🌟 پخش زنده آراد برندینگ شما را به ثروتمند شدن دعوت می نماید.

راهنمای تجارت با ژاپن + فیلم

برای موفقیت در عرصه تجارت بین الملل، باید نحوه تعامل و ارتباط با مشتریان از کشورهای مختلف را به خوبی بشناسیم. چنانچه در این زمینه کوتاهی کرده و با تمام مشتریان یک نوع برخورد داشته باشیم، به زودی تمام مشتریان خود را از دست خواهیم داد. در این مقاله به بررسی نکات در مورد تجارت با کشور ژاپن می پردازیم.

🎁 در ARAD QA عضو شوید و درباره تجارت و اقتصاد بپرسید و پاسخ دهید.

ویژگی های ژاپنی ها

برای تجارت با ژاپنی ها باید به این نکته توجه داشته باشید که هرگز از شیوه مکاتبه استفاده نکنید؛ چرا که ژاپنی ها بیشتر با شنیدن، نسبت به مسائل درک پیدا می کنند و علاقه دارند تا از راه شنوایی ارتباط برقرار کنند. بنابراین شما باید حتما تماس تلفنی برقرار کنید و برای این امر نیاز به یک مترجم خواهید داشت.
نکته دیگر در مورد تجارت با ژاپنی ها که بسیار مهم و تعیین کننده است، وقت شناسی است. چنانچه نسبت به یک قرار یا تماسی بی توجهی کردید و سر زمان تعیین شده حاضر نبودید، باید آن معامله را فراموش کنید و بدانید که هیچ راه بازگشتی وجود ندارد.

پایبندی ژاپنی ها به آداب و رسوم

ژاپنی ها در مراودات تجاری که دارند، نسبت به آداب و رسوم خود بسیار پایبند هستند و آن ها را رعایت می کنند. بر همین اساس هنگامی که یک تیم ژاپنی برای مذاکره با تیم تجاری کشور دیگر دیدار می کند، در یک صف قرار می گیرند که نفر اول در این صف، مدیر مجموعه یا شرکت و نفر آخر، پایین تر مقام است. مدیر یک مجموعه ژاپنی، محل نشستن افراد را نیز مشخص می کند.

زمانی که مذاکرات بین شما و تیم ژاپنی به نتیجه رسید و بنا شد که معامله صورت بگیرد، تضمین این معامله، کارت ویزیتی است که بین شما و طرف ژاپنی رد و بدل می شود. کارت ویزیت شما حتما باید دو زبانه باشد و دقت کنید که هنگام دریافت کارت ویزیت طرف مقابل، مکثی داشته باشید تا متوجه شود که نسبت به اطلاعات کارت ویزیت، توجه دارید. چنانچه به این نکته عمل نکنید، این معامله، آخرین معامله شما با طرف ژاپنی خواهد بود و او دیگر حاضر به تجارت با شما نخواهد شد.

اقلام صادراتی ایران به ژاپن

ژاپن، بازار بسیار مناسبی است؛ چرا که اکثر اقلام مورد نیازش، به خصوص مواد غذائی را از طریق واردات تأمین می کند.

اقلامی که از ایران به ژاپن صادر می شود، شامل انواع کفپوش های صنعتی، متانول، فرش، تن پوش های پشمی، تخم زیره ساییده نشده، پسته و مغز پسته تازه و خشک، زعفران، موی نرم حیوانات، انجیر تازه و خشک و دیگر انواع میوه های خشک و … می شود.

نکات صادرات زعفران به ژاپن

زعفران ایران به صورت فله به ژاپن صادر می شود و قیمت زعفران ایران در ژاپن، بالاتر از سایر کشورها است. ژاپنی ها به دنبال این هستند که زعفران را جایگزین جینسینگ کنند و به همین علت واردات آن از ایران در سال های اخیر افزایش داشته است.
از جمله عواملی که در فروش زعفران به ژاپن تأثیر دارد، شناخته شدن برند و قدرت آن است.

اگر طرف ژاپنی از قدرت برندی آگاه شود، نسبت به آن رغبت پیدا می کند و خرید خود را از آن برند انجام می دهد. عامل دیگر، شیوه بازاریابی شما است که تعیین می کند زعفران خود را با چه قیمتی بفروشید.

اگر از طریق تبلیغات و برندسازی کاری کرده باشید که تاجر ژاپنی با شما تماس بگیرد، شانس دریافت مبالغ بسیار خوبی را خواهید داشت. کیفیت محصول، نوع زعفران و اینکه ارگانیک است یا غیر ارگانیک، بر روی قیمت زعفران تأثیر زیادی دارد.

نوع بسته بندی فله ای که برای زعفران انجام می شود نیز تأثیر گذار است. از جمله مواردی که مورد توجه ژاپنی ها است، نوشته های روی بسته بندی است که باید به گونه ای باشد که به راحتی خوانده شود.
گواهی های بهداشتی برای زعفران باید اخذ شده باشد. از مهم ترین گواهی ها، سیب سلامت و تأییدیه وزارت بهداشت است. البته تاجر ژاپنی اعلام می کند که چه گواهی های مد نظرش است اما این دو گواهی که نام برده شد، جزو اصلی ترین گواهی ها هستند.

دیدگاه خود را ثبت نمایید.

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.1 پاسخ