🌟 پخش زنده آراد برندینگ شما را به ثروتمند شدن دعوت می نماید.
🎁 در ARAD QA عضو شوید و درباره تجارت و اقتصاد بپرسید و پاسخ دهید.

راز موفقیت در تجارت + فیلم

مهم‌ترین دغدغه برای تجارت در بستر اینترنت، اعتماد است. شاید مشتری پیدا کردن، برندسازی و در دسترس مشتری قرار گرفتن کار ساده‌ای نباشد، اما اجرایی و شدنی است و آراد برندینگ می‌تواند به‌راحتی چنین کارهایی را برای شما انجام بدهد. اما مسئله اصلی اینجاست که چگونه باید اعتماد مشتری را جلب کرد.

📞 برای اطلاع از شماره تماس مشاوران آراد و ارتباط با آنها کلیک نمایید.

راه های جلب اعتماد مشتری

پس از آنکه برندسازی کردید و در دسترس مشتری قرار گرفتید، حالا مشتری وارد سایت شما شده و می‌خواهد چهارصد هزار تومان خرید کند، چرا باید اعتماد کند و این چهارصد هزار تومان را بپردازد؟
رفتارهایی مثل استفاده از نام برند به جای نام شخص، داشتن سایت ویترینی، داشتن شماره تماس‌های متعدد، شماره ثابت و آدرس دفتر، به جلب اعتماد مشتریان و در نتیجه پول گرفتن از آن‌ها کمک می‌کند.
مسیرهای متعددی نیز برای جلب اعتماد مشتری وجود دارد؛ مثل اعتمادسازی در مکالمات تلفنی، اعتمادسازی در شبکه‌های اجتماعی، اعتمادسازی در سایت، اعتمادسازی پیش از تماس مشتری و اعتمادسازی در حین صحبت با افراد که هر کدام پارامتر‌های مختلفی دارد.

رفتار شرکتی به چه معناست؟

برای اینکه مشتری به شما اعتماد کند و شما را نه به‌عنوان یک شخص، بلکه به‌عنوان شرکت معتبری ببیند، باید رفتار مناسبی داشته باشید. بر این اساس ما مجموعه‌ای از رفتارهای مناسب در برابر مشتری را با عنوان رفتار شرکتی تعریف کرده‌ایم.
هدف رفتار شرکتی این است که مشتری شما را نه به‌عنوان یک شخص، بلکه به‌عنوان یک شرکت معتبر ببیند. مشتری راحت‌تر می‌پذیرد به یک شرکت پول بدهد تا به یک فرد، بنابراین پول دادن به اپل راحت‌تر از پول دادن به شخص استیو جابز است.
هیچ‌کس صاحبان دیجی‌کالا یا کارخانه میهن، تبرک و برند لینا را نمی‌شناسد، اما همه با این برندها آشنا هستند. پس باید طوری رفتار کنید که مشتری به جای شما، فقط یک مجموعه یا شرکت تجاری معتبر را ببیند؛ چون طبیعتا اعتماد کردن به یک شرکت معتبر بسیار راحت‌تر از اعتماد کردن به یک فرد است.

گام اول برای اعتمادسازی

اولین قدم برای جلب اعتماد مشتری و معتبر جلوه کردن این است که از رفتارهای فردی بپرهیزید. درست است که شما به‌تنهایی سایت و امور تجاری خود را اداره می‌کنید، اما قصد دارید در آینده کمپانی یا شرکتی راه بیندازید.
باید از همین امروز شخصیت صاحب یک کمپانی یا شرکت را داشته باشید. مثلا اگر خودتان را به‌عنوان فعال حوزه حبوبات مطرح می‌کنید، نباید از شخص محمد رضایی نامی ببرید، بلکه باید برند داریا را مطرح کنید. اگرچه ممکن است هیچ ساختاری پشت این برند نباشد و شما به‌تنهایی آن را اداره کنید.

📞 برای اطلاع از شماره تماس مشاوران آراد و ارتباط با آنها کلیک نمایید.

فعالیت در قطب اقتصاد کشور

نود درصد اقتصاد ایران در تهران متمرکز شده و همه شرکت‌های بزرگ در تهران فعالیت می‌کنند. بنابراین یکی از راه‌های جلب اعتماد مشتری این است که از شماره‌های محلی استفاده نکنید.
از آنجا که دیگر مسئله هزینه مکالمات بین شهری مطرح نیست، شما می‌توانید در تبریز یا مشهد زندگی کنید، اما خط ۰۹۱۲ داشته باشید. مطمئن باشید هیچ‌کس حاضر نمی‌شود به صاحب یک خط ایرانسل پنج هزار تومانی اعتماد کند و میلیاردها تومان پول بدهد.
علاوه بر این، می‌توانید با استفاده از خدمات شماره مجازی، شماره تلفنی با پیش‌شماره ۰۲۱ داشته باشید، بدون اینکه واقعا در تهران خط بخرید.
همین ترفندهای ساده، کمپانی شما را به تهران منتقل می‌کند. چون بیشتر شرکت‌های ایران در تهران مستقرند و شما هم باید کاری بکنید که مشتری گمان کند در تهران فعالیت می‌کنید.

خودتان را به جای مشتری بگذارید

مانند مشتری‌ها فکر کنید و ببینید آن‌ها بیشتر به چه چیزی اعتماد می‌کنند. مثلا در کشور ما به بانک ملی، ملت و صادرات بیشتر از قوامین و پاسارگاد اعتماد می‌شود، بنابراین باید در بانک ملی حساب داشته باشید.

بانک ملی بیشترین تعداد شعب را در ایران دارد، بنابراین خدمات بیشتری هم می‌تواند بدهد و نقل و انتقال پول برای شما راحت‌تر خواهد بود.
کافی است به این فکر کنید که اگر شما به جای مشتری بودید، در چه حالتی اعتماد می‌کردید؟ به این فکر کنید که اگر خود شما بخواهید ده تن نخود بخرید، به سراغ چه کسی می‌روید و بعد پارامترهای آن فرد را در خودتان ایجاد کنید.
مشکل مهم آرادی‌ها بعد از  مشکل نداشتن اعتماد به نفس کافی، این است که پارامترهای اعتمادسازی را کامل رعایت نمی‌کنند. هر چه پارامترهای اعتمادسازی بیشتری را پیاده کنید، بیشتر می‌توانید از مشتری پول بگیرید.

مهمترین ویژگی سایت های تجاری

باید در سایت‌های اینترنتی‌تان شخصیتی از خود ارائه دهید که بتوانید اعتماد مشتری را جلب کنید و از او پول بگیرید.

در آراد برندینگ دو مدل سایت طراحی می‌شود: سایت‌های برندینگی و سایت‌های ویترینی یا شرکتی. با استفاده از سایت‌های ویترینی یا شرکتی، می‌توانید شخصیت و ظاهری مانند شرکت بنز، اپل یا تبرک از خود ارائه دهید.
سایت‌های ویترینی ظاهر بسیار زیبایی دارند و همین زیبایی در ایجاد ساختار شرکتی و اعتمادسازی به شما کمک می‌کند. اما هدف سایت‌های برندینگی که ظاهری شبیه سایت‌های خبری دارند، این است که با خبرهای متفاوت مشتری را جذب کنید و پس از هدایت او به سایت ویترینی، اعتمادش را به دست بیاورید.

راز موفقیت در تجارت

دیجی‌کالا با وجود سال‌ها سابقه فعالیت، برای راحت‌تر پول گرفتن از مشتریانش، خدمات پرداخت در محل را ارائه کرده است. یعنی آن‌ها می‌دانند با وجود بزرگ و معتبر بودن، هشتاد درصد خریداران به آن‌ها اعتماد ندارند و پس از تحویل کالا کارت می‌کشند و شاید فقط بیست درصد افراد حاضر به پرداخت آنلاین باشند.
شما هم باید به این فکر کنید که مشتری از شما چه می‌خواهد و با دیدن چه چیزهایی به شما اعتماد می‌کند. بنابراین برای موفقیت در تجارت هیچ کاری را به بعد موکول نکنید.

نکته دوم اینکه، در هیچ شرایطی نگویید نمی‌توانم. همه کسانی که با همراهی آراد برندینگ تجارت را شروع کردند و پول درمی‌آورند، روز اول فکر می‌کردند نمی‌توانند.
بسیاری از آن‌ها امروز معاملات میلیاردی دارند که در هر کدام از این معامله‌ها چند صد میلیون تومان سود می‌کنند. اگر شما هم می‌خواهید به چنین موفقیتی برسید، باید شخصیتی مانند این افراد پیدا کنید.

🌟 پخش زنده آراد برندینگ شما را به ثروتمند شدن دعوت می نماید.
📺 پخش زنده ما را از اینجا ببینید.

دیدگاه خود را ثبت نمایید.

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.5 پاسخ
 1. Avatar
  مونا صالحی گفته:

  سلام
  ممنون که انقدر خوب نکات ریز تجارت رو بیان میکنید.
  این خیلی خوبه برای ما که تازه داریم کارمون رو شروع میکنیم و هنوز تخصص کافی و لازم رو نداریم

  پاسخ
 2. Avatar
  باقرپور گفته:

  با وجود تمام شیوه هایی که بیان کردید ولی باز هم هیچوقت اطمینان صددرصدی وجود نداره که مشتری خرید کنه از ما

  پاسخ