اعتمادسازی در فروش اینترنتی + فیلم

بسیاری از کسانی که وارد بازار تجارت و کسب و کار می شوند، اطلاعات کافی از محصول خود ندارند. یک تاجر که به دنبال موفقیت است، باید به خوبی با محصولی که قصد ارائه آن را دارد، آشنایی داشته باشد و قدرت این را داشته باشد که به درستی محصولاتش را به مشتری معرفی کند.

اعتماد سازی با تنوع محصولات

هرچه قدر تنوع محصولات شما بیشتر باشد، مشتری، اعتماد بیشتری به شما پیدا می کند. اگر شما صرفا به ارائه یک محصول بپردازید، مشتری های اندکی خواهند بود که حاضر به خرید از مجموعه شما باشند. البته اگر شما به صورت انحصاری محصولی را در اختیار داشته باشید و بخواهید فقط روی همین محصول کار کنید، قضیه متفاوت خواهد بود.

ارائه راه های ارتباطی در سایت

ارائه راه های ارتباطی مانند شماره تماس، ایمیل، پیام رسان ها و …، در جلب اعتماد مشتری، بسیار تأثیرگذار است. سعی کنید حتما شماره همراه یا ثابت محل کار خود را در سایت ارائه دهید.

انتخاب شماره سیمکارت مناسب

کسانی که تجارتشان در سطح جهانی و یا حتی ایران است، بهتر است از شماره همراه با پیش شماره ی۰۹۱۲ استفاده کنند؛ چرا که پیش شماره ها از نظر تجاری، متفاوت هستند. مشتری از همین ابتدا متوجه می شود که شما، متفاوت عمل می کنید و در کار خود حرفه ای هستید. شما تاجری در دنیا سراغ ندارید که سیمکارت با هزینه ی پایین داشته باشد. مخاطب با همین شماره سیمکارت متوجه قدرت و توانایی شما می شود. البته با توجه به نوع محصولی که ارائه می دهید، پیش شماره های مناسب، متفاوت خواهد بود.

اگر شما محصولی را در سطح استانی کار می کنید یا ارائه دهنده محصول استان خاصی هستید، بهتر است از پیش شماره همان استان استفاده کنید.

لیست قیمت محصولات

شرکت و مجموعه ای که لیست قیمت محصولات خود را در سایت قرار می دهد، نشان دهنده ی این است که به روز است و از قیمت روز محصولی که ارائه می دهد، مطلع است.

البته قیمت گذاشتن، مضراتی هم به همراه دارد. اگر قیمت غیر متعارف قراردهید یا قیمتی که بالاتر از رقبای شما است، مشتری با شما ارتباط نخواهد گرفت. با ارائه قیمت، مذاکره ای رخ نمی دهد و قدرت عمل شما در مقابل مشتری، کاهش پیدا می کند.

پس حتما باید دقت شود که اگر محصول شما در حال حاضر از قیمت مناسبی برخوردار نیست، هرگز بر روی سایت خود، قیمت قرار ندهید.

در مورد برخی از محصولات، قیمت به صورت لحظه ای تغییر می کند که قیمت گذاری برای چنین محصولاتی نیز توصیه نمی شود. بلکه توصیه می شود در فیلد مخصوص قیمت، بنویسید تماس گرفته شود تا مشتری با شما ارتباط بگیرد و مذاکره صورت بگیرد.

سؤالی ممکن است به ذهن برسد که آیا کار بیهوده ای نیست که قیمت نامناسب را در سایت قرار ندهیم و مشتری بعدا متوجه شود و منصرف از خرید شود؟ دقت کنید که خود تماس، سبب ایجاد اعتماد می شود. سعی کنید برای حتی یک مرتبه، مشتری صدای شما را بشنود. جنس صدای شما می تواند برای مشتری اعتماد بیاورد.

نشان دادن شخصیت حقیقی

در سایت اگر به مشتری نشان داده شود که یک شخصیت حقیقی، گرداننده ی این مجموعه است و فقط یک فضای مجازی نیست، به راحتی می توانید مشتری را جذب خود کنید.

در فضای مجازی، در بهترین حالت، بیش از ۲۰ میلیون تومان نمی توان از مشتری دریافت کرد. بنابراین بهتر است به مشتری فهمانده شود که پشت این شرکت و مجموعه، شخصیت حقیقی قرار داد.

ایمیل تجاری

حتما سعی کنید که ایمیل تجاری شما از جنس info باشد. یعنی ایمیل تجاری سایتی مانند berishan.ir باید اینگونه باشد: info@berishan.ir.

اگر سایت شما ویترینی باشد، شما با درخواست از آراد برندینگ، می توانید یک ایمیل شرکتی داشته باشید. سایت های شما، قابلیت ساخت اکانت ایمیل هم دارند. این مطلب برای کسانی که نگران از دشواری استفاده از ایمیل های شرکتی هستند، بسیار مهم است. اکانت ایمیل شما، می تواند به جیمیل متصل شود.

دیدگاه خود را ثبت نمایید.

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

9 پاسخ
  • شهربانودانایی فر
   شهربانودانایی فر گفته:

   سیم کارت من دائمی نیست وپیش شماره 0915 دارم

   ودرحوزه صادرات کارمیکنم برای من مشکلی بوجود میاره؟

   پاسخ
 1. راسخ
  راسخ گفته:

  من هم به کسیکه سیمکارت داءمی داشته باشه بیشتر میتونم اعتماد کنم تا کسیکه سیمکارت اعتباری داره و شاید بخواد منو بزاره سر کار و پولمو بدزده

  پاسخ
 2. سيد امير فيروزپور
  سيد امير فيروزپور گفته:

  سلام. من و پدرم و تعدادي از آشنايان در منطقه خان زنيان فارس چند هكتار باغ بادام داريم و فروش محصولاتمون از طريق واسطه اي و خرده فروشي انجام ميشه. ميخوام يه سيستم فروش گسترده و مطمئن در سطح كشور و حتي بين المللي راه اندازي كنم. خوشحال ميشم براي شروع اين كار راهنمايي بفرماييد. ممنون.

  پاسخ