🌟 پخش زنده آراد برندینگ شما را به ثروتمند شدن دعوت می نماید.

ابهامات تجاری و پاسخ به آنها + فیلم

در ابتدای هر کاری، همواره ابهاماتی وجود دارد که ممکن است انسان را نسبت به عاقبت کاری که می خواهد شروع کند، دچار سردرگمی نماید. در این مقاله به حل برخی از این ابهامات و نگرانی ها که مورد پرسش بسیاری از آرادی ها در ابتدای کار بوده است می پردازیم.

🎁 در ARAD QA عضو شوید و درباره تجارت و اقتصاد بپرسید و پاسخ دهید.
دریافت هزینه، سپس ارسال کالا

کسانی که در اول راه تجارت قرار دارند، شاید این مسئله که قبل از تحویل کالا به مشتری، پول آن را دریافت کنند، به صورت یک امر غیر ممکن جلوه کند؛ به خصوص در بازارهای صادراتی و خارجی که تحویل کالا زمان بیشتری می برد.

اما کسانی که سال ها با مجموعه آراد برندینگ کار کرده اند، غیر از این شیوه، حاضر به فروش و تحویل محصول خود نیستند و سال هاست که با همین شیوه تجارت می کنند. در واقع با ساختارهای شرکتی که برای تاجران ایجاد می شود و برندسازی مناسب، همه چیزهایی که رؤیا به نظر می آیند، به راحتی به وقوع می پیوندند.

البته در معاملات صادراتی، شیوه های مختلفی برای حمل و نقل کالا وجود دارد که متناسب با هرکدام باید بررسی شود که نحوه پرداخت و تحویل کالا چه زمانی و به چه صورت انجام گیرد.

تحویل کالا در بازه های زمانی طولانی

در برخی از محصولات و معاملات، ممکن است تأمین و تحویل کالا، مدت زیادی زمان ببرد. در چنین معاملاتی، برای دریافت پول و تحویل کالا، شیوه های متفاوتی وجود دارد.

متداول ترین شیوه که در بسیاری از محصولات کاربرد دارد، این است که قراردادی نوشته می شود و جزئیات زمان و مکان تحویل کالا در آن ذکر می شود. با توجه به اینکه احتمال تغییر قیمت مواد اولیه برای تولید و تهیه کالا در بازه زمانی وجود دارد، مشتری ۵۰% مبلغ را در ابتدا پرداخت می کند تا صرف خرید مواد اولیه شود. با این کار، یک قیمت ثابت برای کالای مورد نظر قابل تعیین خواهد بود. بقیه هزینه نیز بعد از تحویل کالا دریافت می شود.

محدودیت های صادراتی تولید کننده

یک تولید کننده برای صادرات و فروش محصولش، نسبت به تاجران محدودیت هایی دارد. از جمله اینکه تنها باید بر روی محصول خودش تمرکز داشته باشد و اینکه نسبت به محصولش تعصب خاصی دارد.

به تولید کننده ها توصیه می شود که حتما برند خود را ثبت شرکتی کنند و کارت بازرگانی مخصوص خود را داشته باشند تا صادرات محصولاتشان را بدون هیچ واسطه ای انجام دهند.

شماره حساب حقوقی و کسب اعتماد

یکی از راهکارهای جلب اعتماد مشتری برای واریز پول، داشتن یک حساب حقوقی به نام شرکت و مجموعه خودتان است. با این کار مشتری برای واریز پول، حس امنیت و اعتماد بیشتری خواهد داشت؛ چرا که یک حساب شرکتی، مالیات، فاکتور و … را دارد که برای مشتری مهم هستند.

اما راهکار بهتری هم وجود دارد: برای واریز پول، شماره حساب به نام شخص دیگری به مشتری داده شود و او را مدیر عامل شرکت معرفی کنید و چنانچه در مورد ثبت شرکت اطلاعاتی خواسته شد، در اختیار مشتری قرار داده نمی شود. در واقع این شیوه، ارائه یک شرکت مجازی به مشتری است که جلب اعتماد هم می کند.

درگاه های پرداخت اینترنتی

درگاه های پرداخت آنلاین، برای مبالغ کم و برای فروش آنلاین محصولات استفاده می شود. اگر چه در اعتماد سازی تأثیر گذار است اما رواج ندارد. چنانچه مشتری شما اصرار به پرداخت از طریق این درگاه ها داشت، شما می توانید در اختیارش قرار بدهید، اما معمولا اینگونه درخواست ها، یک نوع بهانه آوردن هستند و غالبا یک مشتری واقعی چنین درخواستی از شما نمی کند.

اعتماد سازی

برای اعتماد سازی، فاکتورهای زیادی باید رعایت شود و محدود به یک یا چند مورد مشخص نمی شود. مجموعه آراد برندینگ تمام این فاکتورها و شیوه رعایت آن ها را به مشتریان خود آموزش می دهد و در بسیاری از موارد، خود مجموعه آن ها را فراهم می کند.

دیدگاه خود را ثبت نمایید.

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.0 پاسخ