🌟 پخش زنده آراد برندینگ شما را به ثروتمند شدن دعوت می نماید.

راهکارهای افزایش فروش رستوران + فیلم

در این مقاله در مورد افزایش فروش رستوران ها صحبت می کنیم.

🎁 در ARAD QA عضو شوید و درباره تجارت و اقتصاد بپرسید و پاسخ دهید.
عوامل مهم در تاسیس رستوران

افرادی که در گام اول قصد دارند کسب و کاری برای خود راه اندازی کنند یقینا ذهنشان به سمت تاسیس رستوران رفته و دوست دارند به سمت این شغل بروند.

در ذهن این افراد این شغل به عنوان راحت ترین شغل است، ولی در عمل این طور نیست و سختی هایی به همراه دارد.

1) چون مشتری هایی که در گام اول به سمت شما می آیند، انتظار یک محیط آرام را دارند تا در فرصت های بعدی مجددا به سراغ شما بیایند و جذب شوند.

2) در حالت بعدی مشتری ها باید ساختار مناسب رستوران شما را در حالت کلی ببیند.

3) با سرویس دهی بسیار خود و مناسب، ذهن مشتری ها را به صورت صد در صد جذب کنید.

نکته مهم در مورد رستوران ها این است، که یک رستوران خوب فقط یکبار فرصت خطا دارد چرا که با همین یکبار به صورت صد در صد مشتری های خود را از دست می دهد.

 در مورد رستوران ها تمامی موارد را به سه دسته کلی تقسیم بندی می کنیم
سه اصل یک رستوران موفق

1) جذب مشتری جدید

اگر در برنامه کاری رستوران داری، جذب مشتری جدید را نداشته باشید، یقینا این مشتری ها به سمت رستوران های دیگری می روند که تبلیغات گسترده ای دارند و حتی در چنین شرایطی مشتری های قدیمی شما هم تحت تاثیر این تبلیغات قرار گرفته و از سمت شما به دیگر رستوران ها جذب شوند.

برای جذب مشتری جدید تر باید تبلیغات گسترده ای داشته باشید تا از دیگر رقبا پیشی بگیرید.

تبلیغات رستورانی مناسب که نیاز است تا برای جذب مشتری جدید به کار ببرید: تراکت، بیلبورد تبلیغاتی، شبکه های اجتماعی و ویز است که تمامی این ها در دسترس رقبا و دیگر رستوران ها هم می باشد.

ولی چیزی که ما به شما معرفی می کنیم نه تنها موارد بالا را هم در برمی گیرد، بلکه گاهی فراتر از اینها می باشد.

چرا که با آن روش می توانید حجم بسیار زیادی از مشتریان را در اختیار داشته باشید و به تنهایی باعث شود تا مشتریان زیادی به سمت شما بیایند.

با افزایش و تنوع مشتری، شما به فکر تاسیس رستوران های زنجیره ای بیفتید و یا در شهرهای مختلف شعبه هایی بیشتری احداث کنید.

برند سازی کنید و برند خود را به استان ها و شهرهای دیگر بفروشید و زیر مجموعه هایی برای رستوران خود داشته باشید.

در این بخش مواردی به شما گفته می شود که دیگران با استفاده از آنها کار خود را گسترش داده اند و برند خود را به استان های دیگر به فروش رسانده و شعبه های خود را گسترش داده اند.

مثل رستوران پدر خوب، شعبه های زیادی از این رستوران در شهرها و استان های دیگر تاسیس شده که فروش های زنجیره ای وار آن باعث شده است، حجم بسیار زیادی از متقاضیان به سمت این رستوران بیایند.

جذب مشتری یکی از نکات اصلی است که می تواند کسب و کار شما را رونق داده و اگر شما جذب مشتری خوبی نداشته باشید یقینا سرویس دهی خوبی هم نخواهید داشت.

2) سرویس دهی

سرویس دهی، موردی است که اگر مشتری به رستوران شما آمد، شما با ارائه غذای خوب، با کیفیت و مطابق نظر افراد، آنها را جذب کرده تا مجددا به رستوران بیایند.

سرویس دهی شامل موارد زیادی می شود، سرویس دهی در داخل و خارج از رستوران می باشد.

3) حفظ مشتری قدیمی

حفظ مشتری قدیمی نسبت به مشتری های جدید به طبع از هزینه های کمتری برخوردار است، چرا که این افراد در گذشته محیط کاری شما را دیده اند، غذای رستوران شما را تست کرده اند، محصولات شما را رصد کرده و جذب شده اند.

ولی در این خصوص این مورد را فراموش نکنید که جذب و تبلیغاتی که برای مشتری جدید صورت می گیرد، باعث حفظ و ماندگاری مشتری های قدیمی هم می شود.

در مباحثی که بیان کردیم موارد جزیی را در مورد شغل رستوران داری، مطرح کرده و افرادی که در این خصوص یعنی رستوران داری فکر می کردند که شغل راحتی است به این نتیجه می رسند که بسیار شغل سخت و طاقت فرسایی است.

در حالی که ما می توانیم با ورود به عرصه تجارت در خصوص محصولات رستورانی و ابزارهای مختص رستوران و تجهیزات آن گام بلندی در تجارت برداریم، که در این راستا از هزینه های کلان شما جلوگیری می شود.

حتی شما می توانید این مسیررا در منزل یا دفتر کاری خودتان کنترل و مدیریت کنید، فقط کافیست در این رابطه با مشاورین ما درارتباط باشید، تا گام به گام شما را به سمت هدف نزدیک کنند و راهنمایی های لازم در خصوص تجهیزات، ملزومات و دستگاه های مورد نیاز در رستوران ها را در اختیار شما قرار دهند.

دیدگاه خود را ثبت نمایید.

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.



1 پاسخ
  1. Avatar
    هاله حسين زاده گفته:

    اولين بار در عمرم بعد رزمندگان جهادي در جنگ ديدم كه گروهي رسالتي مقدس را سرلوحه براي زودودن فقر در جامع انجام ميدهند. من تازه با شما اشنا شدم اميدوارم بتوانم اهداف عالي شما و خودم را جامعه عمل بپوشانم

    پاسخ