جایگاه صبر در تجارت

جایگاه صبر در تجارت

در این مقاله قصد دارم درباره‌ی یکی از مهم‌ترین پارامترهای تجارت یعنی ((صبر کردن)) صحبت کنم. شاید مهم‌ترین عامل برای اینکه شما در تجاری جواب بگیرید یا جواب نگیرید، همین پارامتر است؛ یعنی صبر داشته باشید.چرا مهم‌ترین پارامتر است؟ وقتی شما صبر می‌کنید، مشتری‌ هایتان زیاد می‌شود. پس می‌ فروشید. وقتی صبور هستید، تأمین‌ کننده پیدا می‌کنید. پس می‌فروشید. مهم‌ترین پارامتر صبر است. آنقدر مهم است که اگر از من بپرسید می‌گویم اگر شما ضعیف‎ترین آدم را 3 سال یا 5 سال در یک حوزه تجاری نگه دارید، آن فرد پول درمی‌آورد. چه برسد به افرادی که قوی و باهوش هستند و خیلی راحت می‌توانند پول درآورند.

🎁 در ARAD QA عضو شوید و درباره تجارت و اقتصاد بپرسید و پاسخ دهید.

دلایل مهم صبر کردن در تجارت

چرا امشب سراغ این موضوع رفتم؟ یک استوری در اینستاگرام گذاشتم از دو تا از دوستان. کسانی که در ماهی که همه می‌گویند وضعیت اقتصاد فاجعه است، بازار جواب نمی‌دهد و هر چیز دیگری، خیلی خوب پول درآورده‌اند. مثلا یکی از آن‌ها می‌گوید که ظرف 2-3 رو 13-14 میلیون محصول فروختم. یا یکی می‌گوید من 5 میلیون سود کرده‌ام. این‌ها کسانی بودند که در دوره‌ای قصد داشتن محصول خود را عوض کنند چون فکر می‌کردند محصولشان جواب نمی‌دهد. اما در حوزه خود صبر کردند، کار کردند و پول درآوردند.

صبر در تجارت

تاثیرات صبر در تجارت

تأثیر صبر چیست؟ قرار است با صبر کردن به ما پول بدهند؟ نه! وقتی صبر می‌کنید، در حوزه خود مسلط می‌شوید. تسلط بر حوزه از نظر فنی، از نظر شناخت بازار، از نظر شناخت رقبا و از نظر فن بیان، به شما کمک می‌کند تا بیشتر و راحت‌تر پول درآورید. پس اولین تأثیر آن روی تسلط شما است. دومین نکته دراعتماد کردن مشتری به شما است. وقتی مشتری امروز می‌بیند که شما فعال هستید و از شما خرید نمی‌کند. 6 ماه بعد هم می‌بیند شما دوباره فعال هستید و باز هم از شما خرید نمی‌کند. یک سال بعد می‌بینید فعال هستید، می‌گوید این پایدار است. پس از او خرید می‌کنم.

صبر در تجارت

دوستی داشتیم که در حوزه‌ای فعالیت می‌کرد. می‌گفت مشتری افغانی من یک سال به طور مداوم از من قیمت می‌گرفت. بعد از یک سال 150 میلیون پول به حساب من ریخت، بدون اینکه حتی من را ببیند. این یعنی چه؟ یعنی اعتماد کردن به دلیل اینکه این فرد یک سال است فعال است و خوب دارد کار می‌کند. پس وقتی شما صبور هستید و مدت زیادی را فعالیت می‌کنید، اعتماد مشتری‌هایی که در گذشته به شما پول نداده بودند زیادتر می‌شود و خیلی راحت‌تر به شما پول می‌دهند.

راه های جذب مشتری