📺 کلاس های مجازی - اساتید در انتهای هر کلاس، سوالی را از مباحث جلسه طرح می کنند که در بخش پرسش و پاسخ قرار داده می شود.
❓ در بخش پرسش و پاسخ عضو شوید و درباره تجارت و اقتصاد بپرسید و پاسخ دهید.

وضعیت اوراسیا و ایران + فیلم

از آبان ماه ۱۳۹۸ که ایران به اوراسیا پیوسته است شاهد رشد خوبی در اقتصاد و تجارت داشته ایم.

تاثیر مثبت اوراسیا بر تراکنش

لازم است که گفته شود این مدتی که اوراسیا دارد فعالیت می‌کند حدود سیصد و بیست و هفت میلیارد دلار تراکنش‌هایی بوده که در این بخش، در این کشورها انجام شده و حجم وارداتی شان ۳۲۷ میلیارد دلار بوده و چیزی بالغ بر ۵۴۲ میلیارد دلار هم حجم صادراتی کشورها بوده است که متاسفانه تا الان در ترازنامه مالی، ما منفی بودیم و بیشتر از اینکه وارد کننده باشیم صادر کننده بودیم.

 دادگاه قضایی اوراسیا

خوبی که اوراسیا دارد این است که دادگاه قضایی هم برای بحث مسائل تجاری گذاشته است که اگر اتفاقی بین طرفین تجاری افتاد می‌توانند به دادگاه مراجعه کنند و این مشکلات را حل کنند.
از طرف دیگر با توجه به اینکه روسیه و ایران با آمریکا مشکل دارند و بحث دلاری که وجود دارد، احتمال اینکه یک پول واحدی را با هم تشکیل دهند و از یک پول واحد استفاده کنند وجود دارد، که این هم نویدبخش این است که بازار خیلی خوبی را می تواند برای افرادی که می خواهند روی بحث اوراسیا تمرکز و فعالیت کنند، بوجود بیاورد.

فعالیت در بازار آسیا و ورود به این بازار

از دو طریق می توانیم فعالیت خودمان را انجام دهیم. اول اینکه بحث بازار سنتی را داریم و دومی بحث بازاری که از طریق دنیای اینترنت و بحث آراد برندینگ دارد انجام می شود.بحث دنیای سنتی چیزی هست که از قدیم بوده و لازمه سرمایه بسیار زیادی هست. شما باید روابط زیادی را داشته باشید و در همایش هایی که هست و نمایشگاه هایی که انجام می شود و در اتاق بازرگانی شرکت کنید و محصولتان را معرفی کنید و خودتان را به یک تامین کننده و تولید کننده معرفی کنید یا یک بنک‌ دار حرفه ای معرفی کنید تا راضی شوند از شما خرید کنند و مراودات تجاری انجام شود.با توجه به اینکه ایرانی ها بیشتر با خودشان رقابت می‌کنند و به جای اینکه محصولات دیگر را وارد کنند فقط روی یک محصول مانور می دهند و وقتی دیدند که یکی از تاجرانشان یک محصول را در کشوری کار کرده و موفق شده است همگی به آن محصول هجوم می آوردند و آن محصول باعث زمین خوردنشان شده است.
حدود ۸۰۰ محصول هست که در مراودات تجاری بین ایران و اوراسیا امکان رابطه و خروج دارد. ما روزانه بالغ بر ۸۵ تن صادرات داریم و بیشترین حجم هم برای کشور مثلاً قرقیزستان بحث سیمان بوده و برای کشورهای دیگر محصولات دیگری بوده است.

امکان صادرات روده گوسفند به اوراسیا
امکان صادرات روده گوسفند هم به اوراسیا وجود دارد. روده گوسفند استفاده های بسیار متنوعی در صنایع مختلف و در مشاغل مختلف دارد. روده گوسفند را در کالباس و سوسیس سازی هم استفاده می‌کنند. این کشورها با توجه به اینکه از مواد کشاورزی غنی هستند و صنعت گوشتشان هم فعال می باشد امکان استفاده از این محصول هم وجود دارد.محدود نکردن خود به یک محصول برای صادرات

بازار سنتی که داریم به این شکل است و شما می توانید فعالیت بکنید. ولی متاسفانه وقتی به بازار ایران و فعالان تجاری در ایران نگاه می کنیم متوجه می شویم که افراد به دنبال این هستند که ببینند کدام تاجر رفته به آن کشورها کار کرده و به این نتیجه می رسند که حتما آن کار خوب بوده است.
مثلاً اگر دقت کنید می‌بینید که یکدفعه مغازه ای که در یک کوچه‌ خلوت باز می‌شود و اگر خوب کار کند به یکباره در عرض یکسال کل آن منطقه، بورس آن مغازه که بار اول باز شده است می شود و این باعث می شود که آن حجم از مراوداتی که در آن منطقه بوده کم بشود.
پیشنهاد ما این است که اول شما محصولات دیگری که می توانید کار را شناسایی کنید و خودتان را فقط یک موضوع محدود نکنید.
یکی از مشکلاتی که ما با اوراسیا داریم بحث مراودات مالی هست.که وقتی ایرانیان برای بحث مثلاً خرما هجوم آوردند ما شاهد بودیم که قیمت خرما به واسطه حضور زیاد ایرانی‌ها در کشور روسیه پایین رفت که قیمت خرما از داخل ایران هم حتی ارزانتر شد و این مشکل را برای آن صادر کننده به وجود آورد که حتی نمی‌توانست پول خودش را بگیرد و هزینه کرایه بار خودش را دربیاورد.

محدود نکردن خود به یک کشور برای صادرات

پیشنهاد آرادبرندینگ برای کسانی که به بحث صادرات، تجارت و اوراسیا علاقه دارند این است که شما خودتان را به یک کشور محدود نکنید و زمانی که برای خودتان محدودیت ایجاد می کنید که فقط به یک کشور صادرات انجام دهید دست و بال خودتان را می بندید و اجازه نمی دهید که کشورهای دیگر با شما ارتباط برقرار کنند.
وقتی محصولتان را به هر زحمتی داخل کشور تهیه می کنید و به کشور مقصد می برید و از آنها می خواهید که این محصول را از شما بخرند در واقع آن محصول را کوچک کردید و این اجازه را به خریدار می دهید که بیشتر از شما تخفیف بگیرد و بیشتر به شما فشار بیاورد.

فرایندی که مجموعه آرادبرندینگ در نظر می گیرد این است که شما یک محصول خاص را بررسی کنید و معلوم کنید که کدام محصول را می‌خواهید کار کنید و بعد از انتخاب محصول بحث تجارت الکترونیک است که مشاور این کار را برای شما انجام می دهد و معلوم کند.

افرادی هستند که اصرار دارند که فقط در بحث اوراسیا فعالیت کنند که البته ما این پیشنهاد را به شما نمی دهیم. اما اگر خواستید که فقط بحث اوراسیا را کار کنید ما می‌توانیم برای شما جذب مشتری را انجام دهیم و با جذب مشتری بتوانید مراودات تجاری خود را انجام دهید.
ضمن اینکه وقتی مشتری با شما ارتباط بگیرد و شروع کننده بحث مذاکره مشتری باشد دست شما پیش هست و می تواند تخفیف که هیچی حتی با قیمت بالاتری هم به مشتریان عرضه کنید.
کشور ایران از خیلی از محصولات غنی هست و میتوانید با خیلی از محصولات کار کنید. یکی از محصولاتی که اشاره شد روده گوسفند هست علاوه بر این محصولات زیاد دیگری هم هستند که شما می توانید در آن حوزه فعالیت خودتان را شروع کنید.

دیدگاه خود را ثبت نمایید.

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.


0 پاسخ