📺 کلاس های مجازی - اساتید در انتهای هر کلاس، سوالی را از مباحث جلسه طرح می کنند که در بخش پرسش و پاسخ قرار داده می شود.
🌟 جایزه بهترین پاسخ ۶ محتوای فارسی رایگان
❓ در بخش پرسش و پاسخ عضو شوید و درباره تجارت و اقتصاد بپرسید و پاسخ دهید.
🎁 به بهترین سوال در هر روز ۱۰ محتوای فارسی رایگان و به بهترین پاسخ برای هر سوال ۳ محتوای فارسی رایگان جایزه داده می شود.
💎 در گروه تلگرام آرادی ها هر روز یک سوال پرسیده می شود و به بهترین پاسخ ۱۰ محتوای فارسی رایگان هدیه داده می شود.
💰 برندگان جوایز روز - با ما انس بگیرید.

تجارت محصولات همپوشان + فیلم

انتخاب مناسب و درست محصول برای تجارت و صادرات، یکی از دغدغه های کسانی است که به دنبال موفقیت هستند. برای تحقق این مهم، نیاز است تا انواع محصولات و ویژگی های آن ها را به خوبی بشناسیم. در این مقاله قصد داریم به بررسی محصولات همپوشان و ویژگی های آن ها بپردازیم.

محصولات همپوشان چیست؟

عبارت محصولات همپوشان در تمام دنیا رواج دارد و به عنوان یک استراتژی برای فروش محصولات مختلف به کاربرده می شود. اصطلاح لاتین این استراتژی، Product Overlab است.
کارخانه های بزرگی که محصولات مختلفی تولید می کنند، برای عرضه و فروش محصولات خود، باید فضای رقابتی بازار را در اختیار داشته باشند و بتوانند آن را مدیریت کنند.
یکی از شیوه هایی که به کار گرفته می شود، این است که یک کارخانه، محصولات متنوع را با چند برند تولید می کند و برای هرکدام به صورت جداگانه برندسازی انجام می دهد. با این کار، در واقع محصولات یک کارخانه با محصولات همان کارخانه رقابت می کنند.

این روش باعث می شود تا بازار گسترده تری در اختیار این کارخانه قرار بگیرد و سهم بیشتری از بازار را داشته باشد؛ چرا که هرکدام از این محصولات که با برندهای مختلف روانه بازار می شوند، با شیوه خاصی وارد بازار شده اند و مشتریان خاص خود را دارند. با این کار می توان سلایق و علایق مختلف مشتریان را برآورده کرد و بازار بزرگتری به دست آورد.

این روش که به استراتژی محصولات همپوشان در دنیا معروف است، در میان کارخانجات داخلی و خارجی رواج دارد و بسیاری از کارخانجات بزرگ درحال استفاده از این روش هستند.

معنای دیگر محصولات همپوشان

در مجموعه آراد برندینگ، زمانی که از محصولات همپوشان صحبت می شود، دو معنا می تواند داشته باشد که باید به معنای مقصود دقت شود. یک معنا، همان معنای مشهوری است که بیان شد؛ یعنی عرضه محصولات با برندهای مختلف در بازار؛ معنای دیگری که از محصولات همپوشان ممکن است مقصود مشاوران آراد برندینگ باشد، محصولاتی است که با محصول اصلی که تمرکز کار شما بر روی آن است، مرتبط هستند.

شیوه به کارگیری استراتژی محصولات همپوشان در تجارت

زمانی که از معنای رایج محصولات همپوشان در مجموعه آراد برندینگ صحبت می کنیم، شیوه اجرای آن به صورت زیر است:
هنگامی که مشتری برای خرید محصول به شما مراجعه می کند، چنانچه برند خاصی را تقاضا نکند و هدفش تنها خرید محصولی باشد که شما عرضه می کنید، می توانید از این روش استفاده کنید.

با این توضیح که در هنگام مذاکرات با مشتری، با طرح گزینه های خرید متنوع و متعدد با برندهای متفاوت در برابر مشتری، اشتیاق او را برای خرید بیشتر می کنید و باعث می شوید تا مشتری نتواند به راحتی به شما پاسخ منفی بدهد. به همین علت توصیه می شود تا در تجارت، به صورت تک برند پیش نروید و با در اختیار داشتن برندهای متعدد، با قدرت بیشتری با مشتریان مذاکره کنید.

محصولات مرتبط

هر محصولی که یک تاجر آرادی در حال عرضه آن است، ممکن است لوازم و ابزار جانبی در کنار آن مطرح باشد که نیاز مشتریان را تأمین کند. به همین علت توصیه مجموعه آراد برندینگ به اعضای خود، این است که در سایت ها، از محصولات جانبی و مرتبط با محصول خود هم صحبت کنید و آن ها را هم مطرح کنید تا بتوانید از طریق این محصولات همپوشان، علاوه بر جلب رضایت بیشتر مشتریان، فروش و سود بیشتری داشته باشید.

عدم افراط در گسترش محصولات مرتبط

هدف از این کار که بیان دیگری از محصولات همپوشان است، گسترش کمّی بازاری است که در اختیار داریم. در واقع با عرضه محصولات مختلف و مرتبط، مشتریان بیشتری خواهیم داشت. اما نکته بسیار مهمی که باید در گسترش محصولات همپوشان به آن توجه کرد، عدم افراط در گسترش این محصولات است.
توجه داشته باشید که برای تبلیغ و برندسازی یک محصول مشخص، مبلغی را اختصاص داده اید و هر مقدار که تعداد محصولات بیشتر شود، این بودجه باید بین آن ها تقسیم شود.

اگر در افزایش محصولات همپوشان، افراط صورت بگیرد، با کسری بودجه مواجه خواهید شد و هیچ کدام از محصولات شما به خوبی دیده نخواهد شد و از قبال هیچ کدام سودی به دست نخواهید آورد.

دیدگاه خود را ثبت نمایید.

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.0 پاسخ