است به خاطر اینکه صرفا کاری نباشد.
آنهایی که نمی‌ توانند حضوری در جلسات باشند یک دورهمی خوب با آرادی ها داشته باشیم، که البته ما آرادی ها قبلاً یک چنین جلساتی را 3 یا 4 سال پیش برگزار می کردیم و الان می خواهیم برنامه را مجدد، با یک رویکرد بهتر و زیباتر آغاز کنیم.
که هر هفته 2 یا 3 نفری آرادی ها را می آوریم تا روی صندلی بنشینند و سوالاتی که شما از آن فردی که مهمان برنامه است مطرح می‌ کنید و یک سرگرمی خیلی خوب است که بتوانید از آن بهره بگیرید.

صندلی داغ

شرکت در مسابقه هفته آراد برندینگ

یک جلسه دیگری هم در رابطه با مسابقه هفته است که ما آرادی ها در هر جلسه ۱۰ نفر را می آوریم تا این ۱۰ نفر از همدیگر سوال پبپرسند.
به این شکل که مثلاً نفر اول می ‌گوید من آماده هستم و از او سوال پرسیده می شود که اگر پاسخ صحیح بدهد مشخص می ‌کند که سوال دوم از چه کسی پرسیده شود که آن فرد هم باید به آن سوال جواب دهد که اگر جواب صحیح بدهد، نفر بعدی را مشخص می ‌کند و اگر جواب ندهد از بازی حذف می شود که حالا یک جوایزی هم برای این موضوع در نظر گرفته خواهد شد.

ما همچنین برای بچه‌ های آرادی اردو داریم، روزهای شنبه و سه شنبه اردو برگزار می ‌کنیم، همچنین پیست اسب سواری، تیراندازی و تفریح های خاص خودمان را داریم و داریم خیلی خوب برنامه ها را پیش می بریم.

 

 

دیدگاه خود را ثبت نمایید.

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

15 پاسخ
 1. افشین کیا
  افشین کیا گفته:

  گروه معمولا از افرادی تشکیل می‌شه که با مشارکت یکدیگه برای انجام کار یا رسیدن به هدف مشخصی تلاش می‌کنن

  پاسخ
  • ایوب امیرپور
   ایوب امیرپور گفته:

   گروهی به ویژگی‌های نگرشی و رفتاری اعضای گروه برمی‌گرده و با چگونگی تشکیل گروه‌ها، ساختار، فرایند و نحوه‌ی عملکرد اونها ارتباط داره

   پاسخ
 2. محمدخوش خو
  محمدخوش خو گفته:

  اگه کسی ادعا کنه در زمینه فعالیت گروهی و کار تیمی مطالعه کرده اما مدل تاکمن رو نمی‌شناسه باید در صحت ادعاش تردید کرد

  پاسخ
 3. محمدعلی خانی
  محمدعلی خانی گفته:

  گروه یکی از رایج‌ترین الگوهای ساختار نیروی انسانی در هر سازمانه و بنابراین مطالعه‌ی گروه و تعریف کار گروهی برای مطالعه‌ی رفتار سازمانی از اهمیت زیادی برخورداره

  پاسخ
 4. علی آروین
  علی آروین گفته:

  باید سعی کنیم نیمه پر لیوان رو ببینیم
  قدردان مشکلات باشیم
  هرگز خودمونو با دیگران مقایسه نکنیم
  سرزنش درونی خودمونو کنار بزاریم
  افکارمون رو بیان کنیم
  عزت نفس داشته باشیم

  پاسخ
 5. سعید قراتی
  سعید قراتی گفته:

  زندگی راه پر فراز و نشیبیه که با سختی ها و مشکلات زیادی همراهه
  برای پیروز شدن در این راه همواره باید به جنگیدن ادامه بدیم
  همیشه دلیلی برای جنگیدن وجود داره فقط باید به درستی بدنبال اون بگردیم

  پاسخ
 6. زهرایونسی
  زهرایونسی گفته:

  باور به خود این اعتماد به نفس رو به ما می ده که در راه ثابت قدم باشیم و هیچ چیز مانع رسیدن ما به اهدافمون نباشه

  پاسخ
 7. جوادخلیلنژاد
  جوادخلیلنژاد گفته:

  توانایی اقدام به عمل با وجود شک و تردید بسیار
  هر زمان که بخوایم چیزی رو تغییر بدیم یا کار جدیدی رو شروع کنیم به نظر ترسناک می رسه همه ما دوست داریم آسایش و امنیت داشته باشیم اما فقط افراد شجاع هستن که می تونن مسیرهای جدید رو کشف کنن و تاثیر مثبتی بر دنیای اطراف شون بزارن

  پاسخ
 8. شاهین جوادی
  شاهین جوادی گفته:

  تنها راه پیش رفتن اینه که تمرکزمون رو روی کاری که در دست داریم معطوف کنیم چون به همین ترتیب زندگی که می‌خوایم داشته باشیم رو خواهیم ساخت

  پاسخ
 9. 6456
  6456 گفته:

  باید تمام افکارمون باید روی یک جنبه از زندگی‌ که می‌خوایم تغییرش بدیم متمرکز باشه
  روی نحوه تغییر چیزها تمرکز کنیم

  پاسخ
 10. محمدرضاقمریاری
  محمدرضاقمریاری گفته:

  اینکه همیشه و هر لحظه متمرکز زندگی کنیم کار سختیه اما به مرور زمان ساده‌تر می‌شه و پیشرفت رو در خودمون خواهی دید.
  اگه روی بهتر کردن خودمون و موقعیتمون تمرکز کنیم مطمئناً پیشرفت خواهیم کرد اما یادمون باشه هیچ راه میان‌بری وجود نداره

  پاسخ
 11. نوید اکبریان
  نوید اکبریان گفته:

  هر پیشرفتی که داریم حتی کوچکترین باز هم پیشرفت به حساب میاد پس مثبت باشیم و تمرکزمون رو از دست ندیم
  اسیر دامی نشیم که ذهن بسیاری رو در مسیر موفقیت، در مسیر زندگی که احساس می‌کنن برای کامل شدن باید داشته باشن درگیر کرده

  پاسخ
 12. پروانه حیدری
  پروانه حیدری گفته:

  منفی‌گرایی خیلی بیشتر از کمونیسم آرزو بر باد داده
  برای پیشرفت لازمه که مثبت باشیم

  پاسخ