🌟 پخش زنده آراد برندینگ شما را به ثروتمند شدن دعوت می نماید.

انواع تحریم های بین المللی در ایران + فیلم

برخی از تحریم هایی که از طرف کشورهای غربی اعمال می شوند، در مورد محصولات هستند. به عنوان مثال، فرش ایران یکی از محصولاتی است که از طرف آمریکا تحریم شده است. برخی از محصولات نفتی ایران نیز تحریم است.

🎁 در ARAD QA عضو شوید و درباره تجارت و اقتصاد بپرسید و پاسخ دهید.

گرچه برای شروع در حوزه محصولات تحریم شده هم راهکارهایی وجود دارد، اما موانع خاص خود را دارند که برای شروع کار تجارت، توصیه نمی شوند.

تحریم های متنوع

در برخی از کشورهای محدود در دنیا، مانند آمریکا، واردات هرگونه کالای ایرانی، ممنوع است. برخی از کالاهای خاص ایران که دقیقا اسم برده شده نیز در کشورهای زیادی مورد تحریم هستند و از واردات آن ها جلوگیری می شود. اما نباید نسبت به این مطلب نگران بود و برای همه ی این مسائل، راهکار وجود دارد و به راحتی می توان محصولات ایرانی را صادر کرد و تحریم ها را اصطلاحا، دور زد.

تحریم های حمل و نقلی

یکی دیگر از حوزه های تحریمی که در امر تجارت ما مشکل ایجاد کرده است، تحریم هایی است که در زمینه ی حمل و نقل اعمال کرده اند. این تحریم ها، سبب شده است که علاوه بر کاهش مسیرهای صادراتی، واردات به کشور نیز محدود شود و ایران، از مسیر صادرات کشورها خارج شود؛ این کشورها مجبورند از مسیرهای دیگر کالاهای خود را به مقصد برسانند که به مراتب دورتر است و هزینه های بیشتری در بر دارد.

تحریم های پولی

تحریم در حوزه ی نقل و انتقال پولی نیز، یکی دیگر از تحریم هایی است که علیه ایران اعمال شده است و این اجازه را به ما نمی دهد که در بانک های بین المللی نقل و انتقالات مالی داشته باشیم.

واردات به کشورهای تحریم کننده

در هر کشوری، برای واردات، نیاز به یک سری اسناد است که ثابت می کند کالای مورد نظر از مبدأ چه کشوری صادر شده است.

به عنوان مثال اتاق بازرگانی ایران، برای واردات کالا، از واردکننده مدرکی درخواست می کند به نام گواهی مبدأ. البته همه ی کالاها نیازی به گواهی مبدأ ندارند و فقط کالاهایی که واردات آن ها از مبدأ خاصی ممنوع است نیاز به این گواهی دارند.

در زمینه ی حمل و نقل نیز، اینکه کالای مورد نظر از چه پورتی بارگیری می شود، نشان می دهد که کالا از چه مبدأی وارد شده است. برای واردات به این کشورها، باید مدارک گمرکی و مسیرهای حمل و نقل را به شیوه ای دور زد که برای همه ی این ها راهکارهایی وجود دارد.

مشکلات بانکی

دو روش در پرداخت های بانکی در معاملات بین المللی وجود دارد. یک روش این است که پول نقد به بانک سپرده می شود برای ارسال به کشور مقصد که در برخی از کشورها نسبت به کشور مقصد و نوع کالا، سخت گیری هایی وجود دارد. مثلا هند، برای ارسال پول به امارات برای کالای پسته، این اجازه را نمی دهد، چرا که امارات، محصول پسته تولید نمی کند. برای حل این مسئله و ارسال غیر مستقیم پول به یک تاجر ایرانی، نیاز به یکسری مدارک است که اصطلاحا سندسازی گفته می شود.

برخی مناطق هستند در دنیا که به پولشویی معروف هستند؛ مانند ترکیه، هنگ کنگ و … در دنیای امروز، ارسال پول به ایران یعنی پولشویی کردن؛ در واقع فقط با پولشویی می توان پول به ایران فرستاد.

اما در حالتی که پول نقد در میان نباشد و به صورت lc یا کردیت کارد، معامله صورت بگیرد، مبلغی به حساب ما اضافه نمی شود. بلکه فقط یک اعتباری به حساب ما اضافه می شود و تعهداتی داده می شود.

دیدگاه خود را ثبت نمایید.

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.8 پاسخ
 1. Avatar
  پاکروان گفته:

  اینکه ناجوانمردانه تحریم شدیم و باید تحریم رو ور بزنیم خیلی به غرور آدم بر میخوره که چرا باهامون اینطوری برخورد میشه

  پاسخ
 2. Avatar
  پونه ایرانی گفته:

  فکر میکردم تحریم شدیم خیلی در شرایط بدی قرار داریم، نمیدونستم کرونا بیاد احساس میکنم رفتم تو این فیلمای آخرالزمانی که همه دارن فرار میکنن و راه به جایی ندارن و یه آتیش میاد همه شونو میسوزونه یا یه دایناسور میاد میبلعدشون

  پاسخ
 3. Avatar
  علیزاده گفته:

  کلا دیگه باید تمام کارهامون به صورت غیر رسمی انجام بدیم. بانکها که قبول نمیکنن، کشورهای دیگه هم که به اسم ایران قبول نمیکنن کالا رو باید به اسم یه کشور دیگه بخوره

  پاسخ
 4. Avatar
  ناشناس گفته:

  این روزها حس میکنم یک حصاری کشیده شده دورمون که دیگه نمیتونیم کاری بکنیم و دستمون بسته شده

  پاسخ
 5. Avatar
  ایدین گفته:

  سلام دوستان.
  در هر مشکلی ، و مانع هایی ، حتما فرصت های نهفته هست.
  من خودم این ها رو لمس کردم.
  لطفا. تحلیل کنیم. فکر کنیم.
  در اراد کلی مشاور باهوش و دانش بروز وجود دارد

  حتما میشه کار کرد. ولی با فکر و مشورت ومسیر درست

  پاسخ