شکوفایی بذرهای عظمت خود در مسیر بالندگی کشور + فیلم

🔻 سلام دوستان و آرادی های عزیز و دوست داشتنی، دکتر مهرداد اصغری هستم کوچ شما در مجموعه بزرگ آراد برندینگ به ویژه دوستانی که طرح دو را با ما وارد شدند و شروع کردند شما الان با مفهوم کوچینگ آشنا هستید و می دانید که باید تمرین کنید و می دانید که کوچ لزوما از شما داناتر و تواناتر نیست ولی می تواند به شما کمک کند که شما به بهترین خودتان تبدیل بشوید. همانطور که در ورزش می بینید و می شنوید برای این که ورزشکار و تیمی نتیجه بگیرد بایستی به مربی و کوچ خود گوش بدهد به برنامه و گفته های مربی خود گوش کند یا یاد بگیرد و تمرین کند و عمل کند اول گوش کند و بعد یادش بگیرد و بعد با تمرین بیشتر عمیق تر آن تکنیک ها و تاکتیک ها را یاد بگیرد تا آن تکنیک ها و تاکتیک ها جزء وجودی این بازیکن بشوند.

🔻 ما یک فوتبال ملی اروپایی را دیدیم که تا توپ به بازیکن می رسد معطل نمی کند چشم بسته پاس را دقیق می فرستد بس که توپ را دقیق به بازیکن بعدی ارسال می کند انگار قبل از این که صاحب توپ بشوند تصمیم شان را گرفتند که به کی باید پاس بدهند دقیق ترین و بهترین بازیکن که مستحق دریافت آن پاس است برایش ارسال می کند همین است که فوتبال آن ها سرعت خاص خودش را دارد. به ویژه آلمان و انگلستان، اگر حرف مربی خودت را قبول نمی کنی برو یک کوچ دیگر انتخاب کن وقتی به تو می گوید بپر داخل آب باید بپری وقتی می گوید که مثلا دستت را اینطور باید بکشی باید کپی کنید باید از او تقلید کنید ما اول باید در هر کاری آن را تقلید و تمرین و بعد یادش بگیریم و بعد به آن عمل کنیم عینا انجامش بدهیم هر چه کوچ می گوید ما گوش می کنیم و انجامش می دهیم نه برای این که ما کوچ هستیم و او بزرگ است نه برای این که من نادان هستم و او داناست.

🔻 نه برای این که من ایشان را به عنوان کوچ خودم قرار دادم هر چه بگوید اجرا می کنم اگر نتیجه داد ادامه می دهم و اگر نتیجه نداد برمیگردم می گویم این کوچ عمل نکرد من هر چه می خواهم دستم را مثل دست شما بشود مثلا ضربه بزند نشد فکر می کنم نمی شود یا با مشتری طوری که شما گفتید صحبت کردم جوابی نداد بعد یا کوچ برای شما یک راهکاری دارد یا ندارد.کوچ هم خوب و بد دارد البته به لحاظ مهارت یاد دادن و آموزش دادن، بعضی مربی ها بلد هستند که خوب یاد بدهند برخی دیگر آموزش را بلد نیستند پیشنهاد من برای شما این است که وقتی که من شما را وارد تمرین می کنم و شما را با خودتان و مسائلتان و کارتان درگیر می کنند ممکن است یک لحظه بترسید و جا بزنید و یا ممکن است یک لحظه بگویید چقدر حرف می زند از آدم چقدر کار می کشد.

🔻 یادتان باشد که کار من به عنوان یک کوچ این است که شما را از مرز ترس ها و تردیدها و از مرز نگرانی عبور بدهم تا در کسب و کارتان بدرخشید و نتیجه آن را حتما در کیفیت زندگی و روابطتان هم ببینید تا شما خورشید وجودتان را ببینید این لایه های خشک و غبار آلود را بشکافید و جوانه بزنید و رشد کنید همانند درخت تنومندی بشوید تا بذر را بشکافی و ریشه ندهی و از آن سر درنیاوری و خورشید را نبینی امکان رشد نداری.

شما به مراحلی خواهی رسید که با خودت بد می شوی و تمریناتت را انجام نمی دهد و ممکن است گردن من یا آراد بیاندازی که من حوصله ندارم یا پولم حرام شد هر چه می خواهید بگویید ولی کارتان را انجام بدهید وقتی کوچ به شما چیزی می گوید مخصوصا وقتی کوچی که کارش را بلد است فقط به او بگو چشم، بشنو و تمرین کن و تکرار کن و انجامش بده و نتیجه بگیر باور کنید که موفق می شوید.


🔻 حتی اگر جواب نداد شما محترم و کوچ هم محترم یک کوچ دیگر انتخاب کن ولی تا آن موقع که می پذیرید انتخابتان را می کنید دیگر گوش کنید آی این که من مهندس و دکتر و رئیس و سرمایه دار هستم این ها سر جای خودش اوکی، اگر می خواهید ترقی کنید و بذرهای وجودتان رشد پیدا کنند و دست به هر کاری می زند موفق است در یک سری جاها خوب گوش کنید و تمرین کنید و به تکرار هم تمرین کنید سپس آن را اجرا کنید. نهایت خواسته من از شما این است که شما بدرخشید و یک الگوی بسیار خوبی در زندگی و تجارت و کسب و کارتان بشوید تا بذرهای عظمت در سرزمین مان ایران شکوفا بشود ما در عظمت و توانایی چیزی کم نداریم ولی در اجرا خیلی مشکلات داریم.

🔻 به قول پروین اعتصامی می گوید:
پهلوان اما به کنج خانه ایم     آتش اما به دل خاکستریم
واعظیم اما نه بهر خویشتن     از برای دیگران بر منبریم

🔻 خیلی مشکلات و باورهای غلط داریم مثلا می گوییم ژاپنی ها فلان کار را می کنند کار برای تراکتور است از این مدل حرف های نسنجیده و بی اساس می زنیم واقعا هر روزمان را هدر و حرام می کنیم لازم است که پاشنه ها را ور بکشیم با جدیّت و هدفمندی جلو برویم و این کار و انرژی می برد و بدانید که بزرگی خرج دارد و بیزینس خرج دارد ولی بدانید که هیچ بیزینسی نیست که درآمدش برابر یک کار ثابت نباشد در اکثر موارد خیلی خیلی بیشتر است من در کنار شما هستم تا فقط شما خودتان را باور کنید که به نوبه خودتان به دیگران هم کمک کنید تا خودشان را باور کنند.
🔻 سوال این پادکست: ما بذرهای عظمت در سرزمینمان کم نداریم پس مسئله و مشکل کجاست؟
🔹 در اجرا
🔹 در هر اقدام
🔹 هر دو مورد
🔻 از شما دوستان عزیز که با من در ارتباط هستید سپاسگزارم لطفا پاسخ را به واتساپ و تلگرام همین شماره ارسال بفرمایید. و چند نکته که از این پادکست گرفتید زحمت بکشید و بفرستید.

دیدگاه خود را ثبت نمایید.

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

0 پاسخ