درآمد خرید و فروش ضایعات + فیلم

ضایعات چیست؟ یک سری وسائلی هستند که دیگر مورد کاربرد ما نیست و ما آنها را در انباری خانه ها یا در پستوی خانه ها نگه داری می کنیم.

افرادی هستند که این  وسائل را جمع آوری می کنند و آن ها را به فروش میرسانند.معمولا برای شما پیش آمده که یک صبح جمعه در خواب ناز بودید و یک صدای نخراشیده شما را از خواب بیدار کرده است او در بلندگویش انواع و اقسام محصولاتی که شاید بعضی از آن ها حتی به ذهن شماهم خطور نکرده را خریدار است. که مانند انواع و اقسام آهن، چدن، روی، کاغذ، کارتن، نان خشک وحتی سی دی و نوارهای رادیولوژی است.

این افراد این وسائلی که در خانه های ما اضافی هستند را خریداری می کنند و آن ها را به کارخانه هایی که تبدیل بازیافت انجام می دهند می فروشند. ممکن است به نظرتان برسد که این افراد درآمد آنچنانی ندارند و حتی به نان شب خود نیز محتاج هستند. بعضی از شما به دید ترحم به آن ها نگاه می کنید و وسائلی که دارید و مورد استفاده شما نیست به آن ها به صورت رایگان میدهید. غافل از اینکه این افراد درآمد های بسیار بالایی دارند.

انواع ضایعات

۱)ضایعات فلزی مانند آهن، چدن، روی، مس، آلومینیوم و …

۲)ضایعات غیر فلزی مانند شیشه، پلاستیک، چوب، کارتن، کاغذ، ضایعات الکتریکی و الکترونیکی (سیم و کابل)، باطری، کامپیوتر، لوازم جانبی کامپیوتر، موبایل و …

نمونه هایی از قیمت های ضایعات در بازار روز

محصولات فلزی مانند قوطی های فلزی نوشابه، شما وقتی نوشابه هایی که قوطی فلزی دارند نوش جان می کنید آنها را دور میریزید.

افرادی هستند که این قوطی ها را جمع آوری می کنند حتی اگر آنها را در خانه خودتان نگه داری کنید و بعدا آنها را بفروشید. هر کیلویی ۵ هزار تومان از شما خریداری میکنند.

در محصولات فلزی مانند مس، به صورت خالص کیلویی ۲۴ هزار تومان به فروش میرسد ولی مس کابلی یا مس قرمز رنگ تا کیلویی ۲۷ هزار تومان به فروش می رسد.

از محصولات غیرفلزی، نان خشک را می توان نام برد، کسانی که در کار ضایعات هستند نان خشک را کیلویی هفتصد تومان از شما خریداری می کنند و آن را به مواد دیگر تبدیل می کنند وبا مبالغ بالاتری آن را به فروش میرسانند.

افرادی که در کار ضایعات هستند انواع و اقسام لوازمی که دور و اطراف ما هستند و ما نیاز آنچنانی به آنها نداریم و از لحاظ ما دور انداختنی هستند از ما خریداری و یا جمع آوری می کنند و به کارخانه های تولید بازیافت با قیمت های بسیار بالایی میفروشند.

هزینه واردشدن به کار ضایعات

مهم ترین اصل برای اینکه بتوانیم وارد حوزه ضایعات شویم این است که یک مکان یا فضای مناسب برای این کار در اختیار داشته باشید.

معمولا افرادی که در حوضه ضایعات فعالیت می کنند زمین هایی را در حومه شهر خودشان اجاره و یا خریداری می کنند که فضای بسیار مناسبی دارد تا بتوانند مواد ضایعاتی که جمع آوری می کنند داخل این فضا انبار کنند یا آن را در مراحل بعدی به مواد دیگر تبدیل کنند.

اگر شما خواسته باشید ضایعاتی که خریداری کرده اید به صورت کاغذ و یا کارتن در بیاورید حداقل باید یک دستگاهی با رنج قیمت ۴۰ تا ۵۰ میلیون تومان خریداری کنید.

دستگاه هایی هستند که ضایعات را تبدیل به لوله های پلاستیکی می کنند این دستگاه ها هم رنج قیمتی بین ۷۰ تا ۹۰ میلیون تومان دارند .

پس با یک حساب سرانگشتی میتوان به این نتیجه رسید که برای ورود به کار تجارت ضایعات باید سرمایه ای بین ۱۵۰ تا ۲۰۰ میلیون تومان داشته باشید تا بتوانید کارتان را در حوضه ضایعات استارت بزنید.

خرید و فروش اینترنتی ضایعات

شاید برایتان جالب باشد، بله درست است حتی می شود ضایعات را هم به صورت اینترنتی خرید و فروش کنید.

یعنی می شود در خانه خودتان و یا محل کارتان بشینید و از طریق سایت هایی که انواع و اقسام مواد ضایعات را بفروش می رسانند محصول دلخواه خودتان را خریداری کنید و یا آن را به خریدارانی که نیاز به این محصول را دارند بفروش برسانید .

مزیتی که وجود دارد می توان محصولتان را با بالاترین قیمت پیشنهادی به افرادی که درخواست آن را داده اند بفروشید بدون اینکه از جای خودتان حرکتی انجام داده باشید، نقل مکان کرده باشید و یا هزینه ای کرده باشید برای موارد جانبی .

درآمد ضایعات چقدر است؟

ممکن است برایتان جالب باشند افرادی که در کوچه ها و خیابان ها با انواع وسائل نقلیه مانند وانت ، گاری و یا پیاده  این وسائل ضایعاتی را جمع آوری و یا خریداری میکنند چه درآمدی دارند.

شاید دلتان برای آن ها بسوزد و با نگاه ترحم آمیزی به آنها نگاه کنید و با خود بگویید این افراد شاید به نان شبشان هم محتاج باشند باید بگوییم کاملا اشتباه می کنید .

برای مثال این افرادی که پیاده و یا با گاری در کوچه پس کوچه های شهر قدم میزنند و انواع و اقسام ضایعات را از کوچه ها و یا خانه ها جمع آوری میکنند درآمدی بین ۵۰ تا ۱۰۰ هزار تومان دارند .

افرادی که کمی پیشرفته تر هستند و سرمایه بیشتری دارند با وانت مواد ضایعاتی را جمع آوری میکنند این افراد درآمدی بین ۱۰۰ تا ۲۰۰ هزار تومان در روز دارند .

در حالی که ممکن است نهایت آرزوی افرادی باشد که دوست دارند در یک اداره خصوصی یا دولتی مشغول به کار شوند تا بتوانند درآمدی حداقل بین ۲ تا ۳ میلیون تومان در ماه داشته باشند.

اگر در بحث بزرگتر وارد شویم آنهایی هستند که خودشان موادی را که از خیابان جمع کرده اند بازیافت می کنند و مواد ضایعاتی را در انبار خودشان تبدیل به مواد دیگر می کنند این افراد ماهیانه درآمدی بین ۲۰۰ تا ۳۰۰ میلیون تومان دارند چیزی که شاید حتی در تصور و خیال خیلی از شما نگنجد.

ما به شما پیشنهاد میکنیم که اگر قصد دارید وارد حوضه کار در ضایعات شوید ابتدا خودتان را محک بزنید. شما میتوانید به جمع آوری ضایعات از تعمیرگاه های ماشین ها بپردازید با این کار می توانید متوجه شوید که چقدر میتوانید ضایعات جمع کنید و چقدردرآمد دارید .

دیدگاه خود را ثبت نمایید.

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

66 پاسخ
 1. اکابر
  اکابر گفته:

  نوع لباس پوشیدن خریداران ضایعات انقدر کثیف و بهم ریخته ست که آدم واقعا دلش براشون میسوزه و میپذیره که حتی پولی هم دریافت نکنه

  پاسخ
   • unknown
    unknown گفته:

    خير اين شگرد نيست ما در حين كار لباسامون كثيف ميشه و اين لباسها لباس كار ما هست

    پاسخ
    • داریوش منصوری
     داریوش منصوری گفته:

     سلام ضایعات جمع کردن یک هنر است که هر کس باید بلد باشد به نظر من ضایعات جمع کردن یک نعمت از سمت خداست که برای قشر زیر صفر سجده شکر است. الهی شکر

     پاسخ
 2. آرمیتا ع
  آرمیتا ع گفته:

  خوب شما طوری بیان میکنید که انگار ما فریب میخوریم درحالیکه اینطور نیست. ما اگر ضایعات رو نفروشیم که خونه ی خودمون تبدیل میشه به مرکز ضایعات شهر به مرور زمان

  پاسخ
 3. صاحب نیا
  صاحب نیا گفته:

  منظور شما اینه که روزانه بین ۱۰۰ تا ۲۰۰ هزار تومن درآمد دارند؟ خوب این هم میشه همون سه میلیون تومان!! شاید اشتباه نگارشی داشته باشید در متن

  پاسخ
 4. مهدی نورابادی
  مهدی نورابادی گفته:

  فوق العاده ساده در این حال جالب توضیح دادین ممنونم.
  اینکه جالبه ضایعاتی شغلیه که پولدار و بی‌پول نمیشناسه تحریم و غیر تحریم نمیشناسه. همیشه هست. پس همیشه میشه پول دربیاری.

  پاسخ
 5. سحر
  سحر گفته:

  صابخونه ماام ضایعاتیه شغلش کلیم خونه داره شاسی بلند ازتون اصلا داره بعد واقعانم بی فرهنگو دهاتی و دقیقا مثل گداهامیچرخن انگارنون ندارن بخورن لباسای پاره پوره زنوبچشو ببینی انگاربی خانمانن از طرزلباساشون.هرجام میرم باوانت میرن..خدابده شانس

  پاسخ
 6. کاویانی
  کاویانی گفته:

  هر شغل و کاری درد سر های خودش رو داره
  ادم برا پول دراوردن باید زحمت بکشه
  نابرده رنج گنج میسر نمیشود

  پاسخ
 7. مهدی
  مهدی گفته:

  من خودم کارم ضایعات ‌ . البته گاهی اوقات با گاری دستی میرم که سود روزانه داره که حدودا در این شرایط روزانه ۱۵۰ تا ۳۰۰ درامدم چونکه باید بیشتر وقت بزاری البته بستگی به روزیت و شانس اونروزتم داره . مثلا من امروز در مورخه ۹۹.۵.۲۲ صبح از ساعت ۱۰ با گاری رفتم تو کوچه هااا تا ۱ همش ۵۰ تومن سود اوردم اماااا بعد استراحتم تا ساعت ۵ نیم که دست خودمه استراحتم و مکانشم انباری که توش بار ضایعا میفروشیم ۵ نیم رفتم تا ساعت ۷ ‌ اولین کوچه که رفتم ی اقایی صدام زد و ضایعات بهم داد که سودش شد ۲۴۵ تومن در مجموع روز کاریم سودش شد ۲۹۵ تومن … کارش درسته که شخصیت نداره اماااا من متولد ۷۹ ام و با همین کار سرمایه پس اندازم تا الان که ۵ سال تو این کارم ی دستگاه خونه خریدم ۲۶۰ تومن که فقط دوتا از قسط هاش مونده که ۶ تومن میشه البته خونه رو بهار ۹۸ خریدم .

  پاسخ
  • زهرا
   زهرا گفته:

   سلام ،وقت بخیر،من میخوام تو محل زندگیم یه مغازه بزنم ،که از مردم زباله های پلاستیکی شون رو بگیرم بجاش گلدون و گل بخرن،فقط نمیدونم این کار ایا درآمد خوبی داره یا نه

   پاسخ
  • سعید
   سعید گفته:

   آخه قوربونت برم نوش جونت ایشالله که بیشترم دربیاری برادر گلم
   کی میگه کار شما شخصیت نداره
   مگه شخصیت فقط پشت میز نشسته
   اتفاقات اینجور آدم ها شخصیت هایی دارند که از بعضی از آدم فریب کار های شخصیتی بهترند؟
   ایشالله خدا بهت ۱۰ برابر بده
   این آقا هم یجور داره از ضعایاتی های بدبخت ها کوه می سازه که انگار یارانه خودشو داره به این ها میده یا نون شب شون و داره میده
   هرکی تو هر کاری که انجام میده به همون اندازه که کار میکنه خدا بهش میده
   از خدا باید روزیتو نو بگیرید نه از بنده های خدا

   پاسخ
 8. میثم
  میثم گفته:

  سلام من یه جوان پرانرژی و باهوش هستم تازه ازدواج کردم بقران دیگه خسته شدم از زندگی سردرگم شدم اگه میشه کمکم کنید که از کجا شروع کنم واقعا تا اخر عمر نوکرتون میشم

  پاسخ
  • ناشناس
   ناشناس گفته:

   یه مغازه اجاره کن چارتا گاری بخر بده به اونا که تو محله خودت ضایعات جم میکنن البته اگه میشناسیشون بگو نه اجاره گاری میخوام ازتون نه چیزه دیگه ای فقط هرچی جم میکنید بیارید واسه خودم توعم بشین تو مغازه با یه مقدار پوله نقد تو جیبت اینا آوردن تو وزنشون کن پوله اونارو بده خودت بفروش به اونا ک کلی میخرن به همین سادگی

   پاسخ
  • Ali
   Ali گفته:

   سلام شما فقط کافیه یک ترازوی دیجیتال ۳۰ تا ۴۰ کیلویی محک که جنش خوبه و قیمت الان ۹۰۰ هست بخرید و شروع بکار کنید . کتاب جزوه روزنامه کارتن و … بخرید. و عمده فروشی تحویل دهید خیلی درامد داره. موفق باشید

   پاسخ
 9. پدرام
  پدرام گفته:

  با سلام خسته نباشید من میخام وارد این بازار بشم
  مکان مناسب و بزرگی نسبت به این شغل داریم
  سرمایه اولیه هم داریم
  فقط نمیدونم از کجا شروع کنم ، قیمت دستگاه های پرس چنده و از کجا میشه خرید قیمت بروز میخام .
  اگه میتونین لطفا کمکم کنین باتشکر.

  پاسخ
 10. فرزین
  فرزین گفته:

  من در حومه تهران جای بزرگی دارم و مقداری پول فقط متوجه نشدم اگه بخوایم وارد این کار بشم از کی باید بخرم و به کی باید بفروشم

  پاسخ
 11. بهرام
  بهرام گفته:

  دوستان لطفا واقع بین باشید اونطور که تو فیلم و نظرات من دیدم ضایعاتی هایی که پیاده یا با قاری میرن رو طوری بزرگ کردن که انگار میلیاردرن. البته خدا رو شکر من نمیگم بده ولی خیلی ها هستن روزی 500 تومن هم بگیرن این همه از این محل به اون محل نمیرن واقعا خیلی زحمت میکشن تا اون پول رو درمیارن بعضیا یه جوری میگن انگار اینا شیاد و کلاهبردارن که لباس کهنه میپوشن خب اولا با این همه گرونی پول جمع کنن یه آلونکی بخرن یا برن هر روز لباس تازه بخرن ثانیا اینا اگه لباس تازه و تمیز هم بپوشن همون روز اول کثیف و پاره میشه

  پاسخ
 12. حسین
  حسین گفته:

  سلام. دوستان ضایعات جمع کردن از دکتر مهندسی بیشتر برای ادما پول میندازه. یه بنده خدایی کارش ضایعات بوده چند ساله پیش.یه کارگاه ضایعات داشته و لباس هایه کثیف و پاره و مثل روستایی ها بوده . به مرور زمان ازهمین راه ضایعات ملیاردر میشه . که الان سانتافه داره. یه فروشگاه مواد غذایی داره که حداقل یه ملیارد و نیم قیمت فروشگاهشه . خانومش از بازوش تا انگوشتایه دستش پر طلا ست . و چند تا خانه و خیلی چیزایه دیگه . دوستان سعی کنید ضایعات جمع کنید . و ملیاردر شوید

  پاسخ
 13. سعید
  سعید گفته:

  یجور میگید و از اون بدبخت ها دارید کوه میسازید که انگار یارانه شما رو دارند میگیرند
  بدبخت داره زحمت می کشه بیا ببینم کی می ره دستش و کنه تا آرنج تو آشغالی اونم تو این کرونایی واقعان اگه هزار بار دیگه ام بیاند من ازشون بابت ۳ الی۵ کیلو پولی دریافت نمیکنم
  یه زمانی فکر کن که با همین آدم ها بعضی از کار ها رایج پیدا کرده و می چرخه بجویم میگید ۱۰۰ تومن ماهی ۳ میلیون الان تو این دوره پوله
  خوشی زیاد زده زیر دلتون واقعان همین بود که به این بدبخت ها هم آدم بخواد گیر بده هر کی زحمت بکشه نون شو خدا میده
  نه شما که یجور از این ها دارید تعریف میکنید که انگار گناه کردن دارند ضعایات جمع میکنند
  من بخدا اگه خودمم روزی برسه بیش از حد ناتوان باشم همین کارم انجام میدم
  همه برای یکی
  یکی برای همه

  پاسخ
 14. بهار
  بهار گفته:

  سلام ب همه دوستان
  چرا ی روستاییها توهین میکنید
  مگه هرکی تو روستا زندگی میکنه لباسهای کهنه میپوشه یا بی فرهنگه

  هرکسی هرجایی باشه شخصیت داره لطفا توهین نکنید
  من خودم ی روستایی هستم ک هیچ تفاوتی با شماهای شهری ندارم چ حرف زدنم چ زندگی کردنم
  میدونید ک تما حبوبات و برنجی ک میخورید روستاییها میکارند .پس حواستون باشه ک چی میگید

  پاسخ
 15. ناشناس
  ناشناس گفته:

  کارمندان رسمی دولت حقوق و مزایای بالایی دارند و استرس مشاغل آزاد را ندارند و کل بودجه کشور صرف رفاه آنان می شود.

  پاسخ
 16. ماهان محمدی
  ماهان محمدی گفته:

  تورو خدا بگین تو لوزام برقی چه چیزی لوزام برقی توش مس و یا پرسود و ضایعات دارد
  چه چیزی مثلا تلوزیون یا آبمیوه گیری به طوررر مثال

  چه لوزام برقی ویسلله و قطعه بیشتری دارد

  پاسخ
 17. Pouyan
  Pouyan گفته:

  دوستان خریدار قطعات کامپیوتر هستم سوخته شکسته قدیمی فرقی نداره
  هر کس هر زمان داشت با من تماس بگیره

  پاسخ
 18. م...
  م... گفته:

  من والا خودم هجده سالمه دانشگاه میرم شبا و بعد از ظهر ها میرم زایعات جمع میکنم برج یک تا سه تومن متغییر هست ولی خب باز خوبه و بستگی به زرنگی خودت داره چطور بری برا کار

  پاسخ
  • ع....
   ع.... گفته:

   من یه بار جمع کردم وضعیت مالیم خوب نیست احساس مرگ میکردم از نگاه تلخ ادما از فشار زندگی هیچ وقت قضاوت نادرست نکنین کی حاضر ه جلو مردم برا پول دست به اشغال بزنه مخصوصا اگه یه اشنا شما رو تو این وضع ببینه هیچم درامد خوبی نداره سودش شرکتی های گردن کلفت میبرن برا خودشون و خانوادشون بدبختا و بیچاره هایی مثل ما نهایتا برجی هفصد تو من هم ببریم پس الکی نیاین حرف بزنین

   پاسخ
 19. حمید رضا
  حمید رضا گفته:

  بنده هم شغلم ضایعات فلزات رنگیه. حدود ۱۴ ساله به این شغل، اشتغال دارم. فوق لیسانس هستم. پسرم پزشکی میخونه. درآمدمم خیلی خوبه. به نظرم این شغل هم مثل بقیه مشاغل قابل احترامه. بنده بطور مستقیم ۱۰ شغل ایجاد کردم که قابل تقدیره. بنده تقریبا با سرمایه ای حدود ۶۰۰ هزار تومن به این شغل ورود کردم و الان شکر خدا حدود ۱۲ میلیارد سرمایه بدون بدهی دارم.

  پاسخ
 20. یک ورشکسته
  یک ورشکسته گفته:

  منم یک فوق لیسانس ورشکسته . که چکهای چهارسال پیشم با تاخیرچهار برابر شده و الان ماهی حدود بیست تومان برایم قسط بریدند. واقعا شرمنده زن و دخترم هستم کارم تدریس و نوشتن مقاله است که بزور ماهی پنج میلیون میشود واقعا محض رضای خدا اگر کسی راهی بلد است از این بازیافت بتوانم بدهیهایم را بدهم تا اخر عمر دعا گویش هستم زدن مغازه و خرید بازیافت از مردم را شهرداری اجازه نمی دهد و سریع پلمپ می کند نمی دانم بخدا اگر همسر و دخترم اواره نمیشدند حاضر بودن در جا بمیرم

  پاسخ
 21. مجتبی حاجی رستم هندی
  مجتبی حاجی رستم هندی گفته:

  من تازه در صدد راه اندازی وتعین اسم وکارهای اولیه لگو خودم هستم که از خرید وفروش ضایعات اگه بشه فلزی مانندمس و‌‌…وغیرفلز من هیچ سرمایه اولیه ندارم وتجربه هم ندارم و۳۹سالم هست ومیخواهم شروع کنم وبه کمک خدا وبعد شما جزو موفقها باشم امکان دارد کمکم کنید؟

  پاسخ
  • پشتیبانی آراد برندینگ
   پشتیبانی آراد برندینگ گفته:

   سلام
   وقتتون بخیر
   کافیه داخل لینک زیر تشریف ببرین و توضیحات رو مطالعه فرمایید و فرم رو پر کنید تا همکاران ما با شما ارتباط بگیرند
   https://aradbranding.com/up

   پاسخ