مراحل واردات کالا از ابتدا تا انتها + فیلم

با توجه به موقعیت کشور و کم ارزش بودن ارز کشورمان ممکن است ضرر و زیان هایی را داشته باشد به خصوص وارد کردن مواد غذایی از خارج از کشور چرا که باعث فساد مواد غذایی در گمرک شده و این باعث ضرر و زیان فرد وارد کننده است .

واردات چیست ؟

کالاهایی که در کشور دیگر تولید شده و از راه های تجاری وارد کشور دیگر شوند به آن واردات می‌گویند.
که معمولاً واردات ۹ درصد مالیات هم دارد یعنی کسی که محصولی را وارد کشور می‌کند باید ۹ درصد مالیات به آن کشور بدهد .
پس  شما به کشور مورد نظر تقاضا می دهید و میزان محصول مورد نظر را مشخص می کنید و کشور مورد نظر محصول شما را وارد گمرک  می کند گمرک کشور مقصد ، آن را بررسی می‌کند و مجوزهای لازم را صادر می ‌کند و ۹ درصد مالیات از شخص وارد کننده می گیرد و در خیلی از موارد میزان مالیات پرداختی بیشتر از میزان سودی است که ایجاد میشود در نتیجه این امر موجب ضرر در کار واردات است .

واردات

کالاهای وارداتی و صادراتی به سه دسته تقسیم میشوند :

 کالاهای مجاز : کالاهایی که نیازمند مجوز خاصی نیستند .

کالاهای مشروط  : صادرات و واردات شان نیازمند مجوز است مانند دارو و مواد غذایی که نیازمند مجوز وزارت بهداشت و درمان است.

کالاهای ممنوع  : یعنی کالاهایی که وارد و صادر کردن آن به کل ممنوع است ،  به دلیل قوانین و شب به کشورها (مثال مانند محصولات الکلی )
با توجه به اینکه محصول از کدام نوع باشد یعنی واردات و صادرات آن ممنوع باشد یا با مجوز و یا  بی مجوز باشد می توانید هدف خود را پوشش دهید.

 مراحل واردات :

۱- شناخت فروشنده کالا در کشور مورد نظر ، اگر فروشنده خود را در کشور مقصد بشناسید یک‌ قدم جلوتر هستید اگر جامعه هدف و فروشنده خود را نمی شناسید و تازه پا به عرصه واردات کالا گذاشته  اید بهتر است که این کار را به کسانی که علم و آگاهی لازم را دارند مانند شرکت های واردات و صادرات قراردهید تا زمینه فروش و فروشنده را به شما معرفی کنند.

۲ – مشخصات فنی و قیمت کالای تولید شده از محصول را ارائه دهید.

۳- باید حتماً یک نمونه از کالا را دریافت کنید اگر این کار را انجام ندهید ممکن است بعد از دریافت کالا دچار مشکل شوید و عدم دریافت نمونه کالا موجب ضرر کردن است پس حتما نمونه ای از کالا را دریافت کنید و پس از برسی  مشخص کنید که مایل هستید با آنها کار کنید یا خیر.

۴ – باید در مورد نوع ، مدل ،  تعداد کالای وارداتی و با توجه به شرایط  فروش در بازار داخلی و قیمت فروش تمام شده آن میزان تقاضا و زمان فروش کالا که قابل محاسبه است  را در نظر بگیرید سپس بر اساس آن تصمیم‌گیری کنید.

۵- باید یک پیش فاکتور از فروشنده یا پرفورما دریافت کنید و سپس با یک سری اطلاعات کافی از تعرفه ی گمرک شرایط واردات کالای مورد نظر را داشته باشیم که می توان از ترخیص کار کمک بگیرید اطلاعات لازم را به شما می دهد که تعرفه ها چگونه است میزان مالیات چقدر است و .  . . . .

در مورد هزینه‌های  واردات کالا اطلاعات لازم را به دست آورید سپس باید یکسری مدارک و اطلاعات را به ترخیص کار بدهید در اینجا حجم بیشتر کار را ترخیص کار انجام می‌ دهد و شما برچسب نوع کالای وارداتی مدارک و مجوزها را به ترخیص کار ارائه می‌ کنید و بر طبق آن ترخیص کار کالای مورد نظر شما را وارد می کند .

 پرداخت تعرفه های گمرکی :

پرداخت حقوق و عوارض گمرک و سایر هزینه‌های مرتبط با ترخیص کالا است .
پرداخت قبض انبار برای خروج از گمرک : هزینه ای که پرداخت میشود تا کالای خریداری شده از انبار گمرک خارج شود  .
تهیه برگه سبز و اجازه حمل به شهر و انبار مورد نظر است .

دیدگاه خود را ثبت نمایید.

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

5 پاسخ