🌟 پخش زنده آراد برندینگ شما را به ثروتمند شدن دعوت می نماید.

راه های جذب مشتری جدید + فیلم

با دانستن راههای جذب مشتری جدید به سادگی می توان همیشه مشتریان تازه ای داشت و نسبت به وفادارسازی تعداد قبلی مشتریان خود نیز اقداماتی انجام داد.

🎁 در ARAD QA عضو شوید و درباره تجارت و اقتصاد بپرسید و پاسخ دهید.

اولین موردی که در جذب مشتری جدید باید به آن توجه داشته باشید، بحث ظاهر است. ظاهر و تیپ خودتان و همچنین ظاهر دفتر کارتان!  سعی کنید همیشه متفاوت تر از دیگران باشید.

در صورتی که مشتریان بزرگ شما درخواست قرار ملاقات حضوری با شما را دادند، حدالامکان آن ها را دعوت نکنید اما برای مشتریان کوچکتر ملاقات حضوری در ابتدای کار مشکلی ندارد. چرا که از نظر ظاهری باید دفتر کار شما بسیار شیک باشد.

در سایت و شبکه های اجتماعی با استفاده از تبلیغاتی که انجام می دهید، نظر مشتریان را به خود جلب می کنید، در این صورت از خودتان یک فرد با پرستیژ و با شخصیت در ذهن مشتریان می سازید! در صورتی که مشتری شما را غیر از آن چه که در شبکه های اجتماعی یا سایت شناخته، ببیند تمام باور هایش نسبت به شما از بین می رود.

پس ظاهر دفتر کار و ظاهر و تیپ خودتان در جذب مشتری بسیار مهم است. به عنوان مثال: اگر گوشی اپل دارید هنگام مذاکره با مشتری گوشی اپل خود را روی میز قرار دهید. توجه کنید که برند اپل خیلی متفاوت تر و با پرستیژ تر از هواوی یا سامسونگ است.

قیمت محصول برای جذب مشتری

بحث قیمت محصول برای جذب مشتری بسیار مهم است. خیلی از افراد بر این باور هستند که معیار فروش کیفیت است! اما این نظریه کاملا اشتباه می باشد چرا که خیلی از مشتری ها قدرت تشخیص و شناسایی محصول با کیفیت را ندارند.

اگر شما به عنوان یک تاجر معیار فروش خود را روی بحث کیفیت قرار دهید، حتما با شکست مواجه خواهید شد! چون شما نمی توانید تمام مشتریان خود را متقاعد کنید که علت بالا بودن قیمت محصولتان، با کیفیت بودن آن است.

سومین بحثی که حائز اهمیت است داشتن آگاهی کامل نسبت به محصول است.

رفتار دوستانه با مشتری

زمانی که شما خودتان فرد درست کاری در معامله باشید و رفتار درستی داشته باشید، مشتری به شما اعتماد می کند و در نتیجه این اعتماد سازی، برای شما هوادار جذب می کند.

به عنوان مثال اگر شما خودتان بخواهید مشتری جذب کنید و این کار از شما ۱۰۰ ژول انرژی بگیرد، زمانی که مشتری برای شما مشتری دیگری یا هوادار جذب می کند شما ۱۰ ژول انرژی صرف می کنید.

تبلیغات

مهم ترین کاری که برای جذب مشتریان جدید باید انجام دهید، بحث تبلیغات است. میزان دیده شدن شما خیلی مهم است اینکه مشتری در شبکه های اجتماعی یا در سایت به هر کانالی سر بزند شما را ببیند، هر سرچی انجام دهد برند شما را ببیند، برای جذب مشتری خیلی مهم است.

حفظ مشتریان قدیمی

اولین موردی که باید به آن توجه داشته باشید و حتما انجام دهید، غافلگیر کردن مشتریان است. خیلی  وقت ها شخص تامین کننده یا تولید کننده با مشکلاتی از جمله مشکل مالی مواجه می شود و محصول را با قیمت بسیار پایین تر به شما می فروشد.

خیلی از افراد و تاجران در این موقع فقط به سودی در این معامله کسب می کنند می اندیشند و ترجیح می دهند با همان قیمت قبلی محصول را به مشتری بفروشند تا از طریق ارزان خرید کردن و با قیمت بالا فروختن سود بیشتری کسب کنند که این تفکر نیز اشتباه است.

اگر شما محصول را با قیمت ارزان تر خریداری کردید مشتری خود را با قیمت پایین تر از قبل سورپرایز کنید. در این مواقع در کانال یا در سایت و پیج هایی که در اختیار دارید جشنواره ای تعریف کنید. بازه زمانی مشخص کنید که از تاریخn  تا تاریخ n اگر محصولی خریداری کنید شامل n درصد تخفیف می شود و این موضوع را اطلاع رسانی کنید.

پایبندی به وعده ها

هر وقت محصولی را معامله کرده و فروختید ولی تامین کننده در ارسال محصول به مشکلی برخورد کرد و ارسال محصول به مشتری با تاخیر مواجه شد، حتما با مشتری خود تماس بگیرید و ضمن عذرخواهی بابت تاخیر به وجود آمده به او اعلام کنید که در اولویت قرار دارد و در اسرع وقت محصول به دست او خواهد رسید.

در گام نخست پل ارتباطی بین خودتان و مشتری را حفظ کنید و در این مواقع اول خودتان تماس بگیرید و اگر مشتری با شما تماس گرفت، حتما پاسخگو باشید. بدترین حالت این است که شما پاسخگوی تماس های مشتری نباشید و در وجود او این مسئله شکل بگیرد که شما دزد هستید!

استفاده از CRM

داشتن بانک اطلاعاتی و ID و یا CRM بسیار ضروری است. حتما لیست کامل تک تک مشتریان خود را به صورت مکتوب داشته باشید.

دو نکته قابل توجه و بسیار مهم دیگری که باید به آن ها دقت کنید، بحث بررسی شکایت های مشتریان و ایجاد رویداد های زنده است.

در رابطه با بحث فروش محصول شاید برای افرادی این سوال به وجود آید که به عنوان مثال: توانایی جذب و پول کردن ده نفر مشتری را دارند، اما توانایی و قدرت پیگیری ارسال بار به این ده مشتری را نداشته باشند و ممکن با مشکل مواجه شوند. در این مورد حتما توجه داشته باشید که مشتری هرگز منتظر شما نخواهد ماند. تا جایی که می توانید محصول بفروشید و پول به دست آورید.

با پول هر مشکلی را می توان حل کرد! زمانی که مشتری را تبدیل به پول کردید و محصول خود را فروختید می توانید ضعف ها و مشکلاتتان را در معالمات رفع و حل کنید!

دیدگاه خود را ثبت نمایید.

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.0 پاسخ