📺 کلاس های مجازی - اساتید در انتهای هر کلاس، سوالی را از مباحث جلسه طرح می کنند که در بخش پرسش و پاسخ قرار داده می شود.
🌟 جایزه بهترین پاسخ ۶ محتوای فارسی رایگان
❓ در بخش پرسش و پاسخ عضو شوید و درباره تجارت و اقتصاد بپرسید و پاسخ دهید.
🎁 به بهترین سوال در هر روز ۱۰ محتوای فارسی رایگان و به بهترین پاسخ برای هر سوال ۳ محتوای فارسی رایگان جایزه داده می شود.
💎 در گروه تلگرام آرادی ها هر روز یک سوال پرسیده می شود و به بهترین پاسخ ۱۰ محتوای فارسی رایگان هدیه داده می شود.
💰 برندگان جوایز روز - با ما انس بگیرید.

تجارت راه آسان ثروتمند شدن + فیلم

در هر قیامی لازمه اول داشتن افرادی است که بخواهند در لشکر حضور داشته و بجنگند، برای ثروتمند شدن نیز مرحله اول بودن کسانی است که بخواهند کارمندی و کارگری را رها کرده و تجارت را آغاز نمایند.

اولین واجب در جنگ

وقتی دو گروه می خواهند با یکدیگر بجنگند اولین چیزی که نیاز است ” وجود نیروی جنگی برای تشکیل لشکر” است؛ یعنی باید افرادی باشند که بخواهند بجنگند.
امیرالمومنین علی علیه السلام خطاب به خودشان فرمودند :” پسر ابیطالب را متهم می کنند که آداب جنگیدن یاد ندارد، در حالی که من از نوجوانی در جنگ های رسول الله حضور داشتم و آداب جنگ را از او آموختم؛ لیکن چه کند فرمانده ای که سپاهی ندارد؟! “.
معنای سخن امیرالمومنین این است که اگر فرمانده بهترین استراتژیست جنگ هم باشد اما یاری برای جنگیدن نداشته باشد، نمی تواند کاری از پیش ببرد.

 لازمه اول جنگ اقتصادی

همانطور که در جنگ نظامی لازمه اول این است که افرادی باشند بخواهند بجنگند در قیام اقتصادی هم لازمه اول این است که افرادی باشند که بخواهند تاجر شوند و کارمندی و کارگری را رها کنند.

نیاز کشور به تجار و صاحبان صنایع

ایران برای خروج از فقر محتاج به تاجران و صاحبان صنایع است.
تجار و صاحبان صنایع هستند که اقتصاد کشور را زنده نگه می دارند و آن را اداره می کنند و برای مردم رفاه می آورند.
تجار و صاحبان صنایع فرشتگان بر روی زمین هستند، چون روزی خیلی از افراد از طریق آنها به دست شان می رسد؛ اما متاسفانه نگاه مردم به تجار نگاه نادرستی است، اکثر مردم تجار را دزد می دانند که از راه نامشروع به ثروت رسیده اند.

پول دست چه کسانی است؟

در طول تاریخ پول یا در دست حاکمان بوده است یا در دست تاجران.
پیامبر اعظم فرمود :” اگر جامعه ای دچار فقر شد دو گروه مقصرند یکی حاکمان و دیگری تاجران؛ اگر این دو گروه دزدی کنند، مردم هم دزد می شوند و اگر این دو گروه صالح باشند، مردم هم صالح می شوند “.
مجموعه آراد درباره تاجران صحبت می کند نه حاکمان.

مجموعه آراد معتقد است کشور ما تاجران قوی ندارد که مشکلات اقتصادی کشور را به دوش بکشند و به دنبال رفع آنها باشند.

وجوب کفایی جنگ اقتصاد

همان طور که در جنگ تحمیلی بعد از انقلاب همه مردم به جبهه نرفتند و عده مشخصی رفتند و جنگیدن و حضور آن عده حضور بقیه را کفایت می کرد، در جنگ اقتصادی هم نیاز نیست همه حضور داشته باشند، کشور ما اگر یک میلیون تاجر قوی داشته باشد هر کدام از این یک میلیون می توانند به جای هشتاد نفر در جنگ اقتصادی بجنگند و بار هشتاد نفر را به دوش بکشند.
جنگ اقتصادی جنگ تاجران و کارخانه داران و صاحبان صنایع است.

تقسیم بندی تجار

تجار به دو دسته تقسیم می شوند
۱- تجاری که می خواهند با محصول کارخانه شخص دیگری تجارت کنند.
۲- تجاری که می خواهند محصول کارخانه خودشان را تجارت کنند.
بین این دو گروه تفاوت هایی است اما چندان مهم نیست؛ چون هر دوی اینها به تولید رونق می دهند و فقر را از بین می برند و اشتغال زایی می کنند.
مهم این است که تجار ” ساختار فروش ” داشته باشند و بلد باشند کالا را بفروشند.

متاسفانه خیلی از کارخانه داران ” ساختار فروش ” ندارند، لذا در فروش محصولاتشان موفق نیستند و نمی توانند با کالاهای مشابه خارجی رقابت کنند؛ در نتیجه بعدی مدتی ورشکسته می شوند و کارخانه آنها تعطیل می شود.

دیدگاه خود را ثبت نمایید.

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.1 پاسخ
  1. Avatar
    لاله گفته:

    با سلاااام و دروووود. جناب رئیس. ما آن موجیم که آسودگی ما عدم ماست.چقدر شیرین. در قیامی باشی که به دیگران ثروت برسانی و بدبختی و فلاکت و نا امیدی رو در دل ها نابود کنی انشالله سهممون زیاد باشه… زنده باشید

    پاسخ