ابهامات تجاری و پاسخ به آنها + فیلم

در ابتدای هر کاری، همواره ابهاماتی وجود دارد که ممکن است انسان را نسبت به عاقبت کاری که می خواهد شروع کند، دچار سردرگمی نماید. در این مقاله به حل برخی از این ابهامات و نگرانی ها که مورد پرسش بسیاری از آرادی ها در ابتدای کار بوده است می پردازیم.

دریافت هزینه، سپس ارسال کالا

کسانی که در اول راه تجارت قرار دارند، شاید این مسئله که قبل از تحویل کالا به مشتری، پول آن را دریافت کنند، به صورت یک امر غیر ممکن جلوه کند؛ به خصوص در بازارهای صادراتی و خارجی که تحویل کالا زمان بیشتری می برد.

اما کسانی که سال ها با مجموعه آراد برندینگ کار کرده اند، غیر از این شیوه، حاضر به فروش و تحویل محصول خود نیستند و سال هاست که با همین شیوه تجارت می کنند. در واقع با ساختارهای شرکتی که برای تاجران ایجاد می شود و برندسازی مناسب، همه چیزهایی که رؤیا به نظر می آیند، به راحتی به وقوع می پیوندند.

البته در معاملات صادراتی، شیوه های مختلفی برای حمل و نقل کالا وجود دارد که متناسب با هرکدام باید بررسی شود که نحوه پرداخت و تحویل کالا چه زمانی و به چه صورت انجام گیرد.

تحویل کالا در بازه های زمانی طولانی

در برخی از محصولات و معاملات، ممکن است تأمین و تحویل کالا، مدت زیادی زمان ببرد. در چنین معاملاتی، برای دریافت پول و تحویل کالا، شیوه های متفاوتی وجود دارد.

متداول ترین شیوه که در بسیاری از محصولات کاربرد دارد، این است که قراردادی نوشته می شود و جزئیات زمان و مکان تحویل کالا در آن ذکر می شود. با توجه به اینکه احتمال تغییر قیمت مواد اولیه برای تولید و تهیه کالا در بازه زمانی وجود دارد، مشتری ۵۰% مبلغ را در ابتدا پرداخت می کند تا صرف خرید مواد اولیه شود. با این کار، یک قیمت ثابت برای کالای مورد نظر قابل تعیین خواهد بود. بقیه هزینه نیز بعد از تحویل کالا دریافت می شود.

محدودیت های صادراتی تولید کننده

یک تولید کننده برای صادرات و فروش محصولش، نسبت به تاجران محدودیت هایی دارد. از جمله اینکه تنها باید بر روی محصول خودش تمرکز داشته باشد و اینکه نسبت به محصولش تعصب خاصی دارد.

به تولید کننده ها توصیه می شود که حتما برند خود را ثبت شرکتی کنند و کارت بازرگانی مخصوص خود را داشته باشند تا صادرات محصولاتشان را بدون هیچ واسطه ای انجام دهند.

شماره حساب حقوقی و کسب اعتماد

یکی از راهکارهای جلب اعتماد مشتری برای واریز پول، داشتن یک حساب حقوقی به نام شرکت و مجموعه خودتان است. با این کار مشتری برای واریز پول، حس امنیت و اعتماد بیشتری خواهد داشت؛ چرا که یک حساب شرکتی، مالیات، فاکتور و … را دارد که برای مشتری مهم هستند.

اما راهکار بهتری هم وجود دارد: برای واریز پول، شماره حساب به نام شخص دیگری به مشتری داده شود و او را مدیر عامل شرکت معرفی کنید و چنانچه در مورد ثبت شرکت اطلاعاتی خواسته شد، در اختیار مشتری قرار داده نمی شود. در واقع این شیوه، ارائه یک شرکت مجازی به مشتری است که جلب اعتماد هم می کند.

درگاه های پرداخت اینترنتی

درگاه های پرداخت آنلاین، برای مبالغ کم و برای فروش آنلاین محصولات استفاده می شود. اگر چه در اعتماد سازی تأثیر گذار است اما رواج ندارد. چنانچه مشتری شما اصرار به پرداخت از طریق این درگاه ها داشت، شما می توانید در اختیارش قرار بدهید، اما معمولا اینگونه درخواست ها، یک نوع بهانه آوردن هستند و غالبا یک مشتری واقعی چنین درخواستی از شما نمی کند.

اعتماد سازی

برای اعتماد سازی، فاکتورهای زیادی باید رعایت شود و محدود به یک یا چند مورد مشخص نمی شود. مجموعه آراد برندینگ تمام این فاکتورها و شیوه رعایت آن ها را به مشتریان خود آموزش می دهد و در بسیاری از موارد، خود مجموعه آن ها را فراهم می کند.

دیدگاه خود را ثبت نمایید.

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

11 پاسخ
 1. مهدی حیدری
  مهدی حیدری گفته:

  با فراگیر شدن اینترنت و بالا رفتن تعداد فروشگاه های اینترنتی افراد ترجیح می دن برای صرفه جویی در زمان بدون نیاز به طی کردن مسافت در هر مکانی به آسونی از فروشگاه های اینترنتی خرید کنن

  پاسخ
 2. محمودنجفی
  محمودنجفی گفته:

  فروشگاه های آنلاین می تونن با ایجاد امکان اتصال به شرکت پست این فرصت رو به مشتری بدن که از طریق پست پرداخت در محل داشته باشن

  پاسخ
 3. ابولفضل رسولی
  ابولفضل رسولی گفته:

  ارسال پستی به صورت پیشتاز یکی از مطمئن ‎ترین راه ها برای ارسال مرسولاته

  پاسخ
 4. محمودعابدینی
  محمودعابدینی گفته:

  ابزارهای پرداخت همگام با پیشرفت تکنولوژی توسط زیرساخت‌های فناوری تعیین کننده مرزهای تجارت‌ نوین و جدید هستن

  پاسخ
 5. جوادغریبی
  جوادغریبی گفته:

  امروزه درگاه های پرداخت اینترنتی ابزاری منحصر به فرد برای تجارت آنلاین و توسعه کسب وکارهای اینترنتی محسوب می شن

  پاسخ
 6. حنانه کریمی
  حنانه کریمی گفته:

  اعتماد یكی از مهمترین عوامل در ایجاد محیط كاری یكپارچه هم افزا و اثربخش به شمار میاد

  پاسخ
 7. پونه مرادیان
  پونه مرادیان گفته:

  سازمانهایی كه میان كاركنان اونا اعتماد وجود داره معمولا سازمانهایی موفق هستن در غیر این صورت غالبا موفق نمیشن

  پاسخ
 8. مجیددوستدار
  مجیددوستدار گفته:

  صداقت و اعتمادسازی درونی به شرطی به وجود میاد كه مدیران عالی سازمان سرمشق و الگو دیگران باشن و با ایجاد مصادیق اون الگوها رو در واحدها و ادارات عملی کنن

  پاسخ