🌟 پخش زنده آراد برندینگ شما را به ثروتمند شدن دعوت می نماید.

آموزش صفر تا ۱۰۰ شروع صادرات

برای بسیاری از شما دوستانی که می‌خواهید کار با آرادبرندینگ را شروع کنید، سوالاتی پیش می‌آید. مثلا می‌خواهید بدانید آیا توانمندی کار در حوزه صادرات را دارید یا می‌خواهید بدانید آرادبرندینگ واقعا چگونه می‌تواند به شما کمک کند. ما در تمام مراحل به شما کمک می‌کنیم؛ از ابتدا که می‌خواهید شروع کنید تا انتهای کار که به نتیجه می‌رسید. اما آغاز کار شامل چه مراحلی می‌‌شود؟

🎁 در ARAD QA عضو شوید و درباره تجارت و اقتصاد بپرسید و پاسخ دهید.

 

مراحل شروع کار با آرادبرندینگ
 1. انتخاب محصول مناسب

ابتدا باید محصولی را انتخاب کنید و ما در مورد اینکه آیا محصول مورد نظرتان ظرفیت‌های لازم را دارد و می‌تواند در بازار صادراتی به‌خوبی مطرح شود یا نه، شما را راهنمایی می‌کنیم. اگر بین چند محصول مردد باشید و بپرسید کدام یک از این محصولات بهتر است، معایب و مزایای هر کدام را برای شما ذکر می‌کنیم و از شما می‌خواهیم براساس علاقه‌ خودتان یکی را انتخاب کنید. بنابراین انتخاب محصول بر عهده خود شماست، ولی ما به شما کمک می‌کنیم و اطلاعات مورد نیازتان را به شما می‌دهیم و به عبارت دیگر، چشم‌اندازی از محصول منتخب‌تان را به شما نشان می‌دهیم.

بزرگترین اشتباه در انتخاب محصول

بسیاری اوقات شما برای انتخاب محصول درگیر افکار عمومی می‌شوید. بیشتر مردم بر محصولاتی تمرکز می‌کنند که اهمیت و ارزش اقتصادی بالایی ندارند؛ مثل فرش، پسته، کشمش یا زعفران که آینده چندان درخشانی ندارد. می‌توان با این محصولات کار کرد، اما بسیار هزینه‌بردار است و به‌سختی می‌توان وارد بازارش شد، رقبای شما هم در این حوزه بسیار قوی هستند. بنابراین چرا باید به‌سراغ چنین حوزه‌هایی بروید؟ حوزه‌هایی را انتخاب کنید که در آن‌ها رقبای ضعیفی خواهید داشت یا اصلا رقیبی در کار نیست، چون کسی در این زمینه‌ها کار نکرده است. ما هم به شما کمک می‌کنیم که وارد پروسه‌های کاری شوید و محصول دلخواهتان را انتخاب کنید، تفاوتی ندارد که در حوزه محصولات صنعتی یا غذایی، محصولی را انتخاب کنید یا در حوزه پوشاک و یا حتی میوه‌ها و صیفی‌ها.

 1. ایجاد ساختاری برای جذب مشتری

ما در اولین قدم، یعنی انتخاب محصول به شما کمک می‌کنیم و بعد از اینکه وارد کار شدید، سیستمی برای شما آماده می‌کنیم که در نتیجه کار این سیستم، مشتری‌هایی که به دنبال خرید این محصول هستند، به سراغ شما می‌آیند.

 1. زیرساخت‌های لازم برای ارتباط با مشتری و فروش

مشتری به شما ایمیل می‌زند، مکاتبه می‌کند، در واتساپ پیام می‌دهد و به شکل‌های مختلف با شما ارتباط برقرار می‌کند و حالا نوبت شماست که به پیام‌های او پاسخ بدهید. ما به شما می‌گوییم که چگونه باید پاسخ مشتری را بدهید و چه چیزی ارسال کنید. شما به زیرساخت‌هایی نیاز دارید تا بتوانید مشتری را قانع کنید با شما کار کند و ما در مورد این زیرساخت‌ها شما را راهنمایی می‌کنیم. شما در مکاتبات خود به زیرساخت‌های صادراتی نیاز دارید و ما این زیرساخت‌ها، مثل کمپانی پروفایل، کاتالوگ، price list، FCO، Pro forma و هر چیزی را که نیاز دارید، برای شما آماده می‌کنیم. برای اعتمادسازی در شبکه‌های اجتماعی باید به‌درستی فعالیت کنید و ما این فعالیت را هم برای شما انجام می‌دهیم تا دیده شوید و اگر به سیستمی برای نقل و انتقال مالی خود نیاز پیدا کردید، ما این سیستم را برای شما فراهم می‌کنیم.

چگونه کارت بازرگانی تهیه کنیم؟

شما برای ورود به تجارت، نه نیازی به کارت بازرگانی دارید و نه لازم است شرکتی ثبت کنید. اکثر کارها توسط دیگران انجام می‌شود و شما فقط باید بر انتخاب کالا و مسیر شغلی خود تمرکز کنید. بسیاری از کارخانه‌ها و تولیدکنندگان محصولات علاقه دارند با کارت بازرگانی خودشان کالا را از گمرک خارج کنند، چون برای آن‌ها مزایایی دارد؛ مثل معافیت‌های مالیاتی یا بی‌نیازی از اظهار ارزش افزوده. بسیاری از تولیدی‌ها و کارخانه‌ها به دنبال چنین مزایایی هستند. پس لازم نیست از کارت بازرگانی خودتان استفاده کنید و یا حتی کارت بازرگانی داشته باشید. بسیاری اوقات بهتر است که کار با استفاده از کارت بازرگانی شرکت‌های دیگری انجام شود. گرچه گرفتن کارت بازرگانی هزینه چندانی ندارد، اما دردسرهای بسیاری دارد و شروع کارتان را به تاخیر می‌اندازد.

خدمات آموزشی و مشاوره آرادبرندینگ
 1. راهنمایی برای انجام امور گمرکی و حمل و نقل

برای ورود به صادرات، نیازی نیست نگران پیدا کردن مشتری باشید و یا نگران اینکه چگونه باید با مشتری معامله کرد یا چگونه باید کالا را حمل و ارسال کرد. چون ما در آرادبرندینگ شما را راهنمایی می‌کنیم که چگونه کالا را از گمرک عبور دهید، چگونه امور گمرکی را انجام بدهید، در انجام امور گمرکی به چه مدارکی نیاز است و چگونه می‌توان کالا را از گمرک ترخیص کرد. ما درباره شرایط حمل و نقل کالا با کشتیرانی، تریلی یا هر وسیله دیگری شما راهنمایی را می‌کنیم و به شما یاد می‌دهیم که چگونه هزینه‌های FOB، CIF، CFR و دیگر هزینه‌ها را حساب کنید.

 1. ایجاد مسیری برای کسب تجربه

ما با آموزش‌ها، راهنمایی‌ها و مشاوره‌ای که ارائه می‌دهیم، شما را مانند یکی از اعضای خانواده خود حمایت می‌کنیم تا بتوانید قدم به قدم و مسیر به مسیر، وارد تجارت شوید و کم‌کم کار را یاد بگیرید. روش کار ما صرفا مبتنی بر آموزش نیست و نمی‌خواهیم شما را به جزوه نوشتن عادت بدهیم، بلکه می‌خواهیم شما را در مسیر و جریانی قرار بدهیم که مشتری به به‌سراغ شما بیاید و بعد بتوانید با تجربه کردن یاد بگیرید. مسیری که آرادبریندنگ برای شما ایجاد می‌کند، یک مشتری نخواهد داشت، بلکه شما دائما مشتری‌ها و ارتباط‌های جدیدی پیدا می‌کنید. بنابراین دیگر نگران این نخواهید بود که مشتری‌های شما کم بشود یا از ده مشتری اول نتیجه خوبی نگیرید یا به خاطر بی‌تجربگی مشتری‌ها را از دست بدهید؛ چون مشتری‌های جدیدی به سراغ شما خواهند آمد و این مشتری‌های جدید، فرصت‌های جدید شما هستند.

شما در ابتدای کار یک مرحله هزینه فرصت دارید؛ یعنی باید هزینه‌ کنید و فرصت‌هایی را از بین ببرید تا کار را یاد بگیرید و بتوانید وارد پروسه جدیدی بشوید.

این دوره در صادرات چند ماه طول می‌کشد، اما در بازار داخلی بسیار کوتاه‌تر است. برای کسانی که تجربه ندارند، این زمان لازم است تا بتوانند روش تجارت را یاد بگیرند و بدانند مشتریانی که از کشور دیگری تماس می‌گیرند، پیام می‌دهند یا ایمیل می‌زنند، دقیقا چه می‌خواهند.

 1. آموزش مکاتبات تجاری به زبان‌های خارجی

برخی می‌گویند ما به زبان‌های خارجی تسلط نداریم، بنابراین نمی‌توانیم کار کنیم. اما باید بدانید کل مکاتبات شما با مشتریان خارجی پنجاه جمله بیشتر نیست. ما آن جملات را به فارسی و انگلیسی برای شما می‌‌نویسیم و به شما یاد می‌دهیم که چگونه جواب بدهید. باید بدانید که بیشتر مشتری‌ها تماس نمی‌گیرند، بلکه پیام یا ایمیل می‌دهند. تجار بین‌الملل هم در زبان‌های خارجی سطح بالایی ندارند و صرفا جملاتی در حد راه انداختن کارشان می‌دانند، بنابراین ما هم جملاتی برای راه انداختن کارتان به شما یاد می‌دهیم.

در آینده خواهید دید که سایر تجار دنیا از شما بسیار ضعیف‌تر هستند، ولی چون باور داشتند که می‌توانند کار کنند یا مجبور شدند وارد کار شوند، امروز صادرکننده و تاجر بین‌المللی هستند. اگر شما هم باور داشته باشید و در مسیر ما حرکت کنید، می‌توانید تاجر شوید، در حوزه تجارت بین‌الملل و صادرات فعالیت کنید و در مسیر موفقیت گام بردارید. ما در آرادبرندینگ به شما کمک می‌کنیم و در کنارتان هستیم.

کسانی که می‌خواهند کار را شروع کنند، انگیزه و برنامه دارند و هدفشان این است که از مسیری کوچک‌تر به مسیری بزرگتر گام بردارند و از جریانی کوچک به سوی اقیانوس حرکت کنند، می‌توانند با ما ارتباط بگیرند و ما کمکشان می‌کنیم تا موفق شوند.

دیدگاه خود را ثبت نمایید.

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.9 پاسخ
 1. Avatar
  حسین گفته:

  من از این توضیحاتی که دادید درخصوص تجارت خیلی لذت بردم مشتاق شدم با شما یه تجربه رو شروع کنم.

  پاسخ
 2. Avatar
  کارن گفته:

  با سلام ..جااله ..خدا قوت..امیدوارم که شرکتی باشسد که دنبال سود یک شبه و محدود نباشید بلکه یکی از نخستین شرکتهای کارآفرین ایرانی باشید که آینده روشنی برای خود و بسیاری از تحصیلکرده های این کشور رقم بزنید..انشالله درخدمت شما خواهم بود

  پاسخ
 3. Avatar
  تاصر فریدونی گفته:

  همت تان مستدام، خدا یار و یاورتان باشد تا هرچه بیشتر بتوانید به علامندان به این امور کمک کنید و قسمتی از مشکلات اقتصادی کشور و گروه عظیم جویندگان کار را حل کنید.

  پاسخ
 4. Avatar
  majid گفته:

  سلام عرض ادب خدمت آقای مهندس
  نظام پرور.عزیزم.من همیشه مطالب باارزش شمابزرگانی مانند
  شما؟ وهمکاران محترمتان رودونبال
  می کنم، ویدئو های بی پایان خوبتون رو
  دانلود میکنم وبارها مرور میکنم امیدوارم
  درهمه حال آینده سرافرازی برای این مرزوبوم ثبت افتخار ابدی باشید.دوستون
  دارم، همیشه ممنونم ازشما
  majid

  پاسخ
 5. Avatar
  کریم شریفلو گفته:

  سلام
  از مطالب ارائه شده استفاده کردم
  ان شاالله که بتونم با همکاری شما
  در صادراتی که مد نظر دارم موفق بشم

  پاسخ