بهینه سازی تصاویر برای سایت

فیلم آموزشی بهینه سازی تصاویر برای سایت

فیلم آموزشی بهینه سازی تصاویر برای سایت با استفاده از ترفند ساخت عکس Unique با فریم ویژه به زبان فارسی با تدریس استاد تالیا زیارکلائی هم اکنون در سایت آراد برندینگ قرار گرفته است.

شما با استفاده از این آموزش می توانید تصاویر شاخص نوشته های سایت خود را زیباتر کنید تا مشتریان بیشتر به شما اعتماد کنند و همچنین می توانید با استفاده از این ترفند به ایندکس بیشتر مطالب سایت خود و همچنین افزایش بازدید سایت و رتبه در گوگل بپردازید.

چرا بهینه سازی تصاویر برای سایت مهم است؟

هرچه قدر تصاویر سایت شما زیباتر و کم حجم تر باشد، سرعت بارگذاری سایت شما بهبود خواهند یافت و مشتریان علاقه شدیدی به سایت شما پیدا میکنند که در سایت زیبا با سرعت بالا وقت خود را سپری کنند. از این رو بهینه سازی تصاویر برای وب سایت بسیار مهم است و اهمیت دارد.

همین امر سبب می شود که بهینه سازی یا سئو تصاویر برای گوگل هم مهم باشد و هرچقدر بتوانید یک سایت زیبا و باکیفیت داشته باشید که زمان بیشتری را از مخاطبین سایت خود دریافت کنید، اتوریتی و اعتبار سایت و صفحات شما بیشتر می شوند.

فشرده سازی تصاویر

ترفند های سئو تصاویر شاخص

برای بهینه سازی و سئو تصاویر شاخص باید از قواعد روز گوگل و الگوریتم های جدید آن مطلع بود. شما تصاویر خود را می توانید به ۲ مدل بر روی سایت خود قرار دهید. تصویری که مربوط به تصویر شاخص است و عکس هایی که مربوط به درون نوشته یا خبر می باشند.

  1. تصویر شاخص
  2. تصاویر درون نوشته ها

هر دوی این ها را می توان بهینه سازی نمود ولی نکاتی در بهینه سازی یا سئو عکس ها اهمیت دارند که به مهمترین آن ها در زیر اشاره می کنیم:

انتخاب تصویر مناسب و مرتبط:

اولین گام برای اینکه شما بتوانید تصاویری انتخاب کنید که سبب رشد جایگاه در موتورهای جستجو شود ، انتخاب یک تصویر مرتبط ، کاربرپسند و منطبق با مقاله و محتوای موجود در آن صفحه است. توصیه اعضای فنی آراد برندینگ این است که همیشه برای تولید محتوا و تمرکز بر روی سئوی بهتر، خود را به جای مخاطب بگذارید و فرض کنید که اگر خود شما در نقش یک کاربر تصاویر موجود در یک مقاله را مشاهده کنید، آیا می توانید پیام آن متن را بهتر درک کنید.
منظورمان این است که به طور کلی استفاده تصاویر در صفحات وب باید به بهبود درک پیام شما برای مخاطب کمک کند، نه آنکه صرفا از یک تصویر بی ربط جهت پر کردن صفحه استفاده کنید.

شما با استفاده از تکنیک تصاویر منحصر به فرد یا یونیک می توانید عکس های خود را فریم دار کرده تا هم زیبایی خاصی به تصویر خود ببخشید و هم به گوگل یک عکس جدید را معرفی کنید. در انتهای این مقاله آموزشی فیلمی از نحوه انجام این کار را به شما خواهیم آموخت.

انتخاب فرمت مناسب تصاویر:

هم اکنون ۳ نوع فرمت JPG ، PNG ، GIF ، مرسوم ترین و پرمخاطب ترین فرمت هایی می باشد که در صفحات وب مورد استفاده قرار داده می شود:

  • JPG: برای تصاویر با کیفیت پایین تر و حجم کمتر . بزرگترین مزیت آن  کوچک نگه داشتن اندازه فایل است و اینکه در همه مرورگر ها و همه دستگاه های همراه و غیر همراه پشتیبانی می شود.
  • PNG: دارای طیف رنگی بهتر و امکان ایجاد تصاویر بدون پس زمینه (Transparency) و حجم این تصاویر کمی بیشتر از JPG می شود.
  • GIF: یک فرمت خاص برای ایجاد تصاویر متحرک و انیمیشن و جایگزین بسیار خوبی برای فایل های فلش می باشد که بدون نصب افزونه اضافه ، قابل پخش و اجرا در مرورگر ها می باشد.

فشرده سازی تصاویر:

بهینه سازی تصاویر برای سایتیکی از مهمترین ترفندهای مهم برای افزایش سرعت لود تصاویر در صفحات وب ، کاهش حجم و کیفیت تصاویر است .
گاهی اوقات واقعا لازم نیست که یک تصویر ، دارای کیفیت بسیار بالا باشد و با یک کیفیت معمولی هم پیام تصویر به درستی منتقل خواهد شد.
سعی کنید تا آنجایی که امکان دارد توسط نرم افزار های فشرده کننده تصاویر ، حجم آن ها را کاهش دهید تا با سرعت بیشتری برای کاربران بارگذاری شود و این امر سبب کاهش سرعت بارگذاری کل صفحه و صد البته بهبود دیدگاه گوگل نسبت به وبسایت شما می گردد. سایت های زیادی هستند که عملیات فشرده سازی را برایتان انجام میدهند که یکی از بهترین ها آنها سایت image compressor می باشد. ما با استفاده از این سایت توانستیم که سایز عکس ۴۳ کیلوبایتی را به ۱۵ کیلوبایت تبدیل کنیم یعنی ۶۶ درصد کاهش حجم بدون افت کیفیت. هر دو عکس را در زیر می توانید مشاهده کنید:

عکس اول با حجم ۴۳ کیلوبایت:

بهینه سازی تصاویر برای سایت

عکس دوم با حجم ۱۵ کیلوبایت:

بهینه سازی تصاویر برای سایت

در زیر هم مثال دیگه ای را می توانید مشاهده کنید که عکس ۶۱۳ کیلوبایتی به ۱۵۵ کیلوبایت تغییر حجم داده است یعنی ۷۵ درصد کاهش حجم رخ داده است و این فوق العاده است.

عکس اول با حجم ۶۱۳ کیلوبایت:

بهینه سازی تصاویر برای سایت

عکس دوم با حجم ۱۵۵ کیلوبایت:

بهینه سازی تصاویر برای سایت

استفاده از تگ ALT (متن جایگزین):

در قسمت های قبلی سئو ۲۰۱۸ در مورد سئو تصویر شاخص آموختیم که چگونه متن جایگزین برای تصاویر خود انتخاب کنید. بهتر است که متن جایگزین تصاویر شما همان فوکوس کیورد یا کلیدواژه کانونی نوشته شما باشد.

بهینه سازی تصویر شاخص

فیلم آموزشی بهینه سازی تصاویر برای سایت

در ادامه می توانید فیلم آموزشی ساخت تصاویر منحصر به فرد و یونیک برای زیباسازی سایت را دانلود کرده و مشاهده فرمایید. ضمنا یادآوری می گردد که تکنیک ساخت فریم را زیاد استفاده و طرح های جدیدی را خلق کنید تا تصاویر وب سایت شما سبب اعتماد سازی مشتریان خود شوند.

از این قسمت می توانید فایل PSD و لایه باز فتوشاپ این مجموعه آموزشی را دانلود کنید.