آموزش تجارت و صادرات + فیلم

آموزش هایی که حین تجارت کردن و خصوصا صادرات نیاز خواهید داشت به صورت روزانه در کانال ها و سایت آرادبرندینگ در اختیار عزیزان قرار می گیرد که بتوانند از آن استفاده کنند.

آموزش های پیش از تجارت و حین آن

برای تاجر شدن به چه آموزش هایی نیاز است؟ ۵ مرحله نیاز است تا بتوان رشد خوبی در زمینه تجارت داشت. اینها در بخش آموزش های تئوری پیش از تجارت آمده است. زمانی که با مجموعه آراد برندینگ همکاری خود را آغاز می کنید، تا زمانی که تجارت شما شروع شود یک بازه زمانی طول می کشد. این بازه بین ۶ ماه یا ۳ ماه بستگی به زمینه تجارت متفاوت است.

آموزش ها و تمرین هایی پیش از تجارت، آموزش هایی همزمان و در طول تجارت، بحث های مشاوره ای و در انتها سرویس ها و کمک های ویژه در مجموعه ما وجود دارد. سر فصل های این مباحث به شما بیان می شود. هدف از همه اینها این است که یک فرد سریع رشد کند. رشد یک نفر لازمه این زیرساخت ها و این رفتار تجاری است. اگر رفتار تجاری شما درست نشود اعتماد مشتری جلب نمی شود و با شما همکاری نمی کند. شما اگر ادبیات تجاری را متوجه نشوید نتیجه ای نمی گیرید.

آموزش های پیش از تجارت چیست؟

قبل از اینکه شما قصد داشته باشید یک فعالیت تجاری را شروع کنید به چه چیزهایی نیاز دارید. تمام آن مباحث تئوری، از اینکه چرا باید تجارت را شروع کنید، آموزش تئوری مانند اینکه FOB چیست، انکوترمز چیست، معاملات بانکی چیست، حمل و نقل چیست؟ همه اینها را به صورت تئوری به شما آموزش می دهیم.

 ممکن است شما کار را شروع کرده باشید و با ما قرارداد بسته باشید و با هر نحوی با ما پیش رفته باشید اما ذهن شما هنوز درگیر بعضی از مباحث است. ما سعی می کنیم این سوالات را به شکل های مختلف پاسخ دهیم.

یک دوره آموزشی کامل برای کسانی که با ما شروع کرده اند جدا از این ساختار وجود دارد. ممکن است پشتیبان شما تلفنی با شما تماس بگیرد و از شما یک سری اطلاعات به صورت تئوری بپرسد.

زیرا برای هر کدام از افراد یک پشتیان خاص تعریف می شود که با شما ارتباط بگیرد و اطلاعات لازم را از شما کسب کند. ممکن است با مدل های دیگری که سیستم تعریف کرده است نیز با شما ارتباط برقرار شود.

جزئیات این مباحث مفصل است و در این مقاله به آن پرداخته نمی شود. این اطلاعات را از شما می گیرد و به شما آن چیزی که پیش از تجارت نیاز دارید را انتقال می دهد. این یک سرفصل تکراری است و به عنوان پیش نیازهای اولیه یا دروس پایه برای همه تکرار می شود.

این دروس پایه به وسیله LMS و آموزش های آنلاین تدریس می شود و شما می توانید در لپ تاپ یا موبایل خود در ساعت های مشخصی که به شما داده می شود آنها را ببینید، یا ممکن است فایل یا ویدئو یا صوت باشد، یا تلفنی مذاکراتی از شما پیگیری شود، و هدف همه اینها افزایش تجربه های تئوری و دانش فنی شما نسبت به این مسئله می باشد.

انجام تمرینات عملی بعد از آموزش های تئوری

بعد از آن به شما تجربه عملی داده می شود. این به چه معنی است؟ به شما گفته ایم برای شروع تجارت لازم نیست به طور مثال شما ۱۰ هزار کلمه بلد باشید، ۵۰ یا ۱۰۰ جمله انگلیسی بلد باشید کافیست و با همین ها کار شما به اصطلاح راه می افتد.

این ۵۰ جمله چه جملاتی است؟ این جملات در بحث های تئوری به شما آموزش داده می شود. در بحث های عملی پشتیبان شما با شما تماس می گیرد و به عنوان یک مشتری با شما در واتساپ مکالمه می کند. شما باید سعی کنید از آن جملاتی که به شما داده اند استفاده نمایید تا جواب های استاد خود را بدهید. این یک تجربه عملی می باشد.

یا اینکه می گوییم اگر بخواهیم در کار خود موفق باشیم، برای مذاکره چطور ادبیات و چه سیستمی را پیش ببریم. چطور پرفورما یا SEO بزنیم.

اینجا مدیر پشتیبان شما با شما ارتباط می گیرد و می گوید فرض کنید یک مشتری فرضی هستم. برای شما یک ایمیل می زنم، شما ایمیل من را جواب بدهید. حال در این مرحله شما باید برای استاد خود یک پرفورما یا یک SEO صادر کنید.

اینها در گام اول ایراد دارد و در چند رفت و برگشت باید اصلاح شود. باید این کارها را یاد گرفت و تجربه کرد. بسیاری از دوستان وقتی مشتری ها با آنها ارتباط می گیرند، دست و پای خود را گم می کنند.

اما این تجربه عملی اعتماد به نفس شما را بالا می برد. هر یک مشتری خارجی ای که پیدا می کنید برای شما هزینه زیادی دارد. ما قبلا در مورد هزینه و فرصت صحبت کرده ایم، اما اینجا می خواهیم این هزینه و فرصت را کم کنیم.

هزینه را ما متقبل می شویم و هزینه این آموزش را ما تحمل می نماییم. اما نتیجه آن برای شماست. برای ما به واقع سود آورتر است که شما سود بیشتری به دست بیاورید.

تجربه ها و تمرین های عملی باعث موفقیت شما در تجارت واقعی می شوند.

هر چه تجربه های موفق شما بیشتر شود برای ما ارزشمند تر است و ما حاضر هستیم برای این کار هزینه نماییم و هزینه نیز می کنیم. ما شما را به صورت تجربی وارد سیستم واقعی تجاری می نماییم.

ط

مجموعه ما واقعا یک تصویر کامل از یک تجارت موفق یا یک معامله موفق یا یک معامله ای که به خطا می رسد برای شما ایجاد می نماید.

ما مواردی ایجاد می نماییم که بفهمید در این موارد ممکن است کلاه برداری، ضرر، اشتباه و یا خطا باشد. FOB کالا را حساب می کنید و هزینه ترخیص آن را به دست می آورید و نمونه کار انجام می دهید.

و یا در یک سری برنامه های تجربی دیگر شرکت می کنید. به طور مثال میگوییم به فلان مکان بروید، از این طریق یک سری کانکشن ایجاد کنید، به شما یک سری درخواست می دهند و شما باید آنها را جواب دهید.

ممکن است بگویید خوب اینها مشتری های خیلی خوبی نیستند، ایرادی ندارد. شما باید این مسیر را بروید و این کار را انجام دهید تا تجربه شما زیاد شود. به شما تجربه هایی می دهیم.

ممکن است این تجربه را خودمان ایجاد کنیم، یا اینکه مسیر هایی برای تجربه های متفاوت برای تست کار خودتان، برای افزایش اعتماد به نفس، قدرت و مهارت شما در مذاکره، پیگیری، پاسخ گویی و مسائل دیگر، فراهم نماییم.

آموزش هایی که حین تجارت داده می شوند

در طول تجارت به شما یک سری آموزش های دیگر نیز می دهیم. آموزش های حین تجارت با آموزش های ابتدای کار و ورک شاپ های ابتدای کار فرق می کند. به طور مثال قوانین جدیدی در تجارت مطرح می شود. الان سال ۲۰۲۰ قوانین اینکوترمز جدید مطرح می شود. ما باید شما را آپدیت کنیم.

یا به طور مثال بر فرض یک سری خط های اعتباری جدید ایجاد می شود. این آموزش های حین تجارت می باشد. برای کسانی که جدیدا آمده اند سرفصل های جدید تعریف می شود، اما برای کسانی که قبلا این آموزش را دیده اند، کلاس های تکمیلی حین تجارت گذاشته می شود تا مجددا درگیر نشوند و آموزش ها را از ابتدا نگذرانند.

چیزهایی که به عنوان سرفصل های جدید لازم است حین تجارت بدانیم، مانند یک مسیر جدید کشتی رانی، یک خط کشتیرانی، یک سرویس کشتیرانی، یک مسیر حمل و نقل جدید و یا خدمات جدید ایجاد شده در کشور است که کمک می کند شما بهتر بتوانید کسب درآمد کنید.

به طور مثال یک خط اعتباری باز می شود. قبلا در مورد ایزی بانک ها و کردیت لاین ها صحبت نموده ایم. یک سری مسیرهایی وجود دارد که شما به صورت رایگان پول در می آورید. یعنی بدون اینکه مشتری بخواهد به شما پول بدهد به شما به صورت نقدی پول می دهند. اصول آن را گفته ایم و گفته ایم که چطور ریسک های خود را مدیریت کنید.

اینها آموزش های حین تجارت است، مسیرهای شما را برای اینکه حین تجارت رشد کنید افزایش می دهیم. و این خدمات در حین این است که شما در حال تجارت هستید. یعنی شما دوره پیش از تجارت و ورک شاپ را دیده اید. حال شما وارد آموزش های حین تجارت می شوید که ما به صورت مداوم شما را تغدیه می نماییم تا آپدیت باشید.

امور تجاری با گذشت زمان تغییر می کنند

مثالی قبلا زده ام و حالا نیز بیان می کنم. من دوبار کتاب نوشته ام. بار اول نوشتن کتاب یک سال به طول انجامید. تا آمدیم چاپش کنیم، دیدیم حرف ها در دنیای تجارت عوض شده است. مجددا شروع کردیم به نوشتن. بعد که کتاب تمام شد و خواستیم چاپ کنیم، دیدیم حرف های تجارت باز هم تغییر کرده است.

تجارت هر روز نیاز به بروز رسانی و آپدیت دارد. پازل های مختلفی است که هر روز عوض می شوند و هر روز بهبود پیدا می کنند و ما با این اطلاعات و دانش ها را بروز می کنیم تا شما همواره یک تاجر قوی باشید.

هدف ما این است که تاجر های قوی، با اخلاق و با نفوذ تولید کنیم که بتوانند در دنیا موثر باشند و احترام و ارزش داشته باشند. بگویند این فرد به اصطلاح این کاره و با سواد است. در تجارت به افراد این کاره و با سواد، پول می دهند. نیازی نیست همه چیز را بدانید. من در تجارت خود بدانم چه چیزهایی مناسب تجارت من است، در تجارت خود بدانم تمام دنیا چه نوع بسته بندی هایی برای حمل و نقل استفاده می کنند کافیست.

دیدگاه خود را ثبت نمایید.

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

0 پاسخ