راه های افزایش درآمد و فروش با تجارت نوین + صوتی

🔻 در این فایل می خواهم در مورد افزایش درآمد و افزایش فروش صحبت کنم که چه راهکارهایی وجود دارد که بتوانیم فروش را افزایش بدهیم. وقتی در مورد این موضوع صحبت می کنیم همه به دنبال این هستند که با یک سری خدمات و اضافه کردن  آپشن به محصولاتشان فروش را بالا ببرند. مثلا طرف پیتزا فروشی دارد می آید سیب زمینی را رایگان می کند، یا مثلا مغازه لباس فروش دارد 30 درصد آف می زند اگر در اکثر خیابانهای تهران یا اکثر شهرستان ها راه بروید می بینید که همه مغازه آف زدند ولی آیا واقعا این روش ها باعث افزایش فروش می شود بیاییم این را بررسی کنیم که آیا این کارها جواب می دهد.

مهندس مرادی
افزایش درآمد و فروش
remove add
repeat favorite volume_up
0:00:0 play_arrow

🔻 به نظر ما باید بازی را عوض کنیم برای افزایش فروش یا باید از مسیر فروشی برویم که بقیه نمی روند یا باید به جایی بفروشیم که بقیه نمی فروشند یعنی چه؟ مثال می زنم شما الان به مشهد می روید و یک لباس فروشی می زند در صورتی که مشهد خودش یک عالمه لباس فروشی دارد این کار جواب نمی دهد ولی مثلا کسانی که برای اولین فلافل زدند چون آن موقع فلافل فروشی در مشهد نبود جواب گرفت هرچند ایده های این سبکی با عدم موفقیت روبرو می شوند چون به زودی کپی می شوند از روی آن ها تکرار می شود.

🔻 حال برای افزایش فروش چه کاری باید انجام بدهیم اول صحبتی که ما می کنیم این است که از روش های مرسوم فاصله بگیریم یعنی هر حوزه ای یک روش مرسوم دارد یعنی در پوشاک مرسوم این است که تخفیف بزنیم مثلا در خوراکی ها و فست فودی مرسوم این است که نوشابه و سیب زمینی رایگان، در کارخانه های مرسوم بیلبورد گرفتن و تبلیغات تلویزیونی کردن است اولین کاری که می کنیم این است که از مرسوم فاصله می گیریم چرا؟ چون مرسوم ها با هزینه های زیادی همراه هستند و افرادی پولدارتر از ما هستند و به راحتی می توانند آن را انجام بدهند.

🔻 نکته بعدی این است که به راحتی کپی و تکرار می شود شما مثلا امروز یک ایده بگذارید که فکر کنید که کارخانه شوینده دارید که هر دو شوینده که بخرید یکی رایگان می گیرید می بینید که فردا ده تا شرکت آن را کپی کردند یادتان هست یک زمانی شیشه پاکن ها می آمد یکی هم رایگان در کنارش بود این ها به راحتی کپی می شود پس باید از روش های مرسوم فاصله بگیرید چون هم پول می خواهد و هم زود تکراری می شود.

🔻  نکته سوم این است که برای افزایش فروش باید جامعه هدف تان را گسترش بدهید اگر امروز من طوری کار می کنم که فقط در شهر خودم می فروشم باید کاری کنم که به استانم بفروشم اگر به استانم بفروشم باید به کشورم بفروشم اگر به کشورم می فروشم باید به منطقه و بعد از آن به کل دنیا بفروشم باید بتوانم به بقیه جاها هم بفروشم. پس ما در مورد دو قضیه صحبت می کنیم برای افزایش فروش از روش های غیر مرسوم فاصله بگیریم و در مکان هایی که امروز حضور نداشتیم باید حضور داشته باشیم و وارد بازارهای جدید بشویم. یا می توانید از ایده های جدید برای فروش استفاده کنید.

🔻 مثلا می آییم بسته بندی خلاقانه ای انجام می دهیم مثلا یکی بخر دو تا ببر یا دو تا بخر یکی ببر از این ایده ها ببر وقتی می خواهید ایده خلاقانه بدهید این را در نظر بگیرید که این ایده شما خاصیت کپی شدن دارد یا ندارد. مثال یک شرکت حقوقی چند وقت پیش یک ایده ای داده بود تحت این عنوان که دو نیم میلیون تومان گرانتی یک ساله بعد قید کرده بود که من ایده ام را ثبت اختراع کردم و نمی توانید کپی کنید، اوکی ولی خب این حرف هم حرف بی منطقی است چون درست است دو و نیم میلیون کپی می شود ولی دو و چهارصد یا دو و ششصد این کار را انجام می دهند.

🔻 پس باید ببینیم کپی شدن آن چقدر سخت است به طور مثال می توانید بگوید ایده ای که آراد در مورد سایت و آمدن صفحه اول دارد این هم قابلیت کپی دارد بله درست است باید بدانید که کپی شدن آن چطور است اگر طرف الان اراده کند می تواند برای فردا صبح بزند آیا این دانش و این قدرت را دارد، آن ایده می گوید کپی می کنم دو و پانصد خب دو و چهارصد و یا دو هفتصد هم می تواند زد این قابل اجرا است.

وقتی شما می آیید در سرچ ها جایگاه می گیرید و در رتبه های اول قرار می گیرد و دیده می شوید اگر کسی که اراده کند که جایگاه شما را بگیرد آیا می تواند فردا صبح این کار را انجام بدهد اولا این که باید دو یا سه ماه زحمت بکشد و وقت گذارد و دوما آیا دانش این کار را دارد یا ندارد پس هر وقت به فکر ایده های خلاقانه و خاص بودید حتما به این نکته فکر کنید که کپی می شود یا نمی شود.


🔻
مثلا روش های همبرگری ها چیه؟ می زند همبرگر 16، 20، 24 با این 20 تومان کاری می کند که این 24 تومانی هم فروخته بشود طرف می گوید اختلافش کم است ولی حتما کیفیتش خیلی بالاتر است پس این کار را انجام بدهید. ایده ها متفاوت هست ایده های خدمات و قیمت و ایده های تولید این ها راحت کپی می شود پس باید حواسمان به آن ها باشد. امیدوارم این نکاتی که گفته شد را بتوانید در کارتان اجرا کنید و موفقیت های بالاتری را کسب کنید موفق و مؤید باشید.

دیدگاه خود را ثبت نمایید.

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

0 پاسخ