🌟 پخش زنده آراد برندینگ شما را به ثروتمند شدن دعوت می نماید.

آموزش صفر تا صد صادرات کشمش

مصطفی عینی، متولد ۱۳۶۵، دارای مدرک لیسانس ریاضی و متولد شهرستان رودسر، استان گیلان.
در حال حاضر در شهرهای اصفهان و کرج سکونت دارم و در حوزه کشمش فعالیت می‌کنم.

🎁 در ARAD QA عضو شوید و درباره تجارت و اقتصاد بپرسید و پاسخ دهید.

آغاز همکاری با آراد برندینگ

اولین بار در اردیبهشت ۱۳۹۴ با آراد برندینگ آشنا شدم. در آن زمان شغل اداری داشتم، اما به این شغل علاقه چندانی نداشتم و به فکر تغییر آن بودم.
در سایت‌های اینترنتی به دنبال شغلی می‌گشتم که کمی متفاوت باشد و این جستجو من را به سایت آراد کشاند.
فرم استخدامی آراد را پر کردم و برای آن‌ها فرستادم.
فردای آن روز با من تماس گرفتند و راجع به مبحث رباتیک دانش‌آموزی به من توضیح دادند، من هم به آن صحبت‌ها اعتماد کردم، چون برای من جالب به نظر می‌رسید. بنابراین برای گرفتن حق نمایندگی مبلغ ۲۴۰ هزار تومان پرداختم و کار را شروع کردم.
پس از مدتی، توانستم در این حوزه رشد کنم، به گونه‌ای که از بین نمایندگان شرکت آراد در استان البرز، من بیشترین تعداد شاگردان آموزش رباتیک را داشتم و چندین مدرس هم برای من کار می‌کردند.

ورود به دنیای تجارت

مشاوران شرکت آراد دائم به من می‌گفتند که برندینگ درآمدزایی بالایی دارد و بهتر است وارد برندینگ شوم. بنابراین بعد از یک سال و نیم فعالیت در حوزه رباتیک، در مهر ماه ۱۳۹۵ تصمیم گرفتم برندینگ را شروع کنم.
به دلیل درآمد خوبی که در حوزه رباتیک داشتم، اطمینان و اعتماد بیشتری به آراد پیدا کرده بودم، پس به این نتیجه رسیدم که با کار در حوزه برندینگ هم درآمد بالایی نصیب من خواهد شد.
پس از تحقیق میدانی، مراجعه حضوری به بازار خشکبار تهران و کرج و برآورد محصولاتی که امکان کار با آن‌ها وجود داشت، همچنین با توجه به علایق خودم، تصمیم گرفتم کار برندینگ را با کشمش شروع کنم.
بنابراین بی‌وقفه و بدون هیچ چشم‌داشتی مطلب‌نویسی و تولید محتوا را شروع کردم؛ چون هدف من مشخص بود و فقط می‌خواستم رشد کنم و درآمد بالایی داشته باشم، قصد نداشتم فقط از این پله به پله بعدی صعود کنم.

اهمیت تولید محتوا در جذب مشتری

از اوایل آبان ۹۵ مطلب‌نویسی را شروع کردم و بعد از یک ماه اولین تماس با من گرفته شد، پس از آن کار برای من جدیت بیشتری پیدا کرد.
از آنجا که کاملا مستقل بودم و خودم تصمیم می‌گرفتم، فقط خواست و علاقه خودم برای من مهم بود و نه کس دیگری، بنابراین بی‌توجه به محیط اطراف کار می‌کردم و فقط به فکر این بودم که بیشتر و بهتر مطلب بنویسم.
البته در آن زمان مطالب کوتاه‌تری نوشته می‌شد، چون قوانین سئو با امروز متفاوت بود، با این حال موفق شدم روزانه پانزده تا بیست مطلب بنویسم.
قطعا من هم مثل افراد بسیاری، نمی‌توانستم باور کنم که می‌شود از اینترنت هم پول درآورد، ولی با توجه به اینکه از سال ۹۳ مشتری دیجی‌کالا بودم و از آن خرید می‌کردم، با خودم گفتم چرا من نتوانم تماس‌های مشتری را به پول تبدیل کنم؟

صادرات کشمش به گرجستان

اولین تماس که با من گرفته شد از سوی شخصی بود که برای دامداری، ضایعات کشمش می‌خواست.

این مشتری طوری با من صحبت می‌کرد که گویا کارخانه‌دار هستم و این نوع برخورد برای من بسیار جالب بود.
اما در واقع اولین مشتری که توانستم به او بفروشم، محصول را برای گرجستان می‌خواست.
فکر نمی‌کردم چنین چیزی امکان‌پذیر باشد، اما اولین فروش من صادرات بود و خدا را شکر نتیجه خوبی هم داشت.
این معامله سود کمی داشت که البته آن را هم به حساب بی‌تجربگی خودم می‌گذارم و شاید اگر شرایط امروز را داشتم، می‌توانستم سود بیشتری کسب کنم.
اولین معامله استرس زیادی برای من داشت، اما خودم را متقاعد کرده بودم که می‌توانم از قِبل آن چیزهای بسیاری یاد بگیرم و همین‌طور هم شد، بنابراین پایین بودن سود اهمیت چندانی نداشت.

چگونه اعتماد سازی کنیم؟

خود تاجر باید حس اعتماد را به مشتریانش منتقل کند و در طی کار یاد می‌گیرید که چگونه باید اعتمادسازی کنید.
من هم در ابتدای کار باور نداشتم که چنین چیزی ممکن باشد، اما اساتید آراد برندینگ می‌گفتند شما نگران نباشید و فقط کار را شروع کنید، ما باقی مسائل را به شما یاد می‌دهیم، خود شما هم پس از برقراری تماس‌ها و در ارتباط با مشتری یاد می‌گیرید که چگونه باید اعتمادسازی کرد.

بعد از مدتی به قدری اعتماد به نفس پیدا می‌کنید که حتی در ارتباط با بزرگان و افراد بلندمرتبه هم احساس برتری می‌کنید،آراد برندینگ فقط سایت‌های عالی به ما نمی‌فروشد، بلکه به ما یاد می‌دهد چگونه بفروشیم.

من به‌عنوان یکی از دانش‌آموختگان این مکتب، سپاسگزار آراد برندینگ هستیم که این شرایط را برای ما مهیا کرده است.

مشکلات تجارت الکترونیک در ایران

وقتی اولین تماس‌های مشتریان شروع می‌شود و کم‌کم حجم آن‌ها بالا می‌رود، حس فوق‌العاده‌ای به شما دست می‌دهد و احساس مهم بودن پیدا می‌کنید، مشتری‌ها هم شما را فرد معتبری می‌بینند که می‌توانید نیازها و خواسته‌های آن‌ها را برطرف کنید.
اما باید بدانید که کار ما تجارت است و بازار هم بالا و پایین دارد.
ممکن است شما در یک روز ۲۵ تماس داشته باشید و در یک روز بیش از سه نفر با شما تماس نگیرند.
ممکن است در یک ماه بیست میلیون تومان سود کنید و در ماه دیگری، به سختی به پنج میلیون تومان سود برسید. کما اینکه این شرایط برای خود من پیش آمد.
بنابراین بپذیرید که تجارت بالا و پایین دارد و سود آن هم کم و زیاد می‌شود اما این فراز و فرودها اهمیتی ندارد، مهم این است که با استفاده از رهنمودهای اساتید آراد برندینگ در این مسیر پیش بروید.

ویژگی های یک تاجر موفق

من همیشه خودم را به انجام کارهایی که لازمه رشد من است، موظف می‌دانم؛ کارهایی مثل مطلب‌نویسی، رفع خطاهای سایت و پیگیری امور مشتریان.
تماس گرفتن با مشتری‌‌های قدیمی نیز بسیار مهم است. ممکن است شخصی چند ماه پیش از شما خرید کرده باشد و بعد از آن با او تماس نگرفته باشید.
این وظیفه شماست که دوباره با او تماس بگیرید و پیگیری کنید تا مشتری به خرید مجدد از شما مجاب شود.
برای رسیدن به موفقیت، باید در کارتان غرق شوید و فکر و ذکر شما فقط کار باشد.
بارها پیش آمده که حتی شب‌ها هم با یاد کشمش به خواب بروم و ذهن من مدام درگیر این باشد که اگر فردا مشتری تماس بگیرد، چگونه باید با او ارتباط برقرار کنم.

مهم ترین مزیت تجارت الکترونیک

به نظرم خدا من را بسیار دوست داشته که آراد برندینگ را در مسیر زندگی‌ام قرار داده و توانستم کاری را یاد بگیرم که در هر لحظه و حتی در سفر هم امکان فروش و درآمدزایی دارم.
وقتی شما برای چهار یا پنج روز به مسافرت می‌روید، در این مدت امکان کار و فعالیت و رسیدگی به امور مطلب‌نویسی، پیگیری کارها، زیباسازی و رفع خطاهای سایت‌ها و مسائلی از این دست وجود ندارد، اما همچنان با شما تماس گرفته می‌شود و این امکان وجود دارد که به‌راحتی تماس‌ها را به پول تبدیل کنید و این فوق‌العاده است.
چه کاری را سراغ دارید که بتوان آن را با این سرمایه اندک شروع کرد و چنین شرایطی را داشته باشد؟

آموزش تجارت در آراد برندینگ

فایل‌های آموزشی صوتی و تصویری آراد برندینگ می‌تواند کمک بزرگی برای شما باشد.
حتی اگر این آموزش‌ها تکراری باشند، اهمیتی ندارد؛ چون تکرار مکررات برای کار ما بسیار مفید است.
ممکن است شما قوانینی را از قلم انداخته باشید و با دیدن این آموزش‌ها، دوباره به شما یادآوری شود.
بنابراین باید از رهنمودهای اساتید که از طریق آموزش‌های صوتی و ویدئویی و سمینارهای مختلف در اختیار شما قرار می‌گیرد، استفاده کنید، حتی اگر این مطالب تکراری به نظر برسد.

راه اندازی بهترین سایت های تجاری

تا زمانی که خودتان کار را شروع نکرده نباشید، اهمیت سایت‌های تجاری را درک نمی‌کنید، اما سایت برای دیده شدن کسب و کار شما عالی است.

برای اینکه در اینترنت دیده شوید، باید سایتی داشته باشید که در جستجوهای گوگل، در بالاترین رتبه‌ها قرار بگیرد. سایت‌های بسیار قدرتمندی که آراد برندینگ راه‌اندازی می‌کند، این امکان را به شما می‌دهد.

فکر نمی‌کنم تا به حال سایت‌هایی را با این قیمت مناسب و چنین قدرتی در ایران دیده باشم. البته ممکن است سایت‌هایی با شرایط مشابه وجود داشته باشد، اما مطمئنا قیمت آن‌ها بسیار بالاتر است.

عوامل موفقیت در تجارت

کار آراد برندینگ این نیست که فقط سایت‌های عالی و قدرتمند در اختیار شما بگذارد، بلکه زیبایی کار در این است که تجارت را هم به شما یاد می‌دهد و فکر می‌کنم همین دو مورد برای موفقیت در تجارت کافی باشد.
من قلبا باور دارم که می‌توان با آراد برندینگ به اوج رسید.
زمانی که تجارت را شروع کردم، تاجران موفق در ایران به اندازه انگشتان یک دست بودند و من همان عده معدود را هم تا به حال ندیده بودم.
اما الان شرایط فرق کرده، تا به حال چند بار در تلویزیون با آرادی‌های موفق مصاحبه شده و فکر می‌کنم برای کسی که واقعا می‌خواهد به موفقیت برسد، همین نشانه‌ها برای اعتماد به آراد برندینگ کافی باشد.

بهترین اساتید تجارت در ایران

هر چه در تجارت به دست آورده‌ام، به خاطر آراد برندینگ بوده و به هر جایی که برسم، مرهون لطف و تخصص تیم آراد برندینگ هستم.
بیش از همه مدیون مهندس شعبانی عزیز هستم و ارادت خاصی به ایشان دارم.
زمانی که محصولات در آراد انحصاری شده بود، ایشان به من اعتماد کردند و حوزه کشمش را به من سپردند، با اینکه من نسبت به دو همکار دیگر در این حوزه، جدیدتر بودم.

مهندس شعبانی باور داشتند که من می‌توانم و همین برای موفقیت من کافی بود. بنابراین از ایشان سپاسگزارم.
از مهندس نظام‌پرور عزیز هم تشکر می‌کنم که از راهنمایی‌های ایشان در صادرات بسیار بهره بردم.
اگر قصد صادرات داشته باشید، هیچ‌کس مثل ایشان نمی‌تواند به شما کمک کند.
از مهندس تالیا زیارکلائی هم سپاسگزارم که نتیجه‌گیری از سایت‌هایمان را مدیون ایشان و اطلاعات و سواد تصورناپذیرشان از اینترنت هستیم.

توصیه هایی برای شروع کسب و کار

از کسانی که تازه وارد آراد برندینگ شده‌اند، می‌خواهم باور داشته باشند. ما هم باور نمی‌کردیم که چنین کاری امکان‌پذیر باشد، اما موفق شدیم. بنابراین شما هم می‌توانید با تلاش کردن و گوش کردن به سخنان اساتید، به‌راحتی به درآمدزایی برسید.

شما سال‌ها با قوانین اشتباه زندگی کرده‌اید. اگر تا به حال از این شیوه زندگی نتیجه گرفتید، آن را ادامه بدهید، اما اگر نتیجه نگرفته‌اید، به سراغ آراد برندینگ بیایید و فقط یک سال برای کار با آراد وقت بگذارید،
تلاش کنید و به رهنمودهای اساتید عمل کنید.
حتی اگر در تجارت موفق نشوید، به نظر من شکست نخورده‌اید و می‌توانید آن را به حساب تجربه بگذارید.

دیدگاه خود را ثبت نمایید.

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.9 پاسخ
 1. Avatar
  arman گفته:

  هربار که سایت آراد رو باز میکنم و مطلبی میخونم خیلی به تولید محتوا سفارش شده و من هم دارم تلاش میکنم یاد بگیرم. شما میتونید کمک کنید؟

  پاسخ
 2. Avatar
  آبتین بزرگی گفته:

  کشورهای خارجی هم به کشمش علاقه دارند؟ من فکر میکردم فقط ایرانی ها کشمش میخورن. تازه خیلی از ایرانی ها هم دوست ندارن

  پاسخ
  • پشتیبانی آراد برندینگ
   پشتیبانی آراد برندینگ گفته:

   سلام دوست عزیز برای آشنایی بیشتر با بحث صادرات به بخش (درباره ما) در سایت مراجعه کنید و از مشاورین تجاری آراد مشورت بگیرید

   پاسخ
  • پشتیبانی آراد برندینگ
   پشتیبانی آراد برندینگ گفته:

   سلام دوست عزیز برای آشنایی بیشتر با بحث فروش و صادرات به بخش (درباره ما) در سایت مراجعه کنید و از مشاورین تجاری آراد مشورت بگیرید

   پاسخ