🌟 پخش زنده آراد برندینگ شما را به ثروتمند شدن دعوت می نماید.
🎁 در ARAD QA عضو شوید و درباره تجارت و اقتصاد بپرسید و پاسخ دهید.

تجارت انواع خودرو در کشور

بر اساس قوانینی که از طرف وزارتخانه های بازرگانی و صنعت و معدن مشخص شده است در کشور ما هر فرد حقیقی یا حقوقی می تواند سالی یک خودرو به کشور وارد کند؛ با این شرط که آن خودرو بر اساس استانداردهای یورو دو ساخته شده باشد و در کشورهای اروپایی شماره گذاری شده باشد.

📞 برای اطلاع از شماره تماس مشاوران آراد و ارتباط با آنها کلیک نمایید.

همچنین از زمان ساخت خودرو بیشتر از یک سال نباید گذشته باشد. تجارت انواع خودرو در کشور این روزها به تجارتی سود آور تبدیل شده است که عده زیادی از اقشار متمول جامعه را به این سمت کشانده است.

  Figure 1تجارت انواع خودرو در کشور

بر اساس آیین نامه هایی که وجود دارد تجارت انواع خودرو در کشور از ۱۵ کارخانه معتبر جهانی با نام های سیتروئن، بنز، بی ام و، تویوتا، هوندا، متسوبیشی، هوندا، فورد، پورشه، نیسان، جی ام، پژو، مزدا و رنو و…. صورت می گیرد. از دیگر مصوباتی که دولت پس از واردات خودرو به کشور تعیین کرده است ایجاد نمایندگی خدمات پس از فروش هر برند مشخص در ایران است.

همچنین در ضوابط وارد کنندگان خودرو مشخص شده است که وارد کنندگان باید از سازمان محیط زیست، وزارت بازرگانی و موسسه استاندارد مجوزهای لازم را دریافت کنند.

تجارت انواع خودرو در کشور را بهبود دهیم

در شرایط اقتصادی موجود در کشور صادرات خودرو امری ضروری به نظر می رسد اما در این مسیر موانعی وجود دارد که اجازه نمی دهد بخش صادرات آن طور که باید فعال بماند.

📞 برای اطلاع از شماره تماس مشاوران آراد و ارتباط با آنها کلیک نمایید.

با مشکلاتی که در زمینه تامین ارز داخلی برای تولید کنندگان خودرو وجود دارد، تامین میزان خودروی مورد نیاز برای صادرات امری نشدنی به نظر می رسد. از طرفی کیفیت خودروهای داخلی در حد استانداردهای جهانی نیست و نتوانسته پاسخگوی توقعات مشتریان خارجی باشد.

از این رو تجارت خودرو در کشور با موانعی همراه است. همانطور که می دانیم تجارت انواع خودرو تا حد زیادی به میزان صادرات سالانه دارد چرا که اهداف بلند مدت صادراتی تنها راه برای ارز آوری برای اقتصاد خودرویی کشور است.

تجارت انواع خودرو در کشور در صورتی می تواند برای اقتصاد موثر واقع شود که به سایر بخش های محیط زیستی و سلامت جامعه آسیبی وارد نکند. در شرایطی که خودروسازان تنها به تولید انبوه انواع مدلهای خودرو فکر می کنند نمی توان به این اهداف بلند مدت دست یافت.

برای تجارت انواع خودرو در کشور و پیشرفت و گسترش آن می بایست پیش از هر چیز به بالا بردن کیفیت و قدرت خودروها بر اساس استانداردهای جهانی بنگریم. تنها در این صورت است که با تولید خودروهایی ارزشمند و بر اساس استانداردهای یورو دو می توانیم به بهبود صادرات به فراتر از مرزهای کشور بنگریم.

🌟 پخش زنده آراد برندینگ شما را به ثروتمند شدن دعوت می نماید.
📺 پخش زنده ما را از اینجا ببینید.

دیدگاه خود را ثبت نمایید.

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.5 پاسخ
 1. Avatar
  اسماعیل پاسبان گفته:

  کیفیت خودروهای داخلی بسیار پایین است. حتی عراق هم گمان میکنم علاقمندی زیادی به خرید خودروی ایرانی داشته باشد.
  اگر سفری به عراق داشته باشید میبینید که سوار ماشین هایی با بهترین برندهای دنیا میشوند با قیمتهای به مراتب ارزان

  پاسخ
 2. Avatar
  امیدی گفته:

  چطور میتوان در شرایط تحریمی روی کیفیت خودرو کار کرد؟ در حالیکه نمیتوانیم لوازم و مواد اولیه را وارد کنیم تا بتوانیم یک خودرو بسازیم؟
  متاسفانه صنعت خودرو بسیار وابسته است

  پاسخ
  • Avatar
   پناهنده گفته:

   آن روزی که پروبال جوانان نخبه رو چیدید و با تحقیر و استهزا از خودتون روندید شون و مجبور شدند برای پیدا کردن کار به کشورهای دیگه پناه ببرن باید فکر این روزها می بودید
   فکر روزهای مبادایی که الان از راه رسیده

   پاسخ
 3. Avatar
  ماشین گفته:

  ما در داخل کشور نمیتونیم خودرو بخریم
  شما حرف از واردات خودرو میکنید؟؟؟؟؟ واردات خودرو برای آقازادگانی ست که دستشان میرسد و هزار و یک جور پارتی و دوست و آشنا دارند نه ماها

  پاسخ
 4. Avatar
  اسلامی گفته:

  بله اقشار متمول جامعه ای که با دلالی خودرو متمول میشوند و قشر ضعیفی که دستشان به هیچ خودرویی نمیرسد و همچنان ضعیف و ضعیف تر
  چه کسی رسیدگی میکند؟
  هیچکس

  پاسخ