🌟 پخش زنده آراد برندینگ شما را به ثروتمند شدن دعوت می نماید.

گام های آموزشی در آراد برندینگ + فیلم

امروز می خواهیم به دغدغه بعضی افراد که می ‌گویند چه آموزش هایی باید ببینیم و آراد چه آموزش هایی به ما می‌ دهد، پاسخ بدهیم.

🎁 در ARAD QA عضو شوید و درباره تجارت و اقتصاد بپرسید و پاسخ دهید.
آیا ما به آموزش نیاز داریم؟

بله ما به آموزش نیاز داریم. ثروت، تجارت و صادرات یک علم است و مثل هر کار دیگری وقتی بخواهیم آن را شروع کنیم نیاز به یک علمی دارد، اطلاعاتی می خواهد، آگاهی نیاز دارد، یک دانشی می ‌خواهد که باید علم آن را داشته باشیم تا بتوانیم آن را شروع کنیم. اما این علم و دانش در کتاب ها نوشته نشده و بر خلاف تصور مردم که فکر می ‌کنند این علم را می شود در دانشگاه به دست آورد، تجارت و صادرات را نمی شود از دانشگاه به دست آورد یک علم تجربی است و باید آن را تجربه کنیم.
دلیل اینکه می گوییم این علم تجربی است این است که قوانین کشورها ماه به ماه و سال به سال تغییر می کند، قوانین تجارت خیلی سریع تغییر می کند. ما با انسان ها در ارتباط هستیم و با ربات ها در ارتباط نیستیم که بگوییم یک برنامه نویسی ثابت و خاصی دارند که با همان ثباتش همیشه می توانیم پیش برویم و به آنها بتوانیم بفروشیم.
مثلاً یک کلیاتی مثل فن بیان وجود دارد، می ‌خواهیم با مشتری صحبت کنیم باید فن بیان خوبی داشته باشیم.

یک اصل هایی مثل دسترس‌ پذیری، اعتماد، قیمت و … در اقتصاد وجود دارد که این ها یک سری کلیات است ولی آیا این کلیات همه جا جواب می دهد؟ مثلا در اعتماد، آیا شرایط اعتماد سازی بین دو نفر به من یکسان است؟ نه اینگونه نیست.
آیا در قیمت، من می توانم آن قیمتی که به یک کشور اروپایی اعلام می کنم، کشوری که از کشور ما خیلی دورتر است، فاصله اش بیشتر است، اطلاعات کمتری نسبت به کشور و محصول ما دارد همان قیمت را به یک مشتری که از عراق با من ارتباط می گیرد هم اعلام کنم؟
قطعاً اینطور نیست چون عراقی با یک پرواز ۲۰۰ هزار تومانی وارد ایران می ‌شود، رابطه خیلی زیادی با ایرانی ‌ها دارد، نزدیک ماست، خیلی از قیمت ها را می داند خیلی از کیفیت ها را می داند، پس من نمی توانم در زمینه قیمت و اعتماد سازی با همه یکسان برخورد کنم، در زمینه فن بیان نمی‌ توانم با همه یک طور صحبت کنم.
فن بیان فقط این نیست که من درست، شمرده و واضح صحبت کنم. فن بیان در تجارت یعنی پول گرفتن، یعنی بتوانم طوری با مشتری ام صحبت کنم که بتوانم از او پول بگیرم. یک جایی لازم است که محکم صحبت کنم تا مشتری من را باور کند، یک جایی در یک جلسه حضوری نیاز است که من خودم را بازنده کنم تا طرف مقابل مجاب شود به من پول بدهد و با من قرارداد ببندد.

چه زمانی به آموزش نیاز داریم؟

برای این موضوع دو دیدگاه وجود دارد. دیدگاه اول این است که بعضی ها اعتقاد دارند بهتر است وارد دانشگاه شویم و علم آن پیدا کنیم، درسش را بخوانیم و بعد شروع کنیم. دیدگاه بعدی این است که بعضی ‌ها می ‌گویند کار را شروع کنید، در حین کار تجربه کسب می کنید، نکات را یاد می گیرید، از تجربه دیگران استفاده می کنید و می فهمید کار به چه صورت است در واقع در حین کار کردن، آموزش می ‌بیند.توصیه آراد این است که در تجارت، در صادرات، در به دست آوردن ثروت، حتماً از روش دوم استفاده کنید. دلیل مهمش این است که قوانین روز به روز عوض می شوند، قوانین کشورها زود تغییر می‌ کنند، شرکت های نقل و انتقال پول خیلی زود شرایط شان را تغییر می دهند نکته مهم آن این است که شرایط کشور ما خیلی خاص است.
آموزش های تخصصی
آموزش های تخصصی را باید بدانیم مثلاً incoterms را باید بشناسیم، incoterms 2020 با incoterms 2018 و incoterms 2019 فرق می کند قوانینش متفاوت است.

باید بدانیم که بارنامه چیست؟ چطور باید بارنامه را تنظیم کنیم و به دست مشتری برسانیم؟ باید بدانیم سوئیفت چیست؟ ال سی را باید بشناسیم، که اگر یک مشتری از ما درخواست کرد که من با شرایط ال ‌سی با شما کار می ‌کنم و وقتی من ندانم که ال سی چیست، نمی‌ توانم به مشتری جواب درست بدهم. باید بدانم که ال سی چیست که بعد به او بگویم من الان در ایران به علت تحریم بانک ها شرایط کار کردن به روش ال سی را ندارم. باید این ها را بدانم تا بتوانم به راحتی به مشتری پاسخ دهم و بتوانم بهتر این قرارداد ها را ببندم.

آموزش های برندسازی

برای بحث برندسازی نکته های مهمی وجود دارد که یکی از اصلی ترین آنها انتخاب محصول است. ما در بحث برند سازی باید یک محصول را انتخاب کنیم که به درد ما بخورد، باید بشناسیم که چه محصولی را انتخاب می کنیم چون قرار است یک عمر شغلمان شود و روی آن کار کنیم، این طور نیست که ۶ ماه بعد تغییرش بدهیم و بخواهیم هر دو ماه عوضش کنیم. باید یک محصولی باشد که وارداتی نباشد، بازار داشته باشد و سال های سال بتوانیم روی آن کار کنیم.

نکته دیگر در برندسازی این است که کلا برندسازی چیست؟ برندسازی یعنی شناخته شدن و معروف شدن. یعنی باید خودم را به آن منطقه ‌ای که می‌ خواهم روی آن کار کنم و آن بازار هدفی که می خواهم در آن کار کنم بشناسانم. مثلا من می خواهم در کل دنیا کار کنم، باید خودم را به عنوان یک تاجر، تولیدکننده یا فروشنده آن محصول معرفی کنم تا من را بشناسند و با من ارتباط بگیرند تا من بتوانم محصولم را بفروشم.

آموزش های فنی

خیلی از کسانی که با آراد ارتباط می گیرند، علاقه زیادی به آموزش فنی دارند و دوست دارند کار با سایت را یاد بگیرند، دوست دارند بفهمند پشتیبانی سایت چطور انجام می شود و کار با سیستم چطوری است، با لپ تاب چطوری کار کنند و خیلی از این دغدغه‌ها را دارند.

درست است که بعضی ها دغدغه این را دارند که نمی توانند با لپ تاب کار کنند، حتی کار کردن با سیستم کامپیوتر را هم بلد نیستند ولی آراد یک تیم پشتیبانی خیلی قوی دارد که این کارها را برای شما انجام می دهد و اصلا نیازی نیست شما درگیر آموزش های فنی شوید.

درست است که دانستن آن خوب است و می فهمید که چه کارهایی دارد برای شما انجام می‌ شود و در مسیر برندسازی چه اتفاقاتی دارد برای شما می ‌افتد ولی وقتی شما تمرکزتان از فروش بیرون می ‌آید دیگر نمی توانید روی مشتری هایتان تمرکز کنید، چون درگیر کار فنی شده اید. از صبح باید پشت سیستم بنشینید و سایتتان را چک کنید، تولید محتوای تان را انجام دهید و اینکه ببینید بازدید سایتتان چند تا هست؟ آنالیز بگیرید ببینید صفحه چندم هستید، در چه عنوان هایی جایگاه گرفتید و …، تا این ها را چک می‌ کنید زمانتان از دست می‌ رود.

آموزش های ارتباط با مشتری

وقتی مشتری با شما ارتباط می‌ گیرد باید یک قواعدی را رعایت کنید و یک کارهایی را انجام دهید که آن مشتری ترغیب شود با شما کار کند و محصولش را از شما بخرد و این ها نیاز به یکسری آموزش هایی دارد که چطور با مشتری صحبت کنید و نیازهای مشتری را در حین صحبت بشناسید.
مشتری ها یکسان نیستند که بخواهیم یک قانون کلی را برای همه مشتری ها اجرا کنیم. یک مشتری گیرش بارنامه است، یکی در ارسال بار مشکل دارد، یک مشتری گیرش بسته ‌بندی است، یکی روی قیمت محصول مشکل دارد ولی رو دربایستی دارد که به شما بگوید، یک مشتری گیرش روی کیفیت است، این ها را شما باید تشخیص دهید، به این عقل معاش می‌ گویند.

آن لحظه‌ ای که با مشتری صحبت می کنید اگر مشتری نتوانست به شما بگوید من پولش را ندارم که با این کیفیت از شما بخرم، شما خودتان باید به مشتری پیشنهاد دهید که کیفیت پایین تر را هم دارم و برای شما مناسب تر است، پس آن را بردارید، نیاز نیست که بیهوده هزینه کنید و کیفیت بالاتر را بگیرید، این کیفیت برای منطقه شما خوب است، با این حرف ها مشتری خیالش جمع می‌ شود و بیشتر به شما اعتماد می کند و می ‌فهمد که نیازش را درک کردید و تشخیص دادید.

آموزش های مدیریت ارتباط با مشتری

مشتری ها خیلی ها یک بار خرید را راحت انجام می‌ دهند برای تست کیفیت، قیمت، بسته بندی شما، برای اینکه تست کند به موقع بار را تحویل می دهید یا نه، یک بار هم که شده با حجم پایین از شما خرید و تست می کند ولی من باید بتوانم این مشتری را به خوبی مدیریت کنم تا دفعه بعدی هم به من زنگ بزند و به من وفادار بماند.
حالا چند بار هم که از من خرید کند به این فکر می افتد که آیا قیمتش مناسب است؟ آیا کیفیتی که به من می دهد کیفیت خوبی در بازار است؟ ما طوری باید مشتری را مدیریت کنیم که اصلا به این فکر نیافتد.

آموزش های عقد قرارداد و قوانین

مشاورین آراد برندینگ قبلا کامل این بحث را باز کردند که در این قرارداد چه مسائلی باید ذکر و مطرح شود، چه کارهایی برای بستن قرارداد باید انجام شود و آخرش به این نتیجه رسیدند که اصلا قرارداد نبندید.

قرارداد بستن یک سری محدودیت ‌ها و دغدغه هایی برای شما ایجاد می کند، حتی در بعضی از معاملات حین بستن قرارداد معاملات به خاطر مفاد و شرایطی که در آن ذکر می کنند، کنسل می شود یا مشتری یک شرایطی برای شما ایجاد می کند که در توان شما نیست، به همین دلیل بهتر است قرارداد نبندید یا با یک پرفورم ها و یک پیش فاکتور کارتان را راه بیندازید علاوه بر این باید قوانین تجارت را هم بدانید.

مسیر های آموزشی در آراد

آراد دو نوع آموزش حضوری و غیرحضوری دارد. آموزش های حضوری آراد پنج شنبه ها و جمعه ها برگزار می شوند. پنجشنبه ها در دفتر مرکزی آراد در قم هر هفته تقریباً از ساعت دو و نیم شروع می شود تا آخر شب هم ادامه دارد. برای آرادی ها، برای کسانی که قدیمی هستند و سال هاست با آراد کار می کنند، می دانند که بهترین جلسه حضوری و بهترین روز آرادی ها پنجشنبه هاست.

آموزش حضوری دیگر که آرادی ها دارند جمعه هاست. همایش ‌هایی برگزار می ‌شود، آموزش ‌هایی روی سن انجام می ‌شود و بعد از آن مشاوره های خصوصی برگزار می ‌شو،. سوالاتتان را می پرسید و ابهاماتتان برطرف می شود.

این بهترین روش آموزشی در آراد آموزش غیر حضوری است. اگر شما وارد مجموعه آراد شوید و قدیمی باشید می فهمید که چرا می گوییم این بهترین است. قدیمی ها احتمالا متوجه شده ‌اند که چون اساتید آراد مستقیم و به صورت زنده هر روز به شما آموزش می دهند و یک خوبی خیلی بزرگی که دارد این است که مثلاً خیلی ها برای شرکت در جلسات حضوری بهانه می آورند.
وقتی اعلام می شود که پنجشنبه ها به قم بیاید یا جمعه ها در همایش های آراد در تهران شرکت کنید، بهانه هایی مثل این هفته مسافرتم، خارج از کشور هستم، مهمان دارم، یکی از اقوام ما فوت کرده و … را می آورند. ولی این خوبی اش این است که هر جای دنیا که باشید سر ساعتش آنلاین می شوید یا وارد سایت آراد برندینگ و بخش پخش زنده می شوید لیستش آنجا هست که در چه روزهایی آرادی ها آموزش دارند و چه کسانی آموزش می ‌دهند، اسم اساتید آن جا آمده و اینکه چه زمان هایی آموزش شروع می شود و کلاً ۲۴ ساعته می توانید از این استفاده کنید، چون پخش آفلاین آن هم انجام می ‌شود.

آموزش بعدی که در غیر حضوری انجام می ‌شود آموزش آفلاین است. کانال تلگرام آراد هست که آموزش‌ های اساتید و مشاورین در آن هست روز به روز هم آموزش جدید در این کانال اضافه می ‌شود و همه این ها به صورت رایگان است.
یعنی شما می توانید در کانال و سایت آراد عضو شوید و به صورت رایگان از این آموزش ها استفاده کنید. ولی نکته ‌ای که وجود دارد این است که شما تا زمانی که شروع نکنید این آموزش ‌ها به کارتان نمی ‌آید.
آپارات آرادبرندینگ هم هست اگر وارد apparat.com/aradbranding شوید می بینید که خیلی از کارهای اساتید، فایل های مشاورین آراد که به صورت مثلاً جلسات پنجشنبه‌ ها و جمعه‌ ها یا ویدیو هایی که از قبل ضبط شده آنجا قرار گرفته و می توانید از آن آموزش ها استفاده کنید.
گروه های مختلف آموزشی
شما از دو گروه مدرسین و مشاورین آموزش می بینید. مدرس کسی است که یک فایل آموزشی را به صورت کامل به شما آموزش می دهد، یعنی یک قانونی در تجارت، در صادرات، مثل incoterms 2020 یا هر قانون دیگری و هر چیزی که نیاز شما باشد به صورت کامل به شما آموزش می دهد.

یعنی اگر بخواهید از قوانین تجارت اطلاعات کسب کنید، مدرسین زیادی هستند که به شما آموزش می دهند و شما می توانید با اطلاعات کافی وارد بحث تجارت شوید. ولی وقتی شروع به کار می‌ کنید حتماً در کارتان یک مشکلی پیش می آید یک سوال یا ابهامی برای شما پیش می آید که اگر شما بخواهید برگردید و فایل آن مدرس را پیدا کنید و گوش دهید و جواب سوالتان را از روی آن پیدا کنید زمان زیادی را از دست می دهید و حتی شاید نتوانید آن فایل را پیدا کنید پس اینجا نیاز است که یک مشاور در کنار شما باشد که همان لحظه با او زنگ بزنید.

نقش مدرس

آموزش کامل و یادگیری
یعنی یک فایل آموزشی را به شما به صورت کامل یاد می‌دهد و شما به صورت کامل می توانید تجارت و صادرات را از آن یاد بگیرید و یک دلگرمی برای شما است. شما وقتی از یک چیزی اطلاعاتی ندارید با یک ضعف در کار وارد می‌ شوید و اصلاً دلتان نمی خواهد که وارد این کار شوید ولی وقتی اطلاعاتتان کامل می ‌شود با یک قدرت بهتری وارد کار می ‌شوید. آموزش و مدرس برای شما یک دلگرمی است.
رفع دغدغه های ذهنی
در ذهن شما یک سری دغدغه ‌هایی وجود دارند مثل اینکه من نمی‌دانم ال سی، تجارت و صادرات چیست، چطور باید قرارداد ببندم؟ اینها را نمی دانید وقتی آموزش می بینید دلگرمی پیدا می‌کنید و دغدغه هایتان برطرف می‌ شود.

نقش مشاور

مشاور یک دوست و همراه برای شما است. شما اگر از ورود به تجارت و صادرات ترس دارید، روان شناس ها می گویند که اگر می خواهید بر ترسی غلبه کنید باید خود را در دل آن ترس بیندازید و آن را تجربه کنید. مثلاً شما می خواهید وارد یک اتاق تاریک شوید ولی می ترسید و برای اینکه ترستان بریزد باید یک بار وارد آن اتاق شوید و بدانید هیچ خبری نیست.
خوبی مشاور این است که وقتی می خواهید وارد آن اتاق تاریک شوید همراه شما می آید و دیگر تنها نیستید. شما می ‌خواهید وارد دنیای صادرات شوید و تجارت کنید و هیچی هم نمی دانید ولی می دانید که مشاوری در کنارتان است که بلد است، سال ها کار کرده، زیر نظر اساتید بزرگی آموزش دیده و تجربه کسب کرده است پس با او وارد صادرات می ‌شوید.

جلوگیری از ضررهای احتمالی

این نکته خیلی مهم نیست. مثلاً شما با یک مشتری عراقی می‌ خواهید معامله‌ ای را انجام دهید و او به شما می‌ گوید که من پول را به حسابتان ریختم و مدرکش را هم به شما نشان می دهد. ولی امروز مثلاً یک شنبه است و به شما می گوید اول بار را آزاد کنید امروز یکشنبه است و بانک‌ های عراق تعطیل هستند فردا که باز شد بروید پولتان را برداشت کنید.
شما اگر اطلاعاتی نداشته باشید چون از دید شما مدرک معتبر است و هیچ ایرادی در آن نیست، بار را آزاد می‌ کنید اما اگر با یک مشاور تماس بگیرید همان لحظه به شما می‌ گوید که یک کلاهبرداری مرسوم در عراق است که از این طریق در خیلی از کشورها مثل عراق و افغانستان به همین راحتی کلاهبرداری می کنند چون شما اطلاعاتش را ندارید از این موضوع بی خبر هستید ولی مشاورین انقدر کار کردند و اطلاعات کسب کردند و از این کلاهبرداری ها دیدند که دیگر یاد گرفتند.

دیدگاه خود را ثبت نمایید.

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.1 پاسخ
 1. Avatar
  محمد ناجی گفته:

  با سلام به همه همکاران گرامی زحمتکش در اراد

  برندینگ .

  من به تازگی با شرکت اراد آشنا شدم و مطالب

  آموزشی را که مطالعه میکنم خیلی از ابهامات برطرف

  میشوند خیلی افسوس می خورم که چرا زودتر از اینها

  با این شرکت آشنا نشدم . چون خیلی به کار تجارت

  علاقه مندم و از دوران کودکی بدون این که اطلاع

  داشته باشم با کاغذ پول درست میکردم و اسباب

  بازی را کالا میکردم و با دوستام تجارت میکردیم

  و با خودم می گفتم کاش روزی تجارت واقعی بکنم

  و علاوه بر داشتن چند شغل هیچ کدوم نتونستن

  درآمدشان من را قانع کنند و الان میخوام با کمک اراد

  برندینگ به زودی شروع کنم

  پاسخ