نقش حمل و نقل ریلی در توسعه اقتصادی + فیلم

حمل و نقل ریلی می تواند هزینه های صادرات را به شدت کاهش دهد به عنوان مثال از هند بار را به وسیله کشتی به بندر چابهار آورده و سپس به وسیله ماشین های حمل بار به بندر آمیرآباد برده و سپس از طریق راه آهن به سنپترزبورگ ارسال نمود.

راه انتقال کالا از هند به سنپترزبورگ

اگر تاجری بخواهد باری را از هند به سنپترزبورگ روسیه ارسال کند، می تواند بار را تا بندر چابهار بیاورد و بعد از آنجا با قطار یا ماشین های ترانزیتی به بندر امیرآباد در مازندران منتقل کند و مجدد در بندر امیرآباد با کشتی به روسیه منتقل کند.

این روش بسیار سریعتر و ارزان تر از روشهای دیگر است.

در سایر روشها ارسال بار از هند به سنپترزبورگ ۴۱ روز طول می کشد، اما از این مسیر ۲۰ طول می کشد؛ یعنی نصف مسیر مرسوم که کانال سوئز می باشد.

 بهترین راه ارتباطی کشورهای همسایه شرقی ایران با اروپا

کشورهای همسایه شرقی ایران برای اینکه بخواهند با اروپا خصوصا اروپای شمالی کالا صادر کنند، اگر نخواهند از بنادر و ریل های ایران استفاده کنند، مسیرشان کمی سخت است.

 ویژگی قزاقستان

قزاقستان کشوری است که شرق تا غرب آن خطوط راه آهن دارد و بهترین گزینه برای حمل بار از چین به ایران است.

سنگاپور شاهراه مهم دنیا

سنگاپور به دلیل موقعیت جغرافیایی که دارد، یکی از شاهراه های مهم دنیا است که تمام محصولات کشورهای چین و کره جنوبی و ژاپن برای ارسال به هر نقطه از جهان باید از این کشور عبور کنند.

در سنگاپور همه محصولات یافت می شوند و همه مردم آن کشور تجارت را به صورت حرفه ای یاد دارند.

هر کس اگر چند ماه به سنگاپور مسافرت کنند، تجارت را در آنجا یاد می گیرد، چون اکثر مردمش تاجران حرفه ای هستند.

 قیمت هزینه های مرسوم حمل بار از هند به روسیه

همان طور که گفته شده حمل بار از هند به سنپترزبورگ روسیه در روش مرسوم ۴۱ روز طول می کشد که بابت هر کانتینر روزانه ۲۸۰۰ دلار باید پرداخت کرد.

در روش مرسوم دیگر، همین مسیر ۲۲ روز طول می کشد که بابت هر کانتینر روزانه ۳۴۸۶ دلار باید پرداخت کرد.

چرا با وجود کم شدن تعداد روزها قیمت هزینه ها افزایش می یابد؟ جابجایی ها به مدل های مختلف انجام می شود و این باعث افزایش هزینه می شود.

در این روش ۲۲ روز چون در حمل بار هم از قطار و هم از کشتی استفاده می شود، لذا قیمت آن بیشتر است.

 تفاوت تجار در استفاده از روش های مرسوم

معمولا تجاری که زمان برای آنها اهمیت ندارد، از روش ۴۱ روز استفاده می کنند، چون ارزان تر از سایر روش هاست و خیلی از تجار چون زمان برایشان اهمیت دارد، از روش ۲۲ روز استفاده می کنند، تا بار زودتر به دست شان برسد.

مناسبت هایی وجود دارد ( مثل ولنتاین ) که تاجر محصول را فقط برای آن مناسبت می خرد، اگر آن مناسبت رد شود و محصول به دست تاجر نرسد، خرید آن محصول برای تاجر بی معنا می شود.

دیدگاه خود را ثبت نمایید.

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

1 پاسخ